PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריכת הדלק עלתה לאחר הגבהה

ronaldo
10-08-06, 19:29
טרופר 2002 ארוך 3.0TDI הוגבה 4.5cm ע"י החלפת בולמים+קפיצים+כיוון מוטות פיתול.
צריכת הדלק עלתה לאחר הגבהה ב- 10%~ (מ- 10km/lit ל-9 בין עירוני \ 9 ל-8 עירוני).
כיוון פרונט תקין.

למשהו יש הסבר ?
לאלו שעשו דומה, מה קרה אצלכם ?

תודה.

Bulldog
10-08-06, 20:42
תאורטית, יותר אויר עובר מתחת לרכב, יוצר יותר ואקום מאחורי הרכב, גורם לגרר יותר גדול, משפיע על צריכת הדלק לרעה?

אני בטוח שאפשר להוכיח את זה על הנייר, כנראה שהצלחת להוכיח את זה מעשית.

עומר

נמרוד
10-08-06, 22:25
הכלב צודק, הגיוני שהגבהה מזיקה למקדם הגרר של הרכב, אם כי שינוי לרעה של 10% עבור הגבהה של 4.5 ס"מ בלבד, נראה לי הרבה. האם בנוסף גם הוגדלו הצמיגים? זה גם יכול לתרום.

ronaldo
10-08-06, 23:07
השינוי רק בהגבהה - צמיגים כמו קודם מידה מקורית.

אם זה בגלל הגרר, אזי היה צריך להשפיע יותר על נסיעות בן עירוניות ופחות בעיר.?
ו-10% זה הרבה!?

האם זה קרה לעוד חברים?

בדגם 2000 גם בנסיעה 2X4 הציריות\פעמון(קדמי) מסתובבים עם הגלגל.
ב-2002 שמעתי שזה שונה ,והן לא מסתובבות ב-2X4 - נכון ???
אם זה כמו 2000 , האם הזוית החדשה תגדיל כך את הצריכה?

הדיפרנציאל אחורי נשער בגובה המקורי, אבל החלק הקדמי עלה.
זה מכניס זוית לגל ההנעה לדיפ. אחורי - זה הבעיה ? או הכל ביחד ? מצדיק 10% ?

תודה.

אלון_ק
11-08-06, 20:57
הבעיה היא המדידה שלך...

מאחר ואין לך יכולת לדייק במדידה, אתה צריך למדוד לאורך זמן. המון זמן. כמה שיותר, כך אתה תקבל תוצאה אמיתית יותר.

הקוץ בעליה הוא שכדי לקבל תוצאה אמיתית היית צריך לעשות את זה גם לפני ההגבהה...

ILIYA
11-08-06, 20:58
רוני שלום .
הטרופר שלי שנת 2000 וידנח. אם אני זוכר נכון , הכרב שלי ליפני השיפורים אכל בסביבות 1:10 +- , הצורת הנהיגה שלי לא חיסחונית ולא השתנתה מאז.
לאחר שיפורים רבים שכוללו : הגבעות ,הגדלת צמיגים, הוספת משקל (מיגונים, פגושי מתחת , כננת ) גגון עם גלגל ספאר עליו , הוספת צ'יפ לגדלת הספק מנוע , עם כל זה היום צריכת דלק בסביבות 1:7 - 1:8 .
לא חושב שרק הגבעה מגדילה את צריחת הדלק ל 10% .

בקשר לציריות . נכון שבמצב - 2X4 , בזמן נסיעה בטרופרים של דגם שלנו ועד שנת , או 2002 ,י או 2003 הציריות מסתובבות כל הזמן , כי אין לוקרים בצדי הגלגל ושלוב 4X4 מתבצע ע"י לחיצת כפתור חשמלי שמשלב את פרונט דרך טרנספר והפעלת מערכת הידראולית שנועלת את הציריות בדיפרנציאל הקידמי. ברור שסיבוב של הציריה גורם להתנגדות והגדלת צריחת דלק , במיוחד עם הרכב מוגבע וזווית של הציריה הוגדלה ביחד עם זה שהציריות שלנו כבר הזדקנו קצת ותנועה בפעמונים לא כמו בציריות החדשות .
לזה יש פטרון , אני הרכבתי לוקרים ידניים של WARN , כאשר הם לא נעולים , הציריות לא מסתובבות .בבוקר של טיול או ליפני כניסה לשטח אני נועל אותם ומעביר את רכב למצב האוריגינלי ואז משלב פרונט עם כפתור חשמלי .
תאורתי ביטול סיבוב של הציריות עמור לשפר צריחת דלק .

ILIYA
13-08-06, 13:18
תיקון לאחר בירור , אין לוקרים בטרופרים בצדדים גם בדגמים לאחר 2002 .

ronaldo
13-08-06, 15:24
אלון זה בדיוק מה שעששיתי, אני נוהג לרשום קילומטרג' בכל תדלוק, כך שיש כל ההיסטוריה של הצריכה לפני ההגבהה. מאז ההגבהה יש כ-30 תדלוקים\מדידות.
התוצאות שפרסמתי הם ממוצע של כל מצב.
הרכב תודלק באותה משאבה, באותם שעות, לא שיניתי הרגלי נהיגה...הבעיה היא לא במדידה.
זה מראה בבירור שינוי של 10%~.

בנתיים התיעצתי עם בעלי מקצוע (משפרי 4X4 , מכווני פרונט, מוסכי UMI , היבואן של ה-kit )
כולם בדעה ש- 10% זה לא מההגבהה.

אז ממה זה ?
אני סקרן לגלות, לקבל הסבר משכנעה ו\או מישהו שיגיד "גם אצלי"!!!
לא לקחתי זאת כשיקול לפני ההגבהה - כדאי שהחברה ידעו מה קרה.

איליה באמת אצלך האשם העיקרי בעלית הצריכה זה ה-s\w להגדלת ההספק.
בקשר ללוקרים הידניים כתורם לחיסכון דלק, מעניין לקבל תוצאות - בבקשה תמדוד ותספר אם יש הבדל מורגש.
התיעצתי עם גיא בקשר ללוקרים הידניים, הוא הסביר שהמוטיבציה העיקרית להתקנתם בטרופר היא
הבטחון שהם אכן יחברו את הגלגלים הקדמיים. המשיך בהסבר: החיבורים הקיימים בטרופרים החדשים פועלים גם כווסת ביטחון למעמץ - כמו FUSE - וכשיש עומס יתר הם קורסים, אז הגלגל כבר לא מחובר ולא דוחף כשצריך, אבל מבלי שהנהג יודע.

ILIYA
13-08-06, 21:36
שלום.
קיימים טרופרים עם מערכת TOD , המערכת עובדת אוטומתית ללא שליטה של נהג ומשלבת פרונט לפי תנאי דרך .וכמובן יש אופציה לשילוב פרונט ע"י כפתור .גם לטרופרים עם TOD אין לוקרים צדדים .

לדעתי הוספת לוקרים ידניים לא גורמת לאמינות של המערכת בצורה ישירה , כי לא מבטלים את השילוב פרונט האוריגינלי , פשות מוסיפים חלק שמומר על בלאי של המערכת .

נמרוד
14-08-06, 14:57
רוני, אם הבדיקה שלך נכונה לחלוטין, ואתה יכול להצביע בדייקנות מבחינת התאריך על הגבהת הרכב בתור נקודת הזמן שבו חל השינוי, אז כנראה שיש קשר. תחשוב טוב אם יכולים להיות דברים אחרים באותה נקודת זמן שהיו יכולים להיות גורמי השינוי - תיקון כלשהו, נהג נוסף, שינוי בתחנת הדלק הקבועה, שינוי במסלול הנסיעה הממוצע...

אם אין הסבר אחר, והמדידות נכונות ----> ההגבהה קשורה. תיאורטית זה הגיוני מאד, והניסוי שלך שם על התיאוריה תג מחיר.

ronaldo
25-10-06, 20:43
הפתעה!
זה השתפר:
בין עירוני 10-9.5 ק"מ\ל - רגוע 11 !!!
עירוני 8.8-9

לא בוצע שינוי.
זה קרה מיד אחרי טיול לנחל צין כולל המדרגה(לפני חודש) - אולי משהו לא ישב טוב והיסתדר
עם כל הטילטולים ?

ILIYA
25-10-06, 22:17
רוני שלום.
אכשיו יכול להגיד בוודעות , אין קשר להגבהות .
לאחר מדרגה בצין הרכב התחיל לפחד וניגמר לא התאבון :wink: :mrgreen: :mrgreen:

ronaldo
26-10-06, 12:50
אני קיבלתי תאבון !!! ;-)

-->