PDA

צפייה בגרסה מלאה : גלגל הגה מסובב...

גיתאי נוה
14-08-06, 12:23
אתמול, לאחר טיול קליל בשטח, כאשר יצאתי חזרה לכביש הסתבר לי לפתע שגלגל ההגה מסוּבב אחרת לגמרי ממה שהיה עד עכשיו! בדקתי את הגשפט באזור הסרן הקדמי ולא הבחנתי בשום דבר חריג. הערב אבדוק שוב, ליתר בטחון, את תיבת ההגה איננה משוחררת. מעבר לזה, אני יודע שיש אצלי בולג'וינט תחתון שמאלי עם חופש הממתין להחלפה, אבל אינני בטוח שיש לזה קשר.

יש למישהו רעיון?...

תודה,
גיתי

asafk
14-08-06, 12:32
הדראגלינק שלך כנראה התעקם..

אסף.

נמרוד
14-08-06, 12:43
אכן, דראגלינק עקום, 99%.

גיתאי נוה
14-08-06, 13:04
אם אכן כך, מה המשמעויות? ניתן לנסוע מבחינה בטיחותית (לפחות עד להחלפה)?

AvigdorAharon
16-08-06, 07:56
אם אכן כך, מה המשמעויות? ניתן לנסוע מבחינה בטיחותית (לפחות עד להחלפה)?

לא חובה להחליף. צריך לפרק אותו (שני תפוחים בצדדים) וליישר במלחצים.
זהו בסך הכל צינור חלול.

אביגדור

גיתאי נוה
18-08-06, 11:31
רבותי, הדראגלינק איננו עקום! בדקתי גם את תיבת ההגה, היא במקומה כמו שצריך. בדקתי את מוט ההגה ושני הצלבים שלו, לא נראית התעקמות/חופש או כל בעיה אחרת. האם ייתכן שההגה יצא איכשהו מכיוונון (2 הברגים של הדראגלינק, למרות שנראה שהם סגורים היטב)? כיוון אחר?

תודה,
גיתי

asafk
18-08-06, 23:30
האם ההגה ממורכז (לא גלגל ההגה)- ממצב של נסיעה ישרה- האם יש אותו מספר הסיבובים לכל צד עד נעילה? אם כן- ייתכן ופיתלת את מוט ההגה... נדיר אבל בתלות בסוג המוט- אפשרי.

אסף.

גיתאי נוה
20-08-06, 14:09
ההגה מעולם לא היה 100% ממורכז אלא משך תמיד מעט ימינה, וזה לא השתנה. אבדוק לגבי מס' הסיבובים לכל כיוון. במידה ומוט ההגה פותל/התפתל, האם יש לזה השלכות כאלה ואחרות או שמספיק לכוונן את גלגל ההגה? בינתיים, לאחר כ-200 ק"מ אינני מרגיש שום תופעה מיוחדת או בעיה למעט גלגל ההגה ששינה פוזיציה.

תודה,
גיתי

דרור ברלי
20-08-06, 15:25
בכמה ה"פוזיציה" שלו השתנתה?
אם מדובר במעלות בודדות אז תבדוק אם הקפיצים שלך לא שקעו בצורה מורגשת. זה בהחלט קורה בשינויי גובה, במיוחד אם גיאומטריית ההיגוי שלך כבר לא מקורית (הגבהת מתלים מלפנים ללא זרוע פיטמן מונמכת למשל). אתה גם יכול להחזיר את גלגל ההגה למירכוז על ידי סיבוב התפוחים שבקצות הדראגלינק. ההברגות שלהם הפוכות וניתן כך להאריך/לקצר את הדראגלינק בחלקי מ"מ הדרושים כדי למרכז את ההגה. תבצע את זה ותיסע תקופה כדי לראות אם יש שינוי.

גיתאי נוה
20-08-06, 15:49
בכמה ה"פוזיציה" שלו השתנתה?
אם מדובר במעלות בודדות אז תבדוק אם הקפיצים שלך לא שקעו בצורה מורגשת. זה בהחלט קורה בשינויי גובה, במיוחד אם גיאומטריית ההיגוי שלך כבר לא מקורית (הגבהת מתלים מלפנים ללא זרוע פיטמן מונמכת למשל).

לא היה שום שינוי (לפחות מורגש) בקפיצים, זה היה לאחר נסיעת שטח קלה (גם אם מהירה יחסית, שבילים כבושים בלבד). מה עוד, שלאחר מכן (בשבוע שעבר) החלפתי במתלם את כל ארבעת הקפיצים לחדשים ומאורכים (מזל"ט לי...תודה) והבעיה נשארה ללא שינוי.

אתה גם יכול להחזיר את גלגל ההגה למירכוז על ידי סיבוב התפוחים שבקצות הדראגלינק. ההברגות שלהם הפוכות וניתן כך להאריך/לקצר את הדראגלינק בחלקי מ"מ הדרושים כדי למרכז את ההגה. תבצע את זה ותיסע תקופה כדי לראות אם יש שינוי.

ממילא אני צריך להחליף תפוח שמאלי תחתון. אילו תפוחים יש לסובב על מנת לבצע אצ המירכוז הנ"ל? עליונים או תחתונים? והאם זה לא יפגע בכיוון פרונט?

גיתאי נוה
23-08-06, 02:26
בדקתי היום והסתבר שכמות סיבובי ההגה לימין שונה מזו שלשמאל. במבט על הפנהרד היה נראה לי שהוא עקום (כנראה חטף איזו מכה) ולכן דוחף את הסרן לכיוון הנהג (שמאל), מה שגורם לדראגלינק לדחוף את הזרוע פיטמן והרי לנו המתכון המושלם לגלגל הגה לא מאופס.

פירקתי את הפנהרד, והאמת, אינני בטוח שהוא אכן עקום; להלן התמונות:
מבט מהצד:
http://img154.imageshack.us/img154/4479/pan1qc7.th.jpg

מבט מלמעלה:
http://img169.imageshack.us/img169/156/pan2ef7.th.jpg

האם הוא נראה לא תקין?

מחר אקח את האוטו לסיבוב ללא הפנהרד ואני מניח שאם ההגה יתיישר או לא, זו תהיה האינדיקציה לגבי מידת מעורבותו של הפנהרד בעניין.

תודה
גיתי

גיתאי נוה
23-08-06, 10:35
הבוקר לקחתי את הרכב לסיבוב, ולמרבה הפתעתי לא רק שההגה לא התיישר בחזרה אלא שהוא קיבל רבע סיבוב בנוסף למה שכבר קיים (בסה"כ ההגה כרגע חצי סיבוב מושלם באופסייד). אני גם חייב לציין שהנהיגה ללא מייצב ופנהרד היתה חוויה מתקנת ביותר, שגורמת לי להעריץ את בעלי הסיקסים הישנים...

יש השערות?
גיתי

-->