PDA

צפייה בגרסה מלאה : הקטנת פולי=עליה בצריכת הדלק?

דודי
16-08-06, 16:29
לפניי כחודשיים הקטנתי פולי מאורר\משאבת מים(נפתרה בעית ההתחממות לחלוטין) .באותו הזמן שמתי ארגז גדול יותר(חברת חשמל) הארגז הקודם (CARRYBOY)נשבר.הבעיה שאחרי זה ירדה המהירות הסופית מ130 ל120 וצריכת הדלק(בינעירוני)ירד מ1-10 ל1-7.5 הצריכה בתוך העיר לא השתנתה .השאלה שלי מיועדת בעיקר למי שהחליף פולי ללא החלפת ארגז, האם אצלכם גם נוצר שינוי כזה גדול בצריכת הדלק ובמהירות הסופית ?האם להחזיר פולי או להוריד ארגז ולחפש פתרונות אחרים?אני זקוק גם לפולי וגם לארגז כלשהו(אם יש למישהו ארגז בגובה הקבינה?)

חימושניק
16-08-06, 20:36
הארגז של חברת החשמל גבוה יותר מהקבינה?

אם כן, זו הסיבה לעלייה בצריכת הדלק - הרעה משמעותית ביעילות האוירודינמית (הירודה ממילא) של ההילקס ובנוסף תוספת משקל (ארגז מתכתי, לא?)

להחלפת הפולי השפעה זניחה עד לא קיימת על צריכת הדלק.

דודי
17-08-06, 18:16
האם התגובה היא מניסיון? כיוון שבהרגשה שלי ההבדל הוא לא רק מהארגז. אני מדבר על התנגדות אויר מוגברת מהמאורר (אני שומע את המאורר נכנס לפעולה כשלא שמעתי אותו קודם) ועבודה נוספת של משאבת המים במקום שבו המנוע חלש לעומת הדרישה ממילא (הילוך חמישי)

חימושניק
17-08-06, 19:51
יש לי ניסיון עם רכבים אחרים שעברו הקטנת פולי, אך לא עם טויוטה היילקס.

הקטנת הפולי גרמה לעליה זעומה בצריכת הדלק.

יש לציין שמבנה הרכב לא שונה (זה לא היה טנדר) ולכן ההשפעה הייתה של הפולי המוקטן בלבד.

להוספת ארגז גבוה יש השפעה אוירודינמית גדולה, סביר להניח שזו הסיבה המשמעותית יותר לעליה בצריכת הדלק.

כדי לבדוק מה משפיע יותר אתה צריך לעשות אחד משני דברים:
א. להוריד את הארגז ולבדוק את צריכת הדלק.
ב. להחליף את הפולי בחזרה למקורי ולבדוק את צריכת הדלק.

שתי האפשרויות לא פשוטות ועליך להחליט אם שווה לך להשקיע מאמצים בכיוון. אני מהמר שהסרת הארגז תעשה את ההבדל.

בהצלחה!

דודי
18-08-06, 11:44
שתי האפשרויות באמת לא פשוטות ואני זקוק לארגז .אופצית החלפת הפולי קצת יותר קשה ואני באמת אוהב את התוצאה שלו(לא מתחמם).אני כנראה אחכה עד שאשיג ארגז בגובה הקבינה ואחליף אותו, או שאחיה עם ההוצאות. אלא עם כן מישהו שהחליף פולי בהיילקס יגיד לי שזה הגורם, ואז אני אחליף פולי חזרה ואחפש רדיאטור מוגדל שיתן לי את אותה התוצאה.

-->