PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתלה קידמי של דיפנדר - האם הוא באמת כל כך מגביל תנועת RTI

t_uri
17-08-06, 00:47
במודלים שאני בונה למתלה הקידמי של הסקאוט אני משתמש במוטות רדיוס קידמיים של פג'רו/דיפנדר. הגעתי למסקנה שמוטות רדיוס שמחוברות אל הסרן באופן כזה, למעשה מאד מגבילים את תנועת הסרן בהצלבה. ניתן לנוע ממש מעט - כגמישות הגומיות.

נכון? או שאני מפספס משהו?

תראו למשל לאן המוט רדיוס הימני (שמאלי בתמונה) שואף מהגיע:

http://img518.imageshack.us/img518/7875/frontsuspension1gi5.jpg

http://img326.imageshack.us/img326/8672/frontsuspension2ge8.jpg

אורי טל

asafk
17-08-06, 13:58
אתה לא מפספס. כמובן, שכשהמוט אפקי, הוא פחות מגביל את התנועה, אבל בסה"כ- כן, צורת החיבור הזו בעייתית. אני ממליץ לך לבנות מתלה של 4 מוטות- שניים בכל צד.

אסף.

נמרוד
18-08-06, 23:40
יש לך בעייה גם עם המודל. אתה נתת חופש בגומיה רק צירי אם אני מבין נכון, בעוד שהחופש האמיתי שבגומיה בוא למעשה בכל הכיוונים ובכל הצירים - במידות שונות. קשה מאד למדל. אותה הבעייה בדיוק תהיה לך כשתבנה מודל של 4 זרועות (סטייל ג'יפ), אז בכלל המתלה ינעל לך במחשב יחד עם מוט הפנהרד.

חוץ מזה, עבודה יפיפיה, את הנאקלים וההיגוי בנית ממש אחד לאחד, כל הכבוד!

t_uri
19-08-06, 11:06
יש לך בעייה גם עם המודל. אתה נתת חופש בגומיה רק צירי אם אני מבין נכון, בעוד שהחופש האמיתי שבגומיה בוא למעשה בכל הכיוונים ובכל הצירים - במידות שונות. קשה מאד למדל. אותה הבעייה בדיוק תהיה לך כשתבנה מודל של 4 זרועות (סטייל ג'יפ), אז בכלל המתלה ינעל לך במחשב יחד עם מוט הפנהרד.

חוץ מזה, עבודה יפיפיה, את הנאקלים וההיגוי בנית ממש אחד לאחד, כל הכבוד!

לא בדיוק.
כדי להשיג תנועה קרובה ביותר למציאות הגדרתי נקודה על הקו שמחבר בין מרכזי הגומיות במוטות רדיוס וממרכז הקו הזה קישרתי לקו שהגדרתי בתוך הסרן.
אחר"כ רק נותר לי להגדיר משהו כדי שהסרן לא יסתובב סביב צירו. זה כבר לא בעיה.

http://img95.imageshack.us/img95/1578/1109dx1.jpg

אורי טל.

נמרוד
19-08-06, 16:18
המודל שלך מקורי, אבל אני לא חושב שהוא נכון. הוא פשוט לא קרוב למה שקורה במציאות. אתה צריך להגדיר בסרן נקודות ברורות, ובזרוע שתי נקודות ברורות. לתת את החופש של הגומי זו בעייה, הדרך לעשות אותה לדעתי הוא למצוא איך להגדיר בתוכנה גבולות לתנועה היחסית של כל זוג נקודות בחלל של כדור בקוטר כמה מ"מ. לא רק על המעטפת. גם אם תצליח לעשות את זה, הגדרת אותו קוטר היא הרי לב העניין, שינוי של מ"מ ספורים ישנה את כל הסיפור ואין לנו מושג מה הגומי עושה באמת במציאות.

נ.ר
19-08-06, 17:00
התגובה נמחקה כיוון שאינה קשורה לנושא

t_uri
20-08-06, 11:44
טוב. תן לי לחשוב על זה.

amit1
08-02-15, 20:17
האם מהשרשור ניתן להבין שבושינגים מגומי עדיפים על כאלו המיוצרים מפוליאריטן בגלל גמישות של הבושינג גומי ביחס לפוליאריטן?

asafk
08-02-15, 20:22
עד לפני מספר שנים זה היה נכון. היום יש כבר בושינגים מ pu עם יותר גמישות. יש גם עם גרפיט בתוך החומר והם כבר פחות מצפצפים ממה שהיה בעבר.
וכל הכבוד על הקפצת הדיון מלפני עשור כמעט...

אסף.

קונסטון
08-02-15, 21:06
עד לפני מספר שנים זה היה נכון. היום יש כבר בושינגים מ pu עם יותר גמישות. יש גם עם גרפיט בתוך החומר והם כבר פחות מצפצפים ממה שהיה בעבר.
וכל הכבוד על הקפצת הדיון מלפני עשור כמעט...

אסף.

אסף, מניסיון אישי שלי מהימים האחרונים הגומי המקוריות היבשות , הבלויות ועם החופש הרבה יותר טובות מהצבעוניות שהתקנתי ולכאורה עלו יותר מאשר המקוריים (לא בדקתי אלא מה שהמוסך אמר)....איכות הנסיעה....שוב אולי זה הטעםשלי אולי דגם בעיית/הרכבה בעייתית

asafk
09-02-15, 02:01
אישית אני מעדיף גומי בדיוק בגלל נושא הרכות ואיכות הנסיעה. אבל יש להשיג היום בושינגים מפוליאורטן עם כל האיכויות של גומי ואורך החיים של פוליאוריטן. לא יודע מה הרכבת...

אסף.

-->