PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם אפשר לרכך נסיעת כביש ?

kingdavid
17-08-06, 22:58
שלום לכולם
יש לי סמוראי 93
והנסיעה שלו בכביש מאוד קשה בבורות אפילו קטנים מאוד הוא כולו נישבר
האם אפשר לרכך נסיעת כביש ?

הכוכב הכחול
18-08-06, 02:31
היי דוד..
על איזה לחץ אויר אתה נוסע? - חשבת להוריד אותו מעט???
וכמובן יש לך את האופציה השנייה של לשחק עם הבולמים - ז"א להחליף לרכים / קשיחים יותר

בהצלחה
דניאל.

נ.ב-
זה סמוראי הוא לא מיועד ללהיות נוח, היעוד שלו זה להכניס כסף לאורטופדים :D

kingdavid
18-08-06, 09:57
תודה כוכב
אל איזה בולמים אתה ממליץ שירככו אבל שלא ישרפו יותר מידי את החשבון ??
ובגלגלים אל איזה לחץ אתה ממליץ שמצד אחד לא יפגע בנסיעה ובצמיג ומצד שני שירכך ???
יש לי צמיגים סטנדרטיים שרשומים ברישיון המקורי

שעיה כליף
18-08-06, 10:11
לחץ האוויר המומלץ על ידי היצרן הוא 20PSI

עכשיו מעשית:
ממליץ לך בכביש לנסוע על 24PSI יחסוך לך דלק ומין הסתם יאפשר נסיעה מהירה יותר.
בשטח ממליץ לך 10-13, נסיעה בלחץ כזה תרכך מאוד את הקפיצות ותספוג מהמורות.
במקרים קיצוניים של חול או בוץ תוריד אפילו עד ל 8PSI.

מורי
18-08-06, 15:34
שינוי הבולמים ישנה בצורה זניחה את קשיחות הרכב (הבולמים המקוריים הם דווקא הרכים ביותר-בולמי שמן פשוטים).
הבעיה העיקרית היא הקפיצים ,וכאן כבר מדובר בסכומים נכבדים (כ-2500 וצפונה...).

GodsFather
18-08-06, 20:13
טוב נו...זה היה חייב לבוא...

המלצה שלי - כיסא הדראולי.

בתור רוכב סמוראיים עירוני (פסי האטה אומר למישהו משהו ???) ודוהר שבילים (סע 80 בשבילי ישראל היפים והקופצניים, דבר איתי אחרי המסאז') - כיסא הדראולי פשוט עושה את העבודה.

אצלי השקעתי גם בקפיצים וגם בבולמים ואכן היה שינוי משמעותי , אבל לא מעט זמן אחרי זה , השקעתי סכום זעום בכיסא הדראולי (עשירית מההשקעה בבולמים וקפיצים) ומאז אני רק מחייך...(תתעלם מכל השרשורים על זה שהרכב שלי מקרטע...).

כמובן שאין קשר (אצלי) בין ההשקעה בקפיצים - השקעתי שם כי רציתי עוד מהלך מתלה , אבל חלק מהדרישה הייתה גם שיכוך הקפיצים ואכן כך היה. אם הייתי מחפש רק נוחות ולא מהלך מתלה אז הייתי משקיע רק בכיסא.

ותכף אלון יבוא וישבור לי את הראש :-D :-D :-D :-D :-D

דרך אגב, השקעתי גם בכיסא הדראולי לנוסע ולא רק לנהג ומאז גם חברה שלי מחייכת :p :p :p :p

עצמאותה
18-08-06, 23:23
בגלל הזיוף הרב שקיים בין שעוני לחץ האויר, רוכב צמיגים וכו... - פתגם צה"לי עתיק אומר:

"שלוש קוביות צמיג נוגעות בקרקע".

בזמן ניפוח תן מבט צד על הצמיג ותמדוד.
מנסיון זה שילוב בהחלט מוצלח של רכות ואחיזה מול צריכת דלק.

אדם.

אלון_ק
19-08-06, 21:13
פתגם ג'יפולוגי עתיק אומר:
לא יודע, לא כותב. בטח לא שטויות במיץ. מנסיון, זה מונע תאונות עם הרוגים.

לחץ האוויר הנכון לכביש הומלץ ע"י היצרן, 20 PSI. אם תחרוג ב2-3 PSI לכאן או לשם, לא יקרה הרבה.

לגבי כיסא הידראולי, חיפוש ימצא את דעתי ואת הנזקים לרכב של אמיר (למטבע יש גם צד שני) אם למישהו נדמה שזה באמת מאפשר לכם לנסוע 80 קמ"ש בשביל.

עצמאותה
20-08-06, 15:40
מה מונע תאונות? לנפח לפי המלצת היצרן???

כאשר הוא מדבר על צמיג הכביש שאיתו הוא מספק את הרכב!

ואתה משליך את זה על צמיגי שטח עם אחיזה פחותה מהם?! זה מה שיגרום לתאונות!!!

בצמיג שטח מומלץ מאוד להיות עם פחות לחץ.

חוץ מזה לרוב כאשר מחליפים את הצמיג המקורי מרכיבים רחב יותר.

וזו עוד סיבה למה לנפח פחות מהמלצתו של היצרן!

ודרך אגב כבר יצא לי למדוד זיוף של 10 psi בין תחנות דלק. גם זה לא משמעותי???

אדם.

asafk
20-08-06, 15:59
אדם- אין שום קשר בין פרופיל הצמיג ללחץ הניפוח. הלחץ נקבע אך ורק לפי מידת הצמיג, העומס, ומהירות הנסיעה.
מה שנכון- צמיג גדול יותר- הלחץ יורד. אז אם המלצת היצרן היא 20, 18PSI יעשו כנראה עבודה טובה על צמיגים במידה אחת או שתיים יותר.
כל הלחצים מוגדרים במצב "קר". כלומר- אחרי נסיעה האוויר מתחמם והלחץ עולה, בצמיגים קטנים של סמוראי זה יכול להגיע בקלת להבדל של 5PSI. לכן חשוב להשתדל למדוד כשהצמיגים קרים.
לגבי תאונות (אתם התחלתם)- ניפוח יתר של כמה PSI לא גורם לתאונות. לחץ נמוך מדי בהחלט כן.

אסף.

עצמאותה
20-08-06, 21:38
הרכבתי לאחרונה צמיגי מקסיס 100% חדשים ועשיתי בדיקות לחץ אויר בכביש רטוב.
התוצאות: סכנת נפשות לנסוע בכביש רטוב עם 100% בלחץ אויר גבוה! ויש הבדל מוחשי באחיזה כאשר מורידים 3-4 psi מהמלצת היצרן!

דבר שני לא התכוותי לפרופיל אלה לרוחב הצמיג . כאשר הוא רחב יותר משקל הרכב מתפזר על יותר שטח, תקן אותי אם אני טועה, וכך הלחץ קטן. לכן... צמיג רחב צריך פחות לחץ ניפוח.
ולזה היצרן לא מתיחס בטבלאות!

ועכשיו!!! למי שלא הבין אותי קודם (אלון_ק): כאשר אמרתי לתת מבט צד ולראות 3 קוביות נוגעות בקרקע - הכוונה לנפח בלי להתיחס לשעון (מצדי שיראה 100 psi) וכאשר מתקבל הניפוח הרצוי לגשת לצמיג השני על אותו הסרן ולנפח אותו בדיוק כמו שהשעון הראה קודם ועוד הפעם - לא חשוב כמה, העיקר שיהיה אותו הדבר.

לא מדובר בניפוח כול צמיג לפי העיין! זה בחיים לא!

וזו לא צורה להשיב! בעיקר שלא הבנת מה רשמתי!!!

asafk
20-08-06, 22:38
אדם, אתה צודק לחלוטין בעניים של צמיג גדול יותר- לחץ קטן יותר, וגם לכך התייחסתי.
את עניין שלוש הקוביות גם אני מכיר מיחידות ניוד מסויימות. עכשיו גש לרכב שלך, ותבדוק מה אורך הקוביות. אתה תגלה שלכל קוביה גודל אחר. אז איזה שלוש קוביות צריכות להיות במגע עם הקרקע..??

משהו בשולי הדיון- כיוון שאני רואה שיש עניין- אם יש מתנדב עם צמיגי שטח מלא, לחצי שבת של סיבובים במגרש חניה ריק, אנחנו נכין כתבה מצולמת על איך קובעים לחץ אוויר בצמיגים, בשיטה שמשתמשים בה במירוצים. מי שמוכן לעזור- שיפנה אלי בה"פ.

אסף.

GodsFather
21-08-06, 09:43
אסף - שלחתי לך הודעה פרטית (נכון שזה שטותי לרשום את זה כאן????)

-->