PDA

צפייה בגרסה מלאה : דרושה סופה- לבדיקת מערכת חדשנית במנוע

asafk
02-11-03, 19:37
דרושה סופה, עם חיישן חמצן, רצוי כזו שנוסעים בה באופן יומיומי, להתקנה ובדיקה של מערכת חדשנית שאמורה לשפר באופן משמעותי את פליטת המזהמים מהמנוע, ללא פגיעה בכוח, ועם חסכון של כ6% בתצרוכת הדלק.

אני לא אכנס כרגע למערכת עצמה, אבל אומר שהמערכת מוכחת ועובדת על מספר כלי רכב, על ידי תוספת מסויימת למערכת הדלק, והשלב הבא של החברה המפתחת הוא פיתוח המערכת לג'יפ סופה. (אני אפרט, אם תרצו כולל כל התוצאות, אחרי הבדיקה)

מה צריך?
סופה, תקינה, עם חיישן חמצן. רצוי מאד- סופה שנוסעת באופן יומיומי.

מה יקרה לסופה?
שלב ראשון- התקנה- המערכת תותקן על הסופה, כBOLT-ON (לא קודחים ומרתכים), באופן שניתן להסיר את המערכת בקלות. במסגרת ההתקנה יימדדו פרמטרים מסויימים של חיישן החמצן, על מנת לתכנת נכון את הבקר של המערכת. השלב הזה צפוי לארוך מספר ימים. אם תיבחר סופה יומיומית, הבעלים המאושר יוכל בזמן ההתקנה לתת מזור לרגל של הקלאצ', ברכב שכור.

שלב שני- מדידות- הסופה תעלה על דינמומטר שלדה, לפני ואחרי ההתקנה, וימדדו ביצועי המנוע, פליטת גזים וחלקיקים, ותצרוכת דלק.

שלב שלישי- (בשביל זה צריך סופה יומיומית)- בדיקה לטווח ארוך- המערכת תישאר על הרכב, והבעלים יצטרך לדווח על השינויים (אם בכלל).

מה יוצא להם מזה? רכב "אמיתי" לבדיקה, ונהג "אמיתי" שידווח על הביצועים.
מה יוצא לך מזה? חסכון של, נגיד, 6% בתצרוכת הדלק, כמה ימים ברכב שכור, והזדמנות לעזור למיזם ישראלי- פיתוח כחול לבן אמיתי. והכי חשוב- משהו שאין לאף אחד... :wink: (יפה כזה, מאלומיניום, מתחת למכסה מנוע... תחשבו איזה מהומה זה יכול לעורר ב'בור'...).

מי שמעוניין, בבקשה לשלוח לי ה"פ. (לא דוא"ל- אני לא בודק).

אה.. וכן... העסק חוקי לגמרי- לא לדאוג.

אסף.

asafk
03-11-03, 15:02
...ויש לנו זוכה!
דרור יפקיר את הפרה הירוקה בידיו של שלומי, שיתעלל לו קצת במערכת הדלק, ואחר כך יספר לנו על זה.

אסף.

דרור ברלי
05-11-03, 01:51
ישב אצלי אתמול מר שלומי,שעשה רושם של איש רציני, והסביר לי על המערכת. הוא בכלל דיבר על 20% חסכון בצריכת הדלק... נשמע לי קצת דמיוני, אבל הוא התעקש. בינינו, גם 10% זה יפה, אם כי בהשוואה מול עלות משוערת של המערכת זה כבר נראה פחות אטרקטיבי. 6%? לא הייתי טורח, ואני חושב שגם הוא לא.
הסברתי לו שאם אני ממש, (אבל ממש) מתאמץ ומשתדל, הסופה שלי יודעת לנסוע 10 ק"מ לליטר בנזין. האם אחרי הטיפול שלו היא תיסע 12 ק"מ לליטר?... :lol: אני מהמר שלא דובים ולא יער - לדעתי אין צ'אנס שמנוע חזק מאד (יחסית) בנפח כזה, שמסובב צמיגי שטח גדולים בעלי התנגדות גלגול גבוהה, וסוחב מרכב בעל אוירודינמיקה שערורייתית כמו של הסופה, יצרוך דלק כמו משפחתית 1.6 אוירודינמית ששוקלת 60% מהסופה... אבל נחיה ונראה. נטל ההוכחה בידיו של שלומי.

מכל מה שאני זוכר משטף הנתונים וההסברים, הכי חשוב היה לי שהמערכת לא תפגע בנתוני תפוקת המנוע, ושהוא לא באמת הולך להתעלל לי במערכת הדלק... כל החיבורים ומסעפי ה-T שהוא הולך להכניס שם יהיו ללא חיתוכים,קידוחים וריתוכים. רק BOLT-ON. לא יעבוד? לא ימצא חן בעיני? הוא מתחייב להחזיר הכל לקדמותו.

ואני באמת מקווה שלא ייגרם נזק לסופה שלי, שעד עכשיו עושה רושם של האקזמפלר האמין ביותר מסוגו שעזב אי פעם את "פס הייצור" (אם אפשר לקרוא ככה לחבורת השיכורים המצויידים ברתכות, מברגים, איזוליר-בנד ודבק-מגע שמחברים יחדיו ערימת ברזלים חלודים) של המסגריה הנצרתית.

נמרוד
05-11-03, 10:38
מה קורה איתכם? מה כל השושו הזה? דרור, הצטרפת לשב"כ? מה אתם משחקים אותה לרדו :?: :lol: ספרו על מה מדובר, בקוים כלליים...

LAREDO
05-11-03, 14:12
נמרוד
אני שושו?
אני התחייבתי עוד לפני שסיימתי את המוצר להעמיד אותו לבדיקות שלכם, וכך גם עשיתי תראה לי עוד יצרן אחד שיעשה כזה דבר !

נמרוד
05-11-03, 14:14
נמרוד
אני שושו?
אני התחייבתי עוד לפני שסיימתי את המוצר להעמיד אותו לבדיקות שלכם, וכך גם עשיתי תראה לי עוד יצרן אחד שיעשה כזה דבר !

כן, אתה שושו... בהגדרה. אם אני עדיין לא יודע על מה מדובר, אז זה נקרא שושו... זה בסדר גמור, אין לי בעייה לחכות, אני פשוט חתול סקרן מטבעי... 8)

asafk
05-11-03, 18:57
אז ככה:
בצד התיאורטי-
יש כקומת בעירה לכל דלק. זמן הבעירה הוא קצר יחסית, ועקומת הבעירה מכתיבה את יחס הדלק אוויר. בבנזין רגיל, היחס הוא 1:14.7.
יכול, באופן תיאורטי להיות בנזין אחר, עם עקומת בעירה שמתחילה יותר מאוחר, ושנותן בעירה אופטימלית ב, נגיד, יחס של 1:25.
אם נערבב את שני הדלקים יחד, נקבל עקומת בעירה שבה התערובת ניצתת במשך זמן ארוך (סופרפוזיציה של שתי העקומות), וזה ייתן לנו אפשרות ליחס של 1:20.

בפרקטיקה-
יש מערכת, ש"מטפלת" בדלק. לא הדלק שמוזרק באופן רגיל, אלא כמות מסויימת שנלקחת מהמיכל. הדלק המטופל מעורבב עם אוויר ומוזרק דרך TBI לסעפת. מה שמתקבל זה תערובת של שני דלקים + אוויר, ביחס של 1:20- וללא ירידה מביצועי המנוע. זה, כמובן, יחסוך דלק ומזהמים.
זה בגדול. יותר בפרטים- אחרי ההתקנה.

לא בגלל שושו- בגלל שאני עוד לא לגמרי מבין את העסק.

אסף.

נמרוד
05-11-03, 18:58
תן קישורים למידע בנושא.

-->