PDA

צפייה בגרסה מלאה : .: שלום לכולם :. ג'יפאי מתחיל - ושאלות על סמוראי [הכותרת נערכה, בקטנה]

משה.מ
18-08-06, 16:37
שלום לכולם שמי משה (כמה שזה נשמע כמו סדנת טיפול נפש)

אחרי שעברתי הרים ומקומות
נכנסתי למחלה הזאת
הנעה 4 על 4

בילדותי הקטנה בערך בגיל 10
נהגתי לצאת עם אבא של חבר לטיולי ג'יפים לא אשכח את כל הטיולים האלה בסופה המשופרת שלו
לא אשכח את הטירוף של הג'יפ הזה דיונות שאנשים לא היו מצלחים לעלות עם כננת הוא היה עולה ברברס. לא אשכח את זה שלעשר חבר'ה שלו היו מכשירי קשר והיינו יוצאים לבית הקברות של חולון לאזור הדיונות כל יום שלישי בלילה
יוצאים שוברים ציריות וחוזרים
עד שערב אחד נגרם האסון והג'יפ נפל מצול בדקה האחרונה שקפצנו ממנו ומאז נהפך לצורת 8

עברו השנים וכשאני מסתכל על הצלקת שנהייתה לי מאותה תאונה זיכרון הפחד שוב עולה
עברתי שלל מכוניות, משופרות עד מיובאות
אופנועים משופרים עד בעלי הפיירינג
כן כן גם אני שקוע במחלת המוטוריקה
וכל זה על מנת לשוב ולראות את נופי הארץ
כל יום שבת בבוקר תופס לי את האופנוע או את האוטו לוקח את מזוודת הפק"ל קפה
מחמם את הרגליים ופשוט בורח אל ההר הבא שאני מוצא
והנה אחרי שלל עריקויות ושלל מעשי שטויות(רק בשביל לא לפספס את האהבה) חזרתי אל הצבא לתפקיד של שבוע שבוע יומיות.

אחרי שלוש שנים של נסיעות על הכביש ומבט על צוקי ודיונות אשר נמצאות בדרכים
נדבק בי השיגעון והחלטתי שחדל אני רוצה לשוב למטה
להתגבר על הפחד לרדת מבין שולי הכביש אשר בו הייתי צופה בנוף ויורד אל הנוף עצמו במטרה והרצון לקרוע אותו.

הגעתי אליכם במטרה ובבקשה שתעזרו לי להגשים את החלום הזה.
תרומות כספיות אינן דרושות(למרות שחסר אבל על האהבה אני אשקיע גם את השקל שאין לי) :D
ניסיון במכניקה יש לי. אך אני הופתעתי לגלות כי לרכבי השטח ישנו עולם שונה לגמרי

ניסיתי לסוע על ג'יפ מסוג ניבה 1700 אך נגעלתי מהנסיעה
עכשיו נדלקתי על הסמוראי הקטנה
מה תוכלו לספר לי עליה. על מחלותיה. הרגלי האכילה שלה. אני מדבר על שנתונים 91 ומעלה
מה המחיר שלה. די התבאסתי שהיא באה רק בתור קרבורטור די מפחד שבעליות תלולות פשוט יצאה מצב שדלק פשוט יגרום לרכב להתכבות ישנה הפשרות הסבה להזרקה. מאלה שניסיון ישנו הבדל מורגש?

מהי נעילת דפרנציאל קבועה?
מה ההבדל בין גירסא הפתוחה לסגורה?
מישהו ניסה לעשות פורטינג(הגדלת קוטר הבוכנות) לסמוראי ואיך הוא הושפע מזה?
מודה אני הגעתי לפה בידע של 0 אחוז אך נמרצות שלמה להגיע ולהשיג את האהבה ואת המטרה
מבלי להתבאס ממנה ולבסוף לגלות שזה לא מה שציפיתי.

שוב תודה מראש לעוזרים
ושוב שלום לכולם.

נמרוד
19-08-06, 00:43
שמע, סחתיין על ההשקעה בכתיבה. לא יפה שבעלי הסמוראים מתעלמים :!:

תשובות להרבה מהשאלות הטכניות שלך תמצא בכתבות ומדריכים בג'יפולוג - אנחנו אוספים את המידע מהפורומים ומרכזים אותו בכתבות מסודרות.

מדריך לקניית סמוראי משומש (http://www.jeepolog.com/151.html) אם עוד לא קראת, עונה על רוב השאלות שלך.

לגבי נעילות - מדריך לנעילות דיפרנציאל (http://www.jeepolog.com/113.html).

ומשם תמשיך הלאה לכל שאר המדריכים באתר והכתבות במדור סוזוקי....

משה.מ
19-08-06, 01:54
שמע, סחתיין על ההשקעה בכתיבה. לא יפה שבעלי הסמוראים מתעלמים :!:

תשובות להרבה מהשאלות הטכניות שלך תמצא בכתבות ומדריכים בג'יפולוג - אנחנו אוספים את המידע מהפורומים ומרכזים אותו בכתבות מסודרות.

מדריך לקניית סמוראי משומש (http://www.jeepolog.com/151.html) אם עוד לא קראת, עונה על רוב השאלות שלך.

לגבי נעילות - מדריך לנעילות דיפרנציאל (http://www.jeepolog.com/113.html).

ומשם תמשיך הלאה לכל שאר המדריכים באתר והכתבות במדור סוזוקי....

תודה...בקטנה :wink:

boba banay
21-08-06, 18:00
אהלן משה
אני בעליו הגאה של סמוראי 96 סגור
הרכב שלי בניגוד למה שכתבת מוזרק(חד נק') ולא קרבורטור - אני לא זוכר בדיוק מאיזו שנה זה מתחיל אבל אני חושב שמאיפשהו ב94 ויתקנו אותי המומחים...

הרכב לא זולל הרבה בנסיעות מעורבות(עירוני ובין עירוני) ואני נוסע ה-מ-ו-ן בערך 1:11בממוצע
בשטח זה כבר נהיה עולם אחר - אבל....

מבחינת תחזוקה ואמינות - אם תעשה את הדברים לבד - גם לא יעלה לך הרבה - וגם לא מאד קשה - יש ספרי רכב מאד מפורטים ובכל דבר אחר שלא תמצא שם - כאן באתר תמצא לדעתי את התמיכה הכי טובה שאי פעם תצטרך - כן כן הרבה יותר טוב,אמין ומקצועי גם ממוסך.

הרכב לא הכי נוח בעולם(בלשון המעטה) יש שיגידו(בת זוגי) שהוא לא אנושי -קטן,רעשן,וקופצני...
והפתוחים בד"כ מגיעים גם בלי מזגן(לי יש - זה עולם אחר) אבל כל חיסרון שאולי יש לו מקבל את הפיצוי שלו ביכולות מדהימות ובעלויות נמוכות.

לגבי הרחבת צילינדרים - אני בדיוק חשבתי לברר על כך בעצמי אז אשמח אם תספר לי על מידע שתמצא...

ההבדל בין הדגם הפתוח והסגור הוא קצת במחיר(הסגור יקר יותר), המזגן משמעותי יותר(אם יש)
וחוץ מזה - הרכבים זהים...

חפש כאן בשרשורים תוכל למצוא המון מידע

בשורה התחתונה אני מאד אוהב את הרכב שלי ומרוצה ממנו עד הגג - מקווה שהצלחתי לעזור...

רן

משה.מ
21-08-06, 19:34
*****עריכת מערכת: ציטוט תגובה שנמצאת מעליך מיותר לרוב. זה מציק בעין, מכריח לגלול עוד למטה ובקיצור, מיותר.******

תודה רבה אחלה תגובות

-->