PDA

צפייה בגרסה מלאה : גיר חדש -הילוך שני קשה?

עמית ש
20-08-06, 15:44
שלום לכל המומחים
התקנתי בסופה שלי גיר משופץ אני כרגע בחול אבל אמרו לי שההילוך השני נכנס קצת קשה שזה בעצם מחלה נפוצה בגיר של הסופה
אך האם אמורים להרגיש את גם בהתחלה שהגיר כביכול חדש?
תודה מראש
עמית

asafk
20-08-06, 15:52
כן. גם כשהגיר חדש. הפתרון הנפוץ והפשוט- להוסיף מעט דקסרון לתוך שמן הגיר. פתרון יותר יקר- להחליף לשמן 75W90 חצי סינטטי.

אסף.

גיתאי נוה
20-08-06, 21:05
גם אצלי היתה תופעה כזאת. שמו אצלי משהו שנקרא 'שמן מטפס' (כלומר, נתפס גם בחלקים העליונים של המכלל) והעובדות מדברות בעד עצמן - מאז הגיר נהיה חמאה...

asafk
20-08-06, 22:45
"שמן מטפס", או בשמו המסחרי next generation gear oil, יכול להיות גרוע מאוד. גם לי, בסופה, הציעו למלא שמן כזה בגיר, מה שגרם לי לסקרנות שהפכה לניסוי. המסקנות החד משמעיות הן ששמן כזה טוב, אבל לא יותר מ10% משמן הגיר. יותר מזה (ובטח אם כל השמן הוא מסוג זה) יגרום נזק בטווח הלא מאוד ארוך- השמן מונע מהחלקיקים שנשחקים מחלקי המתכת להיצמד למגנט בפקק הריקון, ולכן כל החלקיקים נצמדים לגלגלי השיניים, הסינכרונים והמיסבים, וגורמים לשחיקה מוגברת. השמן הזה הופך את החלפות ההילוכים לקלות יותר כיוון שהוא 75W90, לא בגלל התכונות האחרות שלו. יש שמנים 75W90 אחרים, לא דביקים.

אסף.

גיתאי נוה
21-08-06, 00:21
האמת, מאז יש אצלי חיכוך מרעיש בהחלפה להילוך רביעי בסל"ד גבוה (בעיקר מתרחש בהורדה מחמישי לרביעי) שברוב המקרים אינני מצליח למנוע גם ביד עדינה ומדוייקת. התלבטתי רבות האם זה קשור להחלפת השמן (על ציר הזמן זה אכן נראה כך...) אבל בכלל לא חשבתי על מה שאתה מציג עכשיו.

האם אני אוכל שוב את פירות הבאושים של מכונאים כאלה ואחרים?...:-( האם בעצם אתה מציע למלא 75W90 ולהוסיף עוד כ-10% 'שמן מטפס' (למעשה, כמה ליטרים מכל אחד)?

תודה,
גיתי

asafk
21-08-06, 11:22
כן, זו אפשרות טובה (גם אם יקרה). אם לא עשית עדיין המון קילומטרים עם ה"שמן-דבק", עדיין לא נגרם נזק משמעותי, ככל הנראה, אז אל תתבאס.

אסף.

גיתאי נוה
21-08-06, 15:22
נקוה לטוב...תזכה למצוות :mrgreen:

עמית ש
21-08-06, 15:33
חברה תודה
על הורדת אבן מליבי אכן נראה לי שאני ישקיע וישים שמן חצי סינטטי

תודה עמית

שאולי
29-08-06, 22:09
סתם בשביל להבין
מה זה אומר יקר , עוד עשרה שקלים , עוד חמישים , עוד מאתיים ??? משקיעים פה אלפי אם לא עשרות אלפי שקלים בכלים שלנו אז כמה זה יקר לשמן שפותר בעיה ידועה
זו לא התרסה אלא שאלה כנה
שאולי

kd2
30-08-06, 04:47
התוסף של MOLYKOTE הוא מעולה , מגיע בשפורפרת.
אין קסמים במוצר הזה , זה בסך הכל ריכוז גבוה של חומרים מורידי חיכוך במקרה הזה MOS2.

sherifon
31-08-06, 12:54
פז גיר 4 - מה צמיגותו ,ומה אומרים עליו ?
השאלה נובעת מקושי מסויים להכניס הילוך שני (אחרי ראשון בלבד ) .
עניין נוסף:
כאשר רוצים להכניס לראשון - מכת גז עוזרת ( למרות ש בשני המקרים העניין לא רציני מידי אך אני חושב ששמן גיר מתאים יותר יעזור ...)

אגב החלפה אחרונה -ליפני 6,000 ק"מ ( לפני כשנה)
ללא מעברי מים או כל צרה אחרת...בסך הכל שימוש עדין בכלי
מדובר על GV 03ידני כמובן

חימושניק
31-08-06, 13:25
פז גיר 4 - מה צמיגותו ,ומה אומרים עליו ?

שמן גיר חד-דרגתי 80W ותו לא.

עוד פרטים בלינק הזה: http://www.pazlub.co.il/catalogpaz.asp

sherifon
31-08-06, 14:33
קראתי ולא יותר מידי התרשמתי ,
רוצה לומר שחוץ מהסיווג של השמנים אליו אני מתייחס (שמן תיבה ידנית),לא בידיוק ראיתי כיצד אני פותר את העיניין של הקושי אותו ציינתי בהודעתי הקודמת, מישום שכעת כאשר בתיבה שוכן פז גיר 4 - "מצויין עבור חדירה למנגנוני הסינכרון" - לא מתקבל האפקט .....

לכן אקשה ואומר -האם מישהוא מכיר פתרון אחר מאשר ניסוי ותעייה ,
אישית אין לי בעיה עם צורה זו של דיאגנוזה אך הבעיה כאן היא המבחר העצום של השמנים.

חימושניק
31-08-06, 15:42
Sherifon, הוצעו בשרשור זה מס' פתרונות לגיר של סופה. הם רלוונטיים גם לגיר של סוזוקי.

גיתאי נוה
31-08-06, 15:47
שריפון,

שים לב להמלצה של אסף בשירשור למעלה. אצלי היתה אותה בעיה והכנסתי כמעט 3 ליטר שמן 75W90 חצי סינטטי ואת השאר (לסה"כ 3.2 חיטר) השלמתי בשמן מטפס. העסק עובד יופי, אין שום תלונה.

אפשרות אחרת היא תוספי שמן גיר למיניהם שאפשר למצוא בקלות (של STP וכד') שאישית לא ניסיתי ואינני מכיר את יעילותם.
מה שבטוח, שמן 75W90 זו האופציה היקרה (+200 ש"ח לכל הכמות) אבל בהשוואה למה שאנחנו משקיעים זה בטל בשישים, כמו שהדגיש שאולי. אני בכל אופן, לא חוסך באלה בשום פנים. פנק את האוטו שלך בשמנים והוא יחזיר לך בשיבה טובה (או שעוד מוקדם מדי?...).

-->