PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניתי רכב 4 על 4 והתברר ש.. יש בעיה בלוקרים- ניסאן טראנו ... [הכותרת נערכה]

dantzadok
20-08-06, 17:20
:oops: שלום וברכה
לפני שבועיים קניתי גיפ
לקחתי אותו לבדיקה ובין כל הליקויים הבוחן ציין שההנעה 4 על 4 לא משתלבת ולא תקינה
(מדובר על ניסן טראנו)
בעל הרכב-המוכר דחה במיידי את מסקנות הבוחן ואמר לי שהרכב תקין בהחלט והוא נסע עם הגיפ בשטח ופשוט בוחן הרכב ל יודע איך לשלב את ההנעה
לאחר הפגישה עם בוחן הרכב והעברת תוצאות הבדיקה הראה לי בעל הרכב שההנעה 4 על 4 כן משתלבת.
קניתי את הגיפ כמובן תוך אמון לדברי המוכר---- אבל מסתבר שהוא טעה -לאחר שנתקעתי מספר פעמים בחולות ובמקומות שבהם אין בעיה לרכב שטח לטפס הבנתי שאכן קיימת בעיה בשילוב 4 על 4 בבדיקת מוסך פשוטה התברר שיש צורך להחליף את הלוקרים -עלות תיקון של כ 8000 ש"ח
אמרתי למוכר שהוא הטעה אותי והוא צריך לשאת במלוא עלות התיקון.
הוא ממש לא מוכן ולטענתו ההורדה ממחירון הגיפ בסכום של 3000 ש"ח מפצה אותי על התיקון -וחוץ מזה זהו גיפ יד שנייה -ולמה ציפיתי-ברור שיש תקלות. זו בעיה שלי -לאחר שסגרתי עיסקה התיקונים אך ורק עליי....

ברצוני להתיעץ עם אנשי הפורום מה לעשות?
אשמח לקבל את עצותיכם הטובות
בברכה
דן

שמוליקו
20-08-06, 17:50
שלום דן,
אני לא בטוח שיש לך הרבה מה לעשות במיוחד לאחר שהבוחן אמר לך שה 4X4 לא תקין.
אולי לנסות לתבוע את המוכר באיזו שהיא דרך - אבל לא נראה לי שיילך (אנחנו לא אמריקה).

לכן, כל שנותר הוא לנסות להוזיל עלויות, אני (עד כמה שאני יודע) חושב שעניין הלוקרים בלבד - חדשים מהחברה ובלי קומבינות , לא צריך לעבור את ה 1600 ש"ח.(לא שזה מעט)

אם קצת רצון, חיפוש בפורומים השונים אני מניח שתצליח לצמצם עלויות גם לאיזור האלף.

כמובן אם יש בעיות נוספות מעבר ללוקרים שציינת התמונה יכולה להיות שונה.

חשוב במקרים האלה ללמוד מטעויות ולפעמים המחיר יקר.
אם כבר שילמת לבדיקת רכב תתחשב במה שהבודק אמר (הוא לא אמר יש נזילה..... הוא אמר לא עובד).

בקיצור משתתף בצערך ומקווה שתצליח למזער נזקים.

בהצלחה.

חגי
20-08-06, 19:13
לפני מס' שנים ,קיט שיפוץ לוקרים לטראנו עלה 500 שח .

8000 שח או אפילו חצי מזה ,זה שוד לאור היום !!!!!

UNIX
20-08-06, 21:37
גועל נפש של אנשים , זה מה שיש ללמוד מהסיפור הזה
מעניין אותי אם המוכר יושן בשקט בלילה .

lizard
20-08-06, 21:56
בטח שהמוכר ישן טוב בלילה. נראה לך שלחרא מפריע שהוא חרא?

דן, אכלת אותה ואני אומר את זה בחבריות. גם אני אכלתי אותה כשקניתי את הרכב שטח הראשון שלי (בעצם כשחושבים על זה גם את השני ובעצם כל רכב משומש שקניתי...אוף אני גרוע) אבל אל תשא טינה. תלמד מטעויות ותדע שאתה חייב לבדוק ולא להתפשר על כלום.

המלצה שלי היא לסדר את הלוקרים לבד. יכול להיות שיקח לך זמן ותצטרך ללמוד אבל בסופו של דבר זה לא משהו שאמור להיות מסובך ואני בטוח שתוכל לקבל המון עזרה בפורום פה.

אל תתן לחרא שמכר לך את הרכב להרוס לך את חווית השטח.

six 4 life
20-08-06, 22:38
בדרך כלל כשלוקר הולך בטראנו,
זו הזדמנות מצויינת להחליף לזוג לוקרים ידניים חדשים מהקופסה, כולל עבודה בעלות של 1600 ש"ח בערך.

זו האופציה שאתה לדעתי צריך ללכת עליה, הלוקרים המקוריים בטראנו זה דרעק.

tzagi
21-08-06, 00:06
Quote:אולי לנסות לתבוע את המוכר באיזו שהיא דרך - אבל לא נראה לי שיילך (אנחנו לא אמריקה).

שמוליק,אני לא יודע מאפו קיבלתה את הרעיון הזה

Used car sales (from a person) are AS IS
What you see is what you get
no warranty implied or intended
Taking the seller to court will result in the case being dismised,

To Dan:
If you been told that the 4x4 does not work,
how come you didnt have it checked?(before $ exchanged hands?
all it takes is to put it up on a lift and engage 4x4 to see if the wheels turn

when it comes to buying used cars, believe only half of what you see and non of what you hear

CAVIOT EMPTOR
Latin:buyer beware

shmil
21-08-06, 09:19
לפני שבועיים קניתי גיפ- וזה זמן שבו דברם עשויים להתקלקל, בפרט, בעיני בית המשפט - ברכב שטח.
לקחתי אותו לבדיקה ובין כל הליקויים הבוחן ציין שההנעה 4 על 4 לא משתלבת ולא תקינה
(מדובר על ניסן טראנו) - ולכן למוכר יש ראייה בכתב שהתקלהעמדה למול עיניך.
בעל הרכב-המוכר דחה במיידי את מסקנות הבוחן ואמר לי שהרכב תקין בהחלט והוא נסע עם הגיפ בשטח ופשוט בוחן הרכב ל יודע איך לשלב את ההנעה
לאחר הפגישה עם בוחן הרכב והעברת תוצאות הבדיקה הראה לי בעל הרכב שההנעה 4 על 4 כן משתלבת. וזו כתב טענה בע"פ, ובנושא זה - מילה שלך מול מילה שלו, כשלו, כאמור, יש ראייה בכתב שכן ידעת.

קניתי את הגיפ כמובן תוך אמון לדברי המוכר---- אבל מסתבר שהוא טעה -לאחר שנתקעתי מספר פעמים בחולות ובמקומות שבהם אין בעיה לרכב שטח לטפס הבנתי שאכן קיימת בעיה בשילוב 4 על 4 בבדיקת מוסך פשוטה התברר שיש צורך להחליף את הלוקרים -עלות תיקון של כ 8000 ש"ח
אמרתי למוכר שהוא הטעה אותי והוא צריך לשאת במלוא עלות התיקון.
הוא ממש לא מוכן ולטענתו ההורדה ממחירון הגיפ בסכום של 3000 ש"ח מפצה אותי על התיקון -וחוץ מזה זהו גיפ יד שנייה -ולמה ציפיתי-ברור שיש תקלות. זו בעיה שלי -לאחר שסגרתי עיסקה התיקונים אך ורק עליי....
והוא ממש צודק, וכך גם יראה זאת בית משפט, מה גם שאתה לא מתאר לנו על מה כן, לטענתך , ירדו 400 ש"ח אלו.

בקיצור, בחרת להאמין למוכר, כאשר הבוחן הציב לך את המידע הנכון מול העיניים, ולכן, גם אם תתבע אותו, הסיכוי שתביעתך תתקבל הוא אפסי וקלוש.

מה כן?
כמו שכתב לך ארז (six4life)- עבור ללוקרים ידניים, ובעלות פחותה בהרבה מעלות האוטומטיים.
להבא, כשאתה מכיר מישהו כמה דקות, בבחירה בין להאמין לו ללהאמין לאיש מקצוע, כשלמוכר יש אינטרס ברור, ולאיש המקצוע אין אינטרס - התשובה ברורה.
הדברים שונים, אגב, כשהאינטרסים הם אחרים.

GodsFather
21-08-06, 10:10
ובוא נוסיף עוד משהו - יש מצב , אמנם ספק קטן מאד (אחרי הכל אנחנו בישראל), שהמוכר לא ידע שהמערכת לא עובדת. הרי מדובר בידית בתא הנהג ומערכת חשמלית - כמה מרוכבי השטח יודעים באמת מה צריך לקרות כשמשלבים אותה?

ובקצרה - נלמד את הלקח ונעבור הלאה, ועדיף שכאן ניפול מאשר בסכומים ומקומות יותר גרועים...

גיא
21-08-06, 12:26
ולא לשכוח שיש גם מצב שבו מר ישראל ישראלי הנהג החדש של רכב השטח
לא יודע איך מפעילים את זה ולכן שבר בלי כוונה את ה 4X4 שלו .....

איציק - 4X6ZH
21-08-06, 12:47
וכמה פעמים יצא לך לחלץ הילקס 2X4 שנהגו בכלל לא יודע שהרכב לא מיועד לשטח :roll:
וכמה פעמים יצא לך לפגוש רכב שטח שאומרים לו להפעיל נעילה הוא נועל את הרכב :wink: ( זאת לא בדיחה )
וכמה פעמים יש דיונים איך בכלל משלבים 4X4
מי בכלל יודע איך מזהים מתי השילוב עובד ?
בקיצור מה שצריך לעשות זה לבדוק ברצינות וביסודיות מה בדיוק יש לך ברכב !
ורק אחרי זה לנסות לתרגם זאת לתקלה ( אולי הכל תקין )
וכמה זה עולה לתקן .
תתחיל בקריאת ספר הנהג תמשיך בפיוז שרוף \ בצינור ואקום מנותק ותסיים בקריאת ספר הוראות לנהג . פעם שניה . אכשיו חלק גדול מהדברים יהיו ברורים .
איציק

oryand
21-08-06, 17:08
אני מצטרף להמלצה על הלוקרים הידניים. הלוקרים המקוריים בטראנו הם בעיתיים וכל החלפה שלהם היא זמנית.
אחרי 6 שנים שיש לנו טראנו והחלפנו 3 פעמים לוקרים (פעם אחת אחרי שאחד מהם נגנב בחניון לאור יום) עברנו לידניים תמורת 1500 ש"ח והפתרון בהחלט עדיף. דרך אגב במוסכים המורשים הלוקרים עלו פעם אחרונה שביררנו כבר בסביבות ה -6K לאחד אז לשיקולך.
לגבי המוכר אני מאמין שטעות מסוג זה עלולה לקרות כמעט לכל אחד, צריך ללמוד מזה לקח ולהמשיך הלאה. כל אחד מקבל את שלו בסוף (לפחות אני רוצה להאמין).
אורין

-->