PDA

צפייה בגרסה מלאה : איבוד מים

idogam
23-08-06, 11:07
שלום
הסופה מאבד מים הכמות של 0.5/0.36 ליטר כל שבוע
הרכב נוסע ביום יום ככ 90 ק"מ +-
הרכב לא מתחממם יתר על המידה גם בעליות (טמפ' נעה בין 70-95 )
אני גר באיזור אריאל (יש עליות )
הרכב עבר ניקוי רדיאטור והלחמת חור קטן שהיה
אין נזילות שניראות לעיין
השמן נקי!!!!(אין מעבר לשמן)
אני חושד שהבעיה היא במכיל העיבוי (אולי פקק לחץ לא תקין )
יש למשהוא ניסיון בנושא או יכול לתת לי עוד רעיונות.....
תודה

asafk
23-08-06, 11:36
אתה צריך לעשות בדיקה של מערכת הקירור בעזרת ערכה שיש (טוב, אמורה להיות) בכל מוסך. מכניסים לחץ למערכת עם משאבה ידנית ורואים אם הוא יורד. אם כן- מאתרים מהיכן. בודקים גם אם הפקק תקין.

איבוד נוזל קירור יכול להיות החוצה (מהמערכת לרצפה, באופן כללי), או פנימה (לתוך המנוע). המים לא "נעלמים".
אם יש איבוד של נוזל לתאי השריפה (דרך אטם ראש פגום)- הוא מתאדה מייד (ויש אדי מים יוצאים מהאגזוז).
אם המים יוצאים החוצה- חפש מהיכן... אן על ידי הערכה שיש במוסך, או שפשוט תעבור על כל המערכת... אחד המקומות שלא רואים ומועד לפורענות הוא מערכת החימום. כל איזור הרדיאטור חימום, והכניסות של שני הצינורות אליו. פקק לא תקין, שמשחרר נוזל בלחץ נמוך מדי- אפשר לראות כשהנוזל חם. כיוון שהרדיאטור תוקן, הלחץ במערכת עלה ללחץ שהוא אמור להיות, ואולי יש נקודה חלשה שעכשיו נפרצה לאחר עליית הלחץ.

אסף.

דרור ברלי
23-08-06, 11:50
חצי ליטר בשבוע זו נזילה קטנה יחסית.
מנסיון, אני תמיד חושד בפקקי המים שבבלוק ובראש - חוק מרפי אומר שהפקק שנוזל הוא זה שהכי קשה להגיע אליו - במקרה שלנו זה הפקק האחורי ולכן אתה גם לא רואה את הנזילה במבט ראשון, אבל היא קיימת (הפקק האחורי הוא מנחוס, כי החלפתו מחייבת פירוק טרנספר+גיר+קלאץ' כדי להגיע אליו - עלות החלק כמה שקלים בודדים, עלות וזמן עבודה... אללה יסתור)

idogam
17-09-06, 13:17
רבותי מצאתי את הבעיה והיא נזילה מהרדיאטור הפנימי (רדיאטור חימום)
והמים הולכי מתחת לכסא שליד הנהג
הנושא בטיפול
תודה על העזרה
עידו

-->