PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייבוש הג'יפ מנזילות - הורדת גיר וטרנספר

עירא
26-08-06, 22:08
טוב, נשבר לי מהנזילות ואני אנצח אותן!
העניין הוא כזה, הטרנספר נוזל מהיוקים (קידמי ואחורי, אחורי הוחלף לפני שעה)
הטרנספר נוזל מבית המיסב האחורי כמתואר בשירשור הזה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=10807) (התיקון שביצעתי שמתואר שם לא עזר)
יש נזילה מהחיבור של הטרנספר אל המתאם לגיר וכנראה גם בין הגיר והמתאם (כשהחלפתי טרנספר הורדתי את הטרנספר עם המתאם, כלומר ניתקתי את המתאם מהגיר)
ונזילה אחרונה שמציקה כבר הרבה זמן טיפה שעומדת החיבור בין הגיר להאוזינג (אני לא בטוח אם זה שמן מנוע או שמן גיר, כל פעם שאני מקרב את זה לאף להריח אני ישר מתחיל להתעטש)
כרגע הג'יפ עומד עם דריישפט אחורי מנותק והקרטר של הטרנספר פתוח (בלי גשר גיר).
מה אתם ממליצים לפרק ולהחליף?
להבנתי החלפת מחזיר אחורי של הגיר (זה שנמצא בתוך המתאם גיר טרנספר)
החלפת מחז"ש קידמי של הגיר (או שהאחורי של המנוע רק שאליו ממש אין לי כוח להגיע...)
האם להחליף את המחז"ש הקידמי של הטרנספר?
הפירוק של הגיר טרנספר יהיה החלק הפשוט, ההרכבה לאומת זאת קצת פחות (מי האידיוט ששם שם את הבודי :lol: ). אני מבין שאני צריך להרכיב את הגיר כשהמתאם עליו אל ההאוזינג ואליו לחבר את הטרנספר, הבעייה היא גישה אל הברגים. האם זו הדרך ופשוט לנסות להגיע אל הברגים הבעייתיים מלמעלה או שאני מפספס משהו?

עירא

lizard
26-08-06, 23:49
שלחתי לך מסר.

למנוע יש מחזיר שמן, כמובן, שבשביל להחליף אותו צריך לפרק את הקרטר עד כמה שאני זוכר.

כשאני הרכבתי את הטרנספר אז המתאם היה כבר מורכב על הגיר. לדעתי זו השיטה הנכונה בגלל שאם אתה מטה את הגיר בזווית לא נכונה אז המוטות שעליהם יושבים הגג"שים עלולים לצאת ואז אתה תצטרך לפרק את הגיר ולהחזיר אותם למקום. לא עבודה קשה אבל אם לא צריך אז חבל (אם יש לך בעיה עם הסנכרונים אז זו סיבה טובה כן לעשות את זה. יש לי 3 סינכרונים במצב טוב אם אתה רוצה).

במתאם טרנספר/גיר יש גם מחזיר שמן. גם אותו רצוי להחליף אם אתה חושד שהוא נוזל.

Bulldog
27-08-06, 00:24
טוב, נשבר לי מהנזילות ואני אנצח אותן!

עירא

עזוב אותך, תרשום לנד רובר על הצדדים ותתרגל.
אני מכיר הרבה אנשים שהפתרון הזה עובד בשבילם מצויין.

עירא
27-08-06, 11:02
ככה, מחז"ש מנוע אחורי הוחלף לפני 3 חודשים (כחלק ממבצע ייבוש הג'יפ)
לפתוח גיר אני ממש לא מתכנן (לפני שנה וחצי שנתיים הוא עבר שיפוץ מלא)
צריך להחליף את המחזש"ים הבאים:
גיר קדימה
גיר אחורה (למעשה הוא נמצא במתאם גיר טרנספר)
טרנספר יוק קידמי ואחורי
אני מתלבט לגבי המחז"ש בציר כניסה של הטרנספר
לבטל איך שהוא את הנזילה מהמכסה האחורי של הציר הקידמי (בטרנספר)
מיכה האם אתה הרכבת את הטרנספר לגיר, כאשר הגיר עם המתאם שלו היו מחוברים למנוע? (והאם עשית את זה כשייש בודי בסביבה?)

עירא

lizard
27-08-06, 12:55
בשביל התיעוד :-)
הרכבתי את הגיר+המתאם על המנוע ואחרי זה את הטרנספר. לא היה בודי.
יש תמונות בשירשור על בעיות בגשר גיר.

לדעתי יהיה לך יותר קל לפרק את הגגיר+טרנספר מאשר כל אחד בנפרד וגם להרכיב את הגיר+הטרספר למרות שזה יהיה גדול וכבד.

ניר ל
27-08-06, 13:11
עירא, תפרק את הטרנספר יחד עם המתאם מהגיר, זה ארבעה ברגים נגישים.

כשאתה מרכיב, יש אטם נייר בינהם אבל חובה לאטום אם סיליקון את כניסות הצירים ומסביב למייסב ורק אח"כ להדביק על זה את האטם.
את המתאם אתה מפרק מהטרנספר ומחליף בו מחז"ש. אח"כ מרכיב אותו על הטרנספר.

נמרוד
27-08-06, 14:57
אתה תנצח את הנזילות??? בהצלחה, ואם אתה מצליח שלח קורות חיים לד.צ. 0001 הקרייה, תל-אביב, ציון משרה - רמטכ"ל.

עירא
31-08-06, 00:41
נתחיל מהסוף, הטרנספר והגיר על השולחן.
לקחים לעתיד, לא לנסות להיות חכמים ולהוריד את הגיר והטרנספר ביחד, זה סתם בלגאן.
נתחיל בשאלות:
1. במהלך ההוצאה של הגיר, מיסב הלחץ זז ממקומו, והוא אינו ממורכז כרגע. איך ניתן להחזיר אותו למקומו (כמו כן, יש לי מיסב כזה חדש, האם שווה להחליף ביניהם כבר על הדרך?)
2. בחיבור של הגיר אל ההאוזינג, לציר הכניסה של הגיר יש מחזיר שמן (שאני מתלבט האם להחליף, הוא בן שנתיים) ומתחתיו יש את הציר של הרוורס. מה מונע מהשמן לנזול מהציר של הרוורס החוצה? (אין אטם בין הגיר להאוזינג, ומכסה המיסב הקידמי לא מכסה את זה)
3. מחזיר השמן שנמצא במתאם גיר-טרנספר עובד על הציר כניסה של הטרנספר. מחזיר השמן של הציר כניסה של הטרנספר נמצא 5 ס"מ מהמחזיר של המתאם, האם לדעתכם יש טעם להחליף את שניהם (המחזיר שבמתאם בן שנתיים) או רק אחד מהם ואיזה (בכלל, האם ניתן להחליף את המחזיר שמן של הציר כניסה לטרנספר ללא פירוק הציר מהטרנספר)
4. לאיטום בית המיסב האחורי של הטרנספר מומלץ להשתמש בלוקטייט 515, האם יש חומר נוספים שאפשר להשתמש בהם במקום והיכן ניתן לרכושם? (ניסיתי עם סיליקון ולטעמי הוא לא מבצע את העבודה)
5. אם יש טיפים שונים לגבי ההרכבה, ואיך לעשות אותה פשוטה יותר, אשמח לשמוע, הגב שלי צועק הצילו...

עירא

six 4 life
31-08-06, 01:02
עירא
לגביי מיסב הלחץ- אין לך מה להתרגש מזה שהוא זז, הוא לעולם לא ישאר ממורכז ברגע שהוצאת את הגיר.
אתה אומר שיש לך מיסב חדש- בכל אופן תחליף את הישן- להזיק זה בטוח לא יזיק.
לגבי המירכוז שלו- הרכב את המיסב החדש על מזלג הקלאץ'
שחק עם המזלג, ונסה לקבע אותו בחלק החיצוני שלו- בצורה שתחזיק לך את המיסב יחסית במרכז ההאוזינג.
הגיר- לא שוקל הרבה, ותוכל להתמודד איתו לבד- אבל תמיד רצוי עוד מישהו לעזור. כאשר אתה מרים עם שותפך/ לבד את הגיר, כוון את ההילוך הישיר שלו (הפין שלו) אל תוך המיסב, ומשם אין לך כבר לאן לטעות. המיסב יתיישב עליו וזהו.

לגביי לפשט את ההרכבה- למדת שלהוריד גיר וטרנספר ביחד זה קשה, עכשיו תחשוב איך זה יהיה להחזיר אותם יחד...
קודם גיר, אחרי זה טרנספר. הגיר הוא משחק ילדים לעומת הטרנספר...

לגבי אטימה בין המתאם לגיר- אצל רוני כאן מהפורום הורדנו לפני חודש טרנספר וגיר, וכאשר החזרנו לא השתמשנו באטמים, אלא בRTV בלבד.
ניקינו וייבשנו טוב טוב את המשטחים, עליהם נמרחה שכבה נאה של RTV (גם על המתאם טרנספר וגם על הגיר), הודקו הברגים, הרכב נח לשעה, ומאז לא נוזלת טיפה (חמסה חמסה..)

באותו הזדמנות הוחלפו 2 המחז"שים ביוקים של הטרנספר.

בכל אופן- צרף תמונות לגבי מחזירי השמן של המתאם ושל הטרנספר.

חנן-ג'יפולוג
31-08-06, 01:11
1. במהלך ההוצאה של הגיר, מיסב הלחץ זז ממקומו, והוא אינו ממורכז כרגע. איך ניתן להחזיר אותו למקומו (כמו כן, יש לי מיסב כזה חדש, האם שווה להחליף ביניהם כבר על הדרך?)

תחזיר ביד, אין כאן עניין מיוחד של מרכוז, בכל מקרה הוא יגיע בסוף למקומו, על השרוול של ציר הכניסה של הגיר, כשתכניס את הגיר. אם להחליף או לא? תלוי בן כמה המיסב הקודם. אם הוא לא הוחלף בעשרות אלפי הק"מ האחרונים, תחליף.

2. בחיבור של הגיר אל ההאוזינג, לציר הכניסה של הגיר יש מחזיר שמן (שאני מתלבט האם להחליף, הוא בן שנתיים) ומתחתיו יש את הציר של הרוורס. מה מונע מהשמן לנזול מהציר של הרוורס החוצה? (אין אטם בין הגיר להאוזינג, ומכסה המיסב הקידמי לא מכסה את זה)

זה לא הציר של הרוורס אלא הציר של הקונטרה-גיר. אני מניח שהאפיצות בין הציר לקייס מונעת משמן לעבור, הרי אתה דופק עם פטיש כדי שהציר הזה ייכנס למקומו בקייס.

5. אם יש טיפים שונים לגבי ההרכבה, ואיך לעשות אותה פשוטה יותר, אשמח לשמוע, הגב שלי צועק הצילו...

ג'ק עגלה וחבר. אני בד"כ עושה את זה בלי ג'ק אלא מרים את זה בידיים ללא תמיכה נוספת, אבל זו לא הדרך הנכונה, ובהחלט אפשרי לעבור את כל ההרכבה הזו מבלי שנשאת את משקל המכלולים בידיך אפילו לרגע אחד.
עירא

lizard
31-08-06, 04:55
ג'ק עגלה וחבר. אני בד"כ עושה את זה בלי ג'ק אלא מרים את זה בידיים ללא תמיכה נוספת, אבל זו לא הדרך הנכונה, ובהחלט אפשרי לעבור את כל ההרכבה הזו מבלי שנשאת את משקל המכלולים בידיך אפילו לרגע אחד.
עירא

במקרה שלי נתתי לחבר להרים את המשקל אז בהחלט לא נשאתי שום משקל. יעיל :-D

איזה בעיות היו לך בעת שהורדת את הגיר והטרנספר ביחד? האם תמכת בהם או שניסית להוריד אותם כשהם "באוויר" ?

עירא
31-08-06, 11:39
תחזיר ביד, אין כאן עניין מיוחד של מרכוז, בכל מקרה הוא יגיע בסוף למקומו, על השרוול של ציר הכניסה של הגיר, כשתכניס את הגיר. אם להחליף או לא? תלוי בן כמה המיסב הקודם. אם הוא לא הוחלף בעשרות אלפי הק"מ האחרונים, תחליף.
כרגע המיסב לחץ לחוץ אל מכסה המצמד (חלק מס' 12 בספר) הוא לא זז בכוח היד. האם פירוק של המוט הפעלה ישחרר את הלחץ ויאפשר הזזה שלו? (אני קצת מפחד להשתמש באלימות, אבל אם זו הדרך אין שום בעיה :twisted: )

זה לא הציר של הרוורס אלא הציר של הקונטרה-גיר. אני מניח שהאפיצות בין הציר לקייס מונעת משמן לעבור, הרי אתה דופק עם פטיש כדי שהציר הזה ייכנס למקומו בקייס.
צודק, זה הקונטרה, התבלבלתי, בכל מקרה ההכנסה של הציר אצלי התבצעה (למיטב זיכרוני) ללא פטיש, או אולי עם מכות קלות מאוד, אני לא מאמין שהאפיצות עוזרת שם (אני פשוט חושב שהנזילה שיש בין הגיר להאוזינג מקורה אולי בציר הזה).
ארז, האם שמתם גם סיליקון בחיבור הקידמי של הגיר?

אני חוזר על שאלה שרשמתי קודם אשמח לדעת האם למישהו יש מידע על העניין.

לאיטום בית המיסב האחורי של הטרנספר מומלץ להשתמש בלוקטייט 515, האם יש חומר נוספים שאפשר להשתמש בהם במקום והיכן ניתן לרכושם?

את תהליך ההרכבה אני מתכנן לעשות כמו שניר הציע.

עירא

השמשוני יחיעם
31-08-06, 12:46
תזכור !!!!!

שיפסיק לנזול,,,,סימן שנגמר השמן !!!

six 4 life
31-08-06, 17:02
תזכור !!!!!

שיפסיק לנזול,,,,סימן שנגמר השמן !!!

ססמאות של לנדרוברים לא עובדים על JEEPים, עמך הסליחה.

עירא
31-08-06, 20:54
לגבי המיסב לחץ
רצ"ב שלוש תמונות,
החדש משמאל הישן מימין. לישן יש קצת חופש (שהבנתי שזה משהו מובנה בו)
האם יש בעיה לשים את החדש? (יש לו צורה קצת שונה)
עירא

six 4 life
31-08-06, 21:00
זה בסדר, שניהם מתאימים
זה עניין של יצרני מיסבים שונים.

לגביי ההחלפה- אני הייתי מחליף ולא חוסך את ה50-100 ש"ח על מיסב שכדי להגיע אליו צריך להוריד גיר וטרנספר.

UNIX
31-08-06, 22:59
אפשר לדעת מה זאת נזילה בשבילכם?
במנוע הישן שהיה מורכב על הג'יפ שלי היו נזילות בכמויות מהמחזיר שמן האחורי
וניסיתי להחליף אבל לא הלך ובמנוע החדש שלי טפו טפו טפו אין אפילו נזילה אחת
אבל הטרנספר קצת נוזל אז מה? זה נזילה שיכולה להחזיק גם 10 שנים עד שיגמר השמן , כנ"ל לגבי הסרן האחורי , הוא נוזל כבר חמש שנים ולעולם לא חשבתי לפתוח אותו בשביל להחליף אטם .
מישהו יכול להגדיר נזילה?

lizard
31-08-06, 23:08
עירא, אתה תצטרך לפרק גם את הבל האוזינג לדעתי. בהזדמנות הזו תחליף גם את הקפיץ שתופס את המזלג. מצטער שלא אמרתי לך קודם. אולי יש לי ספייר בין החלקים שלי ואוכל לתת לך.
אל תשטוף בשום פנים ואופן את המיסב הזה (הכוונה לישן, את החדש לא צריך) בשום חומר שהוא. זה הורס אותו.
תבדוק מה העובי דופן במזלג שלך באיזור איפה שהשטרנגולה של הקלאץ' נוגעת. אם זה נראה לך דק או חס וחסה כבר מתחיל לפתח חור אז אתה מוזמן להביא את זה אלי למילוי בCO2, אחרי זה לעגל שום את האיזור לא צריכה להיות בעיה.
בהזדמנות הזו תבדוק גם את מנגנון הקלאץ' עצמו. אני פירקתי את שלי לגורמים ופשוט שיפצתי אותו. פרט לחלקים פלסטיק לא קניתי כלום. אם אתה צריך לתקן את הפיטמת גירוז אז יש לי פטמות ומברז מתאים.

עירא
31-08-06, 23:32
מיכה, אני ממש לא מתכנן לגעת בקלאץ' הוא חדש (יחסית)
רק את המיסב לחץ (וגם זה רק כי קיבלתי במתנה מיסב כזה, אז למה לא להחליף אם הגיר כבר למטה)

ברוך, ברמת ההגדרה נזילה היא טיפטוף של 6 טיפות בדקה (או שעה, אני לא זוכר)
אצלי יש הזעה.
את תהליך הייבוש התחלתי מזמן, בהתחלה החלפתי את מכסה השסתומים (הייתי בטוח שהוא המקור לכל הצרות...) הנזילה מהחלק העליון של המנוע הפסיקה אבל עדיין הייתה נזילה למטה.
אח"כ החלפתי מחז"ש אחורי של המנוע, ובאמת הנזילה הפסיקה ברובה, אבל עדיין הייתה תמיד טיפה על הריצפה מתחת לג'יפ ועוד אחת על הבורג ריקון של הקרטר.
החלפתי קרטר (אחרי שהחלפתי את המחז"ש האחורי של המנוע עוד פעמיים, זה לא עזר, באחד הטיפולים, אחרי מילוי שמן סגרתי את הבורג הזה דיי חזק למרות ששמתי שם שאיבת נחושת חדשה והטפטוף רק התגבר) והמנוע התייבש.
כשהחלפתי את הטרנספר (לפני חודשיים בערך) לא החלפתי לו שום מחז"ש (זה טרנספר שעמד ללא שימוש וללא שמן בערך שנה אצלי, ומי יודע כמה זמן לפני זה) והיה דיי ברור לי שאני אצטרך להחליפם מתישהו. בנוסף כשהורדתי את הטרנספר כנראה שקרעתי את האטם האחורי של הגיר והתחילה שם נזילה. ואמרתי שאם אני כבר עושה עכשיו את כל הפירוק הזה נוריד גם את הגיר ונראה למה יש לו נזילה מהחלק הקידמי, וכמו שזה נראה עכשיו, הסיבה היא שלציר של הקונטרה גיר אין שום אטימה. (ויכול ליהיות גם שהמחז"ש הקידמי גמור)
לסיכומו של קטארוך ומייגע, ברגע שהג'יפ, כמו כלב, מסמן את הטריטורייה שלו, זה לא בסדר מבחינתי.

עירא

lizard
31-08-06, 23:50
כדי להחליף את המיסב אני כמעט בטוח שתצטרך להוריד את הבל האוזינג. אני לא זוכר אם הפתח לגיר מספיק רחב על מנת לתמרן שם את המיסב לחץ. מה גם שיש סיכוי שבטעות תפיל את הכדורית שמשמשת כציר למזלג או שתשבור את הקפיץ (זה מה שקרה לי).

eliv1
01-09-06, 00:12
מה גם שיש סיכוי שבטעות תפיל את הכדורית שמשמשת כציר למזלג או שתשבור את הקפיץ (זה מה שקרה לי).

עירא, מיכה כמעט צודק.

אפשר להחליף ללא כל בעיה מיסב לחץ ללא פירק ההואזינג.
אבל סיכוי סביר מאוד שתיפול הכדורית. שים לב לזה טוב טוב.
גם לי זה קרה.
אתה לא רוצה לגלות שאחרי שהרכבת הכל, הגולה נפלה (למרות שאפשר גם להחזיר אותה כשהכל מורכב, אבל זה יותר מזל משכל).

six 4 life
01-09-06, 00:25
אני דווקא לא חושב שצריכה להיות בעיה.
כשהגיר למטה, אפשור לדחוף לפתח ההאוזינה יד בקלות.
כאשר יד אחת תאחז במזלג, בצד החיצוני שלו, על מנת שהמזלג או הגולה לא יזוזו ממקומם- היד השניה מרכיבה את המיסב החדש, ובא גואל לציון.

שם המשחק הוא תשומת לב, האוזינג לא הייתי מוריד בשביל זה. כמו שהוא הוריד מיסב, הוא יכול להכניס מיסב. לא סיפור בכלל.

בהצלחה.

עירא
01-09-06, 21:12
תודה לכל העונים והדואגים, מיסב הלחץ הוחלף היום, ובנוסף הוחלפו כל מחזירי השמן המדוברים והגיר והטרנספר הורכבו לאחר כבוד בג'יפ.
עכשיו נשאר רק לקוות שזה יעבוד...
תודה במיוחד לאריק שהגיע לעזור היוםץ

עירא

אריק
05-09-06, 02:50
ו...הנבלה עוד נוזלת ?
אריק

-->