PDA

צפייה בגרסה מלאה : דוושת בלמים רכה

tomer s
27-08-06, 11:16
הברקסים שלי השתגעו,
הרכב היה בולם טוב,ההנדברקס התחיל לזייף,התופים והסנדלים עם בשר (עברו הדבקה וחריטה לפני חודשיים)
היו משאבות חדשות (מתאימות באורך בדיוק.של סמוראי כמובן) אז מחליפים,מנקזים אויר
אממה הדושה נשארת ספוגית יורדת עד הסוף ולא בולמת,אחרי 2-3 לחיצות כן יש ברקס נוסעים קצת ושוב ספוגית :mad: :mad: :mad:
מנקזים שוב יוצא רק נוזל ,שוב מנקזים שוב רק נוזל (הניקוז מכל ה3 פיטמות)
פירוק דראם אחורי נוסע לוחצים ברקס השמאבה נפתחת טיפה לחוצה שניה נפתחת יותר לחיצה שלישית נפתחת עוד יותר.
מה לעזאזל לא בסדר??
למה הדושה ספוגית? למה הברקס צריך "ניפוח"? למה ההנד ברקס התחיל לזייף?

איציק - 4X6ZH
27-08-06, 11:53
לדעתי זאת לא שאלה לפורום
לפי השאלה ברור שמערכת הבלמים לא תקינה !
לפי תאור התקלה והפעולות שנעשו ברור שאתם עובדים על בסיס מצליח .
אז זה הוא שזה לא מצליח וזה בלמים !!
אז בבקשה תגרור את הרכב למי שיודע \ מבין \ ..... ואני לא כותב מוסך למרות שמוסך הוא הכתובת לתקלה כזאת .
איציק

asafk
27-08-06, 12:02
יכול להיות שבעצם ניקוז האוויר דפקת את המגבר בלם (תן לי לנחש- פמפמת לדוושה את הצורה? ).
תעבור על כל הצנרת, חפש צינור מעוך.

אבל בבלמים- חבל על הניחושים. גש למוסך, לפעמים אתה יכול ללמוד המון משעה במחיצת בעל מקצוע... במיוחד כשמדובר בבלמים עם תקלה מסתורית.

אסף.

מורי
27-08-06, 14:57
תומר, האם בניקוז אויר מהפיטמה האחורית יוצא זרם חלשלש של נוזל, או שפריץ חזק?

וגם מסכים עם קודמיי:הרעיון שכל אחד מתחיל להתעסק עם הבלמים ללא כל הכשרה פשוט מפחיד!!!

סוזי המשתוללת
27-08-06, 15:32
יש פטמת ניקוז נוספת ביחידת חלוקת הלחץ שבמרכז האוטו
תבצע ניקוז על ידי פתיחה והשארה של הפטמה פתוחה לזמן רב מבלי לפמפם
תשאיר כמובן את מיכל המילוי פתוח כדי שלא יהיה ואקום וגם כדי שתוכל להוסיף נוזל בלמים
לפטמה חבר צינור גומי דק ואת הצינור הזה הכנס לבקבוק עד לתחתית שלו ודאג שיהיה נוזל בתוך הבקבוק מעל פתח היציאה של הצינור (סטייל בנג 8) )
כשייצא האויר שבמערכת תראה ביעבוע ואז תסגור את הנקז כשהצינור עדיין עליו
תעבור על כל התטמות
היתרון בבקבוק שהוא מונע לכלוך וזיהום הסביבה ובמידה וכל הנוזל חדש אז גם ניתן לשימוש חוזר
הבקבוק צריך להיות נמוך משמעותית מהנקז שכן הכל בנוי על הפרשי הגובה

סוזי המשתוללת
27-08-06, 15:40
אגב הרעיון של התעסקות בבלמים
הוא לא שונה מהתעסקות במייסבי גלגל /הגה /וכו' גם אלה מסוכנים אולי אף יותר בגלל שכביכול אין קשר ישיר לבטיחות
החשוב בהתעסקות עם בלמים היא לעשות כל דבר באופן יסודי תוך לימוד והבנת המערכת על בורייה
אם יש לך את ספר היצרן אז תוכל לעשות זאת בלי בעייה וסביר להניח שאף יותר טוב ממוסך
והכי חשוב לבדוק טוב טוב כל צעד שאתה עושה ובמיוחד בדיקה מקיפה של כל הפעולות שביצעת לפני שאתה מניע
אח"כ לנסוע לאט למקום מבודד שיאפשר בדיקת המערכת במינימום סיכון
פשוט לעבוד עם ראש

נמרוד
27-08-06, 16:58
בלי פילוסופיה - המשאבה הראשית דולפת פנימית, גמרת אותה על ידי כל ניקוזי האויר שעשית מן הסתם על ידי פמפום על הדוושה כמו שאסף רמז (ואיציק יודע בוודאות ;-) ). אתה צריך להחליף אותה, אבל עשה טובה, והפעם או שתשב ותקרא את הספר, את כל הפרק על הבלמים, מהתחלה ועד הסוף, עד שתבין את כל המערכת וכל ההשלכות... או שתלך למוסך.

סוזי המשתוללת
28-08-06, 03:37
נמרוד
מה שכתבת לא בהכרח נכון
לי הייתה אותה התופעה אחרי החלפת בלמים ורק ניקוז אויר יסודי פתר את הבעייה

GodsFather
28-08-06, 11:57
יש אטם קטן דמוי טבעת - ממש פיצפון ,בתוך הבוסטר , אם הוא הולך , הולכים איתו הברקסים - בדקת את זה?

tomer s
31-08-06, 16:05
טוב נתחיל:
ניסיתי לנקז אויר לפי התיאור של שמוליק,ולא עזר כנראה שדפקתי את המשאבה..... :-| :-| :-|

פירקתי את המשאבה, יש דרך לוודא שהמשאבה דפוקה?
ובהנחה והיא דפוקה,יש הצעות לפיתרון? קיט שיפוץ? לשלוח לשיפוץ? (אצל מי וכמה זה עולה?) או חדש מקורי/תחליפי?

תודה ויום טוב

tomer s
01-09-06, 08:45
[QUOTE=מורי]תומר, האם בניקוז אויר מהפיטמה האחורית יוצא זרם חלשלש של נוזל, או שפריץ חזק?
/QUOTE]
יצא שפריץ לא זרם חלש.

אמיר יש מצב לתמונה של החלק המדובר?

סתם שאלה שעלתה לי בראש,כל מי שהחליף לצמיג יותר גדול נישאר עם המערכת בלמים המקורית או מחליף למשהו יותר חזק? (לא לדיון רק שאלה)

s_n_p
13-02-07, 22:57
תומר, מה בסוף נגמר אם הברקסים?
איכן היתה הבעיה?
כנראה שהסיפר שלך משתחזר אצלי (אני כבר אחרי משאבת בלם מרכזית + ברקסים אחוריים, - הכל חדש). ניקזתי אוויר, אך הדוושה עדיין רכה. בנוסף לכך היא גם "נעלמת" לפעמים.

צביקה קרבורטור
14-02-07, 08:17
שלום רב!
לפותח השרשור, יש להחליף את משאבת הבלם המרכזית(אין טעם לשפצה, עלות המשאבה לעומת קיט השיפוץ לא מצדיק שפוצה) לחדשה, ובעיית הדוושה הספוגית תעלם.
מיותר לציין שההמלצה לעשות זאת במוסך.
בברכה
צביקה

s_n_p
14-02-07, 16:03
שלום רב!
לפותח השרשור, יש להחליף את משאבת הבלם המרכזית(אין טעם לשפצה, עלות המשאבה לעומת קיט השיפוץ לא מצדיק שפוצה) לחדשה, ובעיית הדוושה הספוגית תעלם.
מיותר לציין שההמלצה לעשות זאת במוסך.
בברכה
צביקה
אני כבר עם משאבה מרכזית חדשה + ברקסים אחוריים חדשים (קומפלת), והבעיה עדיין כיימת :-?

tomer s
15-02-07, 15:15
צודק לא עידכנתי רשלנות שלי, :oops:

שלחתי את המשאבה לשיפוץ (כפיר בלמים בת"א)חזרה יפה ונקיה,
מלאתי נוזל בלמים,ניקוז מהפיטמה על המשאבת חלוקה ומהגלגל האחורי, סיבוב קצר לבדוק שהכול בסדר
הוספתי עוד קצת נוזל,ושלום על ישראל.

אגב צביקה המחיר למשאבה ממש ממש מופרז (ביחס לחלפי סמוראי כמובן).

S P N- נגעת בברקס האחורי,בדוק שהמשאבות בלם שלך תקינות ולא דולפות,ושכל הצנרת מחוברת כמו שצריך.כל זה בהנחה שניקזת אויר כמו שצריך.

s_n_p
15-02-07, 18:28
תומר, אני החלפתי את שתי המשאבת מאחור + משאווה מרקזית. כמה כן חרטתי את הדרמים ושיפצתי את ה"נעליים". כמובן שגם האוויר נוקז.
הבעיה עדיין לא נפתרה.
הגב משאבה מרכזית לויטרה = 1300ש"ח בסוזוקי :-( ,
הבתי אחת מפירוק ב-400, בהיא היתה על הפנים (מזל שהצלחתי להחזיר אותה לבן ...)
ולבסוף מאוד שמחתי לגלות שיש תחליפית ב- 350ש"ח :)

s.n
15-02-07, 23:54
אולי לא כיוונת את הברקסים האחוריים - " רגולז"
האם האנדברקס גבוה - כי אם כן כל מה שאתה צריך לעשות זה למתוח את הסנדלים של הברקסים האחורים .
מה שקורה ברגע שהם לא מכוונים בלחיצה ראשונה נוזל הבלמים מותח את המשאבות ולכן אין התנגדות והדוושה יורדת ובלחיצה השניה כאשר המשאבה בברקסים האחוריים יחסית פתוחה והסנדל כבר נוגע בתוף אז מורגשת דוושה .
נסה ללחוץ כאשר האנדברקס משוך אם פותר את הבעיה - רק למתוח/לכוון ברקסים אחוריים.

s_n_p
16-02-07, 09:45
תודה. בדיוק עכשיו ניקזתי אויר בפעם נוספת. לא יצא כמות רצינית, אבל כמה בועות היו.
נראה שהכל הסתדר.

GodsFather
02-02-09, 00:43
אולי לא כיוונת את הברקסים האחוריים - " רגולז"
האם האנדברקס גבוה - כי אם כן כל מה שאתה צריך לעשות זה למתוח את הסנדלים של הברקסים האחורים .
מה שקורה ברגע שהם לא מכוונים בלחיצה ראשונה נוזל הבלמים מותח את המשאבות ולכן אין התנגדות והדוושה יורדת ובלחיצה השניה כאשר המשאבה בברקסים האחוריים יחסית פתוחה והסנדל כבר נוגע בתוף אז מורגשת דוושה .
נסה ללחוץ כאשר האנדברקס משוך אם פותר את הבעיה - רק למתוח/לכוון ברקסים אחוריים.

מתחילת השרשור עד פה עשיתי הכל חוץ מלהחליף משאבות והנה ההסבר למה ובכללו הסיפור שלי -

החלפתי צינורות בלם קדמיים לחדשים וארוכים, הוצאתי אויר כראוי - הכל פיקס ועובד, נסעתי עם הרכב בלי בעיות.

שבוע אח"כ החלפתי את האחורי לחדש וארוך יותר, לצערי כשזה קרה הכוס כבר התרוקנה מנוזל. מילאתי , התחלתי לנקז אויר מהאחורי, בלי לאנוס את הדוושה כמובן. ניקזתי מספר רב של פעמים, עברתי למשאבה המרכזית וניקזתי , עברתי לקדמיים וניקזתי למרות ששם לא יצא אויר כלל.

מניע - הופס דוושה רכה עד הפמפום השלישי.

בודק ריגולאז', לא נראה שינוי ואף שומעים את החיכוך של הדראם כשרכב באויר מונע על ניוטרל, מן הראוי לציין - רפידות קדמיות חדשות, רפידות אחוריות חדשות , דראמים חדשים (!) כולל כל הקפיצים שבתוך המערכת האחורית.

הנחתי לזה והלכתי עם הצינור הישן (שהיה למעשה יחסית חדש וארוך מהרגיל אבל לא מספיק ארוך בשביל השדרוג שלי) והרכבתי אצל חבר. אותו סדר פעולות כפי שמצוין לעיל ואותה בעיה בדיוק.

אין מצב שאנסנו או הרסנו את המשאבה בגלל פמפומים , הכל היה באופן מתון ונכון.

מה יכול להיות ? האם יכול להיות שעדיין יש אויר במערכת ?

הנושא דחוף מאד ואני מניח שבבוקר אתקשר לכמה יודעי דבר, אבל אולי אותם יודעי דבר יכתבו גם כאן טרם הטלפון שלי :roll:

תודה לעוזרים.

idanw
02-02-09, 08:57
אמיר,

הייתה לי בדיוק את אותה בעיה לפני כמה שבועות.
פתחתי את הפיטמה והשארתי אותה כ40 דקות פתוחה ללא פמפום כלל, ומדי פעם הוספתי מעט נוזל.
זה פתר את הבעיה.

עידן

GodsFather
02-02-09, 09:04
אמיר,

הייתה לי בדיוק את אותה בעיה לפני כמה שבועות.
פתחתי את הפיטמה והשארתי אותה כ40 דקות פתוחה ללא פמפום כלל, ומדי פעם הוספתי מעט נוזל.
זה פתר את הבעיה.

עידן

עידן, לעשות את זה רק לאחורי או לכולן?

idanw
02-02-09, 09:48
תתחיל באחורי, ואם יש צורך תמשיך לאחרות.
אם תפתח יותר מאחת בו זמנית, עלול לצאת אויר מאחת ולהכנס מהשנייה.

GodsFather
04-02-09, 11:01
עדכון -

ברכב שלי ביצעתי את שיטת הטפטוף. בפעם הראשונה כ20 דקות. הדוושה הייתה פחות רכה , כלומר במקום 3 פמפומים , עברתי ל2.. זה לא הספיק לי ולכן אמרתי אולי באמת יש משמעות לזמן ההמתנה. ביצעתי שוב את שיטת הטיפטוף רק הפעם כ40 דקות כפי שעידן המליץ. עבד פיקס!

פניתי לרכב של החבר, הפעם 40 דקות מההתחלה, שיפר אבל לא משמעותית. אמרנו בוא ננסה לפמפם, לא עזר. בדיקת ריגולאז' , עדיין לא עוזר...

החלטנו לשקול להחליף משאבות אחוריות בחדשות למרות שמבדיקה נראה שהן מגיבות בסדר גמור.

האם יש עוד רעיונות ?

מזכיר - הכל עבד תקין עד שהחלפנו צינורות לחדשים.

itay
04-02-09, 14:46
עדכון -

ברכב שלי ביצעתי את שיטת הטפטוף. בפעם הראשונה כ20 דקות. הדוושה הייתה פחות רכה , כלומר במקום 3 פמפומים , עברתי ל2.. זה לא הספיק לי ולכן אמרתי אולי באמת יש משמעות לזמן ההמתנה. ביצעתי שוב את שיטת הטיפטוף רק הפעם כ40 דקות כפי שעידן המליץ. עבד פיקס!

פניתי לרכב של החבר, הפעם 40 דקות מההתחלה, שיפר אבל לא משמעותית. אמרנו בוא ננסה לפמפם, לא עזר. בדיקת ריגולאז' , עדיין לא עוזר...

החלטנו לשקול להחליף משאבות אחוריות בחדשות למרות שמבדיקה נראה שהן מגיבות בסדר גמור.

האם יש עוד רעיונות ?

מזכיר - הכל עבד תקין עד שהחלפנו צינורות לחדשים.

אני החבר.... לא הייתי ליד מחשב בזמן האחרון ואמיר שימש לי כמקשר.

המצב נכון לעכשיו הוא שהרכב בולם חלש מאוד.
אם לפני ההתעסקות הייתי לוחץ לחיצה אחת והדוושה היתה יורדת 2 סנטימטר פנימה והייתי מקבל בלימה מתאימה, עכשיו אני צריך לנפח אותה שלוש פעמיים כדי להגיע לאותו מצב.
כל ההתעסקות התחילה, כאמור, מהחלפת צינור ברקס אחורי בארוך יותר בגלל הגבהה שהרכב שלי עובר.
לפי הספר, יש מידה לכמה הדוושה צריכה לרדת (מרחק מהדוושה לקיר האש - 75מ"מ) הדוושה אצלי יורדת הרבה מעבר לזה (אני נזהר לא להגיע לתחומים האלה). לפי הספר, במצב כזה הבעיה היא שצריך לנקז אויר - ואת זה אני ואמיר עשינו. התחושה היא כאילו יש חלל שבלחיצה הראשונה אני ממלא אותו בנוזל, ואחרי שהוא מלא (לחיצה שנייה והלאה) אני מקבל בלימה מתאימה.
עוד שאלה - האם משאבת הגלגל האחורית צריכה לפעול לכיוון שני הצדדים בעת בלימה - כלומר לדחוף גם את הנעל המובילה וגם את הנגררת באותו זמן ואותו מהלך?

תודה,

איתי.

itay
05-02-09, 08:35
מישהו? הרכב עומד כרגע....

בומס הקופץ
05-02-09, 10:22
שאלה עקרונית: אם אתה מחליף לצינור ארוך יותר משמעותית, אתה לא צריך משאבה עם הספק גדול יותר?

GodsFather
05-02-09, 10:26
שאלה עקרונית: אם אתה מחליף לצינור ארוך יותר משמעותית, אתה לא צריך משאבה עם הספק גדול יותר?

למה ? מה ההבדל ? רק יותר נוזל במילוי, זה הכל. אין הבדל בלחצים, זו אותה מערכת בלמים, אלה אותם צמיגים ואותו העומס, אתה רק ממלא יותר צינור.

בומס הקופץ
06-02-09, 00:03
למה ? מה ההבדל ? רק יותר נוזל במילוי, זה הכל. אין הבדל בלחצים, זו אותה מערכת בלמים, אלה אותם צמיגים ואותו העומס, אתה רק ממלא יותר צינור.

אוקיי, אז אם מילאתם יותר נוזל אולי היה כדאי לתת יותר דקות לטפטוף ביחס לזמן של מילוי רגיל?

GodsFather
06-02-09, 00:14
לאחר בדיקה של מורי, כי באמת התייאשנו, נראה שמנגנון הריגולאז' אצל איתי מיצה את חייו ולכן זה נראה כאילו הוא תקין אבל למעשה לא מחזיק בעומס.

איתי יעדכן בנעשה בהמשך.

איתי, אולי תתחיל לדבר במקום שאני אדבר במקומך ?! :grin:

itay
06-02-09, 12:32
לאחר בדיקה של מורי, כי באמת התייאשנו, נראה שמנגנון הריגולאז' אצל איתי מיצה את חייו ולכן זה נראה כאילו הוא תקין אבל למעשה לא מחזיק בעומס.

איתי יעדכן בנעשה בהמשך.

איתי, אולי תתחיל לדבר במקום שאני אדבר במקומך ?! :grin:

ראשית אמיר, אני מדבר אבל לא בשעות שאתה מדבר..... אני קם כל יום ב 7:00! ;)
שנית, הייתי אצל מורי וזאת פעם ראשונה שהייתי אצלו (בשביל לתקן...). כל מה שאומרים עליו נכון.
לגבי הצד הטכני - ממדנו את התוף והוא מילימטר וחצי מעבר לקוטר המקסימלי (220 מילימטר). החלטתי לעשות אוברול כללי (תיהיה כתבה....) על כל הברקסים האחוריים ולהחליף הכל - משאבות, סנדליים, תופים וריגולזים.
היית אצל הגנבים והיה להם רק דראם אחד במלאי אז דחיתי את כל האוברול לאחר מילוי חובתי. כרגע קניתי רק את הריגולזים ואכן יש שיפור אבל לא מספק ולא ברמה שמאפשרת להסתובב עם הרכב בצורה חופשית ובטוחה.

שאלה - לפני כל טסט אני ניגש למוסך בשביל להוציא אישור בלמים. בטסט האחרון הוא חרט את הדראמים. האם יכול להיות שהוא חרט מעבר למותר??
נשאל את זה אחרת - האם מתחילת אוקטובר ועד היום, אני הורדתי מהקוטר הפנימי של התוף מילימטר וחצי (נסעתי באיזור 10K קילומטר)?

מורי
07-02-09, 09:19
שאלה - לפני כל טסט אני ניגש למוסך בשביל להוציא אישור בלמים. בטסט האחרון הוא חרט את הדראמים. האם יכול להיות שהוא חרט מעבר למותר??
איתי.
בודדים המכונאים שיודעים מה המידות המותרות לחריטה.
את החברות שחורטות זה עוד פחות מעניין.

נשאל את זה אחרת - האם מתחילת אוקטובר ועד היום, אני הורדתי מהקוטר הפנימי של התוף מילימטר וחצי (נסעתי באיזור 10K קילומטר)?

אין סיכוי.

שבת שלום.

-->