PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגאלופר מתחמם,מה לעשות???

אלון
28-08-06, 01:24
התחיל לפני שבועיים, תוך כדי נסיעה איטית בשטח בעמק הירדן וביום חם בצהריים אני קולט שמחוג החום עולה, מוריד לחץ מהדוושה ועובר לרגוע, המחוג מפסיק לטפס אבל לא יורד ואז קולט שמנורת השמן מתחילה להבהב, מדומם ומרים מכסה, מחוץ לרכב יש חום גיהנום והניתוק מהמציאות ע"י המזגן מדהים, המים במיכל העיבוי מתמלאים וגולשים, ישר הנעתי והזלפתי מים על הרדיאטור, הרכב מתקרר מיד ואני יוצא מהשטח,ניכנסתי לקיבוץ שער הגולן ולאחר מספר שעות החלפתי את השמן בחדש והוספתי כחצי ליטר מי-מזגן, בבית שטפתי את הרדיאטור עם 'פלאשינג' ומילאתי עם תרכיז+מי-מזגן,הבהמה תיפקדה כמו חדשה, כעבור שבועיים כלומר ביום חמישי האחרון נסעתי שוב לעמק הירדן עם שיר חדש בלב, הטמפרטורה בעמק הגיע הישר מהגיהנום של דנטה אז המשכתי לחבר בצפת אבל הגיהנום הגיע גם להרים, בעליה הארוכה והקשה מהעמק ממש בכניסה לצפת ראיתי ששוב הבהמה מתחממת, התחלתי לזחול במהירות 60 קמ"ש ואכן המחוג לא ירד אבל גם לא עלה יותר גבוה, במישור הרכב התקרר, בדקתי ולא גיליתי כל תקלה - יש נוזל קרור צלול, השמן צמיגי, הצינורות רדיאטור לא מתנפחים כשעולים טורים, הפאן-קלאטש מסתובב אבל איני יודע אם באופן מלא, הכל נראה תקין וזה ממש מבלבל , בטוח שיש כשל חלקי או שמיספר רכיבים 'עייפים' מפאת גילם המופלג (185000 ק"מ 1998) ובשעת מבחן 'גבריות' אידיוטי שהצבתי לבהמה- העסק לא דופק חלק,(קצת מזכיר את ממשלת אולמרט נכון?) למי יש עצה או מי יכול לאתר את הבעיה או מכיר מישהו שיש לו ניסיון שיושיע אותי(אותי, אותי, לא את אולמרט, הוא כבר שפך לאגר) ! ! !

asafk
28-08-06, 01:33
קודם כל- תנשום עמוק.
חוץ מהתחממות בשני הימים הכי חמים בשנים האחרונות- היו תופעות של התחממות?
אתה מתאר התחממות איטית- כלומר- ספיקת הקירור של המערכת לא מספיקה, מה שאומר שאו שספיקת הנוזל במערכת לא מספיקה, או שאין מספיק זרימה של אוויר. הדבר הנכון בתור התחלה, במקרה של התחממות הדרגתית הוא ניקוי מערכת הקירור- לפחות ניקוי רדיאטור.
דבר נוסף- הטמפ' במערכת עלתה- הלחץ במערכת עלה. יש לך באוטו צינורות גומי בני 8 שנים בערך. אורך חיים של צינור גומי הוא בין 7 ל10 שנים- זה הזמן להחליף את כל הצינורות במערכת, כי הם נחלשו בחוויה האחרונה שהם עברו, וחבל שיתפוצץ צינור בפעם הבאה.

שורה תחתונה- קח את זה בתור מסר מהאוטו. תקנה צינורות חדשים ותחליף. שלח את הרדיאטור לניקוי, ועל הדרך תקנה ותחליף גם תרמוסטט (עולה גרושים- מה אכפת לך? ). פעם ב8 שנים זה זמן טוב לנקות את המערכת קירור.

אה, כן... תמיסה + מי מזגן = רע.
נוזל קירור איכותי מוכן מראש מיצרן מוכר= טוב.

אסף.

אלון
28-08-06, 01:56
וואלה, המליצו לי על הקטע של תרכיז+מי מזגן שני מוסכניקים וג'יפאי וותיק ומיקצועי שמתנייד על סיקס ובונה לנו מזל"טים בתע"ש וכולם טוענים שבתרכיז יש חומר שמנוני שעוזר לחיי משאבת המים ומונע קורוזיה, עכשיו אני עוד יותר מבולבל

asafk
28-08-06, 02:09
ברוב התרכיזים יש מי ברז + צבע. התרכיזים האיכותיים מגיבים רע עם מים ישאליים, ויוצרים קורוזיה מוגברת במערכת. נוזל קירור מיצרן מוכר, מכיל גם את:

חומר שמנוני שעוזר לחיי משאבת המים ומונע קורוזיה
אבל אתה גם יודע שהוא לא מזוייף, ושהוא עושה כל מה שהוא אמור לעשות, בלי תגובות כימיות נבזיות עם מים ישראליים.

עוד על נוזלי קירור ומים מזוקקים (מי מזגן הם מים מזוקקים) :
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=13746&highlight=%F0%E5%E6%EC+%F7%E9%F8%E5%F8

וגם:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=3722&highlight=%EE%E9%ED+%EE%E6%E5%F7%F7%E9%E D

אסף.

אלון
28-08-06, 10:41
אסף, קראתי הכל בשקיקה, חזק, אבל איזה חומר קרור מתאים לגאלופר? מה שמו המסחרי והיכן קונים? אני השתמשתי בתרכיז כחול שארוז במיכל שחור עם פקק אדום (וחשבתי שהעולם ירוק אבל השטח חום והחיים אפורים....איזה עולם ציבעוני)

טלסקופ
28-08-06, 11:14
אלון, קראתי באחד הפורומים שבמודל 98 יש בעיה ברדיאטור, אשר הוגדל (או משהו בסגנון) במודלים מאוחרים יותר.
איזה מודל שלך? (יש סמיילי על שנת הייצור בהודעה שלך)?

ד"א - אשמח לשמוע בפרטי את דעתך על הרכב

asafk
28-08-06, 11:39
קנה נוזל מבית טוב. קטרפילר, טויוטה, VW, פיז'ו- מה זה חשוב? העיקר שיש 50% חומר פעיל.
ובינתיים- האם התופעה חזרה, או שבאמת היא מוגבלת לשני הימים החמים בשנה?

אסף.

אלון
28-08-06, 12:52
זהו, התיאשתי למציאת פתרון עצמי וקבעתי עם יורם ממוסך אופק ביום רביעי לבדיקה, לדבריו צריך לבדוק את נוזל הקרור למען הסרת ספק בקשר למנוע ולהמשיך לפרוק וניקיון הרדיאטור, אם לא יעזור אז להחליף פאן-קלאטש,אם לא יעזור אז להחליף............ אני חושש שאצתרך לאסוף כסף בצמתים, אני מקווה שיורם מכונאי אמין וצנוע, מניסיון עבר עם מוסכניקים יש לי בעיות טחורים, אני מקווה שהצלקות לא ידממו

asafk
28-08-06, 13:00
אין סיבה לייאוש. כמו שכתבתי קודם- פרק את הרדיאטור (לבד), וקח אותו לניקוי. זה יעלה לך בין 300 ל500 שקל לניקוי. גם אם לא חייבים- פעם ב8 שנים מותר לנקות רדיאטור- זה לא יזיק (ואם זה כן יזיק, זה סימן שהרדיאטור גמור, וזה סיפור אחר). תבדוק לגבי העניין של החלפת הרדיאטור לגדול יותר כמו שכתבו קודם. אם הפאן קלאץ' לא היה תקין, במצב הזה:

התחלתי לזחול במהירות 60 קמ"ש ואכן המחוג לא ירד אבל גם לא עלה יותר גבוה
הרכב היה מתחמם.

להיות על הצד הבטוח- תחליף צנרת ותרמוסטט. יעלה כמה שיעלה- זו תעודת ביטוח. גם זה עושים לבד.

מוסך זה בשביל עבודות מסובכות...

אסף.

אלון
28-08-06, 13:58
אסף, יורם מ'אופק' אמר לי בטלפון שניקוי רדיא' יעלה 200+ עבודה+נוזלים עוד 300, אם אלך בעצמי לניקוי יקחו לי יותר ממאתיים ש"ח כי למוסכניקים יש מחיר אחר אצל בעלי מקצוע,
אני לא מכיר מישהו שמתמחה בניקוי, בנוסף אמר יורם שפאן-קלאץ חליפי חדש יעלה לי 500 בערך ושאורגינלי עולה כפול ומעלה, (ניראה לך שאני עובר תהליך של שיכנוע עצמי?) מהיכן משיגים את החלקים? ולמה לא נולדתי לאבא עשיר?

asafk
28-08-06, 14:04
200 + עבודה.... כמה העבודה? עוד 200? עוד 300? תפתח דפי זהב, גש למנקה רדיאטורים, שאל אותו כמה יעלה, עם ובלי פירוק והרכבה. יש כאלה שלא מפרקים- פרק לבד ותביא לו. בד"כ זה באזור ה250 ש"ח (בלי מחיר מיוחד) אם אין בעיות (תיקונים שצריך לעשות אם יש קורוזיה). נוזלים- שוב- תקנה לבד נוזל איכותי.
ובלי קשר ליורם ולמוסך אפ"ק, בכל מוסך אתה לוקח סיכון שיכניסו לך את האלמנט...
לא הייתי רץ להחליף פאןקלאצ', הסברתי לך למה. גם שיטת איתור התקלות של "קודם נחליף אח"כ נראה" - למרות שמקובלת בארץ הקודש- אינה שיטה מקובלת- אתה משלם על פאן-קלאצ' חדש, אבל מה אם לא היה צריך להחליף?

חלפים קונים בחנות חלפים.

אסף.

אלון
28-08-06, 16:22
עכשיו קיבלתי הודעה ש"כדאי להחליף את הפאן-קלאטש כי זו הבעיה בדרך כלל בגאלופרים ויש כזה בדיוק אורגינל אבל לא ממוסך יונדאי ומחירו 350 " וש"לא למהר לגעת ברדיאטור כי הוא יכול להתפרק", אולי באמת כדאי להחליף לפאן-קלאטש חדש במחיר כזה?

asafk
28-08-06, 17:30
אני אומר- קודם לבדוק. אח"כ להחליט.

אסף.

fuksi
28-08-06, 17:33
עכשיו קיבלתי הודעה ש"כדאי להחליף את הפאן-קלאטש כי זו הבעיה בדרך כלל בגאלופרים ויש כזה בדיוק אורגינל אבל לא ממוסך יונדאי ומחירו 350 " וש"לא למהר לגעת ברדיאטור כי הוא יכול להתפרק", אולי באמת כדאי להחליף לפאן-קלאטש חדש במחיר כזה?

1. מע' קירור זה לא פיזיקה גרעינית! כל מכון רדיאטורים ינקה לך.
אני אישית יש לי ידיים שמאליות 500 ש"ח כולל מעמ+פירוק והרכבה עשיתי אצל "גונגה" בתל אביב. כולל השריה בחומצה חוטרים וכו'. אם הרדיאטור דפוק אמורים לעלות על זה.
2. כמו שאמר אסף שווה להחליף צנרת העלות לא גבוהה (500-1000 ש"ח) אבל יחסוך לך הרבה כאב ראש.

בהצלחה

tomig
29-08-06, 01:17
אלון לי יש גם גאלופר וגם אני סובל כמוך מבעית התחממות בימים חמים וגם בעומסים כבדים כגון נסיעה מאומצת בדיונות ,אני אשמח עם לאחר התיקון תשתף אותי עם זה הצליח ומה בדיוק היתה הבעיה כי עד היום אמרו לי שאין הרבה מה לעשות וככה האוטו זה המחלה שלו . (יש לי 99 אוטומט קצר)

asafk
29-08-06, 02:31
גם אם הרכב לא מתוכנן לעומסי חום כבדים, תמיד אפשר לשפר. החל ממאוור חשמלי נוסף, וכלה ברדיאטור מוגדל. תלוי כמה זה באמת מפריע, מה שמחזיר אותי להתחלה:

קודם כל- תנשום עמוק.
חוץ מהתחממות בשני הימים הכי חמים בשנים האחרונות- היו תופעות של התחממות?

אסף.

הצפרדע
29-08-06, 10:41
אלון,

כל מה שאסף כתב יפה ונכון.

אבל, אם לא בא לך להכנס למה שאנחנו קוראים "דבר מושך דבר",
לימים מבוזבזים במוסכים בלי להיות בטוח בתוצאה, ואם גם לא בא לך
להתחיל להסתבך עם הוצאות, הייתי מתחיל דוקא בקניה של מאוורר
חשמלי חזק מפירוק, ומתקין אותו על הרדיאטור, בנוסף לפאן עם הקלאץ'
שיש לך, ומחבר אותו עם מפסק ידני.

כאשר אתה רואה שיש עליה בחום, תפעיל אותו, ואני מניח/מקווה שהענין יסתדר.
אל תיקח מאווררי ספאל קטנים ולא משמעותיים - יש המון אופציות ומבחר גדול
של מאווררים מכלי רכב רבים, בעקר דיזלים ומסחריות.
העלות קטנה, כאשר בנוסף לקניה תצטרך בית פיוזים עם פיוז, ריליי, מפסק
on/off וחוטי חשמל. הכל ממש גרושים

בלי קשר, הייתי בכל מקרה מחליף את צנרת הגומי וגם את הבנדים בחדשים.
גם לזה אתה לא צריך מוסך - רק שתי ידיים ומברג:wink:

אם תזדקק לעזרה עם המאוורר החשמלי, אוכל לעזור לך למצוא משהו טוב
במחיר סביר במגרש הפירוקים שאני קונה ממנו את כל מה שאני צריך
למשחקים המשוגעים שלי.

shmil
29-08-06, 11:13
QUOTE=אלון]תוך כדי נסיעה איטית בשטח בעמק הירדן וביום חם בצהריים אני קולט שמחוג החום עולה - מקרה ראשון

בעליה הארוכה והקשה מהעמק ממש בכניסה לצפת ראיתי ששוב הבהמה מתחממת, התחלתי לזחול במהירות 60 קמ"ש ואכן המחוג לא ירד אבל גם לא עלה יותר גבוה - מקרה שני[/QUOTE]

אכן במקרה כמו המקרה הראשון מאוורר חשמלי יפתור לו את הבעייה, אבל הבעייה היא לא רק שם, שכן במקרה השני היה בנסיעה במהירות של כ-60 קמ"ש, מהירות בה המאוורר החשמלי לא יהיה יעיל כמעט.
מכאן אני מסיק שיש צורך גם בשיפור אחר במערכת הקירור.

לא מכיר את הגאלופר, אך אם ניתן לוותר על הפאן קלאץ', הניסוי הראשון שהייתי עושה זה להרכיב מאוורר ללא פן קלאץ', מכני לחלוטין, ובודק האם יש שיפור. אם לא יהיה שיפור, צריך לטפל במערכת המים.

ללא קשר, אכן הגיע הזמן להחליף צינורות מים, ויפה שעה קודם.

הצפרדע
29-08-06, 12:08
QUOTE=אלון]במקרה השני היה בנסיעה במהירות של כ-60 קמ"ש, מהירות בה המאוורר החשמלי לא יהיה יעיל כמעט.

????
למה?
המאוורר החשמלי יהיה יעיל תמיד, בתנאי שיש צירקולציה כלשהי, אפילו בסרק.
בנסיעה של 60 קמ"ש ללא ספק יש. חוץ מזה, הצירקולציה תלויה גם בסל"ד, כך
שככל שההילוך היה נמוך יותר בותה מהירות של 60 קמ"ש, זרמו יותר מים בירדן8)

ראיתי שאלון מצא פאן קלאץ' חדש ב -350 ש"ח(ללא התקנה). מכיוון שהשאלה שלו,
עד כמה שהבנתי אותה, היתה איך לפתור את הבעיה בעלות כמה שיותר נמוכה, אולי זה יספיק.

אם זה היה הרכב שלי, וכבר נתקלתי פעם בבעיית התחממות, לא הייתי מוותר בשום פנים על
מאוורר חשמלי חזק נוסף עם הפעלה ידנית. מנוע שפוך עולה הרבה, הרבה יותר מאשר אמצעי מניעה
פשוט ויעיל כזה.

חימושניק
29-08-06, 12:55
אם כבר מוסיפים מאוורר חשמלי, למה בהפעלה ידנית???

לדעתי, ברכב מודרני כל עניין טמפרטורת המנוע צריך את תשומת ליבו של הנהג רק אם קורה אירוע חריג. המערכת צריכה להיות בנויה כך שביכולתה לטפל גם בעלית חום חריגה העלולה להתרחש מדי פעם (כמו שקרה לאלון) ללא מגע ידי הנהג.

לכן, אני ממליץ להוסיף גם מתג חום (יוניט בשפת העם) שיפעיל את המאוורר החשמלי, כאשר טמפרטורת נוזל הקירור עולה מעל 80 מעלות בערך. העלות זניחה בכל מקרה.

איציק - 4X6ZH
29-08-06, 13:39
לא ברור איזה ממסרה יש לרכב הזה .
לרכב שיש ממסרה אוטומטית
יש לנתק את הקירור שמן הגיר ממצנן המנוע . רצוי להתקין רדיאטור שמן גיר חיצוני ( במידה ולא מותקן ברכב ).
במידה ולרכב יש רדיאטור מנוע מפלסטיק כדאי לא לנקות רדיאטור כזה .

איציק

lizard
29-08-06, 14:56
ה2 אגורות שלי הן שתעבור בדקדקנות וביסודיות על -כל- מערכות הקירור ברכב. אם יש לך טורבו אז גם על מערכת הקירור של הטורבו. כולל מיכל החזרים וכדומה. פעמים לא שמתי לב לזה ופעמים הייתי צריך להחליף מנוע. פעם אחת במגנום ופעם שניה בפיאט. לפעמים הדבר הכי שטותי וקטן יכול לגמור בהריסה של המנוע.

shmil
29-08-06, 17:08
????

המאוורר החשמלי יהיה יעיל תמיד, בתנאי שיש צירקולציה כלשהי, אפילו בסרק.
בנסיעה של 60 קמ"ש ללא ספק יש. חוץ מזה, הצירקולציה תלויה גם בסל"ד, כך
שככל שההילוך היה נמוך יותר בותה מהירות של 60 קמ"ש, זרמו יותר מים בירדן8)

ברוך ידידי,
במהירויות גבוהות מאוורר חשמלי לא תורם כלום, בהנחה שמעברי זרימת האוויר ברדיאטור אינם סתומים, ולהערכתי, 60 קמ"ש היא כבר מהירות שהוא לא תורם. זכור שאנו מדברים גם על מאוורר חשמלי בנוסף למכני.
אמירה זו, אגב, מבוססת גם על נסיון של החודשיים האחרונים, בהם מותצקן לי גם מאוורר חשמלי, בנוסף למכני, עם הפעלה ידנית. בהפעלה של החשמלי כשהרכב עומד מונע, אכן החשמלי תורם להורדת הטמפרטורה, כיוון שהוא מגביר את זרימת האוויר.
בנסיעה, לעומ זאת, במהירות שלמעלה מ-50, הוא כבר לא משנה כלום להורדת הטמפרטורה, שכן ספיקת האוויר גם בלעדיו היא מספקת, ואין לו תרומה שולית נוספת (ואגב, הוא בכלל לא מסוגל להגביר ספיקת אוויר החל ממהירות מסויימת). ה"תרומה" היחידה שלו במהירויות מעל 50 היא "תרומה" לצריכת זרם.

אתה מדבר כנראה על סירקולצית מים, שאינה תלויה במאוורר, בעוד אני מדבר על זרימת אוויר.

tomig
29-08-06, 19:24
לא ברור איזה ממסרה יש לרכב הזה .
לרכב שיש ממסרה אוטומטית
יש לנתק את הקירור שמן הגיר ממצנן המנוע . רצוי להתקין רדיאטור שמן גיר חיצוני ( במידה ולא מותקן ברכב ).
במידה ולרכב יש רדיאטור מנוע מפלסטיק כדאי לא לנקות רדיאטור כזה .

איציק
בגאלופר האוטומטי יש רדיאטור חיצוני לשמן הגיר ורדיאטור חיצוני לשמן מנוע והרדיאטור מים עשוי מברזל (לפחות אצלי)

אלון
30-08-06, 00:57
מחר בבוקר אני ניכנס לש'ש' (שמעון) בתל אביב לניקוי רדיאטור ומשם נראה, וואלה קורא כל מילה שכתבתם, העדכן אתכם

אלון
30-08-06, 13:34
הייתי הבוקר במכון רדיאטורים בת"א ש'ש' .לאחר בדיקת לחץ קבע הבעלים שמעון שהרדיאטור עובד בסדר, חבר שלי פשוט תפס את המאוורר ביד (מה שאני פחדתי לעשות) ומכאן שבחום מנוע כמו בשעת הבדיקה הפאן קלאטש לא ננעל ולכן קבע שמעון מהמכון שיש צורך להחליף, קניתי פ"ק אצל "אוטו ציון" ביהוד,הוא הראה לי שניים, אחד של H1 והשני של H100 לקחתי את השני ב350 ש"ח, עכשיו אני הולך להחליף, מקווה שיהיה קל, במבט שטחי נראה שצריך לפרק את הרדיאטור, הלוואי שהחלק מתאים,

איציק - 4X6ZH
30-08-06, 14:48
והרדיאטור של שמן הגיר אינו מחובר דרך הרדיאטור של המנוע ?
איציק

טלסקופ
30-08-06, 14:56
והרדיאטור של שמן הגיר אינו מחובר דרך הרדיאטור של המנוע ?
איציק

איציק, לידע אישי - מה זאת אומרת רדיאטור שמן גיר שמחובר לרדיאטור מנוע? פה יש שמן ופה יש מים, לא ככה?

דרך אגב - במקרה המדובר (יונדאי גאלופר, להבדיל מאיזה דיפנדר, לנ קרוזר 73 או CJ), כדאי בכלל להתעסק בשינויים "הנדסיים" (תכנוניים) של הרכב (אני שואל כי ככל הנראה הרכב הבא יהיה גאלופר)? האם הרכב מהווה בסיס להתעסקות, או שלא כדאי לגעת ומקסימום להתקין גגון?

אלון
30-08-06, 17:06
סיימתי עכשיו להחליף את הפאן-קלאטש, ממש קל , ללא פרוק של רדיאטור ורצועוה, רק פח עליון ואז 4 ברגי 10 והמאוורר משתחרר מהפולי, מחוץ לרכב החלפתי את הפאן-קלאטש לכנפיים והרכבתי, חצי שעה של כייף, הוספתי גם חצי מיכל שמן דבש למנוע אפילו שהרכב לא אוכל שמן רק כדי לעלות את הצמיגות, מחר ארד לשטח עם חיוך מקווה לטוב

אלון
30-08-06, 17:13
אגב, לרכב יש מקדימה 5 רדיאטורים: למנוע,מזגן,גיר,טורבו וחמישי לנהג שירגע, בטוח יש שישי בקבינה לחימום חורף, הרדיאטור גיר לא חלק מהרדיאטור מנוע ולא ראיתי מקום להוסיף מאוורר חשמלי כמו שהציעו לי,

asafk
30-08-06, 17:15
הוספתי גם חצי מיכל שמן דבש למנוע

אוי ואבוי... תן לי לנחש- אותו אחד שהמליץ לשים מי מזוקקים המליץ גם על הדבש?

מהר להוציא את השמן ולשים חדש- בלי דבש. הדבש הוא כלור- חומר שהורס את המנוע מהר מאוד, למעשה- מתאים רק למנוע גמור לפני מכירת הרכב... :cry:

תעשה חיפוש על "דבש" או "תוספים"...

אסף.

איציק - 4X6ZH
30-08-06, 19:30
בזמן האחרון יש לי הרגשה שיש פה כמה " בעלי מקצוע " שמפריעים לחברה לקלקל את המכוניות שלהם .
אסף אתה לא חושב שאנחנו מגזימים ( גם אני ) בהסברים ובנימוקים איך לעשות שהרכב יתקלקל יותר טוב :?
ויסלחו לי יצרן הדבש ובעל הרכב שמלקק דבש :razz:
אתה פשוט גורם נזק לרכב
לגבי ההתחממות וקרור הרכב יש רדיאטור אין רדיאטור שיהיה
אבל דבש בשמן :mad:
תגיד קצת מים קדושים למנוע שעובד כל כך קשה בימים אלה לא מכרו לך בצומת ?
יתכן והגזמתי בתגובתי ( אז סליחה )
אבל הייתי מוכרח .
איציק

רמי111
30-08-06, 22:13
מקווה שהצלחת עם הפאן קלא"צ ! חבר שלי הרכיב פאן קלא"ץ של מגנום הוא מתאים והוא טוב יותר ואמין יותר.

אלון
30-08-06, 22:32
אסף, אני מבולבל, קראתי עכשיו על סוגי השמן שהועלו בפורום וראיתי שקטלו את התוסף שגורם לצמיגות, מה הנזק שזה גורם? ותוך כמה זמן או ק"מ? השמן בגאלופר כשבעה ליטר והוספתי חצי מיכל של ה"דבש" האמריקאי הזה (ה'מומחה' שהמליץ לי היה מכונאי אקראי שהגיע לקחת חלפים מהחנות והתייעצתי עימו) אם אפתח את הבורג ריקון בקרטר כשהמנוע קר ואוציא רק חצי ליטר אז אפטר מהתוסף? כי נראה לי שהחומר כבד יותר מהשמן ולכן רובו 'שוכב' בתחתית הקרטר, מרוב 'עצות' אני רק מרוקן את הכיס והזמן,

asafk
30-08-06, 22:37
זה בסדר, "שכר לימוד"...
הבעיה עם ה"דבש" ודומיו היא שהם מתערבבים מהר מאוד בשמן. חבל, אבל צריך לרוקן את כל השמן, הייתי אומר גם את הפילטר- אבל אני לא יודע כמה זמן המנוע כבר עבד עם התוסף - אם לא יותר מדי, מספיק להחליף את כל השמן.

ה'מומחה' שהמליץ לי היה מכונאי אקראי שהגיע לקחת חלפים מהחנות והתייעצתי עימו

פשוט מרגיז. או שהוא אידיוט, או שהוא דואג לפרנסה עתידית בשבילו, או גם וגם.

אסף.

אלון
31-08-06, 23:26
מקשיב ומיישם, קניתי היום שמן חצי סינטטי 10/40 איכותי ומחר אחליף , מיותר לציין שביטלתי את הטיול היום בגלל מה שכתבתם על הנזק שיכול להגרם למנוע+טורבו, אבדוק את היכולות של 2 הבהמות (אני+הגאלופר) ביום שבת, מקווה שלא ניתחמם

אלון
03-09-06, 12:27
אתמול ניכנסתי עמוק ליער בו שמן עליתי בשבילי אש בעבירות בינונית ב4X4 LOW הבהמה לא התחממה מעבר למרכז השעון, הניתוח הצליח והחולה הבריאה, תודה על הייעוץ

-->