PDA

צפייה בגרסה מלאה : נזילה מהקרטר של הטרנספר, להוריד או לא?

אמנון
28-08-06, 03:29
יש לי נזילה מהקרטר של הטרנספר (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=12975).
כפי שאפשר לראות בקישור, הגשר גיר חפר שם חריץ נחמד. רכשתי לי אטם חדש (15 ש"ח), עכשיו יש התלבטות האם להוריד טרנספר מהאוטו כדי להחליף, או לא.
מחד, ההחלפה של האטם כשהטרנספר למטה קלה יותר (זה שטויות), יותר חשוב, כך יתאפשר לבדוק בבירור אם יש להשתמש גם ב-RTV לאטימה מלאה של האיזור המחורץ. מה גם, שיקול נוסף וחשוב, אני מבצע פרויקט טווין סטיק, והורדה של הטרנספר תקל על העניין.
מאידך, להוריד טרנספר זה כאב ראש, לא כיף בכלל. החלפה של אטם לא מצריכה דווקא הורדת הטרנספר, וטווין סטיק ממילא דורש גם התאמה כשהטרנספר על הרכב.
הרכבה של הטרנספר חזרה כרוכה במירכוז כלשהו? סיבוכים נוספים?

מישהו שהתנסה בכך יכול לחוות דעה כמה לא נוח עד קשה מאוד לבצע טווין סטיק ללא הורדת הטרנספר?
מה דעתכם, להוריד או לא לחשוב על זה בכלל?

כמו שזה נראה עכשיו, אני נוטה לא להוריד, חבל על הכאב ראש, ואני לא רוצה להשבית את הרכב לזמן רב.
בלי הורדה, החלפת האטם (שטויות במיץ) והטווין סטיק ייקח לי מקסימום יומיים, זה הצפי נכון לעכשיו, כשאני לא יודע על סיבוכים בטווין סטיק (שנראה לי שטויות).

דעות, בבקשה.
אבל בלי קשקושים מיותרים.

אמנון.

lizard
28-08-06, 08:46
לדעתי אל תוריד.
תראה, שום דבר לא מסובך ברכב הזה הבעיה היא שהטרנספר שוקל המון. זה אומר שבשביל להרכיב אותו אתה צריך לדעתי עוד מישהו ולארגן תומכות וכדומה.

אני הרכבתי את הטרנספר בלי בודי וזה לא היה פשוט. אפילו ללא בודי היו מקומות שהברגים היו מעצבנים להברגה. עם בודי בכלל זה יהיה סיוט.

אני לא מבין מה הבעיה להתקין טווין סטיק גם כשהטרנספר מורכב, כנ"ל החלפת אטם קרטר.
אגב, אם יש לך אטם אז אל תשים סיליקון. זה לפחותהמלצה שקבלתי פעם. אני החלפתי אטם ולא שמתי סיליקון, אין נזילות.

six 4 life
28-08-06, 10:59
אל תוריד טרנספר, יהיה לך קשה מאוד להחזיר אותו, גם עם שותף.

פתח את הקרטר שלו, נקה את המשטחים טוב טוב, ייבש אותם
קח את המכסה, מרח עליו שכבה בריאה של RTV (לא עבה מדי), ומקם את האטם על המכסה.
תן להם לשבת ביחד איזה 20 דקות שהאטם ידבק יחסית.
שכבה דומה על השטח של המכסה בטרנספר
הנחה אחד על השני, סגור את הברגים עם בוקסה ומאריך- בהידוק ידני. ללא ראצ'ט. כשהסיליקון מתחיל לצאת מהצדדים, עצור, ותן להכל לנוח חצי שעה.
אחרי חצי שעה, הדק את הברגים בהצלבה, והקרטר לא ינזל לך יותר.

בשביל טווין סטיק, כנ"ל- לא שווה להוריד טרנספר.
אתה מוריד את הפחית העליונה של ידיות ההילוכים, אותה ידית שסוגרת את פתח הגיר בבודי, ויש לך גישה די טובה למכלול הידית של הטרנספר.
אם זה לא מספיק לך, אתה יכול לחתוך אפילו קצת מהבודי ולהגדיל את הפתח שם, ובהתאם לייצר מכסה חדש, שיכסה הכל.
זה לא גורע מכלום, לא יפגע לך בכלום, ויכול דווקא רק לעזור לך בעתיד.

בהצלחה.

OFF-RoaD
28-08-06, 19:03
שאלת תם:
טווינסטיק? נשמע כאילו אתה רוצה שתי מוטות לשליטה בטרנספר, לא רואה איך ולמה. אודה לך על כמה מילים שיפטו לי על העניין.

אמנון
28-08-06, 19:32
טווין סטיק (Twin Stick), כמו שהשם אומר, זוג ידיות לטרנספר, במקרה שלי דנה 300, במקום אחת במקור.

http://7slotgrille.com/tech/twin/2.jpg

הידית במקור שולטת על זוג המוטות הבוררים שיוצאים מהטרנספר (שולטים במזלגות). הטווין סטיק מכניס עוד ידית, ככה שכל ידית שולטת על מוט בורר אחד בלבד. המערכת מאפשרת קומבינציות שונות למצב נסיעה, הנחשקת בהן היא מצב של 4X2LOW. המצב יעיל ביותר כשיש נעילה קדמית אוטומטית.

יש פרטים נוספים בפורום, בחיפוש.
כמו כן, http://7slotgrille.com/tech/twin/index.html

חימושניק
28-08-06, 20:51
היה לי פעם נ.נ. ענתיקה עם טווין סטיק שאף אחד חוץ ממני לא רצה לנהוג עליו.

אם כבר היה טווין סטיק, חשבתי לבדוק הכצעקתה. זה בהחלט נחמד שיש מגוון אפשרויות שליטה על הטרנספר, אבל אני אישית לא נפלתי מהכיסא מרוב התלהבות (למרות שזה קל מאוד ליפול מהדבר הזה שתע"ר קראו לו כיסא כשהם הרכיבו אותו בנ.נ. אי שם בשנת 74' בערך...)

בשורה התחתונה - Nice to have ולא יותר.

גלדיאטור
13-06-09, 16:42
מקפיץ יש למישהו עוד תשובות?
אני חושב לעשות את זה גם אצלי לדעתי זה יפתור לי את בעית "הקפיצה לניוטרל בבלימת מנוע".
היה מדריך פה שעשה אמנון ניסיתי למצוא אותו
תודה לכל מי שיענה בין אם זה עזר לו או כל דבר שיאיר לי את הדרך
האם באמת אפשר לעשות זאת ללא פירוק הטרנספר

אמנון
13-06-09, 17:24
הנה הקישור לכתבה; http://www.jeepolog.com/292.html

אני עשיתי את העבודה ללא הורדת טרנספר.

קיים סיכוי שהטווין סטיק יעזור לבעיית הטרנספר שלך, מאידך יכול להיות שלא. אני לא מכיר מספיק את הדנה300 לעומק כדי לתת תשובה מלאה, אבל יכול להיות שבשילוב מפוצל של כל מוט דחיף בנפרד, ע"י הטווין סטיק, יהיה לו יותר קשה לקפוץ החוצה משילוב.
כמובן שזה לפתור בעיה בצורה עקיפה ולא טיפול שורש נכון.

אבל אני במצבך כן הייתי עובר לטווין-סטיק. זה זול וכדאי בכל אופן, לא מסובך, וקיים סיכוי שיתן מענה חלקי, ללא הורדת הטרנספר.

גלדיאטור
14-06-09, 17:33
פרט אחד לי יש טרנספר 208...
זה אפשרי?

tzagi
17-06-09, 05:36
פרט אחד לי יש טרנספר 208...
זה אפשרי?

לא, אין בו מוטות דחיפה.

גלדיאטור
27-06-09, 19:26
אוקי עוד רעיונות למה הטרנספר קופץ מארבע על ארבע לשתים על הארבע בבלימת מנוע?

tzagi
27-06-09, 21:48
זה בעיה פנימית, פרק וחפש חופשים כמו איזה בושינג את מיסב משוחררים.
לא בעיה להשיג חלקי חילוף או קיט שיפוץ, לפחות לא בארץ המולד, לא יודע כלום על זמינות בארץ.

גלדיאטור
06-07-09, 23:22
תודה רבה

השועל
07-07-09, 15:59
עוד כמה דברים שיכולים להיות :
1. חופש (כתוצאה מבלאי) של המזלגות. צריך לבדוק שהפלסטיקים נמצאים על המזלגות למניעת החופשים (פלסטיקים בלויים או חסרים יוצרים חופשים).
2. קיים "שגם" קפיצי על גלגלי השיניים שבמידה והוא לא תקין , הוא מקפיץ את ההילוך החוצה.

דני

גלדיאטור
24-07-09, 17:06
הבנתי שאפשר לכוון שטנגות שמה? משהו בסגנון?
אולי זה הפתרון מישהו מכיר? כיוון שטנגות בטרנספר כזה?

-->