PDA

צפייה בגרסה מלאה : זקוק לעזרה - בניית קומה שניה (גלריה) חוזק חומרים

rob
28-08-06, 18:15
אני לא מכיר עוד פורום שהכותבים בו הם מהנדסים עם נסיון טכני, אז ניסיתי כאן

אני צריך לבנות קומה שניה במתחם תעשייתי, הקומה תבנה על ידי פרופיל I במידות של 5X20מטר.
על הפרופילים יהיו לוחות עץ (אלא שנכנסים אחד בשני)

השאלה היא
אם המפתח של הגלריה הוא 5 מטר - איזה גודל של פרופיל יהיה מתאים על מנת שלא תיווצר "בטן" ?

משקל על הקומה לא יהיה גבוה - לשם החישוב 200 ק"ג למטר מרובע.

נמרוד
28-08-06, 21:29
א. תתיעץ עם חבר הפורום חיים רכס. את מה שהוא שכח על קונסטרוקציות.
ב. תעתיק. בטוח ראית איפשהו גלריה דומה בגודל וביעוד. את החישובים כל מהנדס יכול לעשות אבל הם לא שווים הרבה כי צריך מישהו שמכיר את הנתונים המקובלים בתחום הספציפי - מהם מקדמי הבטחון, מהם באמת העומסים שמקובל לחשב לפיהם, מה נתוני הפרופילים והחומרים הזמינים וכו.
ג. תקן אותי אם אני טועה, אבל בשביל לבנות מבנה צריך בכל מקרה אישורים ותוכניות עם חתימה של מהנדס בניין?

רכס חיים
05-09-06, 04:43
תכנון הגלריה שלך דורש תיכנון הנדסי מפורט ולא ניגמר בסוג המוט המסוים שציינת. יש צורך בתכנון העמודים, היסודות שלהם וגם של הקורות שמקבלות את העומסים של אותם רלסים שעליהם מונח עץ הרצפה.גובה הרלס שלך בחתך I אם הוא מונח כל 80 ס"מ הוא 280 מ'מ אבל יש לפחות חצי תריסר סוגים של קורות כאלה במשקלים שונים למטר. גם המדרגות לעליה לגלריה צריכות תכנון ,היות והן סביר להניח חותכות את רצף הקורות הנושאות.אם תצטרך מהנדס קונסרוקציה תוכל למצוא כאן באתר או תפנה אלי בפרטי ואשלח אותך למהנס טוב ולא יקר. בהצלחה.

-->