PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך יעוץ לפני קניית cj

electro
29-08-06, 06:04
אז ככה אני בן 19 עם תקציב של 15 +- ,הכנסה חודשית של 3,000 וחלום ילדות של cj שחור קצר וסגור

בעיקרון נסעתי בג'יפ הזה (בתור נוסע ולא נהג) ואהבתי את הגסות ואותנטיות שלו גם בכביש וגם בשטח הרגשתי בו בעננים

עכשיו השאלה האם בתקציב שעומד ברשותי יש ג'יפ במצב טוב (לא נחוצים שיפורים כאלה ואחרים רק שיהיה במצב מקורי ואני ישאר מסופק)

ואם כן מה עלויות האחזקה שלו .

yogibear
29-08-06, 07:14
אז ככה אני בן 19 עם תקציב של 15 +- ,הכנסה חודשית של 3,000 וחלום ילדות של cj שחור קצר וסגור.
שחור סגור ? קח בחשבון שתצורה זו משמשת כקולט חום אידאלי, ואם אין מזגן, בחודשי הקיץ אתה תהפוך לנהג מטוגן. למה אתה מייעד את הכלי? לשטח או לכביש ? קח בחשבון הוצאות דלק גבוהות כ 5 ק"מ לליטר.

בעיקרון נסעתי בג'יפ הזה (בתור נוסע ולא נהג) ואהבתי את הגסות ואותנטיות שלו גם בכביש וגם בשטח הרגשתי בו בעננים. לא תמיד נסיעה כנוסע ולא כנהג מעניקה את התחושה הנכונה. נסיעה קצרה וודאי שאינה מעניקה מבט נכון לכלי. כמי שנוסע בכלי יום יום עשרות ק"מ ויותר, אני יכול לבשר לך שהוא אכן אותנטי אבל מעייף. CJ הוא הכלי האחרון שניתן לעשות איתו שטויות על הכביש, נהיגה עליו מחייבת תשומת לב מירבית, טעות שנעשית ברכב רגיל עלולה לעלות לך ביוקר ב CJ , ואני מייחס זאת לנהגים צעירים שנוטים לבחון את מגבלות הרכב בלי נסיון בנהיגה.

עכשיו השאלה האם בתקציב שעומד ברשותי יש ג'יפ במצב טוב (לא נחוצים שיפורים כאלה ואחרים רק שיהיה במצב מקורי ואני ישאר מסופק)
ראשית, את המאמר על קניית CJ בקובצי במאמרים קראת ?
אתה יכול למצוא ג'יפ בתקציב, אך השנתון יהיה נמוך, גם מצבו עשוי להיות לא מזהיר, אל תתלהב מג'יפ עם צבע ופחחות , קרא את המאמר ובחן את הג'יפ ב 7 עיניים, חלקנו התלהבנו מהכלה שהתבררה כהוצאה כבדה לכיס אכלנו מרורים.
מצב מקורי ????? אין כזה דבר, כל ג'יפ עבר כמה ידיים וכל יד דאגה "למקוריות" .
קח בחשבון שתצטרך זמן לתיקונים עצמיים וכסף לרכישת כלי עבודה.

ואם כן מה עלויות האחזקה שלו .

electro
29-08-06, 07:25
כלי עבודה לא יהיה כל כך בעייה כי אבא שלי עבר לארצות הברית והשאיר מחסן מלא בכלים בגודל של 30 מטר מרובע בערך ,לא ניראה לי שקיים כלי שאין ברשותו כיוון שהייה מתמחה בכל תחום שיש (חשמלאי מכונאי שרברב ועוד ועוד )בקיצור כל עבודות הכפיים הוא עשה עד שהגיע למקצוע הקבלנות

בעניין החום זה לא ממש יהווה בעייה כי אני מתכנן להרכיב מזגן במידה והג'יפ יהיה סגור (מוכן לעלות של 5K+-)

ובעיניין הנסיעה עברתי איתו טיול שטח של משהו כמו 6 שעות בהרי הצפון (בשטח לא קל )

העיניין הטכני לא מרתיע אותי אלא מושך אותי כיוון שתיקון הרכב מביא לי סיפוק דיי גדול ויכול להעסיק אותי שעות וצריכת הדלק גם לא מי יודע מה מפחידה כי עומדת לי בחנייה רנו קליאו 1.4 לימים קשים
ואני גם לא רואה בהוצאות על הג'יפ בזבוז אלא השקעה לתווך הארוך כיוון שאין לי כוונה להיפטר ממנו ב5 שנים הקרובות

ערן המסוקס
29-08-06, 09:49
מאיפה אתה בארץ?

electro
29-08-06, 10:00
מאיפה אתה בארץ?

חיפה ,זה קריטי ?

ערן המסוקס
29-08-06, 11:17
חשבתי שאתה רוצה מישהו שיעזור לך בבדיקה של ג'יפ לקנייה ושאר דברים. טעות..

six 4 life
29-08-06, 21:48
שמע
אתה אומר שנסעת על CJ ומצא חן בענייך הקשיחות והאופי שלו- מצויין! בעיה אחת כבר נפתרה, אתה לא מפונק. (בניגוד לאחרים פה ש"מתעייפים" מהCJ שלהם.)

אז ככה-
הכנסה חודשית של 3000 ש"ח בהחלט תאפשר לך להחזיק CJ, במידה וכמובן תקנה אחד שהוא במצב טוב ותקין ולא יבגוד בך- ואחרי חודש ילך מנוע.
לכן חשוב מאוד מאוד- ללכת רק עם מישהו רציני, רצוי מהאתר הזה, שיבוא איתך לבדוק את הCJ שתרצה, על מנת שתוכל לעלות על בעיות שלא היית עולה לו היית בודק אותו לבד או במוסך.

לגביי התקציב- ב15 בהחלט אפשר להביא כלי תקין במצב סביר ומעלה, אבל ממודל לא גבוה.
קח בחשבון שרכב מעל 20 שנה על הכביש (שנת 86 ומטה) זה שני טסטים בשנה- כאב ראש לא קטן.

לגביי סגור או פתוח- לך על פתוח. סגור יביא לך צרות בצריכת דלק (גבוהה יותר), ובבריכות גשם בתוך הרכב בחורף. לך על פתוח, אין כמו לנסוע פתוח בקיץ, ועם ברזנט טוב- גם בחורף תהנה.

לסיכום אני רק יאמר
שעיקר הדברים שאתה צריך לקחת בחשבון הם:
1. צריכת דלק של 1 ל5-6-7 ק"מ לליטר
2. סביר להניח 2 טסטים בשנה
3. שאחרי שתקנה אותו סביר להניח שיהיו לך עוד כמה אלפים להוסיף בהדרגתיות, על מנת להביא אותו למצב שישביע את רצונך לעת עתה (כי זה אף פעם לא נגמר, וגם שזה נגמר אתה ממציא עוד בעיות..)
4. דורש ממך נהיגה יותר זהירה, וביטוח צד ג' (עוד 1000 ש"ח בערך חוץ מהביטוח חובה), הוא לא מותרות עם CJ. לא כי CJ מסוכן לנהיגה, אלא יותר כי פגיעה איתו ברכב אחד לא נגמרת בשריטה אף פעם, גם ב15 קמ"ש. מנסיון........

זהו בעיקרון.
כל עוד אתה מוכן לטפל בו לבד- אתה תוכל להסתדר עם CJ
כלים אתה אומר שיש לך, כל המידע שתצטרך תוכל להשיג כאן

תתחיל לחפש CJ 8-)

בהצלחה.

electro
30-08-06, 00:21
חשבתי שאתה רוצה מישהו שיעזור לך בבדיקה של ג'יפ לקנייה ושאר דברים. טעות..

מצטער שקצת תקפתי פשוט התייאשתי מזה שמנסים להוריד אותי מהרעיון רק בגלל שאני גר במקום עירוני ואין חנייה פרטית וחצר עבודה

ערן המסוקס
30-08-06, 01:57
זה בסדר.. עד לשנה האחרונה, במשך קרוב ל8 שנים הג'יפ שלי חנה בחוץ ליד המדרכה, שם גם עבדתי עליו.
בקיץ חם מידי, בחורף רטוב מידי, אבל בסוף מסתדרים. פשוט פחות בכיף..

yogibear
30-08-06, 07:23
שמע
, אתה לא מפונק. (בניגוד לאחרים פה ש"מתעייפים" מהCJ שלהם.)
כבר בשרשור הזה http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=14756 היו מס' "עייפים" .
לא אני ולא האחרים התעייפנו מה CJ , אלא "מההשקעה" :lol: בנהיגה. חייבים להודות שנהיגה ב CJ מחייבת תשומת לב מירבית , מרווח הטעות נמוך מהותית מנהיגת רכב פרטי. תשומת הלב "גובה מחיר " בדמות עייפות.
ארז, מבקש תשובה בכנות: קח את ה CJ לאילת וקח 4*4 אחר אחרי מי תחזור עייף יותר?

למרות שלגבי לפחות אני יודע את התשובה, על ה CJ אינני מוותר .

T-REX
30-08-06, 08:19
מיקי
ה-cj שלך הוא מה שאתה עושה ממנו
אם תדאג לסביבת נהג נוחה ונעימה יותר,יהיה נעים יותר
אולי בגלל תשומת הלב בנהיגת cj יש הרבה פחות תאונות שמעורבים בהם cjים
אני משתדל לנהוג באותה תשומת הלב גם על פרייבט או על כל סוג רכב אחר
וחוסר תשומת לב גובה מחיר בדמות תאונות
נסעתי לאילת וסביבותיה מספר פעמים עם cj ( מסודר ) נהנתי מכל דקה
אל תנסה מיקי לרפות את ידי האיש הצעיר שנמשך לעולם שלנו,אל תשכח שגם אתה פה נוסע על איזשהו סוג של cj ואם אתה מתוסכל מזה...תעשה
ולך אלקטרו,רבים ינסו להוציא לך ת'ג'וק הזה מהראש ואולי גם יצליחו ....לא לאורך זמן ,החיידק תוקף
אם אתה מרגיש ככה כמו שקראתי,נדבקת,לך על זה.
גרתי בעיר גרתי בכפר עם cj
רוני

yogibear
30-08-06, 08:32
נהפוך הוא, אינני מנסה לרפות ידיו של איש, אני בעד CJאים מתוחזקים ולא מציאות שנקנות לקיץ ותו לא. לאותן מציאות מתייחסים בהתאם, וחבל.

CJ דורש התעסקות , הן בתיקונים והן בנהיגה, אך זהו סוד קיסמו. נכון להיום לא הייתי מוותר ולו לרגע על קניית CJ . היום, לא הייתי קונה CJ סגור, הייתי קונה דווקא ארוך ופתוח. ולא רוני, אינני מתוסכל מהקנייה, אך חושב שיכולתי לקנות CJ טוב ממנו. בדיעבד, אם הייתי מקשיב קצת יותר לחברי הפורום, ומחכה עוד טיפה היה בידי CJ טוב מזה המצוי כרגע. לכן הערתי לידידנו על קניית CJ סגור ושחור.
ביקורת על הכלי אינה אמורה לרפות את ידיו של אף אחד, הביקורת שלי היא אחת מיני רבות, ידע ידידנו השואל להפריד ולסנן את התגובות בהתאם לרצונו.

six 4 life
30-08-06, 15:08
ארז, מבקש תשובה בכנות: קח את ה CJ לאילת וקח 4*4 אחר אחרי מי תחזור עייף יותר?

בכנות?
תארגן תקציב, ואני מוכן לנסוע יום יום אילת- חיפה במשך שבועיים, ואני עדין אהיה מבסוט עליו יותר מלנסוע בפרייבט או 4X4 אחר.

מספיק כנה?

כמו שאמר לך מלומדי T-REX
הג'יפ שלך הוא מה שאתה עושה ממנו
סע עם קפיצים שטוחים, כסאות מקוריים, סגירת פח, בולמים מתים וכו'- ויש לך יופי של CJ מעייף.

בקיצור
מעייף בתחת שלי.

-->