PDA

צפייה בגרסה מלאה : התאמת קפיצי yj ל cj

עמיקם
06-11-03, 18:57
האם יש הבדלים בין קפיצי yj ל tj חוץ מרוחב קפיץ קדמי.האם יש איזו שהיא בעיה להתאים אותם? מה צריך לעשות על מנת שאוכל להרכיב קפיצים כאלה על cj.

זאביק
06-11-03, 19:38
האם יש הבדלים בין קפיצי yj ל tj חוץ מרוחב קפיץ קדמי.האם יש איזו שהיא בעיה להתאים אותם? מה צריך לעשות על מנת שאוכל להרכיב קפיצים כאלה על cj.

אני מניח שדיברת על CJ, כי TJ זה קפיצי סליל.

בין הסופה ל-YJ ל-סיקס יש שלושה הבדלים מהותיים לדיון הזה:
1) משקל, סופה כבדה מבין שניהם, אני חושב ש-YJ באמצע, אבל זה צריך לבדוק.
אחרת הקפיץ של YJ יהיה קשה מידי לסיקס ורך מידי לסופה
2+3) מרחק בין התושבות ומיקום החור האמצעי -
לדוגמא, כאשר יפתח התקין את הקיט של רוביקון, המרחקים השונים בין סופה ל-YJ גרמו לסרנים להיות ממוקמים אחרת. אחורה זה התבטא בכך שהביצה כל הזמן נסגרה לתוך המיכל דלק. היה צריך לקדוח חורים חדשים בתושבת הפנימית, וחורי מרכוז חדשים בעלים.

אז לא נתתי לך תשובה מוחלטת, כן או לא, אבל כמה נקודות בדיקה חשובות . . .

נמרוד
06-11-03, 19:44

ההבדל הוא הרוחב של הקפיץ. זה אומר שאתה צריך לשנות את התושבות, הן הקבועות, הן של השאקלים, והן מתחת לסרנים - להחליף סקידפלייטס או לקדוח חורים חדשים על מנת להזיז את היובולטים. בצד של הביצה איפה שהיובולטים בגדלים שונים, צריך לבחון בדיוק מה קורה. יש גם הבדל באורך, אבל זה כבר לא בעייה גדולה כי אפשר לפצות עליו באמצעות ערגול ובאורך שונה של שאקלים.

המשקל הוא non-issue זאביק. CJ8 וסופה שוקלים לצורך העניין אותו דבר.

התשובה שלי תיאורטית אני מקווה, אני לא רואה סיבה לטרוח ולבצע את ההתאמה הזאת.

זאביק
06-11-03, 19:48

אני לא מסכים איתך.
יפתח (כן, שוב הוא) הוסיף עלה לקיט, כי הוא היה רך מידי מאחור על סופה קצרה סגורה, בעוד שהקיט מתלבש טוב על סופה קצרה פתוחה

נמרוד
06-11-03, 19:51

אני לא מסכים איתך.
יפתח (כן, שוב הוא) הוסיף עלה לקיט, כי הוא היה רך מידי מאחור על סופה קצרה סגורה, בעוד שהקיט מתלבש טוב על סופה קצרה פתוחה

וזה הוכחה למה בדיוק? לזה שידידינו שמבלה עכשיו בדרום אמריקה הוא אנין תחת? מה חדש, לא שמת לב שכבר שנה שהוא מטייל בוולוו ולא בג'יפ?

עמיקם
06-11-03, 20:56
טוב, כמו שחשבתי זה ניראה קצת מסובך.הסיבה לשאלה היא התאמת קפיצים פרבולים לאוטו.
זו התשובה שקיבלתי לשאלה אם הם מייצרים קפיצים לcj.

Hi Ami,
Thank you for your e-mail. We have springs for the Jeep YJ Wrangler. They
will fit on the rear axle but not on the front. You have to adapt the front
end to take the springs. Both front and rear spring of the YJ are identical
in dimensions.

Price for a complete spring kit, incl. PU bushes, is Eur 528,- ex. VAT ex.
works.
OME shock absorbers are Eur 90,- each.

Due to many different axles on the YJ we don't have u-bolts kits. However,
you can use the original u-bolts.

The vehicle will be 60 mm higher so percussions should be made to prevent
the porpshaft from damaging (gear box lowering kit)

Regards
Paul

זאביק
09-11-03, 17:09
עמי,
איזה חברה מדובר ?

עמיקם
09-11-03, 17:57
זו הכתובת של החברה בהולנד.
http://www.ticonsole.nl/
אני לא מצליח למצוא אתר שמיצר קפיצים לcj .
אז אם מישהו יכול לעזור בחיפוש אני אודה לו מאד.

Bulldog
09-11-03, 18:05
אתה יודע, יש בא"ת ראשל"צ את המתלם, זה חברה, היא מייצרת קפיצים וכמו כל בית עסק אחר שקשור לשטח גם עליה יש דעות חלוקות.
אני ממליץ לך לקפוץ לשם לביקור.
עומר

נמרוד
09-11-03, 18:12
מעניין איך הגעת אליהם? למה אתה חושב שזה מה שאתה צריך?
לא שאני חושב שיש בעייה, אני דווקא קונה את היתרונות של הקפיץ הפרבולי שלהם. הבעייה עם זה, והסיבה שאף ייצרן רכב לא מתעסק בזה, היא שעלות הייצור של קפיצים כאלו, עם עובי משתנה לכל אורך הקפיץ, יקרה, אפילו מאד ביחס לקפיץ רגיל שמורכב מהרבה עלים בעלי עובי אחיד. אני לא יודע איך בדיוק הם מייצרים את הקפיצים האלו, זה בטוח לא תהליך פשוט. ביררת מחירים?

כמו כן, למיטב זכרוני, מדובר במוצר די יחודי, אין הרבה שמתעסקים בקפיצים פרבוליים בעולם.

אדי
09-11-03, 18:19
גם אני לא מצאתי אתר אינטרנט שמייצר קפיצים לCJ, אבל חברות יש המון.

לדוגמא:
http://www.rubiconexpress.com/dynamic/mainpage.asp?folderid=181
http://www.xtension4x4.ca/vehicle/jeep/jeep.htm

ואני מניח שכמעט לכל חברה רצינית יש קפיצים עבור CJ, חלק מהקיטים יכולים להתאים מבחינת משקל גם עבור CJ-8 ישראלי (קפיצים המתאימים לסקרמבלר). חפש קיטים בחברות כמו סקייג'אקר, OME (משתמשים בקפיצי YJ עד כמה שאני זוכר), רוביקון אקספרס, בלק-דיאמונד, BDS ועוד.

אדי

נמרוד
09-11-03, 18:30
עמיקם שואל לגבי קפיצי עלים פרבוליים, לא קפיצי עלים באופן כללי. בוודאי שקפיצי עלים רגילים אין שום בעייה למצוא בעולם וגם לא בארץ.

לדעתי רד מזה עמיקם. כל הרעיון בקפיצים האלו הוא שהם מתוכננים ומיוצרים בצורה מדויקת, אין טעם להשקיע כסף במוצר יקר כזה ואחר כך לעשות התאמות פרטאץ'. אם היה להם מוצר יחודי לCJ אז היה מה לשקול.

אדי
09-11-03, 19:28
אופס ... לא שמתי לב.

עמיקם
09-11-03, 23:01
נמרוד זה בדיוק העיניין אני לא רוצה לעשות שום התאמות אני מעוניין במוצר שהוא bolt on , מקריאה במספר רב של אתרים יש התרשמות שהקפיץ נותן נוחות שאי אפשר לקבל מקפיץ עלים רגיל,כך לפחות אני מתרשם.בתצורה שאני נוסע היום המצב לא מזהיר במיוחד.הבעיה היא שאני לא מוצא שום מקום שמדבר על התקנה בcj , יכול להיות שזה מוצר יחודי למכוניות כבדות כמו הדיפנדר ולא יעבוד טוב עם cj קצר ופתוח ןקל יחסית.
בכל אופן אם אתם יכולים למצוא איזה אתר שנותן משהו שקרוב לcj הייתי מעוניין לקרוא.
יכול להיות באמת שהמוצר הוא יותר מידי יחודי ולא כדי להתעסק איתו אבל זה נישמע מאד מפתה. אתם יודעים הגב הגב. :(

זאביק
10-11-03, 15:03
זו הכתובת של החברה בהולנד.
http://www.ticonsole.nl/
אני לא מצליח למצוא אתר שמיצר קפיצים לcj .
אז אם מישהו יכול לעזור בחיפוש אני אודה לו מאד.

באתר שלהם ראיתי רק קפיצים לל"ר (או שהם היומ רק דוגמא לקפיצים פרבוליים ??).

עמיקם
10-11-03, 19:22
כמו שהם כתבו לי הם מייצרים גם לyj ,כל האתרים באירופה מייצרים ללנד רובר אני לא מצליח למצוא אתר בארהב שמייצר לcj אם תתקל במשהו כזה תן את כתובת האתר.

עמיקם
10-11-03, 19:27
זאביק תראה את התשובה שהם כתבו לי קצת למעלה בתגובה הקודמת .הם גם נקבו במחיר.

-->