PDA

צפייה בגרסה מלאה : בדיקת מחשב וחיישנים בסופה

סימן - 4
29-08-06, 18:35
יש תופעות משונות בטורים לפעמים הטורים יורדים ל-0 כאשר אני עוזב את הגז בזמן נסיעה או שבהנעה הטורים ישר קופצים למעל 2000 סל"ד.
ניסיתי להחליף מנוע צעדים אבל כבר במוסך זה לא עבד.
לפני כמה שבועות בדיונה הגדולה באמצע העליה הפול גז הטורים ירדו (כמו ניתוק)
קודי התקלות לא נתנו אבחנה חד משמעית או חיישן או מחשב או חיווט

היכן ניתן לבדוק תקינות של המחשב, החיווט ו החיישנים ??

תודה

asafk
29-08-06, 18:47
הקודים מספרים רק מה שהם יודעים, אבל אין קוד שמתאים לתקלה כזאת:

או חיישן או מחשב או חיווט
על פניו, יכולה להיות לך תקלה סתמית כמו מים מתחת למכסה של הדיסטריביוטר, או תקלה במערכת הדלק, או הרבה דברים אחרים.
יעזור בתור התחלה לדעת- מה הקודים?

אסף.

אוחז ג'בקות
29-08-06, 20:49
אם אין לך DRB לחבר ולבדוק קודי תקלות תפתח ותסגור סוויץ' שלוש פעמים ותשאיר אותו פתוח המנורה המשולשת בפינה תתחיל להבהב סט ראשון של הבהובים עשרות סט שני אחדות לדוגמה הבהוב אחד הפסקה ואחר כך שני הבהובים 12 (מתח ממצבר תקין) שני הבהובים הפסקה והבהוב אחד 21 וכו'
אני בטוח שתמצא באתר מקרא לקודי תקלות.
על פניו נשמע כמו מש' דלק או וסת לחץ (תפתח תראה אם הגומיות קרועות) או חיישן מצב מצערת נמצא על בית המצערת מקביל לכבל גז

חימושניק
29-08-06, 23:31
ידידי אוחז הג'בקות:

כדאי שתנגב את הגריז מהמשקפיים ותקרא שוב את ההודעה של הבחור המתקרא סימן-4.

על אף שההסבר שנתת בנוגע לאופן הוצאת קודי התקלות ממחשב הסופה נכון, הדיאגנוזה שלך לא נכונה בהכרח, לי למשל זה נשמע כמו בעיה של מנוע צעדים/בית מצערת מזוהם.

אנא עזור לבחור להגיע לדיאגנוזה נכונה, לפני שאתה חורץ את דינה של המשאבה או את דינו של ה או-רינג שבווסת לחץ הדלק.

זכור, שלא לכולם יש מחסן המכיל מספר מכובד של משאבות דלק לסופה חינם, על חשבון צה"ל, שאתה נוהג להחליף בתדירות גבוהה למדי ואף מזעזעת, מכיוון שאין ברשותך ציוד דיאגנוזה בסיסי, כדוגמת מד לחץ דלק.

סימן - 4
30-08-06, 06:34
רבותי לא לריב

בזמנו כבר שמתי הודעה על הבעיה שיש לי אבל לא קיבלתי כל תגובה (ראו קישור)
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=12510

לאסף
קודי התקלות התייחסו למנוע הצעדים, חיישן מצב מצערת וחיישן חום אבל בגדרת התקלות כתוב שבכל תקלה כזאת זה יכול להיות או הרכיב עצמו או בעיה בחיווט או במחשב.

האם יש לכם איזו תשובה לגבי התיאור שבקישור ?? או מה ששאלתי עכשיו לגבי מוסך שמסוגל לבדוק ואפילו לתקן את מערכת המחשב החיווט והחיישנים ???

תודה

asafk
30-08-06, 11:43
עכשיו זה יותר ברור.
קודם כל- הקודים ממקדים את החיפוש. בספר מתוארות בדיקות ספציפיות לשלושת הרכיבים-
בדוק את תקינות חיישן מצב מצערת על ידי מדידת מתחים במצערת פתוחה וסגורה. לאחר מכן, בדוק את תקינות מנוע הצעדים- הוצא אותו ממקומו (בלי לנתק את הרתמה), ופתח סוויצ'- אתה אמור לראות אותו יוצא עד הסוף, וחוזר חזרה. את חיישן הטמפ' אפשר לבדוק על ידי מדידת התנגדות החייזן במים קרים ובמים חמים.
קודי התקנות נותניך לך כיוון- אתה אמור לבודד את התקלה בשיטה הזו- על ידי בדיקת הרכיבים- וכך תדע אם הבעיה היא ברכיב עצמו, או בחיווט, או אפילו במחשב..

אסף.

זאבי
30-08-06, 18:58
לאלי,
ירידת טורים פתאומית עשויה להצביע על נתק בחיווט כדוגמת מגע לא טוב בכבלים של הקויל וכד'. לכן יתכן שכל תופעה מהווה ענין בפני עצמו שאינה קשורה לאותו ליקוי.
הסיפור עם עלית טורים ל-2000 תמוה כיוון שלמיטב הבנתי, מערכת TPS מווסתת את פתיחת המצערת בטורים נמוכים בלבד.
לכן אני גם לא מניח שמדובר בתקלת מחשב בענין עלית הטורים.

הפתרון המעשי לדעתי, הוא התקנת מחשב בהשאלה ע"מ לראות האם התקלה באמת קשורה למחשב.
אם אתה מעונין, אני אברר עם ה"מומחים" שלי שעוסקים מעת לעת בשחיטה (כשרה?) האם ניתן לקבל מחשב בהשאלה עם אופציה לקניה.

מאחר ואני יודע שאתה מטפל ברכב אצל "פרופסור" בהשוואה ל"חאפרים" עימם אני מתנהל שלא מבינים כלום בתיאוריה אך מפרקים ומרכיבים סופות בעיניים עצומות כולל טיפול במערכות חשמל, אני אשמח להפנות אותך לאחר שתסכים "לרדת אל העם".

זאבי

סימן - 4
30-08-06, 21:19
מאחר ואני יודע שאתה מטפל ברכב אצל "פרופסור" בהשוואה ל"חאפרים" עימם אני מתנהל שלא מבינים כלום בתיאוריה אך מפרקים ומרכיבים סופות בעיניים עצומות כולל טיפול במערכות חשמל, אני אשמח להפנות אותך לאחר שתסכים "לרדת אל העם".

זאבי[/QUOTE]

זאבי,
ראשית תודה

שנית, מעולם לא טענתי שאני מטפל אצל פרופסור ואתה אצל חאפרים. תאמין לי שהבן אדם מבין ברכב בכלל ובסופות בפרט. פשוט אצלו זה לוקח זמן עד שאתה מקבל טיפול הוא מאוד עסוק ולבדוק נושא כמו שתיארתי צריך לשבת בשקט עם ראש נקי ופה הבעיה.
ובכלל אין לי בעיה לקפוץ איתך לחאפרים שלך לבדוק את העניין.

שלישית מדובר על אותן התופעות שדיברנו עליהם כבר בבור.

סימן - 4
30-08-06, 21:21
סליחה על חוסר הנימוס

כמובן תודה לכל המשיבים

-->