PDA

צפייה בגרסה מלאה : לנד קרוזר 75/73

זוטא56
07-11-03, 07:27
דעתכם על הרכב כרכב שטח ביחס לדיפנדר/סופה דיזל
האם שווה את המחיר,מחיר חלקי חילוף וזמינות .

נמרוד
07-11-03, 12:56
סדרה 70 היא ההמשך ה"נקי" ביותר של סדרה 40, הלנדקרוזר המקורי, שהיה, כמו הלנדרובר המקורי, חיקוי של ג'יפ. באותה מידה הסופה היא "המשך נקי" של הג'יפ. המשותף הוא שני סרנים חיים על קפיצי עלים, מידות דומות, מבנה דומה... תפיסה זהה. ככה שה70 הוא בהחלט בר השוואה ישירה לסופה ולדפנדר. הוא פלטפורמה מעולה לשיפורים בדיוק כמוהם. היתרון היחיד שיש לו הוא יתרון האמינות של טויוטה - ובלי צחוק, זה אמיתי. זה לא וודו, זה לא אומר שטויוטה לא מתקלקל, אבל טויוטות, ואת זה אני כותב מנסיון אישי, פשוט מתוכננות ובנויות מצויין, יותר טוב מג'יפ ויותר טוב מלנדרובר. היתרון הזה עלול להתבטל בתנאי הארץ בשל זמינות החלפים הלקויה - צריך לברר היטב לפני הקנייה מחירי חלקים ומהם החלקים המיוחדים שאינם משותפים עם דגמי טויוטה אחרים ועלולים להוות בעייה. מבחינת המחיר - כאן דעתי האישית נחרצת, האוטו ממש לא שווה את המחירים שהוא מקבל בארץ. אתה יכול לקנות סופה משופרת בחצי מהמחיר שרוצים על לנדקרוזר 70 פושט ממכרז...

אריק זמר
07-11-03, 13:42
אני יכול לחזק את דעתו של נמרוד. מלבד מימד המחיר, הלא רציונאלי, גם זמינות החלקים לוקה בשני מישורים.
טלפון קטן ליבואן יסביר לך הן את זמינותם (כגון: האם יש ציריה / אלטנטור וכו' לדגם זה, כמה זמן צריך לחכות עד שיגיע החלק) וכמובן מחירי החלקים הנמצא אל על בשמיים.

asafk
07-11-03, 18:18
משני המכרזים האחרונים יצאו לנדקרוזרים במצב מזעזע ובמחירים מטורפים (הרבה מעל המחירון שגם הוא גבוה מדי). עם זה, טיפול עמוק במתלים (החלפה של הכלף בערך), והחלפת צמיגים למידה נורמלית (במקום התת-צמיגים שיש במקור) הופכים את הרכב לרכב מעולה- גם ליומיום וגם לשטח.
הרכב אמין מאד- אבל אני לא בטוח כמה הוא אמין אחרי 6 שנים בשירות המדינה. וכשמשהו מתקלקל... אמרו לפני- אתה תחכה לחלק, וכשהוא יגיע, המחיר... כמשקלו בזהב. ואין מפירוק. וגם לא יהיה.

הייתי הולך על כזה רכב בעצמי- אבל נראה לי שעלויות האחזקה יהיו גבוהות בהרבה מקופסת אלומיניום אנגלית, ובטח יותר מפחון ממונע תוצרת ישראל.

אסף.

ארז
07-11-03, 21:51
כמו תקליט שבור אני אחזור על דברי קודמי,רק הפעם מנסיון של 10 חודשים עם הרכב הזה
אמין מאוד,הרבה יותר אמין מסופה או דיפנדר
חוץ מזה זוועה של רכב ,חייבים להחליף את המתלים(מהלך מתלה אפס +מתלה שבנוי לסחוב 5 טון ביום יום בערך...)חייבים צמיגים גדולים יותר
כיסא מאוד רצוי להחליף להדראולי
גיר בעיתי מאוד-הראשון סופררררר קצר,השני מצוין ובשלישי בור ענק....
מנוע מעולה

סך הכל האם הייתי קונה רכב כזה בארץ?לא(שלי היה אצלי באפריקה)
א מחיר קניה שערוריתי עד מגוחך
ב זמינות חלקים
ג עלות חלקים מטורפת(ועד כמה שהוא אמין כל רכב נשבר מידי פעם...במיוחד אחרי כמה שנים בשרות המדינה)

-->