PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות לפני סיום תהליך השיפוץ...

dekel
31-08-06, 18:04
לאחר 6 חודשים מיגעים ניתן להגדיר כי הפרויקט בשלבי סיום.
מדובר ב seven 82 שבהשראת האתר פורק לגורמים ונבנה מחדש
תוך החלפת ושיפוץ כל מה שבערך ניתן, למעט, וכאן השאלות.
הגיר חורק בשילוב השלישי והרביעי - נראה לי שהחלפת הסינכרונים תיפתור את הבעיה
אבל אני חושב לאחרונה לעבור ל5 הילוכים, זה אפשרי? איזה גיר אני צריל לחפש? מה שינוי כזה דורש?

מלבד זאת לאחר מס' נסיעות קצרות מורגשת סחיבה (מין שיוט) בהאצה ובפניות - בנסיעה ישרה המצב סביר - כיוון פרונט? או משהו אחר?

ונושא שלישי ואחרון - חיבור הקפיצים (PROCOMP) לנדנדות רחב יותר מהאוזניים שמתחברות בין השלדה למשולשים, ניתן להשיג תושבות רחבות יותר או שצריך ליצר לבד?

אודה להתיחסיות, בשאיפה לצאת לטייל פעם ראשונה כבר בסוכות...

tzagi
31-08-06, 18:25
Quote:
אני חושב לאחרונה לעבור ל5 הילוכים, זה אפשרי? איזה גיר אני צריל לחפש? מה שינוי כזה דורש?

זה אפשרי? yes
איזה גיר אני צריל לחפש? T5
מה שינוי כזה דורש?
Lots, including driveshafts as the T5 is longer then the 4 speeds (T4 or T176)
you will need to get it with the bell housing and the tcase adapter

I dont understand the question about the springs, sounds like you ended up with a YJ/suffa lift kit

six 4 life
31-08-06, 18:26
קודם כל מברוק, נשמע מצויין...

לגבי לעבור לגיר 5 הילוכים-
זה דורש ממך מתאם בין הטרנספר לגיר החדש ושינוי אורכי דרייבשאפטים, ועוד כמה משחקי התאמה קטנים בבודי עצמו ובגשר הגיר.

שיוט- במידה והמיסבים בסרן הקדמי תקינים, התפוחים תקינים, והבולג'וינטים תקינים- כיוון פרונט בכל אופן לא יזיק.

לגביי הקפיצים- מוזר לי מה שאתה אומר. אני נוסע על פרוקומפ ולא נתקלתי בבעיה שאתה מתאר. שאלה- הבושינגים (הגומיות) שיש בעין הקפיץ, ובעין שמתחברת לשאסי- זהות בעובי שלהן?

אם אתה יכול, תמדוד את רוחב העין שמתחברת אל השלדה, ואת רוחב הקפיץ- שנקבל סדר גודל על כמה הבדל יש לך שם.

coas
31-08-06, 18:35
לגבי גיר 5 הילוכים, אם הצלחת להשיג T5 עם יחסי העברה מתאימים (יש הרבה ורובם לא מתאימים לג'יפ) אז לא נשאר הרבה לעשות מלבד התאמה של הדרייב שאפט האחורי. אין צורך במתאם לטרנספר או למנוע.
האופציה הזמינה יותר וגם טובה יותר היא הAX15 של סופה.YJ, התיבה חזקה יותר ואמינה יותר גם אם יחסי ההעברה פחות טובים מאלה של הT5.
כדיי להרכיב AX15 תצטרך מתאם לטרנספר ולהתאים את שני הדרייב שאפט.

asafk
31-08-06, 19:29
ברשותכם, אני חושב שלCJ7 להרכיב AX15 + מתאם, משאיר אותו עם מעט מאוד דרייבשפט אחורי. משהו כמו 40-50 ס"מ דרייבשפט- וזה כלום, במיוחד עם הגבהה, ואפילו מינורית (התיבה ארוכה מהמקורית בערך ב4 אינצ' ). הAX15 בנוסף לזה, לא ידועה במיוחד בזכות היותה תיבה אמינה. בסופה, אורך החיים שלה לא עובר את ה150-200 אלף ק"מ, על פי רוב. זה לא צריך להטריד יותר מדי, כי בסה"כ מדובר בג'יפ שלא יעשה הרבה קילומטרז', מה שאומר שAX15 משופצת תחזיק מעמד הרבה הרבה שנים...
למרבה הצער- אין עוד אופציות שפויות במחיר (ונפוצות מספיק בשוק) להרכיב על CJ... לדעתי כדאי להשאר עם ה4 הילוכים המקורית. אם חסרה לך מהירות, עדיין אפשר להשתמש בתיבה המקורית, גם אם זה אומר להשתמש ביחסי העברה "לא נכונים" שייתנו לך עוד קצת מהירות (טורים נמוכים יותר בשיוט), על חשבון זינוקים, ולפצות על זה ביחס העברה נמוך בLOW בתיבת העברה.
אבל- לדעתי האישית- זה לא כדאי. תשאיר את הג'יפ כמו שהוא. סבן מקורי הוא ג'יפ מאוזן להפליא, כבר גמרת שיפוץ, וחבל להכנס להרפתקאה.

אסף.

ערן המסוקס
31-08-06, 20:37
בסיקס/סבן עם יחסי העברה מקוריים, הילוך רביעי מספק סל"ד נמוך למדי במהירות שיוט 90-100 קמ"ש.. סביבות ה2000 סל"ד. אם יש לך אגזוז נורמאלי, גם לא תשמע את המנוע אם תתאמץ.
הגיר T-176 הנפוץ על CJ ישראלי נחשב למדיום דיוטי, בעוד הT-5 נחשב ללייט דיוטי.

בקיצור, אני ממש לא חושב שיש טעם להחליף את הגיר הנ"ל, אלא אם יש חלופה אמינה וחזקה יותר, והגיר הנוכחי שבק חיים.

coas
31-08-06, 22:57
אתם מחנטרשים, הבחור רוצה 5 הילוכים, למה? ככה!
זה לא עסק כלכלי ואמנם יש מקום לשיקולי כדאיות ויעילות אבל בסופו של דבר זה תחביב.
ישנם אלפי CJ7 עם T5 שנוסעים מצוין גם עם מנוע 304 או 360, גלגלים בקוטר 33 והגבהה בהתאם, ועדיין תיבת ההילוכים עובדת לא רע.
T5 הוא קונפיגורציה מקורית של היצרן בדומה לT4 ולT176.
בארץ AX15 נפוץ וזול יחסית לארה"ב ולכן זו האופציה הסבירה יותר.
בונוס נוסף בהחלפה של הגיר היא האפשרות לשנות את זווית הטרנספר בזכות המתאם:
http://www.cjoffroad.com/images/clockingring/ax15-3.jpg
AX15/DANA300 (http://www.cjoffroad.com/AX-15adapter.asp)
Novak (http://www.novak-adapt.com/catalog/kit_153.htm)
כל עוד השואל לא הולך לגרום נזק לא יזיק להיות מעט קונסטרוקטיבים.

six 4 life
31-08-06, 23:07
now THAT is a sexy transfer case... :twisted:

asafk
01-09-06, 00:39
זה לא עניין כלכלי- T5 שיתאים לג'יפ קשה להשיג בארץ- מה לעשות... אנחנו לא באמריקה. וAX15 יותר ארוך גם ממנו וגם מהמקור. T5 הוא באורך של 9 ומשהו אינצ'. AX15 הוא 16 וחצי אינצ'. הגיר המקורי- קצת פחות מ13. ועוד לא דיברתי על מתאם בין הAX15 לטרנספר שגם תופס מקום. להרים את הטרנספר למעלה? לא עוזר לזווית הדרייבשפט האחורי. אז נשארים עם דריישפט אחורי באורך של כלום וקצת, אי אפשר להגביה את הג'יפ אפילו מעט, גם אחרי שעוברים לCVJOINT מאחורה.
בלי שום קשר לכסף- זה מיותר, וזה להיכנס לסרט שלא ייגמר של התאמות ושינויים, ובשביל מה?
אם היה להשיג בארץ T5 הייתי אומר- לך על זה. אבל אין.

אסף.

coas
01-09-06, 10:20
T5/T4/SR4 כולם באורך של 15 inch.
AX15/BA10/BA15 באורך של 24
T176 באורך של 10.25

BA10/BA15 הורכבו בYJ עד 89 מאחורי 258, ללא שום בעיה.
לא נראה לי שהמתאם, עובי של 3/8, ישנה בהרבה.

אז מה היה לנו?
יחס העברה קצר יותר בראשון 3.83 לעומת 3.52.
clocking, לרוב 3 זוויות שונות.
חדש וזמין יותר.
אותה רמת חוזק כמו T176 וחזק יותר מT5.
ו5 מהלכים עם המשתמע מכך.

dekel
01-09-06, 11:27
בקשר לקפיצים, אז קוטר העיין שמחוברת לשלדה קטן יותר מקוטר העיין של הקפיץ, הבדל ברוחב הוא של 1 סנטימטר לטובת העיין בקפיץ.
החוסר שלי במהירות נובע מיחסי העברה איטיים בסרנים - רואים את זה גם על מד מהירות, כשהמד מראה 100 הנסיעה היא בערך על 80. זו הסיבה למחשבה על מעבר ל 5 הילוכים.
נראה לי באמת קצת גדול סיפור החלפת הגיר עכשיו - אולי בגלל שחצי שנה אני מחכה לצאת לטייל, בינתיים נראה לי שאשאר עם החורק שלי.
נושא ההיגוי מטריד אותי יותר לעת עתה (בטיחות כמובן).

תודה לכולם על התגובות, בשאיפה להכניס את הרכב בקרוב לRR.

lizard
01-09-06, 19:33
יש 2 מידות לעיניים. אצלי למשל הקדמי זה הגדול יותר ואילו האחורי זה הקטן יותר. פשוט ככה יצא.
עדיף לך להחליף את השש (החלק שמתחבר לשלדה ומזכיר את הספרה שש) לאלו עם עיניים גדולות יותר כי אז יש יותר בושינג.

עירא
01-09-06, 21:15
את התושבות האחורית של הקפיץ הקידמי, והקידמית של הקפיץ האחורי אי אפשר לשנות (הן מרותכות לשילדה)
התושבת האחורית של הקפיץ האחורי בשילדה (השש של מיכה) ב-CJ רחבה יותר מהתושבת הקידמית של הקפיץ הקידמי, מהסיבה הפשוטה שקפיץ קידמי של CJ צר יותר מהקפיץ האחורי.
אם יש לך קפיץ קידמי ברוחב של הקפיץ האחורי משמע הוא לא הקפיץ המקורי (כפי שכתבת). (שים לב לתשובה של ג'ו שהציע שיכול ליהיו שייש אצלך קפיצים של סופה או YJ ששם הקפיצים הקימיים ברוחב של האחוריים)
בקיטי הגבהה שונים (RUBICON EXPRESS לדוגמא) יש "שאקלים" (המשולשים) של הקפיץ הקידמי שמשמשים להתאמה בין קפיץ רחב לתושבת צרה.
פתרון נוסף הוא כמו שמיכה הציע להחליף את התושבות הקידמיות בשילדה לתושבות ברוחב של האחוריות (וזה בהנחה שאף אחד לא ריתך את התושבות הקידמיות אצלך ואז האופצייה הזו קצת יותר מסובכת)

עירא

dekel
02-09-06, 12:03
לאחר מחקר מעמיק הופתעתי לגלות שהקפיצם אינם תוצרת חוץ (PROCOMP) אלה הגיעו מהמתלם.
כמו שנראה לי, שילדה ישנה של סיקס מודל 90 תתרום את ה עייניים האחוריות (ה6) שלה לטובת הג'יפ.
יחד עם גומיות חדשות, הידוק וכיוון פרונט אני מקווה להיפתר מהשיוט והחופשים.

lizard
02-09-06, 20:47
לשלדה הישנה של הCJ8 מודל 90 יש רשיונות במקרה?

מה האורך של הקפיצים האלה? מאמצע המאיה לאמצע מאיה ?

-->