PDA

צפייה בגרסה מלאה : מישהו שמבין בחשמל של הCJ וGM לאיזור המרכז.

lizard
01-09-06, 07:48
השלב הבא בשיפוץ ג'יפ זה לבנות את מערכת החשמל מחדש.
רכשתי צמת GM12 (שנקראת כך בגלל שיש לה 12 מעגלים) חדשה ואני צריך להרכיב אותה.
העניין הוא שאני קצת לא בטוח בעצמי בקטע הזה והייתי שמח מאוד אם מישהו יוכל לבוא לעזור לי בזה, אפילו בתשלום.
יש לי את כל הציוד הנדרש, רק צריך להרכיב.

אם מישהו מעוניין אשמח לה"פ.

חימושניק
01-09-06, 09:35
קיבלת איזשהו סוג של דוקומנטציה עם הרתמה החדשה? שרטוטים?

או שצריך לנחש את כל החיבורים?

coas
01-09-06, 10:03
תוריד את הקבצים הבאים אם אין לך אותם עדיין:
GM12 Painless wiring (http://www.painlesswiring.com/Manuals/90501Manual-20106Sup.pdf)
Jeep 12 Circuit (http://www.painlesswiring.com/Manuals/90513Manual.pdf)

רצוי, אפילו חובה, שיהיה ליד CJ עם מערכת חשמל סטנדרטית להשוואה.

lizard
01-09-06, 18:37
בטח שיש לי אותם. אני אפילו מבין אותם אבל מלהבין שריטוט ברמת התיאוריה לעשות את זה בתכל'ס יש הבדל.

אני אתחיל בעצמי אבל הייתי שמח אם מישהו היה "מחזיק לי את היד" כמו שאומרים כי יש דברים שאני לא בטוח לגביהם.

בכל מקרה כרגע אני בונה את המקומות החדשים למצברים (2), רכשתי כבל ריתוך 16מ"מ שישמש בתור בכבל המינוס והפלוס למצבר. קניתי שירשורי שחור, שירשורי מתכוץ, מד מתח, נעלים, מלחם 20-30W ובדיל. חסר לי עוד חוטים בקוטר של 1.5 מ"מ שחור ואדום ו2.5 מ"מ שחור ואדום. מקווה להשיג בקרוב.

חימושניק
01-09-06, 18:58
אחרי שתזרוק את המלחם הזה (ZICO, נכון?) ותקנה את החוטים החסרים, צור קשר איתי בה"פ.

Bulldog
01-09-06, 21:32
בוא תיקח כבל 25 ממ"ר בשביל הפלוס והמינוס וכל שאר הדרעאק שאני יכול לתרום לך לטובת הפרוייקט.

זמן כרגע להגיע, לצערך הרב אין לי.

וזיקו זה מלחם סביר.

lizard
01-09-06, 21:37
תודה רבה.

אשר מוכן לתרום ממרצו וזמנו לעזור לי. אני מקווה שלא יהיו דברים מסובכים וכבר ביום שלישי הצמה תורכב.

חימושניק
02-09-06, 12:11
וזיקו זה מלחם סביר.

עומר, שתית נפט או משהו בסגנון?

המלחם ה"איכותי" (מי שלא שם לב, הראש שלו זה חתיכת מסמר חתוך) גורם יותר נזק מתועלת!

חנן-ג'יפולוג
02-09-06, 15:14
מה אתה רוצה ממלחם? שיהיה חם? מסמר או לא, הזיקו חם. היה לי זיקו אחד, דו-דרגתי, שהוחלף בזיקו חד-דרגתי חזק, כי הקודם הלך לאיבוד לאחר שעבד די קשה במשך שנים.

גם על מלחמים עושים דוקטורט?

חימושניק
02-09-06, 15:27
מה אתה רוצה ממלחם? שיהיה חם? מסמר או לא, הזיקו חם. היה לי זיקו אחד, דו-דרגתי, שהוחלף בזיקו חד-דרגתי חזק, כי הקודם הלך לאיבוד לאחר שעבד די קשה במשך שנים.

גם על מלחמים עושים דוקטורט?

כן, חנן, גם על מלחמים עושים דוקטורט.
כמו בכל עבודה, גם בהלחמות ישנה תלות בין איכות הכלי לבין איכות העבודה.

בהיותי חשמלאי, קשה לי להתייחס ברצינות לכאילו מלחמים הסיניים הללו שמצליחים לחרב לחובבן המצוי עבודה טובה.

מלחמי זיקו הם זבל. נקודה.

ד"א: יש לי בעבודה מלחם ב-25K ש"ח וגם מלחמים ב-100 ש"ח שטובים עשרות מונים מכל זיקו שלא יהיה.

lizard
02-09-06, 19:53
חימושניק, אם צריך אז ארכוש. מאחר ולא הייתי בטוח איזה מלחם צריך אז קניתי את הזול.
בכל מקרה אשר מביא מלחם בעל הספק גדול יותר בשביל הכבלי מצבר וההרקות.

חימושניק
02-09-06, 20:11
בשביל נעלי הכבל של המצבר ושל ההארקות לא יספיק לך מלחם, אלא אם יש לו הספק של מאות וואטים.

הפתרון שאני משתמש בו - ברנר! ממלאים את הכוסים של נעלי הכבל בבדיל, מתיכים אותו בעזרת ברנר שמכוון על להבה נמוכה, מחממים קצת את החוט המגולף ודוחפים אותו לתוך אמבטיית הבדיל הרותח שהכנת בתוך הכוסית של הנעל.

כך תגיע לתוצאות מצויינות במהירות.

Bulldog
02-09-06, 21:08
יש לי מספיק חשמלאים שמוציאים עבודה מצויינת עם הזיקו הסיני המחורבן הזה.
וכבלים עבים לא צריך להלחים, לוחצים עם סופיות מתאימות.

coas
02-09-06, 21:12
כנראה שלזיקו שלי, יש הספק של כמה מאות וואט למרות שכתוב עליו 80W.
לשמחתי הוא הספיק כדיי לחמם כבל 25ממ +נעל כבל. כך מחוברים כל הכבלים אצלי חלקם גם בלי לחיצה.
אפילו הHAKKO 20W עשה עבודה לא רעה עם נעל כבל בינונית.

אמנון
02-09-06, 22:03
אם במלחמים מדובר, מה הדעה על WELLER? יש לי מלחם וולר ישן, 60 וואט מדגם TC202D, אשמח לדעת אם הוא שווה משהו. בכל זאת לא זבל, מיוצר בארה"ב.
כמו כן, נסדק לי השרוול שמתברג למלחם עצמו, שאוחז את ראשי ההלחמה. ניתן להשיג חדש?

lizard
02-09-06, 22:11
בשביל נעלי הכבל של המצבר ושל ההארקות לא יספיק לך מלחם, אלא אם יש לו הספק של מאות וואטים.

הפתרון שאני משתמש בו - ברנר! ממלאים את הכוסים של נעלי הכבל בבדיל, מתיכים אותו בעזרת ברנר שמכוון על להבה נמוכה, מחממים קצת את החוט המגולף ודוחפים אותו לתוך אמבטיית הבדיל הרותח שהכנת בתוך הכוסית של הנעל.

כך תגיע לתוצאות מצויינות במהירות.

זה גם מה שאני חשבתי לעשות. אבל לכבלי התנעה מאחר ושם לא תהיה בעיה לשפוך את הבדיל.
מה שלא מצאתי זה מטילי בדיל, רק חוטים. אם אתה יודע מאיפה אפשר לקנות מטילים אני אשמח לדעת.

חימושניק
02-09-06, 22:54
מיכה - לא צריך מטילי בדיל, אפשר לכדר חוט בדיל ולדחוף אותו לכוסית ורק אז להתיך את הבדיל.

אמנון, WELLER נחשב למרצדס של המלחמים. מוצר מצויין.
חלפים לוולר ניתן להשיג אצל היבואן, ח.ל.ת. באיזור התעשייה קריית אריה בפ"ת.

לכל אוהבי הזיקו: מי שמשתמש בכלי של חאפר, עושה עבודה של חאפר.

זו התגובה האחרונה שלי בנושא.

אלכס.

lizard
07-09-06, 18:18
התפתחויות.

דבר ראשון, תודה ענקית לאשר (COAS) שטרח לסדר לי את הצמת מנוע והגה. בלעדיו הייתי אבוד.

אלכס, המלחם שקניתי ב25 שקל הוא זבל. לא התחמם בכלל ונזנח במידי לטובת מלחם איכותי יותר.

אתמול והיום הבאתי עוד חלקים.
יש לי עכשיו 5 מטר כבל 2.5 שחור בשביל הרקה.
4 ריליי של 40 אמפר להתקנים שונים.
2 מטר כבל 10 מ"מ להתקנים שדורשים הרבה זרם.
מחברים שונים.

היום קניתי מלחם של HAKKO או משהו כזה. 20W-130W.
בדיל עבה 40-60.
משחה.
מחברים נוספים.
5 מתגים להפעלת אביזרים בדשבורד.

בנוסף המצבר חזר למפעל לצורך הטענה יסודית. לצערי התברר לי שהוא כנראה כבר התקלקל ולכן אצטרך לרכוש מצבר חדש.

אני מחפש מקום שאפשר לקנות בו חוט 2.5, 25 מטר בצבעים: אדום, שחור, כחול, צהוב ועוד צבע אחר.
אם אתם מכירים אני אשמח לדעת. ביליתי היום הרבה באיזור שוונצינו והר ציון ולא מצאתי מישהו שמוכן למכור ע"פ מטר. גליל של 100 מטר יקר לי מידי.

-->