PDA

צפייה בגרסה מלאה : תקלות ברכב חדש (מאזדה) לאן הגענו ? ...

ניר ל
01-09-06, 09:53
בשמונה השנים האחרונות יצא לי (לאשתי) להחליף ארבע מכוניות "חדש בחדש"
פיאט "בראבו" 97 שמכרנו אחרי חצי שנה בקושי עם 7000 ק"מ אחרי שלא היה חודש רצוף ללא תקלות מיום הקנייה. אחריה מיצובישי "קולט" 99 שעשתה עשרות אלפי ק"מ בודדים ללא שום תקלה במשך שנתיים-שלוש, אחריה במשך שלוש שנים ו 60 אלף ק"מ פולקסוואגן בורה (גולף) 01 שהוחלפו בה חיישן טמ"פ, פלאנג' מים שנסדק וידית פתיחת תא מטען שהתקלקלה ללא סיבה ברורה.
בשנתיים האחרונות מאזדה MPV מודל 05, רכב יוצא מן הכלל לדעתי, נוח מאד, חזק מאד, פשוט יחסית, כייפי. לא הייתי מתנגד להחזיק בו שנים רבות נוספות בהתחשב בעובדה שהרכב עובר אצלנו בערך 8000 ק"מ בשנה. היום הוא עם בערך 16 אלף ק"מ, עבר בשנה האחרונה טיפול ראשון 15K אחרי 11K בלבד, אני הייתי נוכח בטיפול, גם כשהתקינו דיבורית השגחתי שלא גורמים לנזק... הרכב "חדש".
יחד עם זאת אני מרגיש לאחרונה בתופעות מחשידות, נקישה שנשמעת לעיתים בתחילת נסיעה, בחודש האחרון הבחנתי בסוג של קרטוע במהלך נסיעה, משהו שלא הייתי בטוח שלא נגרם כתוצאה משיבוש בכביש, מסוג הדברים שקשה להסביר במוסך... אני מרגיש ב"חיתוך" הזה מדי פעם בשיוט למרות שאין שום חיווי על תקלה והמנוע נשמע נקי לגמרי ,כשהתחלתי לשחק עם הרכב כדי להגדיר את הבעיה גיליתי שכאשר אני נותן מכת גז בעמידה הרכב מדומם אחרי צניחת הטורים, אתמול זה קרה תו"כ נסיעה. עכשיו אפשר כמובן לגשת למוסך (הרכב באחריות). יחד עם זאת מעניין אותי לדעת במה מדובר, יש לי סורק OBD2 לגראנד, המנוע של המאזדה הוא מנוע 3 ליטר של פורד טאורוס, יש מצב להתחבר ? איפה נמצע השקע ? עולות לי גם תהיות לגבי אחזקה של רכב מודרני מעבר לשנות האחריות, מצד אחד נראה לי הזוי למכור רכב עם 25 אלף ק"מ אחרי שלוש שנים ולהוסיף כמה עשרות אלפים עבור רכב חדש, מצד שני אם הכסף ילך על תיקונים בעתיד אז אולי זה לא כזה הזוי...

ניר ל
01-09-06, 12:55
בינתיים התחברתי למחשב, אין קודי תקלה וגם כל הקריאות נראות תקינות.

עושה רושם שהבעיה היא במנוע הצעדים, מפתיע אותי שאין שום עדות לבעיה למרות שבכל פעם שאני עוזב את הגז בפתאומיות, המנוע מדומם, מה גם שזה לא מסביר לי את התופעה שאני מרגיש בנסיעה.

חימושניק
01-09-06, 14:07
מחשב ניהול המנוע ירשום תקלה בזיכרון אך ורק אם הוא מקבל קריאה חריגה מאחד החיישנים שמחוברים אליו. כלומר, אם התקלה אינה קשורה לאחד הפרמטרים שהמחשב מנטר באופן קבוע, קיים סיכוי קלוש לרישום קוד תקלה בזיכרון המחשב.

בכל אופן, אם אתה חושד במנוע הצעדים, אבל אין לך הוכחה חד משמעית לכך, הצעד הבא יהיה הצצה לתוך בית המצערת ובדיקת כמות הפיח שנמצא שם.
מהקילומטרז' הנמוך של הרכב, אני מניח שעיקר הנסועה שלו היא בעיר ולכן הסבירות לצבירת פיח בבית המצערת גבוהה מאוד.
יתכן שהתקלה היא תפיסה חלקית של מנוע הצעדים מהצטברות פיח, תקלה זו ניתן לפתרון בקלות ובאמצעים ביתיים והסתכלות לתוך בית המצערת תוכל לאשר דיאגנוזה זו.

YoavR
03-09-06, 01:35
אני מבין ומזדהה עם הגישה שלך של לעשות לבד.

אבל הרכב עדיין באחריות. מהכרות אישית עם מחלקת השרות של דלק מוטורס, החבר'ה שם ממש ברמה גבוהה, נחמדים ומקצוענים.
אם יש לך בעיית אמון (אפילו הקטנה ביותר) עם המוסך שלך, אל תהסס לפנות אל מחלקת השרות ישירות. תוכל לתאם פגישה במוסך עם נציג שרות של היבואן.
אני ממליץ עליהם בחום.

יואב

asafk
03-09-06, 09:09
ניר, אני מציע שתקרא את זה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2976137,00.html

אסף.

ניר ל
03-09-06, 13:29
הרכב יצא מהמוסך, לא חייבו אותי בכלום (אחריות) אמרו רק שעשו ניקוי.

מדובר כנראה בהצטברות פיח על מנוע הצעדים ובית המצערת, בינתיים נראה שהניקוי פתר את הבעיה.
שאלה נוספת -
כשבצעו ברכב טיפול לפני מס' חדשים, מילאו מים במצבר, המים האלה ביעבעו החוצה ותקפו את סביבת המצבר בקורוזיה. ביקשתי לטפל גם בזה, אבל מה שעשו זה לשטוף חפיף מבחוץ.
מה לעשות עם זה ? - לבקש טיפול יסודי במתכת כולל צביעה, או להסתפק בניקוי ? החשש הוא שהפח מתחת למצבר ינזק באופן בלתי הפיך...

חימושניק
03-09-06, 14:01
לשטוף עם המון מים - אחרי שפירקת את המצבר ממקומו.

ניר ל
03-09-06, 14:44
טוב, זה לא הסוף, עדיין בשיוט המנוע מזייף ...

איציק - 4X6ZH
03-09-06, 15:29
אתה מכיר את המערכון שמעעתי אותך .... וזה רק האתחלה
תנו ליצרני הרכב לתכנן עוד כמה מחשבים ותראו מה יהיה .
אבל איך השרות שלנו :lol:
איציק

mixael
04-09-06, 23:12
תנו ליצרני הרכב לתכנן עוד כמה מחשבים ותראו מה יהיה .

לא יכולתי להתאפק

לפני כשבועיים אני נמצא אצל חבר שעוסק בעיקר בתיקון רדיוטייפים. מגיע לקוח עם סיטרוען פיקאסו בן שנתים בערך, שהושכל בטסט על חלון שלא יורד [/B] :shock:

המפסק תקין. המנוע תקין. מסתבר שמי שמופקד על תפעול החלון, הוא מחשב נפרד, הנמצא בתוך הדלת :|

לא יודע באלו סכומים המסכן נשחט בחברה.

ניר ל
13-09-06, 09:09
הסיפור הוא שאחד מסלילי ההצתה גוסס, יש 6 כאלה, זו תקלה מוכרת במנועים האלה (מנוע אמריקאי...), עד שהוא לא מת לגמרי המחשב לא מזהה תקלה ולא ניתן לדעת באיזה מהשישה מדובר, אז מחכים שימות...

חנן-ג'יפולוג
13-09-06, 09:18
אם אתה בטוח באבחון התקלה, אז קנה סליל, ושים אותו כל פעם במקום אחר, עד שהתקלה תיעלם.

שאלה: בגלל סליל אחד המנוע כבה? אני יכול להבין שהוא יזייף, אבל שהוא יכבה בגלל זה נשמע קצת מוזר, לא?

ניר ל
13-09-06, 09:53
בינתיים התחברתי למחשב, אין קודי תקלה וגם כל הקריאות נראות תקינות.

עושה רושם שהבעיה היא במנוע הצעדים, מפתיע אותי שאין שום עדות לבעיה למרות שבכל פעם שאני עוזב את הגז בפתאומיות, המנוע מדומם, מה גם שזה לא מסביר לי את התופעה שאני מרגיש בנסיעה.

מדובר בשתי תקלות שונות, ניקוי בית המצערת ומנוע הצעדים פתרו את בעיית הדימום, עדיין קיימת בעייה בנסיעה...
כרגע המנוע לא מדומם, אבל מזייף מדי פעם בתדירות הולכת ועולה. כשהסליל ימות המנוע יזייף קצת אבל יעבוד על חמשת הצילינדרים האחרים לא רע. חלק מסלילי ההצתה מאד קשים לגישה (דורש פירוק סעפת), לכן אין טעם לאלימינציה. ד"א הרכב באחריות והתיקון לא על חשבוני.

הצפרדע
13-09-06, 10:36
מנסיון אישי -

יש בעיות גם ברכבים חדשים של מאזדה.
היתה לי MX-5 דנדשה שרק סבלתי ממנה - זיופים, צלצולים, מזגן זבל וכו' וכו'.

אבל, מאידך, קיבלתי יחס פנטסטי מבחור בשם שי, סגן מנהל מחלקת השירות של מאזדה,
ואין לי אלא להסיר בפניו את הכובע. הוא בלבדו הסיבה לכך ששוב קניתי מאזדה חדשה.
אחרי שהתיאשתי מכמה מוסכי מאזדה, הוא לקח את הענין תחת חסותו וטיפל בכל.

אם אתה חושב שאתה בבעיה עם מוסכי השירות, תוכל לפנות אליו. אם תצטרך אתן לך את
הטלפון שלו.

ניר ל
13-09-06, 13:01
אין לי בעיה עם המוסך, הם נחמדים מאד, טוענים שלא יאשרו להם החלפת ששת הסלילים ולכן מחכים לזיהוי של הסליל הסורר, הם גם מבטיחים שהתקלה לא תשבית את הרכב ושאני יכול לנסוע לשלום לסופ"ש בטבריה עם המשפחה.

התהיות שעולות בראשי הן -

אם יש בעיה מוכרת עם סלילי הצתה במנועים האלה - למה לא פותרים אותה ?
אם הלך אחד, זה עניין של זמן עד שהחברים יצטרפו אליו, לא ?
אם זה קורה כעבור 20K ק"מ בלבד, ברור שיש כאן דפקט שלא אמור להיות.
בפעם הבאה שילך סליל הרכב כנראה לא יהיה באחריות, אבל עדיין עם ק"מ שלא הייתי מצפה בו לתקלות.
צילינדר לא עובד עדיין מקבל דלק לא ? הדלק לא נשרף, אם ככה אז הוא מדלל את השמן, מגדיל את הבלאי בצילינדר, מתלקח באגזוז, גורם לנזק במערכת הפליטה/ ממיר, ככה או לא ?
אני מחכה לשיחה ממפקח טכני של דלק-מוטורס כדי ללבן עניינים...

ניר ל
13-09-06, 13:59
המפקח פנה אל המוסך, ביקש ממני להחזיר לשם את הרכב ושישברו את הראש עד שימצאו את הסליל הסורר. שירות סבבה, רק שכבר אין לי זמן פנוי עד שבוע הבא לצורך אישפוז הרכב...

איציק - 4X6ZH
13-09-06, 14:00
אוי אוי הוי הסלילים האלה :-x
אתה מחליף אחד וכעבור כמה חודשים את השני וכך אחד אחרי השני ( כמה אתה אומר יש 6 )
תאר לך שהיה 8 :wink:
אתה מתחיל להבין שהישן הטיפש זה שיושב על הכנף ועובד כל חיי הרכב כמה הוא טוב !
יש כלי רכב שהמוסכים למדו לא להחליף פלגים ( למרות הוראות היצרן ) כי לאחר החלפת הפלגים סלילי ההצתה מתפרצים . ( לך תסביר ללקוח שהכניס את הרכב לטיפול למה פתאום צריך להחליף סלילי הצתה )
איזה חרה של מוסך .....:-D
תגיד פלגים במחיר של 200 שקל ליחידה כבר יש לך במנוע ?
איציק

יוני5
13-09-06, 14:38
בעיות ברכב חדש?

ככה זה שקונים בזול.
בפעם הבאה תשקיע ברכב איכותי, תפסיק לחסוך את החור שבגרוש, ואולי תזכה להפסיק להתבכיין!

חוץ מזה, מה הבעיה לשים את הרכב במוסך? תגיד לטלי שאני מאשר לה לקחת את הגרנד.

יוני5

ניר ל
13-09-06, 14:51
הרכב אצלי וטלי נוסעת בגראנד, מתקשרת לספר לי שההגה לא חוזר, הבלם לא עוצר והגלגל משתחרר...
אין לי אפשרות לצאת מהמשרד ולהחזיר את הרכב למוסך ומחר טלי נוסעת איתו בצהריים לכנרת ואני מצטרף בערב, לא היא לא תיסע עם הגראנד כי א- היא מפחדת ב- אני מפחד ג- היא צריכה 7 מקומות כי היא מסיעה נוסעים נוספים.

למה אני מפחד ? כי אחרי שטלי משתמשת ברכב עם הילדים, א- צריך להכניס לשם בובקט כדי לפנות את הזבל, ב- יש לה נטייה לגלח עמודים ומראות צד בלי לשים לב ולהאשים אח"כ אותי, עם הגראנד יש סיכוי יותר טוב שזה יקרה שוב.

יש מבין ?

-->