PDA

צפייה בגרסה מלאה : כיפוף לוחות פח לצורות

kd2
01-09-06, 12:26
אני צריך לכופף/להכין לוחות פח לצורות שונות ( בעיקר כונוסים , ו"שופרים" למיניהם ).
את עניין הקונוסים חשבתי לפתור ע"י עצם עגול בקוטר המבוקש בכל צד ופשוט לכופף את הפח על 2 הצורות והוא כבר יתפוס את הצורה ( בעזרת פטיש וכו ).
יש שיטות אחרות?
משהו שיכול להקל על העבודה?

פשוט אני עובד עם 1 מילימטר משיקולי ריתוכים במקום עם 0.6+ , עוד לא ניסיתי אבל הוא כבר נראה לי סרבן ( במיוחד כשהצורות די קטנות , קוטר של הקונוס הגדול ביותר הוא משהו כמו 7 סנטימטר...).

אני יודע שזאת שאלה רטורית והתשובה תהיה -
1. לקחת משכנתא בשביל לקנות כלי יעודי
2. תתחיל לכופף

אבל אולי אולי...

שבת שלום ומבורך לכולם!

יניב_ב
01-09-06, 13:32
מה שאתה צריך זה בעצם מערגלת, הכי פשוט היה להזמין עירגול מוכן ממפעל לכיפוף, היות ומדובר בפח דק יכול להיות שתצליח לכופף על צינור בצורה ידנית , ע"י לחיצות בלבד ביחוד אם מדובר בעצם גדול, נסה לרתך צינור שמוגבה בשתי הקצוות לשולחן כך שתקבל חריץ שדרכו יעבור הפח ותוכל למשוך אותו כלפי מעלה על הצינור וכך לכופף בצורה ידנית.

קונוסים דורשים כיפוף לא סימטרי, אפשר לסמן קווים מהחלק הצר אל הרחב בצורת מניפה ולכופף לפיהם

kd2
01-09-06, 15:41
מכיוון שיש לי חלקים מאלומניום בצורה מדורגת של עיגולים בקטרים שונים( כמו עוגת חתונה ) אני חושב להלביש את הצד הרלוונטי על הקוטר הרצוי ופשוט לסגור אותו פנימה.
אותו דבר עם הצד השני ולסדר את זה תוך כדי עבודה.
אני מתחיל מחתיכות מוכנות מראש עם הגודל המתאים, לכן זה אמור להיות יותר קל.

יניב הרעיון שלך נחמד אבל לדעתי לא מקצר לי את הדרך.

lizard
01-09-06, 19:39
אתה צריך מערגלת וויקטוריאנית או אלזבתית, משהו עתיק בכל מקרה :-)
אני מכיר בעל מלאכה שיש לו כזו מערגלת.

kd2
02-09-06, 20:35
באיזה מוזאונים ניתן לרכוש?

kd2
02-09-06, 20:35
איך המקצוענים עושים זאת?

lizard
02-09-06, 22:10
לא מוזיאונים זה משהו שקיים עוד היום ונדמה שלי שנקרא ככה כי המכשיר הומצא בזמנה של המלכה אליזבת או בתקופה הוויקטראנית.

אני מחפש משהו כזה בעצמי. אם אמצא אומר לך. אתה מוזמן לשלוח לי סקיצה של מה שאתה רוצה, רצוי משורטט כמו שצריך עם כל המידות, אם יש לך סוליד אז את הקובץ סוליד של החלק, אני כבר אעשה ממנו את ה DWARING, ואני אשאל את הבעל מקצוע שאני מכיר כמה הוא ירצה על זה. מאחר ואני רוצה שהוא יעשה לי עבודה נוספת אז אולי זה יהיה יחסית בזול.

kd2
03-09-06, 16:00
אין לי כוונה לשלוח את זה החוצה , זה נסיון לבנות מתקן כלשהוא.
אני מעדיף לשלם לנגר שיוציא לי כונוס עץ מדוייק בגודל שאני רוצה ואני אעשה עליו את העבודות.
אבל יש לי הרגשה שפטיש פלסטיק קשה והרבה מוטיבציה יסדרו את זה.
בכל מקרה אם יש לך תמונות של המכשיר אני אשמח...

kd2
03-09-06, 16:01
לדעתי השיטה הכי מהירה של בעלי מקצוע היא יצירת 2 חלקים מעורגלים וריתוך אחד לשני.

-->