PDA

צפייה בגרסה מלאה : בדיקת שלדה של סופה

עמרי2
01-09-06, 22:57
שלום,

מדובר בסופה, ההגה מושך ימינה. יכולות להיות מיליון ואחת סיבות למשיכה (מהתקנה לא נכונה של לוקרייט שקיימת בסרן הקדמי ועד לשלדה עקומה).

האם למוסך המתמחה בבדיקת ג'יפים (כגון אודי מזרחי, ארנון, ד"ר ג'יפ וכו') ישנם הכלים לבדוק האם שלדת הג'יפ עקומה (כל עוד זה לא שלדה/ סרן/ רכיב מאוד יקר אחר אני יכול לחיות עם זה)?
אם לא מי כן יכול לבדוק את השלדה, ועל מי הייתם ממליצים (אם כבר משלמים על בדיקת השלדה, אז שיבדוק כבר את הכל-למרות שאני לא מרגיש צורך יותר מדיי בבדיקת המכלולים ע"י מוסך-הרוב בדקתי לבד, ויבדק שוב בעזרתו האדיבה של אחד מחברי הפורום...)?

אני יודע שלא נהוג לקבל כאן המלצה על מוסכים-אבל כיוון שאני לא חושב שלמישהו מאיתנו יש את הכלים לבדוק שלדה עקומה אשמח אם מישהו יוכל להפנות אותי...

תודה

אמנון
01-09-06, 23:08
אני מציע שתרים טלפון לארנון ותשאל. הוא מאוד נחמד, ואני מאמין שאם אין לו את היכולת לאבחן שלדה עקומה, הוא יגיד לך.
המספר שלו: 046373499

http://www.enduro.co.il/

למען הסר ספק - אין לי שום קשר עסקי עם ארנון, ביקרתי אצלו כמה פעמים (לא במסגרת טיפול בג'יפ).

חנן-ג'יפולוג
02-09-06, 00:07
לא התנסיתי בזה אבל מראייה של מומחים שבודקים את זה, אני חושב שהבדיקה דווקא לא כוללת ציוד מורכב אלא מטר פשוט, שאיתו בודקים ששני האלכסונים שווים, ושקצות השילדה במרחק זהה לריצפה מקדימה ומאחורה משני הצדדים. בדרך כלל בעיות משיכה ברכבים שלנו לא קשורות לשילדה עקומה, כי השלדות האלה לא מתעקמות כל כך מהר, אלא יותר מבלמים תפוסים, סרן עקום וכו' .

עמרי2
02-09-06, 00:42
לא התנסיתי בזה אבל מראייה של מומחים שבודקים את זה, אני חושב שהבדיקה דווקא לא כוללת ציוד מורכב אלא מטר פשוט, שאיתו בודקים ששני האלכסונים שווים, ושקצות השילדה במרחק זהה לריצפה מקדימה ומאחורה משני הצדדים. בדרך כלל בעיות משיכה ברכבים שלנו לא קשורות לשילדה עקומה, כי השלדות האלה לא מתעקמות כל כך מהר, אלא יותר מבלמים תפוסים, סרן עקום וכו' .

היי חנן,
מאיפה מודדים את שני האלכסונים?
אני לא חושב שמדובר בברקסים תפוסים. סרן עקום דווקא יכול להיות (אני אבדוק גם אותו עם מטר בשני הקצוות...).
עוד נקודה ששמתי לב אליה, גלגל ההגה לא היה ישר (כאשר הגלגלים הקדמיים כן היו ישרים). לא בדקתי את זה באותו הרגע-אך עלה לי רעיון של דראג לינק עקום.
האם זה יכול לגרום למשיכה או רק לסיבוב של גלגל ההגה?

קראתי גם בהודעה ישנה (מ 2003 אני חושב) של יוני5 אם אני לא טועה על מקרה של משיכה אחרי כשל של לוקרייט. ולכן אני לא פוסל את הנעילה.

נ.ר
02-09-06, 02:09
מוסך קקטוס בסלמה פינת אליפלט בתל אביב

חנן-ג'יפולוג
02-09-06, 03:01
זה לא כל כך חשוב, אבל מכיוון שאתה רוצה שהמטר לא ייגע בבטן הרכב במהלך הבדיקה, אתה רוצה נקודה מה שיותר נמוכה, וזה הסקידפלייטס, במרכז, נגיד בבורג שיוצא מהקפיץ. רק תוודא שהתותבים של הקפיצים שלמים, כדי שלא יעוותו לך את תוצאת המדידה.

דראג לינק עקום לא יגרום למשיכה.

עמרי2
02-09-06, 09:13
תודה חנן-יבוצא השבוע, אם יהיו שאלות נוספות אעלה אותן.

ניב עניתי לך בפרטי.

-->