PDA

צפייה בגרסה מלאה : סופה מול CJ - אחזקה שוטפת

Anonymous
08-11-03, 22:17
שלום,
אני עומד לפני רכישת ג'יפ.
יש לי התלבתות בין CJ משנת 86 והילך לבין סופה בשנתונים הראשונים (92/3).
אין לי ספק כי שני הרכבים יספקו לי אושר וישרתו אותי נהמנה. שאלתי הינה לגבי הוצאות האחזקה השותפות ( תקלות בעיקר ). מי מבניהם אמין יותר באחזקה. ובקיצור איפה הוציא פחות כסף על תקלות.
אודה לכל תשובה.
:? איתי

חנן א.
08-11-03, 22:36
זו נבלה וזו טרפה, הרכבים האלה, לצערי, נקנים ומתוחזקים בד"כ על ידי חסרי אמצעים שבחרו בהם בגלל מחירם הזול, וכך גם מתחזקים אותם.
אם תצליח (ושווה להתאמץ מאוד מאוד כדי למצוא אחד כזה, ולבדוק אותו לא רק לגופו אלא לא פחות לגופו של בעליו) למצוא רכב כזה שנקנה בגלל איכויותיו והפוטנציאל שלו, ותוחזק ברמה תואמת, תקבל רכב מעולה. מה יותר טוב? CJ או סופה? לדעתי אין הבדלים גדולים, המבנה הבסיסי זהה, הגיר בסופה פחות עמיד, אבל צריכת הדלק שלה עדיפה.
מערכת ניהול מנוע יקרה ומורכבת (ולכן גם יקרה ומורכבת לתחזוקה כשיש תקלות) לפחות פי עשר מזו של הCJ, אבל נותנת איכות חיים גבוהה הרבה הרבה יותר כשהכול עובד.
טבורים קדמיים, ללא טיפול, בסופה, יקרים מאוד.
מנגנון הפעלת מצמד הידראולי ויקר בסופה.

אם הייתי צריך להמר על הוצאות תחזוקה לאורך זמן של מדגם מספיק גדול של CJים וסופות הייתי מהמר שתחזוקת הCJ זולה יותר, לא בהרבה, אבל מדובר רק בהימור, אף אחד לא באמת עשה מדגם כזה.

ואחרי הכול, עם כל הכבוד לכסף, שווה גם להכניס את מקדם הפאן, ולטעמי, מקדם הפאן של הסופה עם המנוע האימתני שלה, גבוה יותר.

Anonymous
08-11-03, 22:46
תודה,
זאת אומרת שלדעתך אם אני מוצא סופה במצב סביר בכ 30K היא תהיה שווה לאמינות של CJ אבל תכסוך יותר דלק...
איתי

asafk
08-11-03, 23:20
כנראה שסופה תהיה אמינה יותר- זה עניין של שנתון. ושל טכנולוגיה. מערכת הזרקה אמינה יותר מקרבורטור. מצד שני יותר יקר לתקן.
שאר המערכות- ממילא מכניות, כך שהאמינות דומה, ולכן הגיל משחק תפקיד.
הסופה הכי ישנה חדשה מהCJ הכי חדש בשנתיים בערך. ב30K תוכל למצוא סופה 94 במצב טוב ויותר- רק בלי שיפורים בכלל (לדוגמא- חבר שלי מוכר סופה סטנדרטית לגמרי ובמצב טוב והוא רוצה בערך 25K). זה כבר יותר חדש מהCJ הכי חדש שתוכל למצוא ב3-4 שנים. בעוד 10K תוכל למצוא סופה טובה מאותו שנתון, ומשופרת (נגיד, הסופה שלי).
לעומת זאת, ב30K אתה יכול למצוא CJ מהשנתונים האחרונים (89-91) שיהיה כבר משופר. נכון, מעט פחות אמין, בגלל שהוא מעט יותר ישן, אבל אם אתה לא נוסע יותר מדי באופן יומיומי, זה לא משהו שתרגיש בצורה משמעותית. מה שכן תרגיש זה את המנוע (אין כמו המנוע של הסופה), ומעט את החסכון בדלק, שמקורו בהזרקה.

אם אתה מתכוון להחזיק את הג'יפ יותר משנים בודדות- שים לב מתי הוא יהיה בן 19 שנה- זה אומר שני טסטים בשנה, וכיוון שכל טסט בג'יפ הוא כאב ראש (וכיס)- השנתון הופך לחשוב. ג'יפ שנת 84 יעשה שני טסטים כבר השנה. ג'יפ שנת 89- עוד חמש שנים. אתה מתכוון להחזיק את הג'יפ חמש שנים? קח את זה בחשבון.

חוץ מזה, שני הג'יפים "סוסי עבודה" אמיתיים- קשה להרוס אותם, גם בשימוש אגרסיווי.

אסף.

נמרוד
09-11-03, 09:11
חנן סיכם בזמנו את ההבדלים המעשיים בין השניים -
http://www.jeepolog.com/j6tech_cjvsstorm.htm

בהמשך לדברי אסף על השנתונים... כאשר מדברים על תקציב של 30K ש"ח, אתה נמצא בקצה התחתון של סקאלת הסופות (הכי ישנות, לא משופרות, לא הכי יפות...) ובקצה העליון של סקאלת הCJ (הכי חדשים - 89-91, משופרים ומושקעים מאד). זה המצב בשוק. הCJ הטובים ביותר לא נמכרים בהרבה יותר מ30K. מה שאני מנסה להגיד, זה שהCJ נותן לך הרבה יותר Bang for your Buck . על ידי השקעה בחיפושים, אתה יכול לנצל את המצב ולקנות רכב טיולים בנזונה מהמדף. אני עשיתי את זה בזמנו, ודוגמא עוד יותר טובה הוא בועז ועסקת הסיקס הכחול.

לשאלתך המקורית - רכב טוב ומיוצב מבחינה מכנית, עלויות האחזקה דומות מאד. זה לא צריך להיות שיקול מכריע בהתלבטות בין השניים.

asafk
10-11-03, 19:27
אז זהו, נמרוד... ש30K זה מזמן לא הקצה התחתון בסופות.
לדוגמא- ליאור מוכר את הסופה- שים לב- 94, סטנדרטית לחלוטין- בפחות מזה (נגיד- 26K). ומדובר ברכב במצב טוב, נראה טוב, היה פרטי כל החיים ולא מהשנתונים ה"רעים".
לעומת זאת- CJ טיולים מושקע יימכר ב30K. זה CJ, ישן יותר מהסופה שכנראה עבר טירונות בזרועות הביטחון, ותמיד צריך פחחות :wink: .

אכן- התלבטות קשה. בסופו של דבר- מה שיכריע, לדעתי, זה השימוש הצפוי, והנוחות שמחפשים. אוקיי, ויש כאלה שפנסים עגולים עושים להם את זה. גם שיקול.

אסף.

itay-ba
10-11-03, 19:59
שלום,
תודה לכולכם אתם ממש עוזרים... :lol:
בהנחה שאני הולך על סופה. מהניסיון שלכם האם סופה 92 משופרת ( שוב בסביבות ה - 30K - מצאתי לפחות אחת שנראת טוב ) עדיפה על סופה סטנדרטית 94 כמו שציון פה?
אם אני קונה סופה 94 ומחליף בתור התחלה גלגלים לדוגמא הגעתי בערך ל 30 ויש לי סופה שתיתמודד עם רוב המכשולים ותיהיה אמינה וחדשה יחיסית לא?

שוב מודה לכם על העזרה.
איתי

נמרוד
10-11-03, 20:55
באופן כללי, דעתי האישית, עדיף לקנות רכב משופר ומושקע אך ישן יותר מבחינה רשמית (שנתון). הבדל של שנתיים בין מכוניות בנות 10 שנים, מתבטא במחיר בהגדרה - אבל לא תמיד במצב המכני. אפשר לנצל את זה ולקנות ג'יפ טוב יותר באותו סכום כסף. אבל בזהירות, ולבדוק לגופו של ג'יפ.

לגבי הסופות הישנות, 92-93, רצים המון סיפורים על אמינות לקויה ביחס ל94 ומעלה, "מחלות ילדות" וכן הלאה. אני לא מומחה, אבל טיילתי ועודני מטייל עם בעלי סופות כאלו, לאורך שנים, ואני לא שם לב למשהו אופייני. הבעייה העיקרית עם השנתונים האלו היא הכיעור הבלתי נסבל, ואני חושב שאנשים מחפשים תירוצים למה לא לקנות אותם, במקום להודות שזו הסיבה.

זאביק
11-11-03, 10:59
לגבי הסופות הישנות, 92-93, רצים המון סיפורים על אמינות לקויה ביחס ל94 ומעלה, "מחלות ילדות" וכן הלאה. אני לא מומחה, אבל טיילתי ועודני מטייל עם בעלי סופות כאלו, לאורך שנים, ואני לא שם לב למשהו אופייני.

אם תיזכר בסופות הללו (שכבר לא מטיילות יותר),
אז לאחת היו כל הזמן תקלות חשמל, משאבת דלק, וחוסר משווע באורות דולקים
ובשנייה הוחלפו המון רכיבים (מנוע, גיר, טרנספר . . . ) - ועכשיו היא במצב מצויין

נמרוד
11-11-03, 11:15
ויש עוד אחת זאביק, 92 אוטומטית מקורית פרטית יד ראשונה של חברים טובים, שלא מצייצת. פעם בחצי שנה - שנה אנחנו מטיילים ביחד, כבר הרבה שנים. סוג של אוטו שאם וכאשר הם ימכרו -כדאי לכם להיות חברים שלי, כי כבר אמרתי להם לא לפרסם בשום מקום!

זאביק
11-11-03, 11:29
אותה אני לא מכיר . . .

בעיקרון, כל רכב שמטופל באהבה והבנה, כן משתבח עם הזמן (לפחות עד גבול מסויים) היות והבעלים פותר את כל מחלות הילדות, בעיקר רכב שמוחזק זמן רב אצל אותם בעלים.

-->