PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ לפני קניה CJ \הזרקת דלק TBI

moshonaz
03-09-06, 08:09
שלום ידידיי,
ראיתי את הג'יפ הזה :http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=15007
ורציתי לדעת כמה דברים:
1. מה זה הזרקת דלק TBI?
2. האם ההזרקה יכולה להתקלקל במהירות בטיולי שטח?
3. האם אתם מכירים את הרכב ויכולים להגיד לי שזו קניה בטוחה?
4. האם הCJ הנ"ל מצדיק את המחיר שלו?(23000)
5. יש לכם המלצות לCJ אחרים?
6. צבע האם אפשר לצבוע את הרכב לבד ובמה זה כרוך?
7. חפרתי לכם :) תודה לכל קורא :) זהו לבינתיים

lizard
03-09-06, 09:36
ברכבים מסוג CJ המנוע משתמש ברכיב שנקרא קרבורטור על מנת לנהל את הזנת הדלק (מבלי להכנס לפרטים).
הבעיה עם קרבורטור היא שהוא לפעמים מציף בזוויות. כלומר, יכול להיות מצב שאם הרכב נמצא בזווית X אז הזווית הזו גדולה מידי בשביל הקרבורטור לתפקד. יש כמובן כל מיני סוגי קרבורטורים אבל יש נטייה היום לעבור למערכות הזרקה מנוהלות מחשב שלא תלויות בזוויות עבודה. יש טענות שזה גם עוזר לשיפור צריכת הדלק.
בקשר לקילקולים, לא חושב שזה יותר או פחות מאשר קרבורטור. אתה צריך להכיר את המערכת הזרקה ולדעת לתקן בעיות. גם בקרבורטור וגם בהזרקה. הכי הרבה אתה תשים בתיבת כלים שלך חיישנים נוספים בתור ספייר.

לדעתי הרכב הנ"ל מעולה. הבחור שמוכר אותו חבר בפורום פה כבר שנים רבות ונחשב למקצוען אמיתי (בעיניי לפחות :-))

לאחר שזה נאמר אני חייב להדגיש שלמרות שאני סומך על UNIX בעיניים עצומות אז גם אני הייתי לוקח את הרכב לבדיקה. לא אצל כל מוסך או מכון בדיקה אלא רק אצל מי שמבין טוב מאוד ברכבים האלה ושאני יכול לסמוך עליו. אני מכיר מוסל באיזור רעננה שיכול לבדוק ביסודיות את הרכב הזה. אם אתה מהאיזור אז צור קשר בהודעה פרטית ואני אתן לך את הטלפון של המוסך.

לדעתי 23K זה מחיר טוב מאוד לרכב שכזה. בתור חבר של UNIX אני חושב שהוא מוכר בזול מידי. אני מכיר סיקס אחר למכירה, ללא הזרקה ובמצב מכני לדעתי דומה (גם רכב מושקע) ב25K.

אפשר לצבוע לבד, אני הולך לצבוע את הCJ שלי לבד בקרוב, אבל אם המראה החיצוני ממש חשוב לך אז תלך לעשות את זה אצל צבעי מקצועי. אבל למה לצבוע? עד כמה שאני זוכר הצבע שלו די חדש ותקין.

בהצלחה.

asafk
03-09-06, 10:07
כל מה שצריך לדעת על הזרקת דלק לCJ, והרבה יותר מזה, כאן:
http://www.jeepolog.com/jeep_cj_fuel_injection_conversion.html

כל ג'יפ צריך לבדוק. קודם כל, תבדוק לבד, או עם חבר, והנה משהו שעשוי לעזור לך:
http://www.jeepolog.com/163.html

אחרי שראית כמה ג'יפים ויש אחד שמדבר אליך במיוחד, כדאי לקחת אותו לבדיקה במוסך שמתמחה בג'יפים, ויש כמה וכמה כאלו.

מחיר? שוק מוזר. אני יודע על עסקאות שנסגרו על פחות מזה, אבל אולי הג'יפ הספציפי הזה שווה לך את המחיר. בסופו של דבר, זה לא שוק עם מחירון ברור, אלא עניין מאוד אישי.

אסף.

six 4 life
03-09-06, 16:30
בתור אחד שמכיר את האוטו הזה מהיום שהגיע לידיו של ברוך
הכלי הזה מעבר לכל התוספות שלו שברוך ציין- הוא כלי במצב לא פחות ממצויין.

ברוך לא ציין שהשאסי שלו נקי בצורה מדהימה, ברוך לא ציין שיש לרכב בודי במצב מצויין, הוא לא ציין שיש לו עלים ארוכים ומהלכי מתלה מדהימים, ועוד הרבה דברים שהוא שכח.

הרכב הזה באמת כלי שלא רואים כל יום, העניין הוא שברוך הגיע איתו כבר למחיר מכירה שהוא באמת זנות ובפחות מזה לא מוכן להתפשר- ובצדק גמור.

הכלי הזה הוא כלי ברמה, לפני שאתה מברר עליו בכתיבה, שמע למישהו שמכיר אותו מקרוב- לך תראה אותו בעניים, אחרי זה תחשוב...

לגביי בדיקה- כמו כל דבר, קח איתך מישהו שמבין בסיקסים לבדוק אותו. למרות שבמקרה הנ"ל, המוכר פתוח לגמרי ולא מסתיר דברים.

ולמען הגילוי הנאות- אני חבר של ברוך, ובהתאם מכיר את הרכב.

בהצלחה.

moshonaz
03-09-06, 18:18
לגביי בדיקה- כמו כל דבר, קח איתך מישהו שמבין בסיקסים לבדוק אותו. למרות שבמקרה הנ"ל, המוכר פתוח לגמרי ולא מסתיר דברים.

בהצלחה.

תודה.
הבעיה היא שאני לא מכיר מישהו שמכיר בסיקסים, או ג'יפאים בכלל... :|

-->