PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריכת דלק מוגזמת בסמרואי

idan10
03-09-06, 10:48
שלום לכל חברי הפורום!

יש לי סמוראי 96 בעל הזרקה ישירה!
הרכב צורך לי בנסיעה על הכביש בלבד 1 ל-9 ק"מ, הנסיעה רגועה לא עובר את ה3000 סל"ד נוסע 80-90 קמ"ש
הרכב נועל צמיגים 215/75R15 .
האם זה הגיוני? יש לי חבר שהסמו 95 שלו צורך 1 ל-14 ק"מ וגם הוא בעל הזרקה ישירה.

מה עושים בנידון?

yossivarman
03-09-06, 11:34
כמה שאלות
האם דולקת אצלך נורת CHECK ENGINE?
מתי החליפו קלאץ' ברכבך? (האם הוא מחליק??)
יוסי

GodsFather
03-09-06, 11:35
מתי לאחרונה ביצעת טיפול לרכב ? פילטר אויר סתום , פילטר דלק , פלגים גמורים - כל אלה יפגעו בצריכת הדלק וכל זה לפני שבודקים תקינות מערכת ההצתה (כבלי מפלג וכיוון הצתה) האם הרכב עמוס ועוד אופציות.

1-14 זה משהו שאפילו אני עוד לא שמעתי עליו וזה באמת מצוין...האם הרכב שלו סטנדרטי ?

ישי.פ
03-09-06, 13:50
ברשותי סומו 98 עם צריכה של בין 1\11 - 1\13 זה מאוד תלוי בנסיעה.
בכל אופן צריכה של 1\9 באמת נשמעת מוגזמת. הייתי ממליץ לך לשים תוסף לניקוי מערכות
דלק(הזרקה,אינג'קטורים). להחליף פלגים ובנוסף לבדוק עבודה חלקה בסרק.
יש מצב לבעיה באחד מצינורות הוואקום (מנסיון)

אלון_ק
03-09-06, 13:55
את דעתנו על תוספים אתה יכול למצוא בחיפוש, בסיכום מהיר זה בהחלט הדבר האחרון שהייתי זורק למנוע.

השאלה הראשונה המתבקשת היא האם אתה מדבר על נסיעה עירונית, בינעירונית או משולבת.

השניה היא אילו עוד סימפטומים מאפיינים את התנהגות הרכב? יש השתנקויות, טורים גבוהים במיוחד בבוקר או כשהמנוע חם (בסרק), משהו? ככל שתתן לנו יותר מידע כך יקל עלינו לנחש נכונה מהי בעייתך.

asafk
03-09-06, 14:16
קודם כל- אני לא יודע מהי צריכת דלק של סמוראי, אבל 14 ק"מ לליטר נשמע מוגזם.

לגבי תוספים- יש חומרי ניקוי למזרקים, שהם לא תוספים, אלא פשוט חומר ניקוי למערכת הדלק שמכניסים דרך הדלק. יש טובים יותר וטובים פחות, חלקם לא שווים כלום וחלקם טובים רק לסוג מסויים של מנועים. ניקוי מזרקים הוא דבר שחשוב לעשות אחת לכמה עשרות אלפי קילומטרים, וזו הדרך הפשוטה (אם כי לא הטובה) ביותר.

אסף.

idan10
03-09-06, 14:28
אז ככה:

ליוסי- נורת CHECK ENGINE דולקת רק שאני מסובב חצי סוויץ ואח"כ כשאני מניע זה נעלם כמו גם הנורה של השמן.אני באמת חושב שאני כבר צריך להחליף קלאצ' נדמה לי שהוא מפריד גבוה.
סליחה על הבורות מה הכוונה בדיוק מחליק?

לGodsFather- לא הרכב לא עמוס ולגבי טיפול אחרון הבחור שהיה לפני אמר שהחליף פילטר דלק, שמן ופלאגים לפני כחודשיים, לגביי הפילטר אוויר הוא לא יודע. אגב איך בודקים את תקינות מערכת ההצתה? צריך ללכת למוסך?
כן הרכב שלו עושה כ450 ויותר למיכל של 32 ליטר רכב סטנדרטי צמיגים 195.

לאלון- אני מדבר על רוב הנסיעה שהיא נסיעה בינעירונית. תמיד כשאני מניע את הרכב יש טורים גבוהיים במיוחד נראה לי שזה צ'וק אוטומטי לא? זה נמשך ככה כ5 דקות ואז הטורים יורדים אבל עדיין לא לגמרי יורדים ל1500 סל"ד. למה אתה מתכוון בהשתנקויות? איך זה בא לידי ביטוי?

הרכב שלי מוגבה בקפיצים של קינג זה גם קשור לצריכת דלק?

GodsFather
03-09-06, 14:47
אכן מה שאתה מתאר זה צ'וק אוטומטי וזה תקין.

השתנקויות אפשר לדמות כאילו הרכב משתעל כשאתה נותן גז ולא מגיב ישירות ללחיצה על הדוושה.
לאו דווקא מעשן אלא פשוט נותן "כאילו השתעלות".

מערכת הצתה אפשר לבדוק בכמה דרכים -

כשהרכב מונע לנתק כבל מאחד הפלגים ולראות איך הרכב מגיב - אמורה להיות ירידה בתפוקה. ככה לעבור אחד אחד על כל הארבעה. אם באחד מהם אין שינוי אז מכאן שיש לך בעיה באחד החיבורים בין המפלג למנוע ומכאן שאינך עובד בתפוקה מלאה. העניין הוא שזה היה בא לידי ביטוי בביצועי הרכב הרבה יותר מאשר 1/9 . מעבר לזה אפשר לבדוק את הפלגים עצמם, יש הוראות בספר רכב (יש גם באתר איפשהו) איך פלג צריך להראות ולדעת לאמוד את טיבו.

יותר מזה מצריך כלים שלרוב אין בבית ויש בכל מוסך שעוסק בנושא.

ממליץ לך לבדוק גם את הפילטר אויר - החלפה שלו בטוח תשפר , גם אם זה יהיה מינורי...

מה מידת הצמיג שלך?
דרך אגב, מיכל דלק של סמוראי הוא יותר מ32 ליטר - אצלי זה 37 , אם אני לא טועה המקור הוא 40 - מה שמוריד את הבחור מ1/14 ל1/11 בערך...

lior_b.s
03-09-06, 14:48
הצמיגים של החבר שלך יותר קטנים ולכן המד מרחק שלו יראה יותר ק"מ...אתה בפועל נוסע יותר ק"מ ממה שהמד מראה לך.. זה ביחס לחבר שלך בעל הצמיגים הקטנים יותר וכנ"ל לגבי המהירות..של מי יותר מדוייק וקרוב למציאות זה תוכל לבדוק ע"י GPS ..
ד"א
אם אני לא טועה לסמוראי מהשנתונים האלה יש מיכל של 40 ליטר לא?

ליאור

idan10
04-09-06, 11:52
אכן מה שאתה מתאר זה צ'וק אוטומטי וזה תקין.

השתנקויות אפשר לדמות כאילו הרכב משתעל כשאתה נותן גז ולא מגיב ישירות ללחיצה על הדוושה.
לאו דווקא מעשן אלא פשוט נותן "כאילו השתעלות".

מערכת הצתה אפשר לבדוק בכמה דרכים -

כשהרכב מונע לנתק כבל מאחד הפלגים ולראות איך הרכב מגיב - אמורה להיות ירידה בתפוקה. ככה לעבור אחד אחד על כל הארבעה. אם באחד מהם אין שינוי אז מכאן שיש לך בעיה באחד החיבורים בין המפלג למנוע ומכאן שאינך עובד בתפוקה מלאה. העניין הוא שזה היה בא לידי ביטוי בביצועי הרכב הרבה יותר מאשר 1/9 . מעבר לזה אפשר לבדוק את הפלגים עצמם, יש הוראות בספר רכב (יש גם באתר איפשהו) איך פלג צריך להראות ולדעת לאמוד את טיבו.

יותר מזה מצריך כלים שלרוב אין בבית ויש בכל מוסך שעוסק בנושא.

ממליץ לך לבדוק גם את הפילטר אויר - החלפה שלו בטוח תשפר , גם אם זה יהיה מינורי...

מה מידת הצמיג שלך?
דרך אגב, מיכל דלק של סמוראי הוא יותר מ32 ליטר - אצלי זה 37 , אם אני לא טועה המקור הוא 40 - מה שמוריד את הבחור מ1/14 ל1/11 בערך...

מידת הצמיג שלי רשמתי בפתיחת השרשור- 215.
לגבי ההשתנקויות נדמה לי שיש רק אם אני לא מעבירים הילוך בסל"ד הנכון, וזה יש בכל רכב ידני, כשאתה לא מעביר בסלד הנכון אז ההילוך שהעברת אליו לא מגיב לך מהר.
בקיצור אני הולך לפתוח פילטר אוויר ולראות מה מצבו!
מה הלאה?

GodsFather
04-09-06, 11:55
מידת הצמיג שלך יותר גדולה משלו - תמדדו עם GPS לצורך השוואת הסטיה ותראה שאתה גומע יותר מרחק ממנו בתכלס.

תחליף פילטר אויר ליתר בטחון וסע לשלום - על פניו ממה שאתה מתאר כאן זה סתם פניקה קלילה.

איציק - 4X6ZH
04-09-06, 12:00
3000 סל"ד במהירות 80-90
מה שהוא לא מסתדר לי זה מתאים לרכב מיושן בעל ממסרה ללא הילוך אוברדירב
או שהצמיגים שלך .... \ יחסי העברה \ דיוק ספידומטר ( מהירות מרחק )
תבדוק את כל הנתונים פעם נוספת
איציק

idan10
04-09-06, 12:45
3000 סל"ד במהירות 80-90
איציק

איך?

G-Fa
04-09-06, 20:25
רשמתם פה שהבעיה יכולה להיות קשורה להשתנקויות של המנוע..

המנוע שלי מביא כמה שיעולים בבוקר כשקר לו בין הילוך ראשון לשני.. ולפעמים גם בין שני לשלישי (אני בכוונה לא מושך אותו יותר מדיי כי המנוע גם ככה נשמע לי צורח בגלל הצ'וק האוטומטי) כל החלפה היא בהפרשים של בערך 20 קמ"ש.. (שני ב20.. שלישי ב40..)

זה תקין? הבהלתם אותי קצת..

דרך אגב זה קורה אך ורק בבוקר כשממש קר מהלילה (אני גר במקום דיי גבוהה ככה שגם בקיץ קר בלילה)

תודה בכל מקרה

צביקה קרבורטור
05-09-06, 08:27
רשמתם פה שהבעיה יכולה להיות קשורה להשתנקויות של המנוע..

המנוע שלי מביא כמה שיעולים בבוקר כשקר לו בין הילוך ראשון לשני.. ולפעמים גם בין שני לשלישי (אני בכוונה לא מושך אותו יותר מדיי כי המנוע גם ככה נשמע לי צורח בגלל הצ'וק האוטומטי) כל החלפה היא בהפרשים של בערך 20 קמ"ש.. (שני ב20.. שלישי ב40..)

זה תקין? הבהלתם אותי קצת..

דרך אגב זה קורה אך ורק בבוקר כשממש קר מהלילה (אני גר במקום דיי גבוהה ככה שגם בקיץ קר בלילה)

תודה בכל מקרה
שלום רב!
במידה והצוק האוטומטי צורח(סלד מעל 1500), קפוץ אלי לכוון וסידור הבעייה, במידה וההשתעלויות בבוקר ממשיכות הצוק האוטומטי שלך לא מכוון, ויש להשאירו מספר שעות להתקררות, על מנת לכוונו.
בברכה
צביקה

GodsFather
05-09-06, 14:19
3000 סל"ד במהירות 80-90
איציק

איציק, אלה נתונים יחסית נכונים. בתור בעל סמו עם צמיגי 205 הסל"ד הממוצע למהירות 90 קמ"ש נושקת ל3000 סל"ד בהילוך חמישי - אין לי צג דיגיטלי אלה חוגה אז יש מצב לסטייה קלה מטה.

sameah_g
05-09-06, 17:05
כתבת שלאחר שה"צ'וק" מפסיק לעבוד המנוע נשאר על 1500 סל"ד וזה, גם אם לא גורם לך לצריכה המוגברת אינו תקין! צריך לעמוד על 1000 טור.
חוץ מזה....אתה נוסע עם גגון?? אם כן אז הצריכה שלך הגיונית למדי.
נ.ב
אצלי הצריכה (מודל 98) היא (לנסיעה שרובה בינעירונית)1 ל- 12
גיא

GodsFather
05-09-06, 17:11
בסרק , ללא צ'וק- 800 סל"ד , לא 1000.

שלך מודל 89 או 98 ? 1-12 זה מצוין , מה מידת הצמיגים והאם עם קרב' ומערכת הצתה סטנדרטים או משופרים? אני מניח שעם זה 98 אז זו הזרקה ואז זה יותר הגיוני...

ואני מסכים גם כן עם הנושא של הגגון - בתור בעל גגון בעצמי ושלי גדול - מאד מאד גדול ועם קופסת פגזים עליו (ריקה אל תדאגו), אכן מורגש האפקט שיש לגגון לאוירודינמיות שגם ככה צולעת בסמוראי.

sameah_g
05-09-06, 17:52
98 לא יודע מה הסמיילי קפץ שם
צמיגים 215
המצחיק הוא שהצריכה שלי תמיד הייתה 1 ל-10.5 בערך. עם מאמץ של נסיעה רגועה ביותר הצלחתי למשוך ל 1 ל-11 יום אחד הורדתי את הזווית (בקצת) של הפנסי ערפל שנמצאים מעל השמשה הקדמית שלי ודווקא התחלתי לנסוע במהירויות גבוהות יותר וראו זה פלא ללא מאמץ הצריכה עלתה קבוע ל1 ל-12

אלון_ק
05-09-06, 18:39
עידן10 כתב:

הרכב נועל צמיגים 215/75R15
אמיר כתב:

בתור בעל סמו עם צמיגי 205 הסל"ד הממוצע למהירות 90 קמ"ש נושקת ל3000 סל"ד בהילוך חמישי
המהירות המדוייקת לסמוראי 96 עם צמיגי 215/75/15 ב3000 סל"ד היא 103.3 קמ"ש. לא 80-90. ההשוואה לסמוראי 89 עם צמיג אחר היא שגיאה לא קטנה, כפי שברור מהחישוב.
סמוראי 89 עם צמיגי 205/70/15 נוסע בדיוק 90.5 קמ"ש, לעומת זאת. אם זה היה סמוראי 87 הוא היה נוסע 86.2 קמ"ש. אל תפעלו לפי מכשירי מדידה לא מדוייקים, הרגשת בטן וחצאי אמיתות.
טיפ לחיים טובים: לפני שחולקים על איציק, כדאי לבדוק את עצמכם. הוא בדר"כ צודק.

כן, הגבהת הרכב מוסיפה לצריכת הדלק בעקבות הגדלת הגרר מהאוויר העובר תחת הרכב. להסבר אמיתי בנושא אנא בצע חיפוש, מישהו שבאמת מבין מה זה אומר הסביר את זה פעם.

GodsFather
05-09-06, 18:58
אבל אף אחד לא חלק על איציק...

נכון לומר שמהירות מדויקת היא מה שרשום בספר ומהווה תוצאות יצרן בתנאי בדיקה אופטימלים, אני בספק אם זה מה שקורה ב100% מהמקרים בנסיעה יומיומית כשהתנאים אינם בהכרח אופטימלים. וכמו שרשמתי - המדידה אצלי אינה 100% אלא עם סטיה -+ אבל נכונה כמו שרשמת... וכך גם פותח השרשור אמר שמדד - על פי הספידומטר שלו שמן הסתם לא מדייק כי הוא שינה את מידת הצמיגים - יש לו סמו 96 , לsameah_g יש 98 לא 89 ולי יש 88 ומכאן שיהיה שינוי במהירות של הסמוראי כי יחסי ההעברה שונים בין הדגמים.

מלכתחילה דובר כאן על חישובים לא מדויקים כי יש גם שינוי מידת צמיג , גם רכב מוגבה וגם מדידות שנעשות עם כלים סטנדרטים שיש ברכב - ספידומטר, מד טורים אנלוגי וכד'.

חישוב מדויק עצמאי יהיה עם GPS בשביל לראות מהירות סופית ועם מד טורים דיגיטלי שיציין סל"ד מדויק.

אחרי כל זה ניתן יהיה לחשב האם אכן צריכת הדלק של IDAN10 היא תקינה או לא וכפי שטענתי לפני כמה וכמה תגובות , דובר כאן בפניקה קלילה וחסר טעם כי ככל הנראה IDAN10 ורכבו צורכים דלק במידה ריאלית ותקינה.

idan10
05-09-06, 19:09
המהירות המדוייקת לסמוראי 96 עם צמיגי 215/75/15 ב3000 סל"ד היא 103.3 קמ"ש. לא 80-90. ההשוואה לסמוראי 89 עם צמיג אחר היא שגיאה לא קטנה, כפי שברור מהחישוב.
סמוראי 89 עם צמיגי 205/70/15 נוסע בדיוק 90.5 קמ"ש, לעומת זאת. אם זה היה סמוראי 87 הוא היה נוסע 86.2 קמ"ש. אל תפעלו לפי מכשירי מדידה לא מדוייקים, הרגשת בטן וחצאי אמיתות.
טיפ לחיים טובים: לפני שחולקים על איציק, כדאי לבדוק את עצמכם. הוא בדר"כ צודק.

כן, הגבהת הרכב מוסיפה לצריכת הדלק בעקבות הגדלת הגרר מהאוויר העובר תחת הרכב. להסבר אמיתי בנושא אנא בצע חיפוש, מישהו שבאמת מבין מה זה אומר הסביר את זה פעם.[/QUOTE]

אמרתי שאני לא עובר את ה3000 סל"ד, הכוונה היא שבטווח שבין 2500 ל3000 סל"ד הרכב נוסע בסביבות ה90 +-.
אני לא סגור על זה ב3000 סל"ד אני במהירות של יותר מ100 קמ"ש.
ומאיפה הנתון שהבאת? (מודגש באדום) איך הגעת לחישוב הזה?
ולא אין לי גגון כרגע!
בכל אופן אתמול תדלקתי ויצא לי צריכה של 1 ל10! נראה אחרי הטיפול אם הנתון ישתנה עוד יותר לטובה!

אלון_ק
05-09-06, 19:54
אמיר,
ספידומטרים לא מדייקים בלי קשר לשינוי מידת הצמיג, לכולם יש סטיה והיא בדר"כ למעלה.
איציק אמר שלדעתו ב3000 סל"ד רכב כזה נוסע יותר מ90. אתה תיקנת אותו אמרת שהנתון יחסית נכון כשהוא מאוד לא. תקרא, זה כתוב שם.

עידן, החישוב הוא לא מסובך ואיננו תלוי בשינויים כלשהם מלבד שינויי יחסי ההעברה ברכב. זה לא חשוב אם הרכב ישן, חדש, מוגבה, ירוק, אדום או עם מדבקה של RIGGER - אני מחשב את מהירות סיבובי הגלגל ע"י הכפלה פשוטה של יחס ההעברה ואז ממיר את זה למרחק ע"י הכפלה בקוטר הצמיג. אם מישהו מקבל תוצאה בעזרת GPS שאיננה תואמת את החישובים או שהGPS לא מדייק, או שמד הסל"ד לא מדייק או שהחישוב לא נכון לרכב שלו כי יחסי ההעברה שלו שונים.

לדוגמא: הקוטר של צמיג 215/75/15 הוא 70.35 ס"מ. נכפיל בפאי ונקבל 221.011, נעגל ל2.21 מטר. הווה אומר עבור כל סיבוב אחד של הגלגל אתה מתקדם 2.21 מטר.
עכשיו נניח שאתה נוסע ב2500 סל"ד. זה אומר שציר המנוע מסתובב 2500 פעמים בדקה או אם נחלק ב60, 41.66 פעמים בשניה. יחס ההעברה בגיר שלך בהילוך חמישי הוא 1:0.795, שזה אומר שעל כל 0.795 סיבובים נכנסים יוצא אחד, לכן נחלק ב0.795 ונקבל שעבור 2500 סל"ד יציאת הגיר מסתובבת 52.41 פעמים בשניה. יחס ההעברה בטרנספר שלך בHI הוא 1:1.234, נחלק בזה ונקבל שביציאה מהטרנספר יש 42.47 סיבובים בשניה לסל"ד הנתון. עכשיו נחלק בסרן (1:3.909) ונקבל שעבור הסל"ד הזה הציריה מסתובבת 10.865 פעמים בשניה. גם הגלגל מסתובב עם הציריה, אז אם נכפיל את שניהם נקבל מרחק לשניה, זה יוצא 24.01 מטר לשניה. נכפיל ב3.6 כדי להמיר לקמ"ש ונקבל 86.44 קמ"ש עבור 2500 סל"ד.
הנתון הזה לא ישתנה משום דבר והוא מתעלם אך ורק מהחלקת הצמיג, שזה זניח בחישוב הזה.

זה לא רק פאניקה קלה. נכון, זו לא תוצאה קטסטרופלית ואין ספק שאם רוב בעלי הסמוראי היו מתחילים למדוד את המרחקים האמיתיים שהרכב עובר הם היו מגלים שרובם לא עושים 1:12 כפי שנדמה להם, אבל זו גם לא תוצאה תקינה. אין שום סיבה שעידן נתן לנו שהרכב שלו לא יסע 1:11 אבל הוא נתן לנו כמה סיבות טובות לחשוד במערכות הרכב שלו, כמו הסל"ד כשהרכב חם. מכאן אני מציע שנשאיר את זה לאנשים שמבינים במערכות הזרקה, אלא אם אתה מבין בהם ואז אתה מוזמן להמשיך.

asafk
05-09-06, 23:34
משהו חשוב-
קוטר הצמיג- אף פעם לא אמיתי, כי הצמיג לא עגול, והרדיוס האמיתי תלוי בלחץ הניפוח, טמפרטורה, ועומס, וגם כי הקוטר הנומינלי שלו (אם מניחים שהוא עגול) לא מדוייק כמו החישוב שמתקבל מהמידה שלו.
זה לגבי חישובים ודיוקיהם.

עוד משהו חשוב-
הספידומטר מזייף בד"כ, כבר אמרו. אבל האודומטר- לא. נכון, שניהם מקבלים את ה"קלט" מאותו כבל מסתובב, אבל ממירים אותו אחרת. "קלקול" של המדידה על ידי קוטר צמיגים מקלקלת את האודומטר, אבל אי אפשר להסיק מהסטיה בין הספידומטר לספידומטר של הGPS, על הסטיה באודומטר. אם יש אודומטר בGPS (ובהרבה דגמים יש)- תמדדו את הסטיה בינו לבין האודומטר של האוטו, ותשוו לסטיה בין הספידומטר של האוטו למהירות בGPS- ועל פי רוב תיוכחו שזה לא אותו דבר. ובהקשר הזה- מדידות שלי הראו שהסטיינה בספידומטר של האוטו לא לינארית, היא לא אותו דבר במהירות נמוכה ובמהירות גבוהה.

צריכת דלק גבוהה במערכת מוזרקת פרימיטיבית, אופיינית לכמה דברים- חיישן טמפ', חיישן כמות אוויר, חיישן חמצן- כל אחד מאלו, אם יהיה לא תקין- משפיע. גם פילטר אוויר מלוכלך משפיע (לא המון, כיוון שהמערכת עובדת בחוג סגור ופשוט תקטין את כמון הדלק, אבל לא תספיק להגיב בלחיצת גז מהירה וחזקה, שתבזבז דלק לא שרוף), וגם פלאגים ישנים.

אסף.

asafk
05-09-06, 23:34
והכי חשוב- אני לא חושב ש9 ק"מ לליטר זה רע כל כך...

אסף.

אלון_ק
05-09-06, 23:50
בנסיעה בינעירונית כמתואר הסמוראי שלי עושה 1:10.5. צמיגים 32X9.5, גבוה יותר משלו, שוקל הרבה יותר, מנוע אטמוספרי ולא מכוון פיקס (וכנראה גם עם הרבה יותר ק"מ). ביום רע הוא עושה 1:9.5 בנסיעה כזו. 1:9 זה לא נורא, אבל כן אפשר יותר טוב. יש שם משהו לא 100% מכוון או 100% תקין.

idan10
06-09-06, 21:08
תודה רבה לכל החברים הג'יפאים!

השכלתי המון מהשרשור הזה, תמשיכו לכתוב כיף לי לקרוא :grin: .

אני מקווה שבהזדמנות מישהו מכם יוכל לבוא אליי ולהעיף מבט על הרכב!

בברכה,
עידן.

GodsFather
06-09-06, 21:11
אין הרבה מה לכתוב , את רוב הבדיקות צריך לעשות עם מחשב (בדיקת החיישנים למיניהם) וספר רכב שיתרגם את האותות למלים (במידה והמכונאי אינו יודע במה מדובר , שזה רע מאד בפני עצמו)

אני בספק אם מישהו כאן מחזיק מחשב כזה , רק במוסכים מורשים ושכמותם...

asafk
06-09-06, 21:42
בשביל בדיקת החיישנים לא חייבים מחשב- כן חייבים לדעת מה ערכי הקריאות השונות מהחיישנים (יש כאלה שמודדים עליהם התנגדות, ויש שמודדים עליהם מתחים). המחשב עושה בדיוק את זה, ומתרגם ל"תקין- לא תקין".

אסף.

idan10
08-09-06, 10:41
ברשותי סומו 98 עם צריכה של בין 1\11 - 1\13 זה מאוד תלוי בנסיעה.
בכל אופן צריכה של 1\9 באמת נשמעת מוגזמת. הייתי ממליץ לך לשים תוסף לניקוי מערכות
דלק(הזרקה,אינג'קטורים). להחליף פלגים ובנוסף לבדוק עבודה חלקה בסרק.
יש מצב לבעיה באחד מצינורות הוואקום (מנסיון)

מה הכוונה בבעיה מצינורות הוואקום? איפה המיקום של הצינורות ואיך אני בודק אותן?

-->