PDA

צפייה בגרסה מלאה : רשימת הוצאות של סיקס בקצת יותר מ 8 חודשים + שיפורים

UNIX
27-01-03, 23:59
סיקס מודל 90 עם מנוע חלש -17500
כיסוי לגלגל אחורי -120 שקל
ברזנט קיץ תפירה עצמית(הכוונה במתפרה)-300
מנוף בקרבורטור - 30 שקל(שיחדתי מישהו ביפו שהבוס שלו לא היה באותה דקה)
16 פנצרים כל אחד 30 שקל-480 שקל
3 צמיגים משומשים כל אחד 150 -450 שקל
4 פנימיות כל אחת 60 שקל-240 שקל
מודל הצתה-אם אני זוכר נכון250 שקל(לא עזר לי בכלל)
דיסטרבוטור של אמריקאית מפירוק-350 שקל
ברזנט חורף במצב מת + דלתות + תיקון 1000 שקל
חריטה של הנאבה פעמיים על מנת לחלץ ברגים שבורים - 250 שקל
נאבה משומשת בגל ללוקר ששבר ברגים 200 שקל
צינור ברקס 120 שקל
קפיץ עלים -200 שקל
פלאחים של תיבת הגה-כל השלושה 200 שקל
ריגולאגים- אני לא זוכר כמה כסף אבל אם אני לא טועה 100 שקל
בקליות קדימה שקופות - 50 שקל
הלחמת מגן חזירים שהיה לי מקדימה - 50 שקל
ארבעה נורות לפנסי ערפל 24 וולט - 200 שקל
כבל אנדברקס(לגברקס יותר נכון)- 120 שקל
קניית החצאי ירח האלה לא זוכר איך קוראים לזה על הרינגים- 240 שקל
אטמים - הכל יחד 70 שקל
סט שיפוץ קרבורטור- 150 שקל
מכסה מפלג+ גלגל שיניים מפלג + רוטור - 200 שקל
הגומיות שיושבות בין הקפיף עלים לשאקלים בכל יחד - 100 שקל

כל ההוצאות יחד 5470 שקל

יש הרבה ששכחתי כי אני לא רושם הכל

הוצאות עתידיות

מנוע + חלקים מסביב=5000 שקל
ברקסים מאחורה =400 שקל

הכל כולל הגיפ = 10870+17500=28370

יכולתי לדעתי לקנות סופה במצב טוב עד מעולה
בקיצור אני פראייר מושלם אבל אין כמו הסיקס של י שאני מכיר בו הכל
ולמדתי עליו מכונאות הכל מאבא

Bulldog
28-01-03, 00:08
אוברול מנוע, בסביבות 8000 ש"ח.
ככה זה, חבק את מה שיש לך ותמשיך קדימה.

חנן-ג'יפולוג
28-01-03, 00:55
שיפוץ מנוע בעבודה עצמית, החל מ3000 ש"ח. עבודה של מישהו אחר 5500 ש"ח.

וואחד שכר לימוד, אבל היית משלם אותו גם על סופה, כך שהיית משלם הרבה יותר ובסוף היתה נשארת לך ביד...

...סופה :twisted:

six 4 life
28-01-03, 01:29
בנאדם. כמוני-כמוך-יש לי סיקס אבל שנת 82 :D
כמובן-יותר ישן-יותר תקלות.
מנסיוני עם בעלי סיקסים-אין אחד שבבעלותו סיקס מעל חצי שנה-ולא עבר עדיין את קו ה 5,000 שקל. ללא הקשר למודל.

הסיקס שלי בעוד חודש-שנה בבעלותי. בשנה הזאת- 12,000 שקל הלכו עפו להם כלא היו,על אחזקה ותוספות. ואני לא מדבר על תוספות גדולות כגון נעילות וכדומה,אני מדבר על הגבהות תמימות ופה ושם כמה שיפצורים,וכמובן-אחזקה.

ובדיעבד-יכולתי להשתמש בכסף הזה כדי לקנות סיקס יותר חדש. אבל---לא בוכים על חלב שנשפך. :lol:

בכל אופן, לעניין של הודעתך. לדעתי-אם אתה תופס מעצמך פראייר על זה שקנית סיקס- לדעתי לפחות- אתה לא ראוי לסיקס ואין טעם שתחזיק אחד כי הוא פשוט יגמר לך בידיים ותמכור אותו ברבע מחיר שקנית אותו מרוב שימאס עלייך.
ואני חס וחלילה-לא שופט אותך לא כאדם ולא ככלל, וקטונתי מלהטיף ואני לא מתיימר לאמר לך למה אתה ראוי ולמה לא. בכל אופן->זו דעתי.

כמובן, שאתה מסתכל אחורה על הכסף שהוצאת על המפלץ שלך, אתה מתחרט ומקלל תרגע שהחלטת ללכת על סיקס.
לדעתך-יכולת לקנות סופה יפה בכסף הזה-וזה שוב-לדעתך.

אני חולק עלייך. אם הייתי מקבל את כל הכסף הזה, מנקודת ההתחלה-הייתי קונה עוד סיקס, אבל יותר חדש.

ואני יודע שזה לא הגיוני להוציא סכום אחזקה שנתית כזה על כל רכב שהוא.

:twisted: אבל אם אתה מחפש הגיון-אין לך מה לחפש בסיקס :twisted:

ובוא נדבר לרגע על סופה. יש לך מושג לגביי התקלות, העלויות ואחזקה של סופה? הרבה יותר מסובך-הרבה יותר יקר-והרבה יותר חשמל. לא נעים.
אז תבוא ותגיד "על מה אתה מדבר-יכולתי לקנות אחלה סופה."

כמו כן יכולת לקנות אחלה סיג'יי, אבל כמו רובנו הגדול של בעלי הסיקסים למיניהם, לא תכננת שזה יתרומם לכזה סף של מחיר. והג'יפ כל פעם דופק אותך בבעיה אחרת.

לדעתי-סיקס למכירה-זה סיקס דפוק. מנסיון.ואנחנו עדיין נקנה סיקסים זה לא משנה.
אבל מהנסיון שלי-כשאתה רוצה סיקס-אתה רוצה סיקס ולא משנה מה. :twisted: :twisted: :twisted:
כמובן שתחפש את האחד הכי טוב שבנמצא. ועדיין-תמיד יהיו תקלות.

טוב לדעתי ההודעה הזאת ארוכה עד כדי שעמום-אבל אני מקווה שירדת לסוף דעתי. אם אתה מחפש הגיון חיסכון ואוטו שלא יתקלקל, תקנה לך סמוראי.
גם יתקלקל.אבל יחסוך לך בדלק....... יחסוך לך בחלקים......

אבל כח ורגש שסיקס נותן- לא תמצא בשום רכב אחר.
על כח-משלמים.

בכל מקרה- מקווה שקראתם עד הסוף :D :D :D

יכולתי להמשיך ולהמשיך ולהמשיך, אבל זה היה כבר ארוך בטירוף. תהנו :D

שלכם
- ארז - 8)

UNIX
28-01-03, 01:55
ארז אהבתי כל מילה ומילה שלך
אם תסתכל מה רשמתי בסוף ההודעה הראשונה שלי
תראה שרשמתי
"אבל כמו הסיקס שלי"
אז כן אני התאהבתי בו גם ולא מוכן להחליפו בשום סופה
אבל מבאס שכל הכסף מגיע אלי מההורים(אני חייל)
אבל אני מאמין שבחיים אני לא אמכור את הרכב הזה אם כל הצרות שהוא עשה לי
ואם יהיה קצת כסף אחרי הצבא אז אולי גם נעילות יהיו באיזה תכנון
ואז אני יכנס לעולם האמיתי

(גם יותר שברים וגם הרבה יותר עבירות)

אין כמו סיקס - ההורים שלי הציעו לי טרנו פגרו ושום דבר אני נשאר על ה "עגלה" שלי

UNIX
28-01-03, 01:59
אמ 8000 שקל על מנוע??

אני מצאתי אחד אצל דוד כהן הוא רוצה עליו 3500 לפני מע"מ אני מאמין שכשהוא יראה את ה3000 מזומן הכל יסתדר והכיס שלו יפתח מהר
ההרכבה- אני ירכיב לבד הדבר היחיד שאני פוחד ממנו זה איך אני יכוון את הקלאץ
מישהו הסביר לי פעם שאני צריך לחרוט לי מוט מיוחד כזה אחרת המנוע לא יכנס בחיים
(חלקים מסביב את הרוב יש לי)

חנן-ג'יפולוג
28-01-03, 02:24
ארז, אני בספק אם הוצאתי 5000 ש"ח על תקלות בג'יפ בארבע שנים וחצי שהוא אצלי. נמרוד הוציא עוד הרבה הרבה פחות ממני בתקופה כמעט דומה כך שאם אנחנו מייצגים משהו אז אתה טועה בגדול.
בכל מקרה, חלק ממטרות האתר הזה זה באמת לעזור לכולנו להקטין הוצאות על ידי שיתוף ידע.

six 4 life
28-01-03, 02:51
UNIX- אתה חייל- אני עוד חודשיים מתגייס. אני מחזיק את הג'יפ בכסף מעבודת כפיים בשביל כל שקל-מה שגורם לי להתקרב אליו יותר ויותר מבחינת הנפש. סבבה שמח לראות שיש עוד חולים מגיל צעיר כמוני.

חנן- עם הידע שלך ושל נמרוד בסיג'יי-אינני מתפלא על ההוצאות שלכם על הכלים שלכם.

אתם-שתי כרישים-לפחות לדעתי- בקטע של סיג'יי.

ובאותה נשימה-אני בטוח שאתם (אתה-ונמרוד) ידעתם לבחור את הסיקס שלכם כמו שצריך ולא כמו חובבן מתחיל כמו שהייתי כשרכשתי את שלי.

מה-גם שאני בטוח שאין לי את הקשרים שיש לכם ואת החבר'ה שלכם מהתחום כך שהיו לכם הזדמנויות להניח את הידיים על הכלים הטובים שלכם. וגם אם אני טועה- אינני יכול להתחרות בידע שלכם.

הלוואי ולי הייתה אפשרות לידע כמו שלכם.

אבל בתור אחד-שקנה סיקס לפי מחיר זול ובלי בדיקה (2 בעלי סופות בדקו אותו בשבילי לפני),הייתי מתחיל מטומטם-
אני בטוח שאין לי את הידע שלכם, כדי לרכוש רכב במצב נדיר כמו שאתם מצאתם. גם לא ידעתי את הקטע לגביי הטסט שהוא פעמיים בכשנה לרכב שמעל 20 שנה על הכביש, שזה סיפור מהתחת כשלעצמו.

בכל אופן אם אני יחליף איי פעם את העמלץ השחור שלי, ואני דיי בספק, זה יהיה לסיג'יי, אבל הפעם יותר חדש-וכמובן שיותר טוב-על סמך הידע שרכשתי מהסיקס הנוכחי שלי.

אם לדוגמה תעשה סקר סתמי בין עשר בעלי סיג'יי, מכל המודלים, תמצא שאכן רובם עברו את קו ה5,000 ואני לא מתבייש להיות אחד מהם :D :D

ולאט לאט אני לומד יותר ויותר איפה לחסוך ואיפה אסור להתקמצן.....

אבל כמו שאמרתי בעבר- לא בוכים על חלב שנשפך :lol:

:D :D שמחים על אהבה ושמה סיג'יי :D :D

six 4 life
28-01-03, 03:03
איש , לפני שלושה-ארבעה חודשים רציתי להחליף מנוע והייתי דיי במצב שלך.

עזוב שבסופו של דבר לא החלפתי עקב קשיים כלכליים ודברים יותר דחופים-

אבל נראה לי שיש לי הצעה בשבלך.

אצל ינוביץ', יש מנועים של סיקסים-אחרי אוברול-שנעשה על ידי צה"ל- ב4,500 ש"ח, ואתה מקבל קלאץ' חדש, כבר על המנוע.

לדעתי-זו האופציה הכי משתלמת כיום-

מנוע אחרי אוברול+קלאץ' חדש כבר על המנוע+אחריות לשלושה חודשים ב 4,500 שקל. אני אהבתי תמחיר אבל אין לי את האפשרות :-)

אם הייתה לי האפשרות שלך יש-רק האופציה הזאת.

לך לינוביץ' תברר לך כמה הוא עושה לך הנחה ואיך זה הולך.

בהצלחה
- ארז - 8)

UNIX
28-01-03, 12:18
יאנוביץ רוצה 4500 אלף על מנוע לפני מע"מ והוא מוציא ממנו מלא אביזרים כמו קרבורטור אלטרנטור וכו'.
אני מתכוון לקנות מנוע קומפלט הכל ומצאתי כזה יש גם אצל סמו
ויש אצל דודו כהן
אצל סמו לא אהבתי את היחס של אלי ולא את היחס שלהם למנועים שזרוקים כמו
זבל

נמרוד
28-01-03, 13:54
ארז ויוניקס (יש לך שם?) - זה נכון שלומדים מהנסיון, אבל חכם לומד מהנסיון של אחרים. והכוונה היא בראש ובראשונה - ספרות טכנית. אף אחד לא נולד עם מברג ביד. ברגע שיש לך ג'יפ ומברג לעבוד עליו, אתה מתחיל ללמוד. עוד X שנים תהיה מקצוען. כמה שנים? גם אם אתה אטום כמו קיר, אחרי 15 שנה ו100K שקל, בהנחה שאתה גם עקשן ולא נשברת, תהפוך למקצוען שמחזיק את הג'יפ לבד ואי אפשר לעבוד עליו. אבל, אם תתחיל נכון, תוך שנה שנתיים ואלפים בודדים, ממש בודדים, תגיע לאותה מדרגה. תתחיל מזה שאתה לא עושה שום דבר כי נראה לך, כי שכן או חבר או אפילו "מוסכניק" אמר לך - ספר הטיפולים של היינז, או צ'ילטונז, הם המקום הראשון שאליו אתה פונה. נקודה.
רוצה להיות ג'יפאי? רוצה להתחיל נכון? 400 השקלים הראשונים שלך הולכים לאמאזון, על שלושה ספרים:
ספר טיפולים של היינז/צ'ילטונז.
תנ"ך הג'יפים של מוזס לודל.
תנ"ך הג'יפים של גרנוויל קינג.

וקורא אותם, בכלל לפני שקנית את הג'יפ! באחריות, זו תהיה ההוצעה הכספית הטובה ביותר שתעשה אי פעם. אני וחנן התחלנו ככה. קניתי ג'יפ אחרי שידעתי למה אני נכנס, לא לפני.
זו העצה הכי טובה שאני יכול לתת. אני בכלל לא נכנס לפרטים של ההוצאות הכספיות שלך יוניקס, אם כי ברור שאת רוב הכסף שפכת לריק, לצערי.

נא לקרוא היטב : http://www.jeepolog.com/j6tech_workathome.htm
ולגבי ספרים - http://www.jeepolog.com/j6library_toc.htm

UNIX
28-01-03, 14:25
צודק לחלוטין נמרוד יכולתי להיות עכשיו נעול אחורה קדימה עם צמיגים חדשים
ואולי גם מנוע אבל לא נורא למדתי מלא מכונאות ומלא את האמת על החיים כמה שזה נשמע לא מובן למדתי איך לקנות מכל מיני מגרשים ולהתמקח על כספים
אבא שלי יועץ שרות במוסך והוא מאוד גדול בתחום ולא הייתה ברירה לגבי ההוצאות הללו חוץ מהפנצרים שאת האמת ברח תמיד אוויר מהגאנט

UNIX
28-01-03, 14:26
ד"א
אני ברוך נעים מאוד

t_uri
28-01-03, 18:23
ברוך וארז היקרים. תנו לי דקה מזמנכם כדי לספר את הסיפור שלי.

לפני בערך 2.5-3 שנים קניתי את הג'יפ הראשון שלי. ג'יפ CJ-5 שנת 75 שנראה כמו העסקה הכי מוצלחת בעולם. אחרי ששפכתי עליו 10K ש"ח בפחות משנה החלטתי למכור אותו ולקנות ג'יפ אחר: חדש יותר, עם טסט רק פעם בשנה ואחד שאני מתחיל איתו בגובה העיניים ואני כבר יודע מה אני הולך לעשות לו.

הפעם ניגשתי למלכת בדיקת הג'יפ אחרי שאני כבר מבין מה בודקים ואיך בודקים ויותר מזה, אני יודע כמה עולה לי לתקן כל תקלה.

את הג'יפים שבדקתי (כולל זה שברשותי היום - מודל 89) עברתי אחד-אחד כשבידי בלוק נייר ועט. אחרי בדיקה של איזה שעתיים שלוש לכל ג'יפ, סיכמתי את מחיר התקלות + מחיר הג'יפ ובסוף כשקניתי את הג'יפ שלי ידעתי בדיוק למה אני נכנס.

מה שהסתבר כלא נכון !! :( :). למה? כי תמיד אתה צריך לקחת בחשבון עוד איזה 4K-6K ש"ח לפחות לדברים שלא עלית עליהם. גם היום כשאני בודק ג'יפים עם חברים שלי ומכין להם רשימה של דברים שלדעתי צריך להחליף/לתקן, אני תמיד אומר להם כמה לדעתי הם צריכים לקחת כאקסטרה.

מה קורה היום? היום אני נמצא באותו מצב של נמרוד וחנן. היום אחרי שהג'יפ תקין ולמדתי לנהוג בו כמו שצריך, אני מצמצם את עלות הג'יפ לעלויות שוטפות בלבד. תקלות רציניות כמעט ואין.

ברוך. דבר נוסף. את זה שאתה צריך ברזנט, צריך לתקן פנצ'רים, צריך צמיגים, "צריך" מודול הצתה, צריך כיסוי גלגל ועוד כאילה דברים אתה לא יכול להחשיב כ"עלות החזקה" של סיקס לעומת רכב אחר מדגם __________. כי את הדברים האלה הייתה צריך לרשום על דף (כמוני) לפני הקניה ולקחת אותם בחשבון מראש. אני יכול להגיד לך שעם הנסיון, אתה תדע יותר מה צריך לתקן וכדאי להשקיע עליו כסף וזמן ומה לא.

באותו עניין. בתקופה שהחזקתי את הג'יפ הקודם, היתה לי מין אובססיה לתקן דברים. העלות של האובססיה הזאת היא לדעתי 90% מעלות החזקת הג'יפ. אבל מה? צריך קצת ניסיון כדי לדעת איך להחזיק ג'יפ נכון ובשביל זה בדיוק יש לך אותנו.

אורי טל.

UNIX
28-01-03, 19:17
אויר אתה צודק ב 99 אחוז האחוז הקטן הוא החלקים שאי אפשר לשעת שתהיה
לך בעיה איתם בעתיד כמו דיסטרבוטור פנצרים בגלל גאנטים לא משהו,
מודול הצתה ויש עוד כמה אבל נכון את הרוב ניתן לראות בעין
ואני כשקניתית את הגים התלהבתי ולא עשיתי סיבוב לפני הקניה אפילו רק אחרי ששילמתי הנעתי את האוטו ואני יודע תכעסו ותגידו שאני מטומטם זה בסדר אני אומר את זה גם על עצמי היה קיץ התלהבתי מזה שהוא פתוח ולא חשבתי אפילו מה אני יעשה בחורף עד שפתאום ירד קצת גשם והתחלתי לחשוב מה הלאה

בקיצור יש לי קצת נסיון עכשיו (בדרך הקשה אומנם אבל למדתי המון)

six 4 life
28-01-03, 21:55
נמרוד היקר.

אני גם מת להניח את הידיים שלי על הספרים שציינת-אבל הבעיה שלי היא-

אני דיי בור בקטע של מחשבים-ואין לי כרטיס אשראי.

אם יש מקום-מישהו-שמוכרים את הספרים האלה בארץ- אני אשמח לשלם במזומן.

הבעיה העיקרית שלי היא שאני לא יודע איך מזמינים-
וחבל לנסות להסביר לי כי זה ממש לא ילך.

בכל אופן- אם ישנו מקום או מישהו שמוכר-

אני אשמח.

- ארז -

Anonymous
31-01-03, 01:26
חבר'ה יקרים
הדיון מעט מוזר בעיני הנתון שאינם לוקחים בחשבון הוא שלכל אחד מאיתנו יש פנטזיה שונה על ג'יפים כלומר אחד שלא אזכיר את שמו אבל אציין שהוא שכן וחבר קרוב.... מתרגש מהיכולת המופלאה של רכבו להתחרות בטרקטורון
אחר ששוב איני מעוניין בחשיפתו אך ארמוז כי הוא קרוב מאוד לאשתי
מעוניין ברכב רגוע ואסטטי למטרת טיולי משפחות רגועים ונסיעה פסטורלית לחופו של ים כחול ולכן ברכבו אין זויות פוצעות או ברגים בולטים ומסוכנים
ולכן כל אחד משקיע בדברים הנראים לו חשובים
אורי ברכב שלך לא התמקדתי אך כפי שהכרתיך -הנהיגה הטכנית חשובה לך יותר מהאסטטיקה-ואגב הרכב שלך נראה מצויין (לא יודע מהי תרומתך או תרומת קודמך לעניין)
אותי מטריפה נזילת שמן מהמנוע שאולי אחר לא היה מתייחס אליה ולכן נושא זה הוא בראש סדרי העדיפות שלי.
נמרוד-מהנדס מוכשר חובב גאג'טס ולכן בג'פ שלו תמצאו מתקן משוכלל לג'ריקן כלוב מכובד אישה יפה (טוב זה בעצם לא קשור) שני מצברים ומכונת אספרסו עם כותש קרח-מסקנה :אל תכעס על עצמך אם השקעת בכיסוי גלגל במקום...כנראה זה התאים לך באותו רגע כי...
הכי חשוב תמשיך ללמוד, ותנסה להנות מכך כי בסופו של דבר זוכרים את החויות הללו איך הצלחת להתגבר על מכשול ואיך נהנתם אתה ואביך מזמן איכות אלו רגעים חשובים בחיינו
במקרה שלי אני לומד איך לחמוק מאשתי לעוד יום של בונדינג עם הג'יפ אבל זה אני
בקיצור בגלל שאנחנו מנסים להביע את עצמנו דרך הג'יפ כל רכב הוא שונה
אחד לא היה משקיע במה שאחר כן--ותזכרו כולכם שזה בסדר.

חנן-ג'יפולוג
31-01-03, 01:56
בואנה' ... היה שווה לשלם לך.

offers
25-02-03, 01:56
ארז, אני מוכן למכור את הספר:
Jeep Owner's Bible : A Hands-On Guide to Getting the Most from Your Jeep
Moses Ludel

[email protected]

pachul
20-03-03, 21:48
אני לא חושב שההוצאה שלך היא כל כך גבוה.
אני רכוב כיום על טרופר קצר 2002 ומתוך העשרה חודשים שהוא ברשותי הוצאתי עליו 9K תשאל איך אז ככה:מיגון מלא,סט צמיגים נוסף+סט ג'אנטים(31/10.5/15),החלפת הבולמים והגבהת הרכב.
ורק שתבין שבימים אלו ממש אני מנסה(ללא הצלחה כרגע)למכור את הרכב ולרכוש CJ.
כמו כן בבעלות חבר סופה שההוצאות עליה עצומות(וזאת למרות שהוא מבין דבר או שניים במכונאות בכלל ובסופות בפרט.
מהרוצה לומר אתה בר מזל שיש לך רכב עם נשמה :!: :!: :!: אני מקווה שבקרוב אגשים את שחלמתי ואעבור לCJ.
שרון

UNIX
20-03-03, 21:56
פשששש שרון אתה יורד מטרוםר לסיקס?

זה נדיר אבל אני שמח שזה חלום בשבילך ושאתה מתכוון להגשים אותו זה פשוט כיף

לשמוע שאנשים מגשימים את החלומות שלהם.

החלום שלי היה כבר יותר מחצי שנה להחליף מנוע בסיקס נכון חלום קטן אבל

הנה הוא מתגשם המנוע כבר בחוץ

ד"א תודה לכל ההצעות לקבלת הכלים בסוף הכל יעשה אצל אבא שלי במוסך

המנוע כבר בחוץ .

יום שני אני מקווה להביא את המנוע ונראה מתי יהיה להם זמן להרכיב

אני מחכה כבר בקוצר רוח לשמוע אותו עובד :-)

מקווה שתמצא משהו טוב , ד"א לא נסעתי אומנם על טרופר אבל זה אחד הגי'פים

שאני הכי אוהב אפילו שאני מכניס את כל הג'יפים החדשים לקטגוריית ג'יפונים.

הוא נראה חזק מאוד .

בהצלחה

pachul
20-03-03, 22:38
האמת שהוא באמת חזק(יחסית) ולאחר החלפת הצמיגים עוד לא היה מצב שלא עברתי היכן שהסופה של החבר עברה,חוץ מזה לנהוג ברכב חדש זו חויה אבל וזה אבל גדול כשרכבתי אני על גבי הסופה (פתוחה יש לציין) אי אפשר לתאר את החיוך את ההרגשה בכל נגיעה בגז והעוצמה או כן העוצמה פשוט הנאה טהורה לשמוע את המנוע פשוט .... :twisted: .
בכל אופן אני רק מקווה שמישהו ירצה לקנות את הטרופר.

UNIX
21-03-03, 00:04
ירצו לקנות אותו זה בטוח אבל לצערי 99 אחוז שאת ההשקעות שלך
לא תקבל בחזרה

pachul
21-03-03, 00:35
מהמחשב שלך למישהו שיכניס את היד לכיס :)
והאמת שאני לא מצפה לקבל את ההוצאות בחזרה נהנתי ועכשיו צריך לעבור לדבר האמיתי.
שרון

lizard
18-07-05, 14:19
רוצה להיות ג'יפאי? רוצה להתחיל נכון? 400 השקלים הראשונים שלך הולכים לאמאזון, על שלושה ספרים:
ספר טיפולים של היינז/צ'ילטונז.
תנ"ך הג'יפים של מוזס לודל.
תנ"ך הג'יפים של גרנוויל קינג.

2 הערות.
הספר תנ"ך הג'יפים של גרנוויל קינג כבר לא זמין. אפשרי לרכישה רק משומש.
יש סידירום של משרד ההגנה האמריקאי שמכיל מעל 6000 עמודים של , להבנתי, כל מה שרק תחשוב עליו.
הנה הקישור:
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/1930422083/qid=1121681835/sr=8-1/ref=sr_8_xs_ap_i1_xgl14/002-0590256-7212030?v=glance&s=books&n=507846

רכשתי אותו ואת הספר של מוזס לודל (גרסת 2004). מקווה שיגיע אלי בקרוב.

יוצא שיש לי המון ספרים. יתכן ואני אמכור או אהיה מוכן להשאיל חלק מהם. רשמיה מלאה תהיה לי אחרי שאעבור דידה.

מיכה

נמרוד
19-07-05, 12:20
הספר של גרנוויל קינג מעולה, נקווה שהוא יחזור לדפוס מתישהו.

אבל אם כבר אתה מעלה שרשור בן יותר משנתיים מהאוב, אז הדבר החשוב שהשתנה הוא שיש את ספרי הטיפולים הצבאיים בעברית, שהם מצויינים, והם בחינם. לא תריך לרכוש ספר טיפולים לסיקס, רק להוריד ולהדפיס.

lizard
19-07-05, 14:46
נכון. לא הזכרתי את זה כי חשבתי שזה ברור.
הסידי שקניתי (2 סידים) צריך להיות מעניין. נראה כאילו יש שם מידע על כל רכב צבאי שהיה לצבא האמריקאי (מכוניות לא טנקים). מדובר על 6000 עמודים!

moriseven
19-07-05, 17:56
מה עם הפצה בקרב החבר'ה? :lol:

lizard
19-07-05, 18:15
נראה לך שאני צריך את הצבא האמריקאי על הראש 8) ?

קודם נקבל ונראה מה זה בכלל.

-->