PDA

צפייה בגרסה מלאה : אזהרה למתכננים לרכוש היילקס משומשת!

barak4*4
04-09-06, 19:48
חבר טוב שלי מתכנן לרכוש היילקס.
במסגרת החיפושים נפלנו על שני אקזמפלרים מבציר 98, הנמצאים במגרש למכירת רכב בעיר גדולה במרכז, צפונית לנס ציונה ודרומית לבית דגן.
"במקרה", לשני הרכבים 200K על הספידומטר, שניהם יד 1 ושניהם נמכרים ב-3K מתחת למחירון.
אמרתי לחבר, כי הילקס עם נתונים שכאלו, לא מגיעות לסוחרים, נמכרות לפחות ב-3K מעל המחירון וכי כל העניין נראה לי חשוד.
החבר החליט בכל זאת להמשיך ולהתעניין ברכישה.
בנתיים, אני ערכתי בדיקה משלי, על סמך מספרי הרישוי וגיליתי כמה ממצאים מעניינים.
שני הרכבים אכן עשו כ-200K ק"מ, הבעיה היא שזה היה לפני כמה שנים טובות.
בסוף החבר לא רכש אף אחד משני הרכבים והם עדיין מוצעים למכירה
שימו לב והפיצו לחבריכם.

חימושניק
04-09-06, 21:01
שימו לב גם להיילקסים צבאיים לשעבר שנמכרים במכרזים האחרונים. רוב הרכבים ממודל 2001 ושימשו כרכבי אבטחה (= קרעו להם את הצורה הרבה יותר מהרגיל בצבא). ידוע שרובם הגיעו לידי סוחרים.

הרכבים יוצאים למכרז עם קילומטראז' של קרוב ל-400,000 ק"מ.

לרובם יש חור במרכז הגג - שימש להתקנת פרוז'קטור מתכוונן. סביר להניח שהסוחרים טיפלו בכך.

רובם המוחלט היו צבועים בצבע צהוב עפר (= חום קקה). תנאי המכרז מכריכים את הקונה לצבוע את הרכבים בצבע "אזרחי" עוד לפני הוצאתו ממגרש המכרזים - שימו לב לרכבי בעלי צבע חדש מדי.

מצב הקבינה של רוב הרכבים הללו מזוויע (סירחון, חלק פלסטיק שבורים, חורים בדש-בורד שנקדחו לצורך התקנת מכשירי קשר, כוויות סיגריות בריפודים וחלקי פלסטיק, דיפון גג שהוצת ע"י חיילים ונדליסטים שלדעתי צריך להעמיד בפני כיתת יורים ועוד...). סביר להניח שגם נושא זה טופל ע"י הסוחרים - במידה זו או אחרת של השקעה.

כל הרכבים הנ"ל תוחזקו במוסכי טויוטה מורשים - אך בקמצנות צבאית.

אני לא אומר לא לקנות כזה רכב, אבל היזהרו ממציאות, ודעו לדרוש הורדת מחיר הולמת למצבו ולעברו של הרכב אותו אתם מתכוונים לרכוש במיטב כספכם.

asafk
05-09-06, 09:28
חבר טוב שלי מתכנן לרכוש היילקס.
במסגרת החיפושים נפלנו על שני אקזמפלרים מבציר 98, הנמצאים במגרש למכירת רכב בעיר גדולה במרכז, צפונית לנס ציונה ודרומית לבית דגן.
"במקרה", לשני הרכבים 200K על הספידומטר, שניהם יד 1 ושניהם נמכרים ב-3K מתחת למחירון.
אמרתי לחבר, כי הילקס עם נתונים שכאלו, לא מגיעות לסוחרים, נמכרות לפחות ב-3K מעל המחירון וכי כל העניין נראה לי חשוד.
החבר החליט בכל זאת להמשיך ולהתעניין ברכישה.
בנתיים, אני ערכתי בדיקה משלי, על סמך מספרי הרישוי וגיליתי כמה ממצאים מעניינים.
שני הרכבים אכן עשו כ-200K ק"מ, הבעיה היא שזה היה לפני כמה שנים טובות.
בסוף החבר לא רכש אף אחד משני הרכבים והם עדיין מוצעים למכירה
שימו לב והפיצו לחבריכם.

ברק, כיוון שמדובר במקרה של רמאות ברורה, תרגיש חופשי לכתוב את שם ומיקום המגרש, ואפילו את מספרי הרישוי. כל עוד זו אמת- אין לך ממה לחשוש.

אסף.

חנן-ג'יפולוג
05-09-06, 09:44
מסתבר שההיסטוריה חוזרת:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?p=81696#post81696

רק שאז המוכר היה מגינתון, ולא הצהיר על עצמו כסוחר.

barak4*4
05-09-06, 11:22
ברק, כיוון שמדובר במקרה של רמאות ברורה, תרגיש חופשי לכתוב את שם ומיקום המגרש, ואפילו את מספרי הרישוי. כל עוד זו אמת- אין לך ממה לחשוש.
אסף.
כמו שאומרת אחת החברות הפולניות שלי: "לא מכניסים ראש בריא למיטה חולה".
על אף העובדה שמדובר באמת, לא אפרסם את שם המגרש. יש מספיק רמזים בכדי שמי שמחפש רכב כזה, כאשר יתקל במגרש, יבין.
אני לא הולך לתקן את העולם, אני מזהיר את החברים שלי כאן מפני אותם נבלים שבחוץ.
אני גם לא מחפש לרכוש לעצמי שונאים / אוייבים, גם אם איני מכיר אותם.
מי שמתכנן לקנות רכב כזה, יקבל את המידע בה"פ.

נמרוד
05-09-06, 12:18
היילקס ספציפית לא הייתי קונה מסוחר רכב, ימות העולם.

איציק - 4X6ZH
05-09-06, 12:35
נמרוד לאט לאט
אתה צודק הרבה יותר מצודק
אבל מה לעשות רוב כלי הרכב בשוק הישראלי מגיעים מחברות רכב גדולות " ישרים והגונים "
וכל מה שהם לא מצליחים למכור ( רוב כלי הרכב שלהם ) מועבר לסוחרי רכב " הגונים וקטנים "
וכל מה שהם לא מצליחים למכור מועבר לסוחרי רכב
וכל מה שהם לא מצליחים למכור מועבר לסוחרי סוסים :twisted:
זה בסדר אנחנו בדרך הנכונה
מי כבר קונה הילקס שמיועד לעבודה ולשטח ? חברת חשמל \ מקורות \ צהל \
גם הם כבר עברו לליסינג :shock:
רק תחשוב על כלי הרכב שמסתובבים במקום רכבי יר"מ :roll:
ואתה לא רוצה לקנות מסוחר .
טוב
אבל אין מה שהוא אחר ( ליתר דיוק עדין יש ) ובעתיד הקרוב פשוט לא יהיה רכב פרטי .
אולי מי שהוא למעלה יצליח לעצור את התדרדרות תחום הרכב בישראל .
איציק

נמרוד
05-09-06, 13:58
אתה צודק לגמרי איציק, ואם יגיע יום שאני (נגיד) מחפש שוב היילקס וכל מה שיש בשוק זה מסוחרי רכב - אז מה לעשות, כללים נועדו לשינוי. הנקודה היא שגם היום היילקס ספציפית הוא רכב שסוחרי רכב אוהבים, לפחות כשאני קניתי לפני שנתיים 30% לפחות מההילקסים בשוק היו מסוחרי רכב. היום זה אולי 50% - אז אני אישית אתאמץ עוד יותר ולא אקנה מסוחר. אני טסתי לאילת כדי לקנות רכב - ובדיעבד לא טעיתי.

העצה שלי היא פשוטה - כשקונים ג'יפ - להיות בררנים. לא למהר. לא להתפתות לעסקאות חלומיות. אין ארוחות חינם, לקנות ג'יפ טוב דורש מאמץ.

עובדה - היילקס טוב נמכר בלי בעיות, במחירון או מעל, על ידי הבעלים שלו. אז היילקס שנמכר מתחת למחירון על ידי סוחר רכב, הוא בהגדרה לא רכב טוב. לוגיקה פשוטה.

barak4*4
05-09-06, 15:21
העצה שלי היא פשוטה - כשקונים ג'יפ - להיות בררנים. לא למהר. לא להתפתות לעסקאות חלומיות. אין ארוחות חינם, לקנות ג'יפ טוב דורש מאמץ.
אי אפשר לנסח את זה טוב יותר ממה שכתבת, הבעיה היא ש"מציאות" זולות, תמיד מושכות אנשים.

עובדה - היילקס טוב נמכר בלי בעיות, במחירון או מעל, על ידי הבעלים שלו. אז היילקס שנמכר מתחת למחירון על ידי סוחר רכב, הוא בהגדרה לא רכב טוב. לוגיקה פשוטה.

נמרוד, אתה צודק, כמעט בהכל, אבל הלוגיקה לא תמיד כזו פשוטה.

דוגמה I:
סוזוקי סמוראי, רכב שתמיד היה לו שוק חזק ועדיין יש לו היום, גם אם הוא גרוטאה.
בשנת 1998, רכשתי אחד כזה, משנת 1995.
הוא היה יד 1 עם 50K אמיתיים על הספידומטר. מקורי לחלוטין, לרמת הצמיג והבורג.
הרכב פורסם כחודש ב"ידיעות אחרונות" ולא נמכר. חשוד, נכון?
בכל אופן, הלכתי לראות.
הרכב היה במצב מעולה. שריטות קטנות פה ושם, במצב יותר מראוי לג'יפ בן 3.
סיבוב קצר והופ רכשתי אותו במקום, בלי בדיקה, פחות ממחיר המחירון בכמה אלפים טובים.
למה? כי אף אחד לא בא לראות את הרכב (על אף העובדה שהוא היה במרכז הארץ), המוכר הבין מכך שאין שוק טוב וירד במחיר.
הרכב שירת אותי 3 שנים, כל סוף שבוע ירד לשטח וכל יום בשבוע נסע בין עירוני.
במהלך אותן 3 שנים הרכב לא נתקע מעולם, למעט פעם אחת, בנחל הדישון, טיפטוף ממשאבת המים (ועדיין הוא הגיע הביתה בנסיעה, עם עצירות למילוי מים בדרך).
3 שנים בהן למעט אותה משאבת מים וטיפולים שוטפים, הרכב לא עבר תיקון כלשהו.
עיסקה טובה? בהחלט כן. אם הייתי נבהל מהנתונים ההתחלתיים (רכב שעומד זמן רב למכירה ובסוף נמכר מתחת למחירון), לא הייתי רוכש את הרכב.
אגב, הרכב נמכר בסוף ב-13K מעל למחירון, ביום בו פורסם. היו עליו הרבה תוספות, אבל זה עדיין מחיר מכובד.

דוגמה II:
(ויסלחו לי כולם על מסע יחסי הציבור שאני עושה לרכב שלי).
הדיפנדר שלנו (http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=10942), שנרכש לפני פחות משנה. השקענו בו אלפי שקלים, חלקם לא היו מתוכננים מראש (החלפת המנוע למשל http://jeepolog.com/forums/images/smilies/icon_sad.gif ) וחלקם כן.
לא תכננו למכור אותו בזמן הקרוב ואחרי כל ההשקעות הלא מתוכננות, ספק היה אם נמכור אותו אי פעם, זה פשוט לא היה משתלם.
אבל, החיים לא כאלו צפויים והזדמנות עיסקית מעבר לים נפלה עלינו כרעם ביום בהיר, הזדמנות שלא רצוי לפספס.
אז פתאום כל התוכניות משתנות והדיפנדר למכירה (http://carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=1056498#post1056498) וכל מה שהאמנתי בו אתמול, היום כבר לא כל כך משמעותי.
אז פירסמנו את הרכב, במחיר קרוב (אך קצת יותר נמוך) למה שאנחנו השקענו עד כה.
הבננו , כי לצורך מכירת הרכב בזריזות, עלינו לנקוב במחיר יותר ריאלי, אז ירדנו עוד קצת במחיר, ועוד קצת... ו... עוד קצת.
הגענו למצב בו אנו מפסידים את התחתונים על הרכב, אבל עדיין רוצים / צריכים למכור את הרכב.
עכשיו, מגיע אדם מן הישוב ומתעניין ברכב. אני מפרט לו את הכל, שוטח בפניו קבלות, עושה איתו סיבוב של שעה בשטח, בכביש, נועל, משלב, משחרר, פותח, מציג, מראה....
ואז מגיעים לסגור עניין והאדם אומר: "אבל אני יכול לרכוש כזה בדיוק כמעט בחצי מחיר".
לך תסביר לו ש"כזה בדיוק" רק נראה לבן וגדול ומלבד זאת אין שום קשר בין רכב המכרזים ששכן שלי הסוחר מוכר לו לבין הסרקופג שלי.
הוא רואה את ה"מציאה", דיפנדר מאותו השנתון ב-70K ולא ב-110K. לך תסביר לו כמה יעלה לו להגיע לאן שהגעתי, לך תסביר לו שלא כל הנוצץ זהב, לך תסביר לו, שהוא יכול להתגלח על זקנם של אחרים ולא להיכנס להרפתקאת שיפוץ.
לך תסביר שאחרי הכל, גם הוא יגיע ל-140K בהשקעה. אבל הוא... לא, מה פתאום, הוא רואה את ההווה ובהווה, הרכב השני מוצע ב-40K פחות.
האנשים כאן מחפשים את המציאה ולא ממש מעניין אותם כמה זה יעלה להם בטווח הרחוק.
הרכב שלנו, אם לא ימכר עד לתאריך היעד, יגיע גם הוא לסוחר. האם זה אומר שהוא נבלה? לא, זה אומר שאנחנו לא הצלחנו למכור אותו.
לפעמים יש כאלו, מציאות אמת, אצל הסוחרים. הן נדירות, אבל הן קיימות.

כמו שאמרתי, הלוגיקה לא כזו פשוטה, תמיד יש יוצא מן הכלל.

חנן-ג'יפולוג
05-09-06, 15:32
זה טוב ויפה ונכון , ברק, אבל בגדול אדם יוצא מנקודת הנחה שהוא יגיע לנקודה שסטטיסטית הסיכוי שלו הכי גבוה להגיע אליה, והסטטיסטיקה היא כזו, שאם אתה הולך לסוחר לקנות היילקס במחיר מוזל, אז רוב הסיכויים הם שאתה נופל על זבל. כמה שאתה לא חכם ומבין תמיד יש סיכוי שאתה לא תאבחן משהו נכון, ואתה מעדיף ללכת למקום שבו הסיכוי שלך ליפול הוא קטן יותר.

יוצאי הדופן, למרות שהם קיימים, לא משנים את התמונה הכוללת.

barak4*4
05-09-06, 15:50
זה טוב ויפה ונכון , ברק, אבל בגדול אדם יוצא מנקודת הנחה שהוא יגיע לנקודה שסטטיסטית הסיכוי שלו הכי גבוה להגיע אליה, והסטטיסטיקה היא כזו, שאם אתה הולך לסוחר לקנות היילקס במחיר מוזל, אז רוב הסיכויים הם שאתה נופל על זבל. כמה שאתה לא חכם ומבין תמיד יש סיכוי שאתה לא תאבחן משהו נכון, ואתה מעדיף ללכת למקום שבו הסיכוי שלך ליפול הוא קטן יותר.
יוצאי הדופן, למרות שהם קיימים, לא משנים את התמונה הכוללת.

אני לא מתווכח על העובדה הזו, רבים מהסוחרים הם רמאים.
מה שאני מנסה לומר, זה שזול, זה לא תמיד גרוע.
המצבה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=134) שלך, נמכרה במחיר בדיחה לעומת מה שהיה בה.
הסופה של אסף, נמכרה בפרוטות.
יש הרבה רכבים כאלו, שבשל אילוצי זמן או מצב כלכלי דחוק, נמכרים בזול.
יש כאלו שאוהבים להגיד שהם מוכרים ( אחד מהם טוען שכתום זה גם צורה, לא רק צבע http://jeepolog.com/forums/images/smilies/icon_twisted.gif ), אז הם נוקבים במחיר בידיוני ומספרים שהם מוכרים. זה לא מציאה, אבל מצד שני, זו גם לא מכירה.

העניין הוא, שגם במחיר הנכון, לא תמיד כלים נמכרים.

גיא
05-09-06, 16:47
איציק, לא הבנתי למה בקרוב לא יהיו רכבים פרטיים. תוכל להסביר בבקשה.

אני אגב, קניתי את ההילקס מסוחר ואמנם עם חששות כבדים ובדיקות מחמירות אבל תכל'ס, עד היום עוד לא מצאתי איפה הוא דפק אותי. ( מתוך הנחת בסיס שהוא באמת דפק אותי ורק אני לא מוצא את זה )

gooja
05-09-06, 23:26
מספרים על בחור שהיה לו כלב מהמם, והוא תלה עליו שלט
"כלב למכירה - 100,000 $". ראה אותו מכר, ואמר לו, "לעולם לא תמכור".
אחרי חודש נפגשו, והמשפט חזר. אחרי חודשיים נפגשו, וראה אותו ללא הכלב.
שאל אותו, "מכרת ב- 100,000 $?", ונענה, "בערך...".
"מה זאת אומרת בערך ?" - "עשיתי טרייד אין, שני חתולים, כל אחד 50 אלף".

לכל דבר יש מחיר, ולכל תמורה יש הסבר.

משיקולים של נוחות, חמשת כלי הרכב האחרונים שלי ושל אשתי, נרכשו ממגרש (אין לי כח לטלפונים, לנודניקים, לאלו שמורידים 10,000 ש"ח לפני שראו את הרכב וכו'",) ואין לי טענות, אפילו לא לנבלה שמצצה את דמי (הדיסקו), ונרכשה במגרש (וחזרה למגרש לפני שבוע...). לנוחות יש מחיר - וזה לא אומר שהרכבים שאני מכרתי למגרש, מטופלים ושמורים למשעי, הם נבלות שחוטות.

לאט לאט, אנו מתקרבים למצב בארה"ב, בו יש מקומות מוסדרים לרכישת מכוניות, ולאנשים נוח לצאת מרכב אחד, ולהיכנס לאחר. קצת יותר יקר, אבל מתרבים האנשים שמעריכים הנוחות, או האפשרות לשלם על רכב משומש בתשלומים או בכרטיס אשראי.

התנאי הראשון כמובן, הוא ביטול רישום ה"ידיים", עיוות מטומטם וקלוקל שמעכב הפיכת הרכבים ל "מוצר צריכה" נורמלי, ומקיים ענף שלם של מאכערים וסוחרים מפוקפקים, ששוחטים קונים בגל ה"יד" - מבלי שיש לזה משמעות של ממש.

אפי

asafk
05-09-06, 23:38
אפי, שנדע להיזהר- לאיזה מגרש מכרת את הדיסקו מוצץ הדם? (אפשר בה"פ, כמובן)
:?: 8)
אסף.

איציק - 4X6ZH
06-09-06, 06:17
כאשר רוב מכירות הרכב הם לחברות ליסינג / חברות מימון / חברות רכב המוכרות לחברות בנות שלהם ...
ועוד תעלולי מס שכל מה שמקפידים בכל שרשרת המשתמשים הוא מי ירויח יותר . (או איך אני לא מפסיד )
המציאות בשטח היא שפשוט צרכני רכב כבר לא קונים לעצמם את מה שהם צריכים .
הם שוכרים אותו
וכשהם שוכרים אותו אופי השימוש ורמת התחזוקה בהתאם .
לכן לא ירחק היום ורכב בבעלות פרטית יהיה מוצר נדיר
ודאי לא רכב חדש .
איציק

AvigdorAharon
06-09-06, 07:24
יש כאלו שאוהבים להגיד שהם מוכרים ( אחד מהם טוען שכתום זה גם צורה, לא רק צבע http://jeepolog.com/forums/images/smilies/icon_twisted.gif ), אז הם נוקבים במחיר בידיוני ומספרים שהם מוכרים. זה לא מציאה, אבל מצד שני, זו גם לא מכירה.

לא זוכר שפירסמתי מחיר...מצד שני צדק מי שאמר: "לכל דבר בחיים יש מחיר!"

כנראה, שגם לקנות ולמכור זה תואר...

אביגדור

גיא
06-09-06, 10:12
אפי, שנדע להיזהר- לאיזה מגרש מכרת את הדיסקו מוצץ הדם? (אפשר בה"פ, כמובן)
:?: 8)
אסף.

לא כולם כאלו ? :-?

-->