PDA

צפייה בגרסה מלאה : ואנדורה 4X4

איל כ
05-09-06, 00:34
שלום לכולם.
קראתי באתר כבר מספר הודעות לגבי ואנדורה.
אני מתעניין ברכב שנת 92 שלטענת המוכר היה של חברת החשמל.
הרכב עבר 200 אלף קילומטר. עדיין לא בדקתי אותו ואני רוצה לקבל מספר פרטים לגביו.
השימושים: רק לטיולים בשבתות.
שאלות:
1. אמינות הרכב.
2. זמינות חלקים (במיוחד אם מדובר ברכב ששופר באחת הסדנאות פת'פיינבדר ו/או קוויגלי).
3. מהן המחלות של הרכב?
4. מה יש לבדוק במיוחד לפני קניה?
5. איך עבירותו בשטח? שטח בינוני +?
6. איך מתגברים על בעית האורך במעבר מכשולים?
7. האם יש/ אין הרבה רכבים בשוק מהדגמים הנ"ל?
8. האם יש מספיק מוסכים שיודעים לטפל ברכב הנ"ל ומצליחים להשיג חלקים?

תודה רבה מראש
איל

barak4*4
05-09-06, 07:52
יש בחור בשם גנאדי (הכינוי שלו באתר הוא gluk) שיש לו ואנדורה 4X4.

למיטב ידיעתי, גם הרכב שלו יוצא חברת חשמל. כדאי שתדבר איתו.
היום הוא קצת פחות פעיל באתר, אבל תוכל למצוא אותו בעיקר בפורום האספנות (אותו שם משתמש כמו בג'יפולוג):
http://carsforum.co.il/vb/forumdisplay.php?f=14

אם תרצה את מספר הטלפון שלו פנה אלי בה"פ.

איל כ
05-09-06, 20:40
ברק

תודה על המידע

איל

קיד
05-09-06, 22:46
איל,

לפני 15 שנה כאשר הם היו השרות הצבא, הם היום מצויינות. הסיבה שאני משתמש בלשון נקבה, היא שזה משאית, ולא רכב.

קפיצים 3500 ליברות לא יעשו לך את החיים נוחים.
צמיגים בקוטר 16.5" אינם מוצר מדף זמין.

אבל המנוע....מצויין.
כיום זהו סתם רכב ישן.
קיד.

gluk
06-09-06, 11:25
OK, חזרתי לאחר הרבה זמון של העדרות, הודות לברק. הסיבה להעדרותי, אגב, שאותה הוואנדורה האומללה עומדת כבר כשנתיים, מכוון ששברתי לה את הסרן הקידמי בשטח, ואין לי לא זמן, ולא רצון מיוחד כרגע להיתעסק בתיקונו, מה עוד, שעקב ריבוי הפרוייקטים אין לי גם כסף... בכל מיקרה, אגיב לכל שאלה:

שלום לכולם.
קראתי באתר כבר מספר הודעות לגבי ואנדורה.
אני מתעניין ברכב שנת 92 שלטענת המוכר היה של חברת החשמל.
הרכב עבר 200 אלף קילומטר. עדיין לא בדקתי אותו ואני רוצה לקבל מספר פרטים לגביו.
השימושים: רק לטיולים בשבתות.
שאלות:
1. אמינות הרכב. --בסה"כ- די אמין. מנוע מצויין, שלי עבר כמעט 400 (והוא היה גם של חב, החשמל), ועדיין, טפו טפו טפו, עובד כמו שעון, ואני עוד התעללתי בו די קשה- נסעתי מהר, שמתי שמן לא מתאים (נעזוב כרגע את הסיבות), ועוד כאלה.

2. זמינות חלקים (במיוחד אם מדובר ברכב ששופר באחת הסדנאות פת'פיינבדר ו/או קוויגלי). --יש חלקים. קודם כל- יש עוד כאלה בפרוקיות, וחוץ מזה- חלק נכבד של המכלולים משותף להרבה רכבים האחרים- כל המכניקה "הרגילה"- וואנדורות רגילות (עם מנוע 5700), סיירות, ועוד נציגים ממשפחת GMC ושברולט. חלקי 4X4- גם יש עוד רכבים עם אותם המכלולים, וחדשים בכלל לא בעיה להשיג- הכל עניין של כסף...

3. מהן המחלות של הרכב? --חלודה בחלון הנהג למעלה. בחיי! כל הוואנדורות עם אותה המחלה! מעבר לזה- לא חשבתי על משהו מיוחד, חוץ מאולי, הלוקרים בגלגלים הקידמיים- אני כבר שברתי כמה, אבל אני לא דוגמה- שוב, אני מתעלל באוטו שלי...

4. מה יש לבדוק במיוחד לפני קניה? --מצב המנוע- ככל הידוע לי, יקר לתיקונים רציניים, וסיפור להוציא אותו לאוברול. מצב המערכת 4X4, כמו לכל ג'יפ- בדיוק אותן מחלות אפשריות. ריקבון, בעיקר באיזור הגג- אם מעניין אותך אוטו שלם להפליא, אם לא- מחזיק יפה גם חלוד.

5. איך עבירותו בשטח? שטח בינוני +? --מפתיעה לטובה, עוד לא ניתקלתי במקום, שלא הצלחתי לעבור, חוץ ממקומות, שיש בעיה עם האורך. מלבד תקיעה על הגבעה, שפשוט התיישבתי עם הבטן- לא ניתקעתי אף פעם, ככל הזכור לי.

6. איך מתגברים על בעית האורך במעבר מכשולים? --אין מה לעשות, מסתדרים ככה... לאט, ובזהירות, ואכן יש מקומות, שלא עוברים, אבל אין יותר מדי כאלה.

7. האם יש/ אין הרבה רכבים בשוק מהדגמים הנ"ל? --יש, לא יותר מדי, אבל יש, ומתחלקים לשניים: אלו, שמראש ניקנו כרכב שטח- ומשתמשים בהם ככאלה, ואלו, שמחזיקים אותם כמסחרית זולה- ואז, נוסעים איתם בעיקר בכביש. אבל, השלב "הנוכחי" של החיים- לא מעיד בכלום על מה שעבר על האוטו- אז, לא לקפוץ משמחה, כשמוצאים אחד, שכרגע נוסע רק בכביש- יכול להיות, ואפילו סביר, שלפני זה "זיינו" אותו בשטח. קח בחשבון, שרובם ככולם, הרכבים האלה עם ה"עבר העשיר"- או צבאיים לשעבר, או חב' חשמל, או בזק, או או"מ, בקיצור, למצוא "פרייבט- יד ראשונה"- תשכח מזה.

8. האם יש מספיק מוסכים שיודעים לטפל ברכב הנ"ל ומצליחים להשיג חלקים? בעיה עם המוסכים בארץ- חלק נכבד חאפרים. למשל- בכמה מוסכים, שמתמחים דווקא ב-GMC- לא היה מפתח מיוחד לפתיחת אום בסרן הקידמי- והם פותחים אותו עם האיזמל! אני מטפל במוסך אפק ביפו, והבחור מכיר את הרכב. האם יש עוד הרבה- איניי יודע. אני בכלל משתדל את רוב העבודות הקטנוות לעשות לבד.

תודה רבה מראש
איל

מקווה, שעניתי על רוה השאלות, פשוט אין לי זמן לכתוב- עבודה... אם יהיו עוד שאלות- אשמח לעזור.

גנאדי.

-->