PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית סופה או ג'יפ בכלל

בארי הברבארי
05-09-06, 13:45
שלום לכם.
אני חדש באתר שלכם פה.

ובכן לאחרונה החלטתי להיכנס שוב אל עולם השטח לאחר שבעברי היה לי ג'יפים.
האחד היה ג'יפ CJ8 משנת 89,רכב שהיה פשוט WOW עד ש...בווום !!!
כן זכרונו לברכה.

האחר הוא סופה 95 כתום שהחזיק מעמד בערך כמה ימים עד שבא מישהו והציע לי מחיר גבוה ממה שקניתי ונמכר במהירות שבה נקנה.

עכשיו אני חוזר לג'וק אחרי תקופה קצרה שאני בלי ג'יפ.

האמת לומר לכם,שניסיון תכל'ס בג'יפים אין לי.
אני מאלה שדוחפים את הרכבים שלהם למוסכים ונותן לבעלי המקצוע לעשות את מה שהם למדו לעשות הכי טוב.
הג'יפים שלי עברו טיולים מועטים ממש מחוץ לרדיוס איזור מגוריי.
הרבה ים [ממש בשביל זה צריך ג'יפ כשהפרייבט נמצא חמישים מטרים ממך].
פה ושם קצת טיולי דיונות ופרדסים.
להינות ממשחק עם השילוב של ה4X4 ממש מגרה ומהנה לטפס דיונה,ממש.

עכשיו.
החלטתי להיכנס לתחום קצת יותר ברצינות.
להתחיל להבין בעצם את עולם המכלולים בג'יפים.
להתחיל בעצם לנסות ולהרכיב בעצמי חלקים בג'יפים,כן אני יודע להחזיק כלים ביד.
ובעצם להיות ג'יפולוג אמיתי.

נגמרו הימים של הים בסופי שבוע ודיונות כשמשעמם.
אני רוצה להינות מ4X4 כמו שנדרש וצריך.

התקציב שלי כיום עומד על כ30-40 אלף ש"ח לקניית ג'יפ.

מה אתם ממליצים לי לחפש בעצם !?
אם ואתם מכירים חבר'ה שמוכרים בטווח המחירים האלה,אני מוכן לשמוע.

barak4*4
05-09-06, 15:36
לדעתי, בתקציב זה, סופה.

שנת 92-96 אמורה להיכנס בתקציב זה.
חפש רכב שכבר סודר, רכב שתלמד לתחזק ולא תצטרך לשפץ.
הסופות אמינות, לי באופן אישי די נמאס לשמוע על "הסיקסים האמינים כי הם טרקטורים, אין בהם חשמל ולעולם לא נתקעים איתם".
לדעתי, הסופה עולה על הסיקס בכל תחום, היא לא יקרה לאחזקה שוטפת (מלבד הדלק, שיקר בכל 4X4).
חפש אחת עם נעילה אחורית לפחות, צמיגי 31' כמינימום (אם בכלל יש עוד מי שנוסע על ה-29' המקורי?) וכל תוספת שימושית אחרת שיש עליה (טיפ קטן, מגן חזירים לא נחשב תוספת שימושית).
נסה למצוא בודי כמה שיותר בריא ונטול חלודות.
בהצלחה.

barak4*4
05-09-06, 15:38
דיון ישן, אבל עדיין שימושי:

http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=10093&highlight=%F1%E5%F4%E5%FA+%EC%EE%EB%E9%F 8%E4

tayrie
05-09-06, 16:13
מציע את סופתי ...
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=14879

בארי הברבארי
06-09-06, 00:10
דיון ישן, אבל עדיין שימושי:

http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=10093&highlight=%F1%E5%F4%E5%FA+%EC%EE%EB%E9%F 8%E4

תראה,קראתי את הקישור.
ואכן בדקתי ורצתי על סופות פה ושם,אני מאלה שאוהבים לרדת מתחת לג'יפ ולהתלכלך.
בודק שילדה ללא תפרים,בודק את הדרייב-שאפט שלא יהיו חופשים מיותרים.
בודק כל מה שרק אפשר לגעת ולראות,נזילות,עקמומיות מתכות וממש כל מה שרק רואים בעין.
מניע את המנוע ומאזין לו,תמיד יש מה לשמוע מה המנוע אומר לך.
ובסופו של תהליך,עולה לסופה ונכנס איתה קצת לשטח.
בודק את שילוב ה4X4.
מקשיב לרחשים ורעשים.

וכן אחרי בדיקות כאלה,אני לא חושב שצריך לקחת את הסופה לבדיקת מכון שכן הם לא יותר טובים ממני בבדיקה.
מה עוד שלרוב אני הולך עם עוד חבר שגם קצת מבין במנועים ורכבים וככה יש לנו שתי דיעות ואנחנו מחליטים ביחד מה טוב ומה לא.

אז הנה היום בדקתי עוד שתי סופות,האחת נראית טוב באמת,אבל הבעלים עשה רושם של סוחר רכבים ולא היה מוכן להתגמש במחיר שביקש,ועוד זלזל בידע שלנו באומרו כי הנעילות האוטומטיות,עלו לו 12 אלף ש"ח,לא ידע להגזים.
כאשר אין לו שום תוספת נכבדת לג'יפ למעט הנעילות.

לאחר מכן הלכתי לבדוק איזו סופה אחרת,אין לה שום תוספות,ממש כלום.
יש לה קצת פחחות לעשות,חלודה בפח,חלק מהמקומות זה חורים.
ירדתי לה,בדקתי אותה,חופשים,עקמומיות,שילדה הכל,הרכב מצא חן בעיניי בעודו ככה.
עליתי לרכב יחד עם חברי ובעליו,נסענו לאורכם של כ10 ק"מ,חצי דרך סלולת אספלט וחצי עפר-כורכר.
אהבתי את המנוע,אהבתי את הרכב,אהבתי את הבעלים שהראה בהתנהגותו,אדם בוגר שלא השתולל וקרע את הסופה שלא כקודמו באותו הערב,כאשר הסופה הקודמת שבדקתי לאחר שהתרחק מאיתנו הסוחר,הוא משך לסל"ד גבוה בטרם העביר הילוך,נשמעו נקישות קלאץ' למרחוק ואז אמרתי מזלי שלא הסכמנו על מחיר.
הראשונה להיום הייתה שחורה-סגולה.
השנייה הייתה צהובה.

אני חושב שלתת לסופה משנת הדגם 25 אלף ש"ח זה סביר.
ואחר כך לאט לאט לשפר אותה בהתאם לדרכי שלי.

האם אני טעיתי בגישתי ודרכי !?
האם לא הלב הוא זה שיאמר לך היכן הרגש שלך הכי טוב ?
לפי דעתי הצהובה הזו קנתה אותי.
:-)

בארי הברבארי
06-09-06, 00:15
...

חנן-ג'יפולוג
06-09-06, 00:18
לדעתי, הגישה והדרך שלך נשמעות מצוין, וכן, בקטעים האלה להקשיב ללב זה רעיון מצוין.

אם מצאת סופה טובה, גם אם לא משופרת, לך על זה. ממילא בסוף השיפורים שאתה תרצה לעשות, יהיו כנראה שונים מהשיפורים ברכב שקנית, ואם אתה הולך על רמת השיפורים המינימלית הנדרשת (לדעתי) של שתי נעילות אוט' זולות וכננת, אז גם לא מדובר ביותר מדי כסף. ב5000-6000 ש"ח אתה סוגר יופי של רכב, למעט עלות הרכב, כמובן.

אני לא נכנס לעניין המחיר. בתחום הזה, קטונתי.

asafk
06-09-06, 00:28
נשמע טוב. נשמע שיש לך קארמה טובה עם הג'יפ, וזו, אם שואלים אותי- הדרך הנכונה לקנות ג'יפ (למרות שיש הוכחות שהשיטה לא תמיד עובדת לטובתי... ;) ).
גם המחיר נשמע סביר. וגם המוכר נשמע בסדר- אפשר ללמוד המון מהמוכר על הג'יפ, ולהיפך, ואם מה שהג'יפ מספר על בעליו ומה שהבעלים מספר על הג'יפ מתאימים אחד לשני ועושים רושם טוב- זה כנראה טוב.

אגב- לגבי בדיקת השלדה- שים לב- יש שלושה חורים עגולים בפינה העליונה של קורות השלדה מתחת לקיר אש, איפה שיש כיפוף בקורות בסוף הקפיץ הקדמי. אם החורים עגולים ויפים- השלדה כנראה לא עברה טראומה. אם החורים "מעוכים", זה סימן שהשלדה חטפה בומבה. בדיקה קלה ופשוטה שמספרת המון על השלדה, על הג'יפ ועל המוכר.

אסף.

-->