PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם חלקי חילוף ל CJ הופכים לנדירים?

yoav
05-09-06, 17:35
אהלן. במסגרת החיפושים אחרי סופה/ CJ, נתקלנו ב CJ מפתה (על הנייר- טרם בדקנו). בשיחה עם חבר הועלתה בעיה שלא חשבנו עליה, שבין יתר השיקולים לבחור בין CJ לסופה, צריך להביא בחשבון שחלקי החילוף ל CJ פחות קלים להשגה ומחירם עולה, לעומת הסופה, וזאת בשל העובדה שבמוסדות הגדולים כבר לא מפרישים CJים לפירוקיות/ לא רוכשים חלקי חילוף ולכן הם לא מיובאים, ואילו הסופה שעדיין מיוצרת וניצרכת- ולכן חלקי החילוף לה זמינים יותר, ולעיתים אף זולים יותר.
האם זה אכן שיקול כבד משקל, או שבסופו של דבר עדיין לא קיימת בעיה אמיתית בשוק החלפים?

איציק - 4X6ZH
05-09-06, 18:55
אני לא מכיר לעומק את שוק ה CJ
אני מכיר היטב את שוק הרכב . וזה נכון לאחרונה מורגשת מגמה ברורה של יבואני חלקים / יצרני חלקים
וסתם סוחרים לא להתעסק בחלקים לכלי רכב ישנים ( כלי רכב בגיל של כ 20 שנה ) .
עלות החלק יחסית לערך הרכב וסה"כ של התיקון מביא את כל הנוגעים בדבר לחוסר כדאיות כלכלית .
בשלב הבא זה רכב לאספנים וכאן זה כבר סיפור אחר .

איציק

נ.ר
05-09-06, 20:26
זה נכון וגם לו נכון .נכון שאין שפע חלקים עבור הcjואילו עבור הסופה(אינה מיוצרת יותר אלה סופה 2 שקצת שונה פרט למנוע) יש יותר מיכוון שיותר כבר הצבא וגורמים כאלה אינם משתמשים בשירותי ה cj ואלה בסופה שגם כבר מתמעטת לעבר רכבים אחרים כמו הדיפנדר והטנדרים השונים ההפרשות למכרזים של סופות הם מכיון מגב משטרה וכדומה ואילו צהל מפנה רק לפירוק . החלקים עבוהcj נדירים קצת כי הגורמים הנל אינם מחזיקים ברשותם יותר רכבים כאלה וזה נכון שלא כל מפרק או חנות חלפים מחזיקה חלקים ויש לחפשם אבל ההיתרון הגדול בcj זה שאפשר למצוא הרבה חלקים והתאמות מכל מיני חלקים אפילו לו של רכבים כמו כן הרבה מאוד חלקים לסופות מתאימים לcj שיהיה בהצלחה ונתראה בשטח

ניר ל
05-09-06, 20:27
כרגע ובטווח הנראה לעין חלקי CJ יותר זולים ויותר קלים להשגה מחלקי סופה, גם בעתיד לא תהיה שום בעיה לצרוך חלקי חילוף חדשים כי יש שוק ענק של פריקים בארה"ב, בארץ יש יבואנים כדוגמת יאנוביץ' שמספקים ח"ח חדשים לג'יפים ישנים כחדשים. בקיצור, זה לא צריך להטריד אותך.

חנן-ג'יפולוג
05-09-06, 20:29
יואב, דבר על הנושא עם ינוביץ'. ותקבל את התשובה הכי מוסמכת שיש. לדעתי, זה לא נכון. יש עוד המון CJים בשוק, וגם ככה ינוביץ' מטפל בדגמים מאוד ישנים, אז למה שהוא ישנה עכשיו ממנהגו?

לגבי חלפים בחנויות חלפים אחרות, גם ככה הם אף פעם לא מביאים את החלק הנכון, או שהוא לא במלאי, אז זה לא נראה לי מדאיג אם חלפים כבר לא יהיו במחסנים שלהם.

חלפים מפירוק? אף פעם לא ראיתי במקור החלפים הזה משהו חשוב, וכמעט שלא נעזרתי בו. לא יהיה, לא נורא.

נ.ר
05-09-06, 20:40
יואב קח מכל מה שנאמר לך ותהיה לך הבחנה מעמיקה יותר על נושא החלפים כמו כן אם אתה מעונין פרסם את תקציבך כדי שנוכל יותר לכון אותך אין זה אומר שאם יש לך ממון רב שנשלח אות ישירות לסופה או להיפך לסיקס .שני רכבים אלו דומים בתכונותיהם דומים כמעט בעלויות ההחזקה ושיהיה בהצלחה

חגי
05-09-06, 20:46
לא נראה לי שאצל ראוף בנצרת יגמרו החלקים ב 20 השנה הבאות

lizard
05-09-06, 22:41
אני לקראת סיום שיפוץ הCJ שלי.
עם כל הכבוד, על איזה חלקים מקוריים אתם מדברים בכלל?
הבודי של סופה, הקפיצים הזמנה ממתלם, צמיגים זה לא בעיה, בולמים לא בעיה, מערכת חשמל חדשה מאיביי, צנרת הידראולית חדשה הזמנה פרטית, כיסאות של וונדורה ועוד.
הדבר היחידי שחסר לי אישית זה פנס איתות קדמי וגם את זה אפשר לפתור ע"י שינוי לחזית רנגלר או איביי.

הכוונה שלי היא שעוד לא ממש נתקלתי בחלק ברכב הזה שאפשר לקרוא לו מקורי לדעתי.
החלקים שחסרים וזה לא קשור לCJ או לסופה זה בודי. רוב הטיובות בארץ לא במצב טוב. האפשרות היחידה לבודי חדש דנדש זה בודי מפיברגלאס ולא בטוח שגם מזה נשאר משהו. שלא לדבר על זה שההתקנה עצמה של הבודי הזה לא פשוטה.

yoav
05-09-06, 23:31
או קיי. תודה. אני שומע דעות שונות וזה טוב.:roll:

yoav
05-09-06, 23:32
אגב- כל הזמן מדברים על "רכב אספנות" . מה זה? למה זה טוב? ואיך זה קשור?

נ.ר
05-09-06, 23:39
רכב אספנות הוא טוב רק אם מצבו טוב ויש רישוי רכב אספנות הוא זול אחזקה באופן יחסי כי יש שני טסטים שעולים כמו חצי של טסט עבור רכב רגיל .רכב אספנות הוא בן 30 שנה ומעלה. וlizardבהייטק מוטורס יש בודי סופה ב3000

six 4 life
05-09-06, 23:48
יואב- זה נכון!
ותרשה לי להוסיף, אתה לא צריך CJ, זה חרא אוטו, לנסוע בו זה כמו לנסוע על טרקטור, בופה הרבה יותר עדיפה!!!

ואני פונה בקריאה נרגשת לכל השפויים שחשבו על CJ- לא לקנות CJאים!! אין חלקים! :twisted: :twisted: :twisted:
לא לקנות!

רק סופה!! 8-) :twisted:

ולך מר עונה תשובות ללא ידע בנושא:

רכב אספנות הוא טוב רק אם מצבו טוב ויש רישוי רכב אספנות הוא זול אחזקה באופן יחסי כי יש שני טסטים שעולים כמו חצי של טסט עבור רכב רגיל .רכב אספנות הוא בן 30 שנה ומעלה. וlizardבהייטק מוטורס יש בודי סופה ב3000

לרכב מעל 20 שנה יש 2 טסטים, שמחיר כל אגרה הוא בערך חצי מאגרה חד שנתית. בשורה התחתונה- זה עולה יותר כסף 2 טסטים בשנה.

יואב, לשאלתך לגבי אספנות-
לרכב מעל 30 שנה, דהיינו אספנות- אגרות טסט מגוכחות שלא עוברות את קו ה200 ש"ח, ובנוסף מחירי ביטוח שלא עוברים 1000 ש"ח חובה+ צד ג', במקרה היקר!

בקיצור, ב1000-1500 ש"ח בשנה, עם רכב אספנות סגרת את נושא האגרות והביטוח.

ואני חוזר ואומר! לא לקנות CJ!!!!! תשאירו את החלקים למי שצריך... :twisted:

asafk
05-09-06, 23:56
ויש גם down-side לרכב אספנות- אסור לבעל הרכב להשתמש בו לצורך עיסוקו (מותר לנסוע איתו לעבודה, אסור לעבוד איתו), ואסור לנהוג בו בין 7 ל9 בבוקר בימים א עד ה.
זה נועד להבטיח שרכב שמקבל את ההטבות של רכב אספנות (טסט זול, ביטוח חובה במחיר 25% בערך מהמחיר הרגיל) יהיה באמת רכב לאספנים ולא רכב לתפרנים, חובבי קומבינות וקמצנים.

אסף.

yoav
06-09-06, 00:31
יואב- זה נכון!
ותרשה לי להוסיף, אתה לא צריך CJ, זה חרא אוטו, לנסוע בו זה כמו לנסוע על טרקטור, בופה הרבה יותר עדיפה!!!

ואני פונה בקריאה נרגשת לכל השפויים שחשבו על CJ- לא לקנות CJאים!! אין חלקים! :twisted: :twisted: :twisted:
לא לקנות!

רק סופה!! 8-) :twisted:

ואני חוזר ואומר! לא לקנות CJ!!!!! תשאירו את החלקים למי שצריך... :twisted:

מרוב הפוך על הפוך על הפוך, סמיילים ושאר פרצופים- לא הבנתי מה כוונת המשורר..
בעברית בבקשה?

six 4 life
06-09-06, 00:50
בעברית- עזוב אותך CJ, אין על סופה, כולם אומרים...
אם השיקול הוא זה או זה, אל תקח CJ כי אחרי זה אתה תתבאס שלא קנית סופה.
אם CJ מראש, לך על זה בכיף...

נמרוד
06-09-06, 09:02
יואב, העונים לפני צודקים - אין בעיית חלפים נכון להיום וכנראה לשנים קדימה. החלפים המכאניים המתכלים הרגילים - פילטרים, פלאגים, חוטים, אלטרנטור, סטרטר, רצועות, רדיאטור... וכן הלאה - הם כולם חלקים סטנדרטיים אמריקאים או מייצור/שיפוץ מקומי. אין בג'יפים חלקים "מיוחדים" שיש רק ליבואן.

אם צפוייה להיות בעייה איפשהו, זה ביתרון המסורתי של הג'יפים - מכלולים גדולים מפירוק. לרכב אחר, יפאני או ארופאי, פשוט אין את המאגר העצום (בקנה מידה ישראלי כמובן) של מכלולים וג'יפים שלמים במצב טוב מעודפי צבא. ג'יפ CJ או סופה זה הרכב היחיד שכשהולך לך סרן, גיר, מנוע או טרנספר, יש סיכוי טוב מאד למצוא מכלול טוב ואפילו משופץ כחדש במחיר נמוך.

דוגמא - אני טחנתי קורונה פיניון. אם היתה לי יפאנית כלשהי, הסיפור היה נגמר באלפי שקלים, במרדף אחרי חלקים, בתחנונים ליבואן. לג'יפ - 1100 שקלים לסרן ימ"ח משופץ כמו חדש, ונשאר לי סרן שלם של חלקים ספייר, חלקם שמרתי, חלקם תרמתי לחברים באתר.

זה היתרון הגדול של הסיקס/סופה כשמדברים על עלות חלקים, והיתרון הזה כנראה ישחק עם השנים עבור הCJ ביחס לסופה. אבל זה בהחלט עדיין לא קורא ולא נראה באופק לדעתי.

lizard
06-09-06, 19:12
ונניח והלך סרן ואין להשיג, אז אפשר לקחת סרן של רכב אחר, בדר"כ.

נמרוד
06-09-06, 22:32
ונניח והלך סרן ואין להשיג, אז אפשר לקחת סרן של רכב אחר, בדר"כ.

חשבת על מה שכתבת?

תמיד יהיה אפשר להשיג סרן - לכל רכב, ובוודאי לסיקס. השאלה היא רק המחיר. סיקס וסופה הם כלי הרכב היחידים שיש להם שפע יחסי של סרנים באיכות טובה, זה ההבדל בינם לכל רכב אחר בארץ.

lizard
06-09-06, 22:45
מה שהתכוונתי זה שאפשר לשים סרנים מוונדורה, סרני GM, סרני טויוטה וכדומה. זה לא טריוויאלי אבל אפשרי.

לעומת זאת קשה לי להאמין שמישהו ישים סרן לא של מגנום על מגנום.
מאחר והרכב CJ וסופה יחסית פשוטים מבחינה מכנית. אין כל מיני חיישנים שבודקים כל מיני דברים כמו למשל מערכת כריות אוויר שחייבת להיות מקורית וכדומה. אז אפשר להתאים להם חלקים יחסית בזול. לא חייבים ללכת על מקורי.

-->