PDA

צפייה בגרסה מלאה : נזילת דלק מקרבורטור של CJ5 מה עושים?

elitkh
08-09-06, 14:38
גיליתי היום נזילת דלק מהקרבורטור וקצת קשה לי לזהות מאיפה היא מגיעה בדיוק (קרבורטור על מנוע הוריקאן 4 ציל'). הנזילה היא מתחתית הקרבורטור בחלק הפונה לקדמת הרכב אבל לא מהצנרת המובילה את הדלק לקרבורטור. מה עושים?

תודה
אלי

six 4 life
08-09-06, 20:37
הנזילה שלך כנראה או מאחד המשטחים (היכן שיושב אטם), יכול להיות מכניסת צינור הדלק לקרב', ויכול להיות מברגי הסרק התחתונים (במידה ואתה עם BBD)

הפיתרון הוא די פשוט- קיט אטמים חדש וניקוי.

רפי א.
09-09-06, 17:57
ככל הנראה שהנזילה היא ממשאבת ההאצה ( "פומפה") שעשויה מגומי דק.
אל תיסע כך מפני שהמשאבה יכולה להקרע לגמרי ואז תתקע.

drorbengal
30-09-06, 20:45
אני קצת חדש בפורומים....
יש לי CJ-6 שנת 65 וזה קרה לי פעם...
רציתי לפרק ולנקות את הקרבורטור בקיצור פירקתי אותו וקצת טילטלתי אותו כנראה ואז החזרתי כי הרגשתי את המחתים זזות וכנראה אחת נתפסה... אצלי זה עבד!!!!

צביקה קרבורטור
03-10-06, 20:24
דרור בן גל שלום רב!
מה שמעניין ברכב ובקרבורטור בפרט, שלפעמים מזל גובר על השכל הישר.
על פנ,אין כל אפשרות לפתור בעיית הצפה שנובעת ממצוף תפוס או מחט תפוסה בתושבת שלה, או גרגר לכלוך שתקוע בתושבת ללא פרוק הקרבורטור לגורמים, ופרוק תושבת הקרבורטור, אך מה לעשות שבכל כלל יש יוצא מן הכלל, ולפעמים המזל גובר על השכל הישר , ובמקרה שלך טלטול הקרבורטור גרם לשבב לכלוך להשתחרר ולצוף במאגר הקרבורטור , עד לפעם הבאה , שהוא עלול להסחף שוב ולגרום להצפה.
ברוב המקרים נזילת דלק מהקרבורטור היא לא בעיית אטם יבש , או דיאפרגמה תאוצה ,יבשה /קרועה, אלא אם כן הקרבורטור פורק לא מכבר, ללא החלפת קיט מושלם.
אך כל מקרה לגופו, ודרך מסך המחשב אפשר לנחש, אך לא לאבחן.
בברכה
צביקה

YoavR
03-10-06, 21:58
אלי,

תא המצוף ברבורטור פתוח ללחץ אטמוספרי. אם בדקת את האטם והוא תקין יכול להיות שהקרבורטור מציף והדלק נשפך החוצה מתא המצוף.
ברוב במקרים לכלוך מונע מהמצוף לסגור את פתח הזנת הדלק.

הייתה לי בעבר בעיית הצפה חמורה שגרמה לנזילת דלק חריפה מהקרבורטור. פירקתי אותו כמה פעמים ונקיתי אותו שוב ושוב ללא תוצאות.
בסוף גליתי שהמצוף פשוט נתקע ולא נע על הציר שלו באופן חלק. פירקתי אותו ובעדינות וסבלנות ליטשתי את פני השטח מהאלומיניום בגוף הקרבורטור בסביבת הקדח של הציר.
זה פתר את הבעייה.

עוד סיבה להצפה חמורה היא מצוף מפונצ'ר.

אבל

קרבורטור מציף משפיעה לרעה על הביצועים של המנוע. בעיקר בסרק ומצערת חלקית. אם אתה לא מרגיש שום תופעות לוואי בתפקוד המנוע, אני לא חושב שהנזילה נגרמת מהצפה.

יואב

-->