PDA

צפייה בגרסה מלאה : קושי בשילוב HIGH,LOW

בני58
09-09-06, 21:36
שלום לכולם
כאשר אני משלב לא משנה לאן HIGH ,LOW' השילוב אינו מתבצע בצורה חלקה הדבר מצריך שימוש בכח .
נסיתי לבצע שילוב כאשר המנוע כבוי אותו דבר
ניסתי לבצע שילוב במנוע עובד תוך כדיי מספר לחיצות על הקלץ אותו דבר
מתבצע שילוב אבל רק בהפעלת כוח

למה????????
בני

six 4 life
09-09-06, 22:03
המחלה העיקרית של הטרנספר הזה (dana 300) היא במערכת השילוב המחורבנת שלו.

נסה לשלב 4X4 תוך כדי הרמה איטית של הקלאץ', התגלגלות איטית של הרכב מטר-2 קדימה, עם לחץ מתון על ידית הטרנספר לכיוון ההילוך שאתה רוצה לשלב אליו.

בד"כ הוא יכנס. נסה את השילוב בצורה הזאת ודווח אם הרגשת שנכנס יותר בקלות.

כך או כך- בעמידה במקום קשה לשלב את הטרנספר הזה. תזוזה כלשהיא של הרכב מתבקשת.

בני58
09-09-06, 22:16
ככה עשיתי ואומנם הצלחתי לשלב אבל חשבתי אולי נסעו בלי שמן וגרמו לבעיה כי השילוב עם רבע קלץ משמיע את הרעש של שילוב גלגלי השיניים .
דבר נוסף והוא המעבר מי 4*4 HIGH ל2*4 ממש עדין תזוזה של המוט ממש כלום האם זה נורמלי.
בני

six 4 life
09-09-06, 22:19
את השמן תמיד אתה יכול לבדוק, ואף להחליף בקלות. אם לא החלפת אותו מאז רכשת את הרכב- תחליף שמנים בגיר בטרנספר ובסרנים. רצוי גם במנוע- במידה ולא החלפת עדיין.

לגבי התזוזה הקטנה בין מצב השילוב 4X4 HIGH לבין 2X4, זה תקין. התנועה של הידית קטנה בין השילובים האלו.

razst
09-09-06, 22:20
גם לי היתה את אותה הבעיה (ראה שרשור (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=12812)). מאז כבר למדתי איך לתפעל את הטרנספר והעסק עובד לא רע בכלל :lol: . גם אצלי צריך להעביר מצבים תוך כדי נסיעה איטית וקלאץ. מה שחשוב זה לשלב לפני המכשול. להעביר ל 4X4 LOW באמצע עליה תלולה זה ממש לא פשוט ולפעמים בלתי אפשרי.

רז.

yogibear
09-09-06, 22:31
גם אצלי יש את אותה בעייה, הבעייה נפתרה אחת ולתמיד .... איך ? צריך להכיר את "השגעונות" של הרכב. אצלי השילוב\הוצאה משילוב נעשה תוך כדי תנועה איטית ביותר, אחרת אין סיכוי .
כפי שאמרו קודמיי, השכל לשלב לפני מכשול ולא בתוכו.
מומלץ להחליף לשמן איכותי בכל המכלולים גם יחד.

AvigdorAharon
10-09-06, 07:04
שילוב הידית בין כל המצבים, מתבצע בצורה חלקה על שטח מישורי וללא תנועה של הרכב.
כמובן שזה לא קורה כאשר חסר שמן או כשהוא ישן מידי.

...My Two Cents
אביגדור

טדי
13-09-06, 07:26
יש ציר רוחבי עליו ישבת הידית
משמאל ומימין זה מתחבר לשתי חלקים (משלבים) שהם אחראים לשילוב HI-LOW
כאשר נוצרים בכל המכלול הזה חופשים מוגזמים אז יש בעיות שילוב שבאים לפעמים עם מכה שגורמת לך לחשוב שהנה שברת משהו
יש שיבות פלסטיק שנאכלות ואז נוצרים חופשים וכו'.....

שחר 9
13-09-06, 19:01
אצלי זה משתלב מרגרינה זאת לאחר טיפול במשלבים ,
כמו שטדי כתב ביטול החופשים זה שם המשחק .

עירא
13-09-06, 19:43
אצלי זה משתלב מרגרינה זאת לאחר טיפול במשלבים ,
כמו שטדי כתב ביטול החופשים זה שם המשחק .

שחר,
אני בטוח שאני מדבר בשם הרבה אנשים,
איך לעזאזל מבטלים חופשים וגורמים לדנה 300 לעבור חלק???

עירא

שחר 9
13-09-06, 23:26
כמו שכתבתי מפרקים הכל מנקים ים של טינופת שתפוסה שם , מבטלים חופשים אם אפשר מחליפים את הציר והשייבות , אצלי הדבר נעשה לפני שנתיים ששיפצתי את הגיר ואז פרקתי טרנספר והופתעתי לראות שכאשר הטרנספר היה בחוץ הצלחתי להעביר בין המצבים בקלות רבה מה שלא היה קודם לכן .

כמות הטינופת שמצטברת שם היא אדירה וכנרה שהיא גם תורמת לבלאי.

בזמנו היה לי חלקים מג'יפ שנשחט והיה במצב מצויין אז החלפתי רק את השייבות לחדשות , העסק מחזיק כבר שנתיים טפו טפו .

six 4 life
14-09-06, 02:50
על איזה שייבות אתה מדבר? ועל איזה ציר?

החופשים שאתה מדבר עליהם- הם חיצוניים, כלומר הם מחוץ לטרנספר? -> בידית, במשולש, במוטות השילוב, בציר ידית ההעברה, בבוקסות שדרכן הוא עובר? פרט יותר.

טדי
14-09-06, 07:04
כן כל החופשים המדוברים חיצוניים
פרק פלטה עליונה בריצפת הג'יפ
שחק עם הידית ותראה איך וכמהפשוט השילוב עובד ברגע שהבנת אתה יכול לפרק ולהרכיב ולשפץ את המכלול פשוט מאוד

שחר 9
14-09-06, 23:37
אחרי מה שטדי אמר אין לי הרבה להוסיף המנגנון הוא חיצוני ולא קשור לטרנספר צריך להבין את עיקרון הפעולה וזה הכל .

ואגב ישנם פה חברה צערים שלא זכו להכיר את טדי , אז יש דבר אחד שכדאי שתפנימו מה שהבחור אומר בנושא סיקסים זה חקוק בסלע , תנצלו אותו ואת הידע שלו .
אני אישית לא מאמין בגורואים אבל אם יש משהוא כזה אז זה בטח הוא בנושא סיקסים.
לשמחתי זכיתי להכיר אותו בשנת הסיקס הרשונה שלי ולמדתי ממנו המון .

עירא
14-09-06, 23:45
שחר תודה, עכשיו הבנתי על מה מדובר.
לצערי כבר החלפתי את התותבי פלסטיק שעוטפים את הציר והחלפתי את השאייבות שם והיום אין חופשים בציר אך עדיין להגיד שהוא עובר חלק אני לא יכול (וזה בטרנספר שהחלפתי לא מזמן, אני לא מדבר בכלל על הקודם...).

עירא

בוזי
15-09-06, 10:24
פעם היה לי CJ8. בתקופה ההיא גם היה לי סבא.
הסבא המדובר היה נהג משאית עוד לפני שאני הייתי בתכנון, והוא לימד אותי להשתמש
ב"ציווישן גז", גז ביניים. השיטה היא כזאת:
תוך כדי נסיעה איטית בראשון או שני, מוציאים לניוטרל בטרנספר (אם קשה, נותנים טיפה גז ומשחררים - בחצי שנייה שבין התאוצה ותאוטה יש חופש, וזה הזמן להוציא).
כאשר הטרנספר בניוטרל, נותנים טיפה גז, מייד לוחצים על הקלאץ' ומכניסים לLOW.

העברה מLOW לHIGH: נוסעים ב-4L, (אצלי עבד הכי טוב בהילוך שני), מעלים טיפה את הטורים.
עוזבים את הגז בבת אחת וברגע הזה מוציאים לניוטרל בטרנספר. נותנים לטורים קצת לרדת ומשלבים ל2H, אם זה בזמן, לא צריך קלאץ'.
דורש מעט תרגול, אבל אח"כ שוה את המאמץ - LOW משתלב ויוצא בקלות בכל מצב.

(הערה: תחום הסל"ד שאני מדבר עליו הוא מאוד נמוך. נסיעה איטית = 800 סל"ד, מעלים טיפה את הטורים = 1000, אולי 1100 סל"ד.)

מוקדש באהבה לצעירים שלא זכו לראות "מכוניות של פעם", ונהגים של פעם.

בני58
15-09-06, 19:21
בהמשך לשאלתי הראשונה ולשירשור שהתפתח
אז היום במהלך נסיון לעשות קומבינציה לחלק הקטן שמחבר את כבל הספידומטר לטרנספר ולאחר החזרת מגן הטרנספר לאחר טיפול באגזוז .
בטעות ממש שמתי יד על הדרייבשאפט כדיי להתרוממם מעט ונעשה לי חושך בעיניים הברגים שתופסים את הטרנספר לגיר משוחררים לחלוטין שלפתי אותם ביד בלי מפתח וכנראה שזה הרבה זמן והם חרשו את ההברגות .
חגיגה!!!!!!
עוד 3 שעות עבודה הוחלפו הברגים לעבים יותר פתאום הטרנספר באויר ולא שוכב על המגן ולעצם הענין בנסיון לשלב יש שינוי משמעותי ובהמשך לשירשור מסתבר שיש עוד מה לבדוק
בני

-->