PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניבה זורקת שמן ??

מטאל סלוג
10-09-06, 13:25
קרה לי משהו מוזר בניבה ...אחרי מסע שטח התחיל לי רעש כמו של וינטלטור שנוגע במתכת....אבל הוינטלטור לא נוגע בכלום. זיהיתי סימני שמן לא שרוף על גוף המנוע ...במהירות 120 130 בכביש יהתחילו לי רעשים ממש צפצופים מכיוון שני חורי האוורו של הרכב...למשהו יש מושג מה זה יכול להיות ?

גם המלצה על מוסך טוב באשדוד והסביבה יתקבלו בברכה :)
אני יודע על "אוטוהייטק" שאומנם יקרים אבל מוסך נהדר

לא עוזב את אשדוד .

sagisendler
12-09-06, 08:20
היי

אני לא יודע מה זה אצלך בדיוק רעש של מאוורר שנוגע במתכת אבל בניבה יש מחלה של מותחי טיימינג שהולכים לעולמם ואז שרשרת הטיימינג נוגעת בגוף, מתי פעם אחרונה בוצע טיפול ? האם הוחלפו שני מותחני הטיימינג ?

שגיא

lior_b.s
12-09-06, 10:01
היי

אני לא יודע מה זה אצלך בדיוק רעש של מאוורר שנוגע במתכת אבל בניבה יש מחלה של מותחי טיימינג שהולכים לעולמם ואז שרשרת הטיימינג נוגעת בגוף, מתי פעם אחרונה בוצע טיפול ? האם הוחלפו שני מותחני הטיימינג ?

שגיא

מאוד סביר שזה הרעש שיש לך...

נכון
בניבה הולכים מותחני טיימינג, אבל זו לא מחלה זה קורה בדיוק כמו בכל רכב אחר הרפידות נשחקות...יש כאלה שנשבר להם אבל זה קורה בד"כ לעצלנים שלא מותחים טיימינג בזמן, בספר כתוב כל כמה ק"מ יש למתוח טיימינג ואיך לעשות זאת...כמה באמת עושים את זה?
אני עם אותו מותחן מאז שקניתי את הרכב ויש לי את כל הניירת של הבעלים הקודמים וכל הטיפולים שבוצעו לרכב, זה עדיין מותחן מקורי...וכלום לא מרעיש..
לגבי השמן על המנוע, אם זה בכמויות גדולות יחסית ולא סתם הזעה, יכול להיות שהאטם מכסה שסתומים נקרע ....או, הדבר שיותר נראה לי זה : על המכסה שסתומים מרותך פלאח שמחזיק את המנוף של הגז...תסתכל לשם כבר ראיתי כמה מקרים שהריתוך נשבר או נסדק ונוצר חור קטן שדרכו נוזל שמן, קצת קשה לזהות אבל תנסה לבדוק את זה עם מנוע עובד, אם יוצא משם שמן אתה תראה את זה...

ליאור

מטאל סלוג
20-09-06, 17:55
[QUOTE=lior_b.s]מאוד סביר שזה הרעש שיש לך...

נכון
בניבה הולכים מותחני טיימינג, אבל זו לא מחלה זה קורה בדיוק כמו בכל רכב אחר הרפידות נשחקות...יש כאלה שנשבר להם אבל זה קורה בד"כ לעצלנים שלא מותחים טיימינג בזמן, בספר כתוב כל כמה ק"מ יש למתוח טיימינג ואיך לעשות זאת...כמה באמת עושים את זה?
אני עם אותו מותחן מאז שקניתי את הרכב ויש לי את כל הניירת של הבעלים הקודמים וכל הטיפולים שבוצעו לרכב, זה עדיין מותחן מקורי...וכלום לא מרעיש..
לגבי השמן על המנוע, אם זה בכמויות גדולות יחסית ולא סתם הזעה, יכול להיות שהאטם מכסה שסתומים נקרע ....או, הדבר שיותר נראה לי זה : על המכסה שסתומים מרותך פלאח שמחזיק את המנוף של הגז...תסתכל לשם כבר ראיתי כמה מקרים שהריתוך נשבר או נסדק ונוצר חור קטן שדרכו נוזל שמן, קצת קשה לזהות אבל תנסה לבדוק את זה עם מנוע עובד, אם יוצא משם שמן אתה תראה את זה...

ליאור[/QUOTE

ליאור שלום
תודה על התגובה,הייתי במוסך ונאמר לי שכנראה גומיית אטם הראש נפצעה,גומיית צינור אגזוז כנראה נפגמה או זזה מה שמגביר את הרעש,ויתכן שמשאבת מים מרעישה <השגתי חדשה> או אלטרנטור.
מתחית טיימינג בוצעה לפני כשלשה חודשים. בטיפול האחרון לפני כחודשיים בוצע גם שטיפת מנוע ולא הייתה בריחת שמן...יכול להיות שבעת מתיחת הטיימינג נקרעה גומיית אטם הראש כתוצאה ממכונאי מקולקל ראש בעצמו ?בכל אופן אני מעריך שכל הנזק מסתכם בכ 500 שקלים....מישהו יודע איך להחליף גומייה לאטם ראש ? אגב זה נכון שליד הפלח של הגז היו סימני השמן...אבל בעבודת שטח החזיר לא אמור להזיע קצת ?

lior_b.s
20-09-06, 20:43
אהלן
איך בוצעה מתיחת הטיימינג?
אתה בטוח שמדובר ב"אטם ראש"? נראה לי שאתה מתכוון לאטם מכסה שסתומים...האטם עולה 20-30 ש"ח ...עבודה , אפשר עצמית , אבל אם אתה הולך למוסך רק בשביל זה לדעתי לא יותר מ-150-200 ש"ח...אם אתה מגיע לצפון..תן קפיצה נשתדל לפתור לך את זה...

חג שמח ושנה טובה..

ליאור

lior_b.s
20-09-06, 21:29
עוד דבר
מתיחת טיימינג בניבה היא פעולה פשוטה ביותר שלוקחת בדיוק 3 דקות, ללא נגיעה בשום מכסה או אטם במנוע...
מלבד פתיחה וסגירה של בורג המותחן אין שום נגיעה במנוע...

ליאור

מטאל סלוג
18-12-06, 15:44
עוד דבר
מתיחת טיימינג בניבה היא פעולה פשוטה ביותר שלוקחת בדיוק 3 דקות, ללא נגיעה בשום מכסה או אטם במנוע...
מלבד פתיחה וסגירה של בורג המותחן אין שום נגיעה במנוע...

ליאור

הלו....חג אורות שמח זה שוב אני....אגב אני הבעלים של הניבה של פלנסיה למי שהכיר.
בינתיים מושקע ברכב המון...אבל לא מחליף את הניבה שלי . בכל אופן תודה על העזרה,המנוע עדיין זורק שמן,לא הצלחתי למצוא חור בפלאח של השטנגה והמנוף. עברתי טסט עם צמיגים 215\75R
קצת מוזר אמרו לי להחליף את הצמיגים בטסט הראשון <היו 205> אז החלפתי...ל 215...ואז פשוט הרכב עבר טסט...מדינה של משוגעים או שרק באשדוד זה ככה ? אגב ליאור תשלח לי בפרטי איפה בצפון אתה ואקפוץ. החלפתי אטם מכסה שסטומים ומתחתי את הטיימינג,אבל לא הצליחו למצוא מהיכן הנזילה...יש אפשרות שהנזילה היא ממכסה השמן מנוע ? הוא לפי מיטב ידיעתי דיי אטום.
אני מחליף עכשיו את הג'נטים למגנזיום למרות שהמגנזיום המקוריים דיי טובים אז עם משהו צריך..
בנוסף מישהו יודע איפה צריך לגרז את הרכב ? האם אפשר להחליף את היוקים ליוק ישן אך עם צלבים בעלי פיטמות שאפשר לגרז ? וגם...מישהו אמר לי שכל הניבה אוכלת חלודות כי הברזל לא מגולבן ולכן כשמרתכים לבוגי או סדקים זה לא תופס...משהו יודע איך אפשר להמנע מהחלודות האלו ? כמו בקפיצים ועל מכסה מנוע ובמיסבים ?

חג אורות שמח לכולם

"יש סיבה טובה למה הרוסים לא נחתו על הירח...צריך קוסמונאוט כדי להבין את מערכת החשמל "

מטאל סלוג
18-12-06, 15:47
הלו....חג אורות שמח זה שוב אני....אגב אני הבעלים של הניבה של פלנסיה למי שהכיר.
בינתיים מושקע ברכב המון...אבל לא מחליף את הניבה שלי . בכל אופן תודה על העזרה,המנוע עדיין זורק שמן,לא הצלחתי למצוא חור בפלאח של השטנגה והמנוף. עברתי טסט עם צמיגים 215\75R
קצת מוזר אמרו לי להחליף את הצמיגים בטסט הראשון <היו 205> אז החלפתי...ל 215...ואז פשוט הרכב עבר טסט...מדינה של משוגעים או שרק באשדוד זה ככה ? אגב ליאור תשלח לי בפרטי איפה בצפון אתה ואקפוץ. החלפתי אטם מכסה שסטומים ומתחתי את הטיימינג,אבל לא הצליחו למצוא מהיכן הנזילה...יש אפשרות שהנזילה היא ממכסה השמן מנוע ? הוא לפי מיטב ידיעתי דיי אטום.
אני מחליף עכשיו את הג'נטים למגנזיום למרות שהמגנזיום המקוריים דיי טובים אז עם משהו צריך..
בנוסף מישהו יודע איפה צריך לגרז את הרכב ? האם אפשר להחליף את היוקים ליוק ישן אך עם צלבים בעלי פיטמות שאפשר לגרז ? וגם...מישהו אמר לי שכל הניבה אוכלת חלודות כי הברזל לא מגולבן ולכן כשמרתכים לבוגי או סדקים זה לא תופס...משהו יודע איך אפשר להמנע מהחלודות האלו ? כמו בקפיצים ועל מכסה מנוע ובמיסבים ?

חג אורות שמח לכולם

"יש סיבה טובה למה הרוסים לא נחתו על הירח...צריך קוסמונאוט כדי להבין את מערכת החשמל "

נ.ב - מים ופיח מהאגזוז...סימן שהראש גמור ? מה לגבי זיופי מנוע איך לכוון ?

חנן-ג'יפולוג
18-12-06, 16:59
מים כשהרכב קר? נורמלי. כנ"ל פיח.

-->