PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנועי שתי פעימות-מיקום מחזירי שמן.

חנן א.
11-11-03, 13:32
http://bigbuckrack.com/polaris_350L_cylinders.htm

http://bigbuckrack.com/images/PolarisParts/Polaris_350L_crankcase.gif

מישהו יכול להסביר לי למה מחזירי השמן (מחזירי התערובת במקרה שלנו) נמצאים מצידי המיסבים של הקרנק , ולא המיסבים מצידי המחזירים? אם זה היה הפוך המיסבים היו יכולים לשחות בשמן אמיתי, השמן של האלטרנטור ושל המצמד, (או להיות אטומים ומלאים בגריז) ולא בתערובת המפוקפקת של אוויר/דלק/שמן ?

זו לא סתם שאלה, ידוע שחיי מיסבי הקרנק במנועי שתי פעימות קצרים מהסיבה הזו.

רן סיטון
22-11-03, 10:41
איזה שמן יש בצד של האלטרנטור?
עד כמה שזכור לי זהו צד יבש.

חנן א.
23-11-03, 10:22
בפולריס, במקרה, הצד של האלטרנטור יבש, וגם הצד של הגיר, כי מדובר בואריאטור.
באופנועים, מאידך, הצדדים רטובים. האלטרנטור טבול בשמן, וגם המצמד. שם הסידור של מחזיקי השמן שונה?
בכל מקרה, גם בפולריס יכלו, אם המיסבים היו בחוץ, לשים מיסבים אטומים, שאני מאמין שאורך חייהם היה עדיף מאשר מיסבים שמשומנים על ידי תערובת אוויר/דלק/שמן דלילה.

polar bear
24-11-03, 21:50
מה שאתה בעצם אומר זה, ששמן מעוקת השמן במנוע שתי פעימות לא מגיע למיסבי הקרנק?

מענין, בלחץ בטח שלא כי אין שם משאבת שמן, נכון?

אם זכרוני אינו מטעני אז אין בכלל שמן בחלל הצילינדר עצמו { אני מדבר על כל המיכלול לא רק על החלק שנעה בו הבוכנה } וכל צרכי השימון מתקימים ע"י השמן שבתערובת.

עכשיו , יכול להיות שאילו הסידור היה הפוך, אז המחזש"ים היו מתבלים כתוצאה מחימום יתר עקב קירבה יתירה לגזי הפליטה??
לא יודע, גם לי זה נישמע מוזר.

אני אזרוק עוד רעיון.
אני מבין שאלה מיסבים היחידים לאורך הציר? אז אולי אם הם היו יושבים בתוך השמן, הם היו מחממים אותו, והוא היה הופך לפחות יעיל במטלותיו האחרות - גיר ואלטרנטור{ ?? }

עוד דבר שיכול להיות זה פשטות פיתוח, לקחו מנוע שתי פעימות רגיל{ נגיד פק-פק }., וחיברו לו מערכות על מנת שיתאים לכלי רכב, והשאירו את המיבנה שלו כמו שהיה קודם .

חנן א.
24-11-03, 22:33
מה שאתה בעצם אומר זה, ששמן מעוקת השמן במנוע שתי פעימות לא מגיע למיסבי הקרנק?

אין עוקת שמן לקרנק במובן המוכר לנו.
אם יש בצדדים שמן, אז הוא מיועד למכלולים אחרים, כמו מצמד, אלטרנטור, גיר וכו' .

מענין, בלחץ בטח שלא כי אין שם משאבת שמן, נכון?

נכון.

עכשיו , יכול להיות שאילו הסידור היה הפוך, אז המחזש"ים היו מתבלים כתוצאה מחימום יתר עקב קירבה יתירה לגזי הפליטה??

גזי הפליטה יוצאים ישר מתא השריפה, דרך חור בצד הצילינדר אל האגזוז, אין בינם ובין הקרנקייס כל מגע.

אני מבין שאלה מיסבים היחידים לאורך הציר? אז אולי אם הם היו יושבים בתוך השמן, הם היו מחממים אותו, והוא היה הופך לפחות יעיל במטלותיו האחרות - גיר ואלטרנטור{ ?? }

אולי, נשמע לי קלוש על פניו.

עוד דבר שיכול להיות זה פשטות פיתוח, לקחו מנוע שתי פעימות רגיל{ נגיד פק-פק }., וחיברו לו מערכות על מנת שיתאים לכלי רכב, והשאירו את המיבנה שלו כמו שהיה קודם .

שוב, למה בפק-פק המחזירים מחוץ למיסבים ?

polar bear
24-11-03, 22:42
בפק-פק לא צריך מחזירים כי אין עוקת שמן, כי אין מערכות שדורשות שמן, אז גם ככה אין מה לאטום במחזש"ים.

לא?

מיותר לצין שגם לי כל ה"תירוצים" האלה נשמעים כלושים משהו.
כי מצד שני אני בטוח שאת כל שאר הבלוק ,שמחזיק את הקרנק ושאר הירקות, תכננו מחדש.

הענין הזה קים בכל מנועי ה 2 פעימות או רק אצלך?

חנן א.
24-11-03, 22:50
למיטב ידיעתי זה כך בכל השתי פעימות אבל אני מוכן ללמוד משהו חדש אם זה לא כך.

בפק-פק לא צריך מחזירים כי אין עוקת שמן, כי אין מערכות שדורשות שמן, אז גם ככה אין מה לאטום במחזש"ים.

לא?

לחלוטין לא נכון. תמיד צריך מחזירי שמן כדי למנוע בריחה של תערובת אל מחוץ לקרנקייז או שאיבה של אוויר נקי פנימה.

polar bear
24-11-03, 23:06
לא בהכרח, אם אין לי שמן, שאמור לשמן ציר, אני יכול לאטום את הקייס בצורה שהציר לא יעבור דרך האטימה.
נגיד צינור סרן - אם הצריה היתה נגמרת מיד אחרי המיסב, אז במקום מחז"ש, היה אפשר פשוט לשים שם מיכסה אטימה.

אני בתהליך של לילמוד משהו חדש .

חנן א.
24-11-03, 23:12
בסופו של סיפור, אתה מעוניין שהמנוע לא רק יעשה רעש אלא גם יניע משהו, אז הציר שלו צריך לצאת מהמנוע לעולם החיצון (שלא לדבר על הנעה של המגנטו).

חנן א.
25-11-03, 12:12
עכשיו עלה לי רעיון שאולי יש כאן עניין של תחזוקה:
במקרה של בלאי במחזירי השמן, אולי בצורת הבנייה הזו, ניתן להחליף אותם ללא פירוק המנוע.

כשיגיע אליי ספר התחזוקה, אני אוכל לראות אם הרעיון הזה נכון.

yoavshefer
08-02-04, 20:52
כמו שנכתב חייבים את מחזירי השמן על גל הארכובה כדיי שלא תהיה בריחת תערובת.במנוע שתיי פעימות התערובת{דלק אויר שמן} קודם עוברת בבית גל הארכובה ורק אח''כ מגיעה לצילנדר. עשיתי הרבה פעמים אוברול לפולריסים מעולם לא ניתקלתי במנוע שהלכו אצלו המיסבים לפניי הבוכנה{ואוברול כולל תמיד החלפת מיסבים בכל מיקרה}. ניתקלתי בהרבה מנועים שהלכו להם מחזירי השמן, ואם הם היו מורכבים הפוך היה צריך לפתוח את המנוע!!

yoavshefer
08-02-04, 20:55
השימון למיסבים מגיע מהתערובת{אויר דלק שמן}

-->