PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיית מלחם

LAREDO
11-09-06, 18:20
במלחם שלי QUICK 969, נראה לי שיש לי בעייה.
החוד של ראש ההלחמה לא חם מספיק.
בהלחמות של מעגלים מודפסים זה מאוד מפריע.
יש ראשים כאלה להחלפה? או שצריך להחליף את כל הידית?

חימושניק
11-09-06, 18:52
במלחמים מסוג זה, טמפרטורת הראש נקבעת ע"י גוף החימום ללא קשר לראש המורכב על המלחם (בניגוד למלחמי WELLER הישנים - בצורת אקדח גדול שבהם גודל הראש קובע את הטמפרטורה).

אם אתה מעוניין במלחם איכותי, תוצרת יפן בעל 2 דרגות הספק (30W ו-120W) מתחלפות בלחיצת כפתור, ניתן להשיג כזה בחנויות האלקטרוניקה בשד' הר-ציון בת"א, מתוצרת GOOT. אני ממליץ על מ.כהן ברח' וולפסון 58 (מתפצל משד' הר-ציון). עלות המלחם למיטב זכרוני כ-100 ש"ח.

בכל מקרה, תצטרכו לבקש בחנות "מלחם אקדח של GOOT".

אלכס.

נ"ב: בשום אופן אל תסתפקו במלחמים של ZICO או דומים להם. הם לא שווים את זה.

LAREDO
11-09-06, 20:47
אני חושב שלא הבנת.
זו תחנת הלחמה מקצועית
http://www.talmir.co.il/catalog_files/catalog_images/large_images/527.gif

landrover
11-09-06, 21:29
הי ,

יש לי תחנת הלחמה דומה לשלך,

וגם הייתי במצב שלך - עם הזמן הראש הלחמה נישחק (יש עליו ציפוי מיוחד) ולא מוליך טוב חום

ניתן להחליף רק את הראש (עלה קצת פחות ממאה שח), אני קניתי בחיפה בהדר בחנות אלקטרוניקה.

אמיר.

חימושניק
11-09-06, 21:44
עכשיו כן הבנתי, סליחה על התשובה הלא מתאימה :oops:.

לענייננו, כאשר התחנה מציגה שהמלחם חם (LED כבוי כנראה, אבל אני לא מכיר את הדגם הזה ספציפית) ואתה שם חתיכת בדיל על ראש המלחם, האם הוא ניתך?

האם יש על הראש שכבה של "קורוזיה" בצבע אפור כהה על שחור? אם כן, גרד בעדינות את שכבת הקורוזיה באמצעות הצד הקהה של סכין יפנית.

האם אתה נתקל בבעיה כאשר אתה מנסה להלחים מעגלים עם פדים (שם מקצועי לקטעי המוליכים אליהם מלחימים את הרכיבים) גדולים/ רכיבים גדולים במיוחד/ רכיבים המחוברים ל-HEAT SYNC ?

אם כן הבעיה שלך היא בהולכת החום אל העצם המולחם, ראש גדול יותר יכול לעזור, עד גבול מסויים (גבול ההספק של המלחם, אני מניח שההספק של המלחם שלך הוא כ-50W) ואז פשוט תצטרך לחמם את איזור ההלחמה יותר זמן, או לקנות לתחנה ידית בהספק גדול יותר (מדרגת ההספק הבאה בתחנות כאלו היא 80W).

קח את המלחם (רק את המלחם, לא צריך את כל התחנה) לחנות האלקטרוניקה הרצינית הקרובה לביתך ובקש ראשים גדולים יותר המתאימים לדגם זה.

אם אתה (או מישהו מבאי הפורום) צריך עזרה בהלחמות מקצועיות, אתם מוזמנים אלי למעבדה בראשל"צ ואני אשמח לעזור לכם ללא תמורה.

אלכס.

LAREDO
11-09-06, 22:09
הראש ממיס בדיל בקלות. אני עובד עם בדיל דק מאוד 0.6-0.8. הבעייה היא בשפיץ שלו. שמה אין מספיק חום לדעתי. אתה חושב שכדאי להחליף את הראש?

חימושניק
11-09-06, 22:46
שווה לדעתי לנסות להחליף את הראש, הייתי מנסה גם ראש עם שטח פנים גדול יותר. בכל מקרה העלות של הראשים לא אסטרונומית - עד 50 ש"ח לראש למלחמים בסד"ג הזה.

חימושניק
11-09-06, 22:47
עוד משהו קטן לפני שאתה הולך לקנות ראש חדש. נסה לשפשף את הראש בצמר פלדה מהסוג הגס כשהוא חם, במיוחד את השפיץ, הטריק הזה מחזיר ראשים סוררים לתלם בחלק גדול מהמקרים

חימושניק
11-09-06, 22:49
עוד משהו קטן לפני שאתה הולך לקנות ראש חדש: נסה לשפשף את הראש בצמר פלדה מהסוג הגס כשהוא חם, במיוחד את השפיץ, הטריק הזה מחזיר ראשים סוררים לתלם בחלק גדול מהמקרים

sherifon
12-09-06, 02:30
ה"פטנט האחרון עם צמר פדה הוא הכי יעיל בעבורי- ( ואני מלחים עם מלחם גז -פחות מדוייק)

איציק - 4X6ZH
12-09-06, 08:16
למלחמים מהסוג הזה ( שניתן להחליף להם את ראש ההלחמה ) נוצר חופש בתושבת
ראש ההלחמה על גבי גוף החימום .
על מנת לקבל הולכת חום טובה היצרן מלביש תותב מנוחשת על גוף החימום ועליו את ראש ההלחמה .
כתוצאה מחימום קירור נוצר חופש בין תותב הנחושת ( צינורית דקה ) לבין ראש ההלחמה .
החופש הזה מבודד את החום של גוף החימום . מה שגורם למלחם להיות קר . ( במיוחד בקצה )
הפתרון הוא להחליף את ראש ההלחמה ולהקפיד שלא יהיה חופש בין תושבת ראש ההלחמה
לגוף החימום .
ראשי הלחמה מפתחים חופש ויש להקפיד ולהחליף ולא להעלות את דרגת החום ( זה לא עוזר )
איציק

-->