PDA

צפייה בגרסה מלאה : מוט מייצב האחורי.

ILIYA
13-09-06, 16:37
שלום , בטיול האחרון נישבר מחבר בין מוט מייצב ולסרן מצד ימין .
אורך של מחבר המקורי 23 ס"ם . לאחר בדיקה הרכבתי מחברי מוטות של פג'יו 306 קידמיים ,מתאימים בול רק אורכם 30 ס"ם . לא מרגיש תנודות של רכב בפניות בסיבובים .
השאלה : אם הגדלת אורך של מחבר משפר את מהלך המיתלה האחורי ?
כמובן הרכב מוגבע ע"י קפיצים "KING" ומורכבים בולמי קוני ארוכים ממקורים.

עדיין לא עשיתי בדיקה בפועל .

sagigush
13-09-06, 19:26
איליה
צור איתי קשר 0522908892

אני גם החלפתי לדגם הזה וב וורדית הוא נתלש ונכנס לי בגלגל הלך לי MTR

הכי טוב בלי מוט מיצב בכלל

שגיא

ILIYA
13-09-06, 23:44
שגיא תודה , פתחתה לי את העיניים , ופתאום הכל ברור ומקושר.

אז ככה , בטיול האחרון היה לי גם "פנצ'ר" ,בזמן עליה ארוכה עם הצלבות ,הרגשתי שהלך צמיג אחורי ימני , BF AT בן חודש , לא יכלתי לעצור היתי חייב להמשיך בעליה עד הסוף , ולאחר שעליתי הצמיג היה גמור ולא היתה אפשרות לגלות מה גרם לפנצ'ר .
בזמן החלפת גלגל סמתי לב על מקשר של מוט המייצב שבור , ומתבייש אני , לא קשרתי בין הדברים.
לאחר תגובה של שגיא הכל הסתדר בשורה ברורה לגמרה .
1 , גלגל הימני האחורי ירד לבור ,בזמן שגלגל השמאלי עלה ועשה פיטול למות המייצב .
2. נשבר מקשר ימני של מוט המייצב באמצע מעומס (בלאי) ואז עלה למלה עם מחציתו השבור מסתקל למתה כמו מסמר , ממש מעל הגלגל שעדיין בבור .
3 ברגע שגלגל הימני התחיל לעלות ושמאלי לרדת, ביחד עם מוט המייצב ,החלק השבור פשות ניכנס כמו סכין ופינצ'ר את הגלגל .

פשות וברור :roll:
בקשר למוטות של פיג'יו ,הבנתי את תעות , מחר מוריד אותם ביחד עם המוט .

שוב תודה , לומדים ללא הפסקה :smile: :smile: :smile: :smile: :smile:

eran4x4
14-09-06, 12:57
נסיעה ללא מוט מיצב פוגעת קשות ביציבות שלכם בכביש, במיוחד בתמרוני חירום!

ILIYA
14-09-06, 15:34
היום הסרתי את המוט המייצב , עשיתי מבחן בנסיעה די פרוע עם בדיקה של כל המצבי חירום , עצירות וסלאלום .
האמת לא הרגשתי הרבה הבדל ,מתרגלים לאחר זמן ממש קצר.

חנן-ג'יפולוג
14-09-06, 17:04
מצטרף לערן. זה פוגע ביציבות אחרת הוא לא היה שם. זה לא שווה את זה. אם צריך לחזק מוטות קישור, תחזקו, אבל אל תורידו.

sagigush
15-09-06, 12:56
בנוגע למוט מיצב של איסוזו

המוט הוא צינור חלול שאפשר לעקמו ביד , הוא חלש ואין כמעט הבדל איתו ובלעדיו

הוא כלכך חסר משמעות ש חברת קלמיני מיצרת מוטות כאלו לטרופר מחוזקים למי שמעוניין ביציבות

כך שהסרתו היא כמעט ואינה מורגשת

מה כן כדאי לשלב את ההסרה עם בולמי קוני ולחזקם מידה אחת מתחת למקסימום זה בהחלט נותן לאוטו פחות נסיונות גלגול ומעניק יציבות יותר גבוהה מאשר בולמים מקוריים ומוט מייצב

זוהי דעתי והיא דעה אישית פרטית ונכונה לי בלבד

כמו כן ההסרה אינה חוקית לכן כל אחד אך דעת עצמו יעשה מה שמתחשק לו

ההמלצה היא לנסוע כחוק אך לדעת שיש אופציה אחרת לא מזיקה כידע בלבד :lol:

ILIYA
15-09-06, 22:24
שוב שלום.
מסקים עם כל מילה של שגיא.
בקשר לבולמי קוני ,זה מה שמורכב אצלי בתרופר ומכוון בתרגה 2 מתוך 3 -עושה תרומה טובה ליציבות .
בקשר לחוק -כל רכב שטח משופר , בישראל מתאים להורדה מהכביש , הכל תלוי למצב רוח של שוטר תנועה . בטוח ב- 100% שבמשרד הרישוי יבחנו על חוסר מוט מייצב אחורי בטרופר שממש לא בולט.
כמובן כל אחד בוחר לאחריות שלו מה להוסיף ומה להורית ברכב שטח שלו .
אם היתי משתמש בטרופר כרכב כביש בלבד, לא היתי מעלה את השאלות בכלל.

sofanish
19-09-06, 14:27
Hi all
I've droven for 3 monthes without the rear stabilaizer bar and it isn't senseable almost
If the driver won't try to compite in Formula 1 racing with his Trooper than everything will remain the same
For your concideration only

Itay
Romania

חגי
19-09-06, 18:26
אבל הגרוטאה שלך (איתי) לא שוקלת כמו של אילייה !

לא ממליץ לאילייה לסוע ללא המוט הנ"ל (הוא גם לא יסע בלעדיו לדעתי).

ILIYA
19-09-06, 22:30
חגי , בוקר טוב .
המוט כבר מספר ימים בחוץ . :grin:

gooja
20-09-06, 20:29
לגבי משקל, ה GMC בלי סטבילייזר אחורי כבר שנה וחצי, ואין בעיה.

צריך להתאים סגנון נהיגה, להיזהר בסיבובים, בעיקר בכביש רטוב, וזהו.

עברתי כך פעמיים טסט, בטסט קאר (אשר נחשבים למחמירים), והבעיה היחידה היתה רישום הצמיגים.

אפי

ארז
20-09-06, 23:08
ברור לי שרכב ללא מיצב הוא פחות יציב מרכב עם מיצב, אני מקווה שגם לכם ברור.
אחרי שהבנו את זה באופן אישי אני בהחלט מבין למה מישהו רוצה לפרק את המיצב לטובת מהלך מתלה טוב יותר בשטח,אבל כאן אתם לא מדברים על זה, לכל הדוברים אם אני לא טועה יש מערכות מתלה סטנדרטיות(זאת אומרת גם כאלו שנקנו אבל מיוצרות במיוחד עבור הרכב כגון אולדם/טפדוג וכו').
אם כך למה לפרק מיצב? זה הרי לא מוסיף כלום(אולי קצת בתחושה של רכב גמיש יותר).
ואם כבר למה לא לבנות מיצב פריק?

נמרוד
21-09-06, 14:54
אני לא יודע מספיק כדי להסביר אז אני לא מנסה, אבל המייצב האחורי בכלי רכב מהסוג שאנחנו מדברים עליו חשוב פחות מהקדמי. בהרבה כלים דומים, או בדורות קודמים של אותם כלים, אין בכלל מייצב אחורי, ופירוק של מייצב אחורי הוא בעל השפעה מועטה.

אני הייתי מעיף את המייצב האחורי.

ILIYA
21-09-06, 22:07
לארז שלום .
לא מדברים על מהלך מיתלה ????? עז למה המוט נשבר ??????
ברכב שלי מורכבים קפיצים ארוכים יותר וגם בולמי קוני שבפתיחה הם גם ארוכים יותר ממקוריים . ברור שזה משפר מהלך מיתלה אחורי , מהלך מיתלה סטנדרתי גם לא מבייש .
במהלך מיתלה משופר עם מוט מייצב סתנדרתי , מה שעוצר את הגלגל - בולם , הכוחות שמהם מתחיל לסבול מוט מייצב הסטנדרתי הם הרבה יותר גדולים ,ליפני פתיחת בולם עד הסוף המוט מנסה לעצור את הגלגל ,סובל,סובל ,סובל ובסוף נשבר וגרם לעוד נזק בצמיג בזמן ממש לא מתאים.
כל זה לא קורה , אם נוסעים רק על הכביש ולא בודקים את מהלכי מתלים בשטח .
נכון שיש הרבה יותר חשיבות למוט מייצב קידמי ברכבים מסוג הזה , וקיימים רכבים ללא מוט מייצב האחורי בככל .אני שקלתי לבנות או ניתוק מהיר או להרכיב מוט מחוזק וארוך יותרולאחר מספר ימים ללא מוט הפסקתי לחשוב על זה , כי חבל .
אני מכיר את הרכב שלי טוב מואד ויכול שוב להגיד -לפי הרגשתי שאין הרבה שינוי בהתנעגות של רכב (טרופר קצר ,מוגבע ) עם המוט מייצב אחורי ולאחר הורדתו.

זות לא המלצה להוריד מוט מייצב האחורי לאנשים אחרים , כול אחד בוחר , איזה חלקים מורידים או משאירים ברכב שלו. :!: :!: :!: :!:

בנוסף הרכבתי היום רצועות הגבלה של פתיחת בולמים ממש ליפני פתיחה מלאה. :mrgreen:

ארז
21-09-06, 22:25
בכמה הבולמים שלך ארוכים מהמקוריים?
קפיצים החלפת?
לאיזה?
איזה עובי הם וכמה סלילים?
כנ"ל אותה שאלה על המקוריים?
מדדת מהלך או שאתה רושם התרשמות בלבד?

אגב אני מקווה שזה לא נראה כאלו אני תוקף אותך או מישהו כאן, גם ברכב שלי שיניתי קלות את המתלה.... ;-)

http://img161.imageshack.us/img161/10/ms1193382tb4.jpg

ILIYA
22-09-06, 15:07
ארז שלום . נו מאמת לא נתחיל להשוות מהלכי מיתלים של דיפנדר וטרופר.

הבדלי פתיחה של הבולמים המסור בהקדם .

בתמונות , לא בדיקה ממש נכונה של מהלך מיתלה ,עם רצועת הגבלה , הרמתי את הגלגל עם HI LIFT ממש לא עד הסוף , לא היתה לי רמפה.

ILIYA
23-09-06, 20:40
המשך תמונות .

קנון טרופר
24-10-06, 22:49
אצלי יש מהלך מתלה מוגזם
הקפיצים עפו לי בשבת האחרונה
אי לכך עושה קונוסים ארוכים יותר
אצלי אורך הבולם 64 ס"מ
המקורי 50 ס"מ

קנון טרופר
24-10-06, 22:52