PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיות בראש מנוע = מנוע מנפח?

עמי
11-11-03, 16:19
האם מנוע מנפח (לחץ חיובי בפתח מילוי השמן) מצביע בהכרח על בעיית רינגים או שיתכן והניפוח נגרם דווקא מבעיה כלשהי בראש המנוע (שסתומים/מובילי שסתומים)?

חנן א.
11-11-03, 16:23
או בעיית רינגים, או מערכת PCV לא תקינה/סתומה.

רכס חיים
10-12-03, 19:45
איזה נוזל אני יכול לשים מעל הבוכנות כשאני מפרק את הראש כדי לשחרר את הרינגים התפוסים. נפט יכול לעזור? יש משהו יותר מומלץ??

asafk
10-12-03, 20:02
חיים-
אם אין ציפוי- נוזל בלמים יעבוד יותר טוב מנפט. אבל בזהירות לא ללכלך שום דב אחר. זה חומר שאוכל הכל.

עמי- המנוע שלך מוציא עשן בסרק ומייד אחרי שנותנים גז. אני לא זוכר מה הסידור המדוייק בלנדרובר- אבל זה יכול להיות סה"כ גומיות של השסתומים.

אסף.

eran4x4
10-12-03, 20:36
אסף

עמי=סיקס=עמיקם בג'יפטריפ (ההוא מחברת חשמל עם סיקס קצר פתוח עם מיכלי מים ממטפים)

נמרוד
10-12-03, 20:43
אסף

עמי=סיקס=עמיקם בג'יפטריפ (ההוא מחברת חשמל עם סיקס קצר פתוח עם מיכלי מים ממטפים)

להיפך ערן... עמי שהוא עמי עם Zין בג'יפטריפ (בחור גדול, עם לנדרובר אדום... כמו ארז אבל עם שכל) הקדים את עמיקם על השם עמי, כך שעמיקם שהוע עמי בג'יפטריפ נאלץ להסתפק בעמיקם פה. או להיפך. :lol:

אריה פאהן
10-12-03, 22:26
אתה יכול לשלול/לאשר בעיה בראש מנוע ע"י זה שתפתח את פקק מיכל העיבוי (שהמנוע קר)תניע את המנוע אם יהיה לך יציאת אויר כמו קומפרסור יש בעיה בראש המנוע
כמו כן שעון החום מזנק לקצה הסקאלה במהירות בעת מאמץ ,וגם מתקרר במהירות לאחר כיבוי המנוע
הכל באמת בהנחה ששאלת על לנדרובר :D

gluk
10-12-03, 22:47
ואם במנוע עסקינן, אז גם לי שי שאלה - מנוע שלי מוציא עשן לבן בטורים גבוהים, ואוכל שמן כאשר עובד הרבה זמן בטורים גבוהים (בנסיעה של יותר מ-10 דקות במהירות מעל 120, לדוגמה). לא יודע מה בדיוק הטורים, המד שהתקנתי לא בדיוק עובד כמו שצריך... מה בדיוק גמור? טבעות, רינגים, עוד משהו? לא מרגיש ירידה בכח, אבל במנוע כזה (V8) לא בטוח שמרגישים את זה כ"כ מהר...

האמת, כרגע זה רק תאורטית, גם ככה אין לי כסף עכשיו לשיפוץ, ככל שיסע- יסע, אבל מעניין בכ"ז... :shock:

עמיקם
11-12-03, 10:06
עמי אתה גורם לבלבול רציני באתר ,אולי נחזור לשמות המקוריים :)

עמי בלי Zין :lol:

איציק - 4X6ZH
11-12-03, 11:19
מי שכתב בילבול צודק אני לא יודע לאיזה בילבול אתה מתכוון.
אני לא בדיוק יודע איך לענות על כל השאלות ורוב התשובות שכלל לא נכונות .
יש לבדוק דחיסה על מנוע קר
יש לבדוק דחיסה על מנוע חם
יש לבדוק דליפות לחץ לכל צלינדר על מנוע חם . ( לא יזיק גם על מנוע קר )
רצוי להחליף שמן מנוע + מסנן לפני הבדיקות .
והדבר הראשון והחשוב מכל כמו שחנן כתב PCV
או בעברית פשוטה נשמי מנוע כולל שסתום הנשם .
רק על בסיס הנתונים האלה אפשר להבין מה מתרחש במנוע ולהחליט על כיוון התחזוקה הנדרשת .
הבדיקות האלה הם לא כל כך מסובכות לפחות בדיקת דחיסה ביחס לכל הצלינדרים .
איציק

yossivarman
13-12-03, 21:37
מתי יודעים ששסתום pcv סיים את חייב

חנן א.
13-12-03, 21:45
בצע חיפוש.

רכס חיים
02-02-04, 02:00
עקב ניפוח של המנוע, כיצד אני בודק והיכן נמצאים נשמי המנוע??

סוזי המשתוללת
03-02-04, 11:24
עקוב אחר הצינורות :P
בד"כ שסתום הpcv פולט גזים רעילים לסביבה ולכן על מנת שלא לפלוט אותם סתם כך הם עוברים "מיחזור "
מהשסתום יוצא צינור לבית הפילטר אויר ומשם לתוך מערכת היניקה (קרב / סעפת / הזרקה )וכך הם נשרפים בתא השריפה ויוצאם דרך האגזוז
ככה זה לפחות בסמוראי

עמי
04-02-04, 10:40
באותו עניין:
הצינור שיוצא מהנשם מתחבר לצימור האוויר שיוצא מפילטר האוויר, לפני הטורבו והאינטרקולר.
צפויות להיות איזה שהן השלכות שליליות על חיבור הצינור הנ"ל ישירות לסעפת, אחרי האינטרקולר? האם אדי השמן חיוניים לשימון הטורבו (יש לו הזנת שמן נפרדת), או שהם רק מזיקים לו?

חנן א.
04-02-04, 10:43
אתה תקבל לחץ טורבו לתוך הקרנקקייס מה שיגרום לפריצת שמן פרועה מכל חור אפשרי.

-->