PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחיר לסופה

jn
11-11-03, 17:34
אין לי נסיון יותר מידי ברכבי שטח, בטח שלא בהערכת מחיר.
אני מחפש סופה לקניה ומצאתי סופה ארוכה 93 עם שיפורים (נעילה אחורית, קפיצים ובולמים משופרים, מנוע שנת 97), באופן עקרוני מתוחזקת טוב ובמצב חיצוני ככה ככה.
המחיר המבוקש 40500. האם זה סביר??
תודה מראש

נמרוד
11-11-03, 17:55
יקר. מהסיבה הפשוטה, שסופה מודל 95 עם מפרט זהה ואף טוב יותר, ובמצב מצויין (אסף הוא חבר לטיולים) , מוצעת למכירה באתר כרגע ב42 אלף שקלים:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=1317

אתה לא צריך להבין הרבה בג'יפים - צריך להבין איך כל שוק עובד.

jn
11-11-03, 18:02
נמרוד
קודם כל תודה על התגובה.
דבר שני, אז מה זה מחיר סביר (אני די מתעקש על סופה ארוכה).
ודבר שלישי, אם מבחינה חיצונית יש קצת חלודות בגוף ואולי אפילו מספר סדקים האם שוה להכנס לזה (מנסיונך).
בהנחה שאין לי שום ידע בפחחות...

נמרוד
11-11-03, 18:12
נמרוד
קודם כל תודה על התגובה.
דבר שני, אז מה זה מחיר סביר (אני די מתעקש על סופה ארוכה).
ודבר שלישי, אם מבחינה חיצונית יש קצת חלודות בגוף ואולי אפילו מספר סדקים האם שוה להכנס לזה (מנסיונך).
בהנחה שאין לי שום ידע בפחחות...

תראה, אני לא אומר שהמחיר לא סביר. אם הרכב מתאים לך ונראה לך, והמחיר מתלבש לך על חשבון הבנק בסדר, אז המחיר אולי כן סביר. במקרה הזה אני מייד מצאתי סופה אחרת, טובה יותר במחיר דומה - המשמעות שהמחיר של הסופה שאתה מציג גבוה מדי לשוק הנוכחי. אם החלטת על ארוך (החלטה חכמה דרך אגב) אז אתה צריך לראות מה המצאי בשוק של סופות ארוכות, ולפי זה להחליט מה סביר. אם, כדוגמא קיצונית, זו הסופה היחידה בארץ המוצעת למכירה כרגע שמתאימה לדרישות שלך, אז המחיר סביר בהגדרה.

ניר ל
11-11-03, 19:31
עדיף היה אם היית מפרט את השיפורים כדי לעזור בהערכת המחיר, אחרי הכל אלו לא רכבים יקרים והסטייה באחוזים כתוצאה מהוספת שיפור זה או אחר עשויה להיות משמעותית. כך שהמחיר הוא לא בהכרח יקר ומן הסתם גם נתון למיקוח.
באופן כללי אם מצב הפח הוא לא קטסטרופלי, אל תתרגש מחלודות פה ושם - לפעמים עדיף לראות בעין את הרקבונות מאשר לקנות רכב "אחרי פחחות וצבע" שחיצונית נראה מצויין אבל עבר טיוח חיצוני שיתפורר כעבור שנה שנתיים...
אם המרכב רקוב באופן מדאיג אתה תזהה את זה בקלות במבט לרצפת ותחתית הרכב, התושבות בין המרכב לשלדה, מסגרות החלונות, הכנפיים הפנימיות וכו'. נקודות חלודה ורקבונות אקרעיים פה ושם קיימות בכל ג'יפ ובמיוחד בסופות, ניתנות לתיקון בקלות באמצעים ביתיים, אל תתרגש מהם אבל תשתמש במצב חיצוני כתירוץ להוריד כמה אלפי ש"ח במחיר...
הדגשים שצריך לשים לב אליהם - מצב המנוע (בדוק שהוא לא מעשן ולא מנפח), בדוק בנסיעה את מצב הגיר (הילוכים ראשון עד חמישי - בדוק שאין קושי בשילוב בהעלאה והורדה של הילוכים), בדוק שילוב של הטרנספר בכל המצבים.
תברר מהם יחסי ההעברה בסרנים (היחס המקורי הוא 3.54 ,יחסים קצרים יותר מהווים יתרון ושיפור). בדוק את תפקוד כל הפונקציות החשמליות (אורות, איתותים,מגבים וכו').
אם מדובר בסופה סגורה בדוק הייטב את תפקוד המזגן - בהתחשב בעובדה שהחלונות האחוריים לא ניתנים לפתיחה במקור, המזגן הוא פונקציה חשובה וכמובן שעדיפה מאד תוספת של מזגן אחורי (סיפור לא זול). בדוק תקינותו וכמובן קיומו של הגה כוח (לא בכל הסופות מהשנתון הזה הוא קיים). בלי שום קשר לא יזיק לנסות להוריד כמה אלפי ש"ח במחיר בשביל ההרגשה הטובה...

asafk
11-11-03, 20:34
לשם ההשוואה-
ליאור מוכר את הסופה שלו- 94 ארוכה פתוחה סטנדרטית (רק צמיגים 31), פרטית מתמיד ובמצב טוב- ב25000. בוא נתייחס לזה כאל מחיר בסיס. שנת 93- יעלה נגיד 22000.
תוסיף את מחיר כל השיפורים חלקי 2. קפיצים ובולמים- נגיד 5000, נעילה נגיד 4000, יוצא 9000, נחלק ב 2- 4500. זה אומר ש27000 זה מחיר סביר. למה? כי במחיר של 31000 אתה יכול לקנות סופה סטנדרטית, ולשפר לבד. תוסיף עוד קצת, תהיה לך סופה 94 ששיפרת לבד. ב40000, תהיה לך את הסופה של ליאור כשהיא משופרת מאוד- ובדיוק כמו שאתה רוצה- נראה לי עדיף.

(או את הסופה שלי- אבל זה לא לעניין, כי אתה רוצה ארוכה).

אסף.

חנן א.
12-11-03, 15:23
יש חבר באתר הזה, שהוא גם אחד מהאחראים כאן, שמוכר עכשיו סופה שלו, שנת 93, מנוע משנת 98, נעילת דיפ' אחורית אוטומטית, מזגן כפול, מדחס אוויר לגלגלים, יחסי העברה מקוצרים, מתלים משופרים (אשתי ישבה בו באחד הטיולים עם הילדה והעידה שהעסק נוח) סופה ארוכה סגורה, ועוד כמה פרטים שבטח שכחתי.
נדמה לי שהוא מדבר על 40K ש"ח.
יצא לי לטייל איתו די הרבה ולא זכורה לי אפילו פעם אחת שהרכב עשה צרות. הרכב מטופל היטב למיטב ידיעתי, לא בתפרנות , והוא לא נהרס על ידי הרכבת חלפים משומשים כמו שמקובל בענף.
השם הוא יוני והטל' שלו הוא 054810133.

אם הייתי מחליט היום על קניית סופה, אני הייתי שמח למצוא סופה כזו במחיר כזה.

בהצלחה.

Anonymous
19-11-03, 22:15
הייתי מעונין לדעת מי זה ליאור שמוכר את הסופה 94 שלו, ואם זה עוד אקטואלי?
אז אם אפשר את מספר הטלפון שלו או emeil
בתודה מראש
kbz7

asafk
19-11-03, 23:47
056-629554

-->