PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיבור שסתום pcv - מכסה שסתומים- בוסטר

רפי א.
15-09-06, 12:14
השסתום מתחבר בצינורית לסעפת היניקה.
האם אותה הצינורית מתפצלת ומתחברת גם לבוסטר?
(הפתח השני במכסה השסתומים מתחבר לפילטר אויר)

ערן המסוקס
15-09-06, 13:02
בעיקרון, זה אותו הואקום ואין בעייה לחבר עם מפצל T גם לבוסטר וגם לשסתום.
אצלי יש כניסה בתחתית הקרבורטור, על הקרבורטור עצמו בשביל השסתום, ויציאה נוספת מתחת לקרבורטור בשביל הבוסטר. אבל זה לא כלכך משנה.

איציק - 4X6ZH
15-09-06, 13:44
הואקום הוא אותו ואקום ( בדרך כלל )
אבל מתכנני המנוע משתדלים ליצור מסלול זרימה חופשי לאדי השמן בתוך חלל המנוע כאשר שסתום
ה PCV תפקידו לא לשבש את רמת הואקום מצד אחד ומצד שני לאפשר לגזים לצאת .
את יציאת הגזים ( אדי השמן ) משתדלים להחזיר חזרה למנוע ( כדי לא לזהם את הסביבה )
האדים הם אדי שמן ודלק מנוע ( לכן מסנן אויר לא פעם מלוכלך בשמן )
אתה לא רוצה את הליכלוך הזה בתוך הבוסטר !!
כך בחשבון שהגומיות בבוסטר לא מיועדות לשמן ודלק .
לכן רצוי שכל צינור יהיה מחובר בנפרד .
זה גם מאפשר סיבובי סרק יציבים יותר
שיפור ברמת הנקיון הפנימי של המנוע . ( חשוב מאד לאורך חיי שמן המנוע )
בקיצור זה אפשרי
אבל מאד לא מוממלץ .
איציק

ערן המסוקס
16-09-06, 01:33
איציק. היציאות המקוריות מקבלות את אותו הואקום, וגם ממוקמות קרוב אחת לשנייה. לא תהיה שום השפעה אם הם יהיו מחוברים עם מפצל T.
לא יגיעו אדים של שמן ובנזין לבוסטר כי יש ואקום מכוון המנוע ולשם התערובת זורמת בלבד.
גם במצבים של עומס מנוע, תפקידו של השסתום להסגר ולא לאפשר לאדים לעלות בצינור. ויותר מזה, קיים שסתום נוסף בכניסה לבוסטר שאף הוא מונע כניסה של גזים לתוך הבוסטר.

tzagi
16-09-06, 05:40
אני עם איציק..

Quote:לא יגיעו אדים של שמן ובנזין לבוסטר

been there , done that

keep the lines seperate
Check valvesהשסתום
can and do fail

lizard
16-09-06, 07:28
בקשה :-)
תעלו בבקשה, אם יש לכם, צילום של השסום המדובר. אני מבין בערך על איזה חלק אתם מדברים אבל אני לא זוכר שהיה שסתום אצלי, אלא אם כן זה משהו פנימי שלא רואים בדר"כ.

אצלי אגב, הבוסטר בלם מקבל וואקום מבסיס הקרבורטור, במכסה השסתומים היציאה האחורית שליד קיר האש מחוברת (פחות או יותר) למסנן אוויר והקדמי אני לא זוכר לאן הוא מחובר, אני אבדוק.

האם יש דרך להגביר את העוצמה של הבוסטר? שלב לפני התקנת הידרו בוסטר שכרגע זה OVERKILL עצבני לרכב.

tzagi
16-09-06, 07:50
Quote:האם יש דרך להגביר את העוצמה של הבוסטר

במילה: לא!

Quote:שלב לפני התקנת הידרו בוסטר

מה שאתה לא יודע לא יכול להזיק לכה :-)

תוריד גיר....

tzagi
16-09-06, 08:05
Quote:תעלו בבקשה, אם יש לכם, צילום של השסום המדובר

Not a jeep, but you will get the picture

ערן המסוקס
16-09-06, 11:12
אני עם איציק..

Quote:לא יגיעו אדים של שמן ובנזין לבוסטר

been there , done that

keep the lines seperate
Check valvesהשסתום
can and do fail

ובמקרה כזה, גם אם הצינורות מחוברים במקומות המקוריים, הבוסטר שואב אדי בנזין רווים עוד יותר, בדיוק מתחתית הקרבורטור. כניסת צינור הואקום של הבוסטר ממוקמת בצורה אורגינלית קרוב לכניסת הואקום של שסתום הPCV, ויותר מכך, היא ממוקמת קצת מתחת לכניסת הPCV, כך שלא "תפספס" גם את אדי השמן מהשסתום. אז יותר גרוע מזה לא יכול להיות גם ככה.

בקשר להידרו-בוסטר, קיימים בוסטרים שעובדים כרגיל על ואקום מהמנוע כמו, רק נותנים הגברה הרבה הרבההה יותר משמעותית. חבר שלי חיבר בוסטר מסונומה אם אני לא טועה. הדוושה של הברקס הפכה לרכה כמו חמאה.
גם בוסטר של סופה עושה עבודה טובה, אבל המשאבה של הסופה עצמה דיי מחורבנת ולא בונה לחץ משמעותי בצנרת הבלימה.

-->