PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתלבט בין איסוזו לפאג'רו [הכותרת הסתמית נערכה]

גיא
17-09-06, 13:36
כניראה שנפל דבר ומחליפים את הטנדר במשהו יותר מתורבת.

אחת האפשרויות היא איסוזו מנוע "טוב" כלומר 96-98 והאפשרות השניה היא פג'רו דור לפני הקינג 97 עם הנעילה האחורית וכו'. שניהם ידניים.
שניהם מוט פיתול קדימה וסליל אחורה
שניהם "מתורבתים"

לאחד נעילה מובנית
לשני מהלכי מתלה מכובדים.

עם כל הצער שלי , אני לא מנצל את הטנדר , עקב עבודה שקיבלתי לפני כמה חודשים הטנדר חונה כל היום בתחנת הרכבת ואני בקושי מזיז אותו.

במתורבת אישתי יכולה לנהוג ביום יום והפרייבט ישב בתחנת הרכבת.

לטיולים שאנחנו יוצאים מספיק כזה אקווריום מתורבת. וזה אפילו טיפה אובר-קיל.....

מה אתם חושבים שאני צריך לעשות ?

ֿ( לפני כמה חודשים שיכנעו אותי כמעט והעמדתי את הטנדר למכירה, אבל התעקשתי לשמור אותו . עכשיו כבר ניגמרו לי התרוצים.... )

תודה מראש על התגובות.

גיא

בחייאת גיא. אתה הרי ידעת מראש שאנחנו נערוך לך את הכותרת. אז למה? הערת המערכת

bobsfog
17-09-06, 14:27
קח בחשבון : עלויות הביטוח של הפג'רו יותר יקרות

אני לא מכיר את האיסוזו שנת 97, אבלה יה לי 2004 והוא היה נוח בכביש- יותר מפאג'רו שנת 2000(לא קינג) שיש לחבר שלי.

ובהקשרי עבירות:
תראה, לפאג'רו יש נעילה אחורית שנותנת לו יתרון על פני האיסוזו למרות המהלך מתלה המכובד שלו.
אבל - מפה יש לך ממש מעט להתקדם, מהלך המתלה של הפאג'רו הוא אפסי בסטנדרט וזניח כמעט לאחר שיפורים.

ואילו לטרופר כן תוכל להשיג נעילות, וגם לעשות לו דרופ-קיט כמו שעשה כבר בחור מהאתר, ואני
בטוח שאתה מכיר את הכתבה המדהימה שהוא כתב.

כמו כן, דבר נוסף שאתה צריך לבדוק זה את עלויות החלפים, אני יודע ששל הפאג'רו ממש יקרים, אך אני לא ידודע את של הטרופר ולכן המצב פה הוא יחסי בעיקר.

לא משנה מה תיקח - זו לא תהיה טעות, לכן הכי חשוב שתיקח את הרכב שאתה הכי מתחבר אליו לאחר נסיעת מבחן בשני הכלים, ובמצב הטוב ביותר. משניהם לא תתאכזב.

נמרוד
17-09-06, 14:48
העובדה שאיתי עשה דרופ קיט לטרופר וכתב עליו כתבה מצויינת לא אומר שיש בעייה לעשות אותו דבר בפאג'רו (לי לא ידוע על הבדל מהותי בין מערכות המתלים שמונע זאת, אולי אני טועה?). להיפך, זה מציג את הבעייתיות של הטרופר, ואיתי גם מסביר את זה בכתבה (http://www.jeepolog.com/126.html)- בגלל שנעילה היא עניין בעייתי בטרופר מהשנתון שלו, אז הולכים על מיקסום מהלך המתלה בתור פיצוי. לפאג'רו יש נעילה, מקורית, אמינה, וזה יתרון אדיר. ואם כן נופלים כמה אלפי שקלים טובים ליד, יש היום נעילת ARB לסרן הקדמי של הפאג'רו, ואז בכלל זה רכב ברמת עבירות טובה.

מבחינת עבירות נטו, זה פחות או יותר ההבדל העיקרי בין השניים. את שניהם אתה יכול להגביה בעלויות דומות, להתקין צמיגי 31, למגן אותו דבר - רכבים מאד מאד דומים מבחינה טכנית. אם עבירות זה מה שמעניין אותך, עניין הנעילות מכריע. אם הוא לא מכריע, אז לדעתי תבדוק את שתי האופציות, ותקנה את הרכב הכי טוב שאתה מוצא, זה או זה.

גיא
17-09-06, 15:13
לגבי הכותרת, לא סגור בכלל על ההחלפה אז מה שיש עכשיו לא מתאר את המצב נכון .

בכל מקרה, לא בכוונה. סליחה. הראש לא במקום.

לגבי המכוניות....

עבירות כבר לא במקום הראשון. דוגרי, מאז שיש לי את הטנדר אפילו לא עליתי את הנ.ג פעם אחת.... זה פשוט לא מעניין. גם כי כל הדברים הרגילים הם כבר לא אטרקציה ודברים גדולים באמת לא מתאימים כי תמיד יש איזה ילד או שניים זרוקים מאחורה.

הדברים הכן חשובים כמו איחסון כמו נוחות כמו כל הדברים שמתורגמים למילה "איכות חיים בקוקפיט" הם אלו שלוחצים עלי להחליף. כי אמינות של אבן כמו שיש לטנדר הזה אני לא אמצא הרי לא במיצובישי ולא באיסוזו. אין לי חברים ביו אם איי ולא במיצובישי מוטורס או מי שלא יהיה שמביא אותם לארץ.

(בלילה אני חולם על דיסקואים) ואני עדיין חושש מאוטו כל כך מורכב ומסובך.

אני מניח שאם אני אקנה איסוזו אני לא אשקיע בנעילה/ות כי מספיקה הכננת לטיולים משפחתיים רגועים מאוד. וזה מה שהולך כיום.

ככה שהנעילה של המיצובישי פחות מכריעה. זה יופי שיש אבל לא בשביל זה קונים את האוטו.

הכתבה על מכוניות ברמת כניסה די מדברת אלי כי בסה"כ על הדברים האלו מדובר.

בתכל'ס אני לא יודע מה להחליט.

יש עוד דיעות ?

asafk
17-09-06, 15:18
"איכות חיים בקוקפיט" זה טרופר. הפאג'רו צפוף יותר ופחות נוח. מבחינת הנעילה האחורית- אם אני לא טועה, לשנתונים הללו של הטרופר יש נעילות בשוק, ונעילה אחורית בלבד בצירוף המתלה האחורי המוצלח- מספיקים בהחלט בתור רכב טיולים משפחתי, בלי שום שיפורים נוספים.

אסף.

סוזי המשתוללת
17-09-06, 15:44
יש הבדל מהותי בין המתלים האחוריים והסיבה נעוצה בשוני בין מוטות הרדיוס
אלו של הפג'רו הן מהסוג כמו בדיפנדר מקדימה מה שמבטל את הצורך במוטות A לצורך ייצוב ומיקום הסרן אבל מגבילות את המהלך
בטרופר קל יותר להגיע למהלך טוב (אפילו בלי ניתוק מייצב)
ולעניננו
אני בחרתי בטרופר אחרי שבדקתי הרבה פג'רו (חיפשתי רק בנזין)
לפגרו שוק מדהים מה שאומר שגם מזבלות נמכרות במחיר גבוה ואילו לטרופר שוק פחות טוב מה שאומר שרכבים טובים ומאובזרים נמכרים במחיר נמוך ממחיר השוק
מכיוון שמבחינת ביצועים / אמינות שניהם דומים אבל מבחינת ביטוח הטרופר זול בהרבה ומכיוון שבאותו הכסף יש הבדל של שנתיים בגיל (ב60000 טרופר ארוך 97 ופגרו 95קצר)וגם מחלות דומות ומועטות בסה"כ בחרתי טרופר
לדעתי במחירי הסולר הנוכחיים כבר לא כדאי לחשוב סולר אלא בנזין
רוצה סיבוב ?
אתה יודע את הטלפון

shmil
17-09-06, 20:17
יש לי רק בעד הפאג'רו, משיקולי אמינות.
רוצה סיבוב? - אין בעייה, אני בד"כ באזור הבית.

גיא
19-09-06, 00:19
המשך התלבטויות.

קיבלתי בהשאלה פג'רו סטון 2500 שנת 97 ידני מהיום עד מחר.
נסעתי איתו מחדרה עד חיפה. לא עבר 120 בשום מקרה. זה בעיה באוטו הזה או כולם ככה ?
אכל ים סולר ... זה בעיה פה או כולם ככה ?

האוטו כניראה דגם מפואר עם מזגן אחורי מפוצל והמון כיסאות ומחזיקי כוסות למושבים האחוריים וכו' ....

לקחתי את האשה והילדים לסיבוב. ירדנו לים וכו'

התרשמות כללית, האוטו נוח. !! זה כניראה כי אני רגיל להיילקס :-)
שקט
נעים
וכו' ...

אני יוצא מנקודת הנחה שפג'רו / טרופר / פראדו וכו' .. כולם יהיו אותו דבר. לפחות בעין לא מזויינת.

לפג'רו יש נעילה אחורית ואפשרות ל 4 על 4 לכביש - יתרונות לא רעים בכלל.
לטרופר יש מהלכי מתלה ואפשרות לנעילות ק/א
לפראדו יש לוק / נעילה / מחיר בלי עיין הרע :-)

אגב, המיצובישי הזה מטוס ליד ההילקס ...ואני לא מצליח לזכור איך היה הדיסקו לעומתו ...

אז אני מניח שזה רישמי, ההיילקס מוצע למכירה.
האוטו תקין לחלוטין וכולל נעילה קידמית אוטומטית. בולמי קוני חדשים והגבהה של 2"

מנגד, אפשרות החלפה באחד מה"מתורבתים" הנ"ל עד 65000 שקל. ידני/דיזל

אם אתם יודעים משהו / שומעים משהו

תודה.

דרור כספי
19-09-06, 15:12
מנסיון אישי (פג'רו) ושל חברים (טרופר), הפג'רו אמין יותר.

במיצובישי טיפולים וחלפים יקרים, אבל היבואן והמוסכים שנתקלתי בהם בסדר גמור. בטרופר היבואן חרא וחלק מהמוסכים גם כן.

קח בחשבון שמודל 97 הוא בעל מנוע חלש (לא שה-2800 שבא אחריו הוא סמל העוצמה).

לטיולי משפחה, תכל'ס, כל SUV סביר יענה על מה שאתה צריך. קשה להודות בזה באתר כמו ג'יפולוג אבל זו ההבנה שאני אישית הגעתי אליה ופעלתי לפיה. כך שמה שאני ממליץ הוא לעשות אופטימיזציה לנסיעת כביש (!) - כמובן מתוך הרכבים שיש להם יכולת שטח סבירה, ולבחור את הרכב שיתאים לך.

שים לב לנושא הבטיחות! לא נוהגים להזכיר כאן את זה יותר מדי אבל כשיש ילדים זה נהיה פתאום חשוב.

איציק - 4X6ZH
19-09-06, 16:15
לי אין ספק
בנתונים אלה רק פאגרו .

איציק

גיא
19-09-06, 17:12
דרור אני זוכר את הפג'רו שלך. עכשיו פורד נכון ?

תתחדש ... איך הוא ? שים איזו תמונה....

איציק, אתה יכול לפרט למה אתה כל כך בטוח (בעיקר בשביל אישתי) - תודה.

גיא
19-09-06, 17:16
אילו מחלות ידועות יש לפג'רו ? (דגם סטון לא קינג)

תודה.

דרור כספי
19-09-06, 17:28
בפג'רו כדאי לבדוק משאבת סולר - תיקון די יקר.

חוץ מזה קח אותו לבדיקה במכון רציני. זה שקנה ממני את האוטו לקח אותו למכון ליד משרד הרישוי בחיפה - יש שם כמה, זה השני כשאתה בא מכוון צפון. בדק את האוטו איזה דוקטור במשך המון זמן ומאד ביסודיות. עלה לי בתיקונים לפני המכירה אבל מבחינתי זה היה בסדר גמור למכור את האוטו בראש נקי.

גיא
27-09-06, 09:22
אני ממשיך להתלבט.

ראיתי כמה פג'רואים וזה ניראה באמת כאוטו נוח ונעים. לא נסעתי עם כזה בשטח.
מצד שני היה השירשור הזה על המכניקה מול אלקטרוניקה (בפעם המיליון...) ואני חושב על זה. שיש לי רכב שאין כמוהו בנוחות ואמינות מה גם שהוא מסודר פיקס והכל תקין בו .. .( חוץ ממהירות 3 במזגן :-) ) וללכת להחליף אותו על אוסף פשרות ... לא יושן טוב על זה בלילה.

השאלה הבאה, עד כמה זה טיפשי להחליף את הפוקוס לפג'רו ארוך. ולהשאיר את הטנדר. פעם בחודשיים כשבעלת הבית מצטרפת לטיול ניסע בפג'רו ובשאר הזמן אני מקפץ לי בטנדר.
העלות של הטסט אמורה להיות יותר קטנה לפג'רו בעתיד הקרוב. ודלק לא יהיה נורא כי היא רק מסתובבת בתוך העיר ... תהיה לה הרגשה טובה של רכב 4 על 4 גבוה .... וכולם יהיו מבסוטים ...

לא ?

יש דיעות ?

bobsfog
27-09-06, 12:56
אני ממשיך להתלבט.

השאלה הבאה, עד כמה זה טיפשי להחליף את הפוקוס לפג'רו ארוך. ולהשאיר את הטנדר. פעם בחודשיים כשבעלת הבית מצטרפת לטיול ניסע בפג'רו ובשאר הזמן אני מקפץ לי בטנדר.
העלות של הטסט אמורה להיות יותר קטנה לפג'רו בעתיד הקרוב. ודלק לא יהיה נורא כי היא רק מסתובבת בתוך העיר ... תהיה לה הרגשה טובה של רכב 4 על 4 גבוה .... וכולם יהיו מבסוטים ...

לא ?

יש דיעות ?

בשביל טיול פעם בחודשיים לא עדיף לך טרופר?
מניסיון של שנתיים עם טרופר, ופג'רו שנת 2000 של חבר, הטרופר עדיף משמעותית בכביש.
בנוסף, אתה יכול למצא טרופר במצב טוב, בשנתון יותר מתקדם בקלות רבה יותר, מאשר למצוא פג'רו טוב.

בין הטרופר פאג'רו יש בערך הבדל של שנתיים(לאותו תקציב), ובשביל רכב לעיר רוב הזמן הייתי לוקח את הטרופר. לדעתי בשבל הטיול של פעם בחודשיים לא תצטרך נעילה, וגם אם כן הכוח והמהלך מתלה של הטרופר ישלימו לך את החסר.

גיא
27-09-06, 13:11
א. לא אני אסע בזה ביום יום
ב. בכל מקרה לא יהיה טרופר "חדש" מחשש בעיות עם המזרקים
ג. מהלך מתלה ומנוע יענה על מה שנעילה היתה עונה ? ......

אני לא כל כך מתלהב לוותר על הטנדר, ובטח לא לקנות טרופר בעייתי. לא משנה לי כל כך 97 או 02 החדש לא משחק אצלי.

דרור כספי
27-09-06, 14:18
אני ממשיך להתלבט.

ראיתי כמה פג'רואים וזה ניראה באמת כאוטו נוח ונעים. לא נסעתי עם כזה בשטח.
מצד שני היה השירשור הזה על המכניקה מול אלקטרוניקה (בפעם המיליון...) ואני חושב על זה. שיש לי רכב שאין כמוהו בנוחות ואמינות מה גם שהוא מסודר פיקס והכל תקין בו .. .( חוץ ממהירות 3 במזגן :-) ) וללכת להחליף אותו על אוסף פשרות ... לא יושן טוב על זה בלילה.

לא ?

יש דיעות ?

הגזמת קצת

קודם כל האלקטרוניקה בפג'רו 97 לא מסובכת משמעותית מזו שבהיילקס, המכניקה קצת יותר מסובכת. דבר שני אם אתה דווקא רוצה ומשקיע תוכל להביא פג'רו לרמת עבירות טובה מאד.

חוץ מזה פג'רו הוא רכב כביש נחות מפוקוס, וההוצאות עליו (ביטוח + טיפולים) יהיו יותר גבוהות.

PAUL
27-09-06, 15:33
הייתה נקודה שבה הזכרת את הפראדו.

למייטב ידעתי הפראדו לא נמכר בגרסתו הידנית בארץ מעולם.
ככה שהוא לא בדיוק נכנס לדרישות שלך.

לגבי צריכת דלק.
אני יודע שהפראדו שלנו צורך 1/11 בכבישים מהירים אם לא עוברים את ה110. (דיזל)

לגבי האמינות אני יכול רק להעיד על של הפאג'רו, היו לי 2 חברים עם פג'רואים עד לפני שנה.
אחד 98 ואחד 94.
שניהם לא עשו יותר מטיפולים סדירים.

והדילמה אם אולי להחזיק פאג'רו ות'היילקס.
זאת משווה פשוטה. שניהם יעלו יותר לאחזקה מפרייבט.
פשוט תנסה ליצור עומדן כמה יהיה ההפרש ותחליט אם אתה אוהב את ההילקס מספיק בשביל לשלם את זה.

לא חושב שיש שיקול אחר בדילמה הזאתי.

גיא
27-09-06, 17:05
אתה כניראה צודק ...

ניצן א
30-09-06, 19:17
היו לי את שני הרכבים שציינת.
הטרופר בעל מנוע חזק וגמיש יותר מהפגרו 2500 שהוא עגלה,הטרופר נוח הרבה יותר (אני סובל מבעיות גב וההבדל גדול לטובת הטרופר) ומרווח יותר, לוח השעונים שלו בדגמי 96 ומעלה יפה יותר יש לו 2 כריות אויר (1 בפגרו) וABS (אין בפגרו הפשוט).
בפגרו יש מזגן מפוצל טוב מנעילה אחורית וסופרסלקט שזה נחמד בכביש רטוב.
אני אוהב יותר את הטרופר,אישתי טענה שהוא יותר משאית מהפגרו והעדיפה את הפגרו חד משמעית.
מבחינת אמינות לא היה הבדל כנ"ל עלויות חלפים.
תן לי לבחור ואני לוקח טרופר שגם נהנה ממחיר זול יותר.

-->