PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבה טרופר ארוך 99

רועי5
17-09-06, 17:37
יש לי טרופר דיזל ארוך 99 ידני ,אני מעונין להגביה הגיפ:
1-מה דעתכם על KIT של TOUGH DOG או יש KIT של חברה אחרת מומלצת?
2-האם עומד במחן השטח לא להחליף קפיץ קידמי אלא רק למתוחו?
3-מדוע המחירים בארץ כו יקרים ולמי שיש נסיון של משלוח KIT מאוסטרליה או דרך האינטרנט האם עובר חלק או נדרש מכס.
4- לוקר אחוראי עד כמה משמעותי בגיפ מסוג זה.
תודה
רועי

ILIYA
17-09-06, 22:10
יש לי טרופר דיזל ארוך 99 ידני ,אני מעונין להגביה הגיפ:
1-מה דעתכם על KIT של TOUGH DOG או יש KIT של חברה אחרת מומלצת?
2-האם עומד במחן השטח לא להחליף קפיץ קידמי אלא רק למתוחו?
3-מדוע המחירים בארץ כו יקרים ולמי שיש נסיון של משלוח KIT מאוסטרליה או דרך האינטרנט האם עובר חלק או נדרש מכס.
4- לוקר אחוראי עד כמה משמעותי בגיפ מסוג זה.
תודה
רועי

רועי שלום .
מנסיון שלי עם טרופר קצר, לדעתי אין הבדל בעניין הזה בין קצר וארוך.
1. סט של כלב הקשוח -מאולה , הבולמים עושים כיוונון אוטומטי לפי טמפרטורה של השמן מרך -לקשה . הפעולה לוקחת קצת זמן . סטים אחרים של OLD MAN ,TJM גם טובים.
אצלי מורכבים קפיצים אחורים KING ובולמים של קוני -מאוד מרוצה .
בולמי קוני עם 4 מצבים של כיוון ליפני הרכבה 0-1-2-3- אצלי הם מכוונים למצב 2 ,הבולמים פשות לא ניגמרים .היתי עם קוני שנתיים ,הורדתי את סט והרכבתי RANCHO ולאחר 6 חודשים שוב הרכבתי אותו סט של קוני חזרה.
בעיה של קוני -גומית , ממליץ מהתחלה להשקיע עוד כ-50 ש"ח -סט גומיות משופרות לכל 4 בולמים ( צבע כחול או אדום ,אפשר להסיג אצל כל משפרי ) ,גם מומלץ להחליץ שיבה בחיבור עליון של בולמים קידמיים ליותר חזקה (זה לא עולה כסף)
עם הגבעה והחלפת בולמים מרביחים גם מהלך מיתלה משופר האחורי , הסטנדרתי גם לא מבייש את הטרופר.
2 .לא חייב להחליף מוט פיתול למשופר , אני החלפתי למוט פיתול של TJM ,כאצלי פגוש מתחת + קננת מוסיפים כ 100 ק"ג קדימה ,וללא ספק מוט המשופר מחזיק את המשקל טוב יותר מקורי. אם מגביע מאחורה כדאי גם לאזן גובה מקדימה ע\,י מתיחה של מוטות.
כמה שיותר מותח -מקטין מהלך מיתלה קידמי .
דרך הגב - הגבעה אמיתית - הגדלת צמיגים.
בקיצר לא למהר להחליף מוטות פיתול זה ממש לא בוהר .
3. השאלה בקשר למחירים בארץ -למה זה ככה , שווה לשאלה למה מכוניות בארץ עולות ככה .
אם קיימת אפשרות לקנות בחו"ל ולשים למזוודה -אולי כדאי.דרך אינטרנת ומשלוח ??????
בהרכבה בערץ אתה מקבל גם אחריות וזה חשוב.
4. בקשר לנעילות דיפרנציאל : אפשר להרכיב נעילה אחורית בסרנים של טרופר עד ספטמבר 2000 .אחר כך שינו סרן ואין אפשרות לנעילה אחורית .
נעילה קידמית קיימת לכל השנתונים . מדובר בנעילות של ARB נישלתות .
עלות של נעילה 1+ קומפרסור בסביבות 10000 ש"ח +- , להרכיב 2 נעילות 15000 ש"ח .
קשה היום להסיג בישראל נעילה אחורית של ARBלטרופר - מסיבה לא ברורה עושה הרבה בעיות-דליפות אוויר (ורק בטרופר ,ורק אחורית )
בטרופר מורכבת נעילה חלקית -אוטומטית (דיפ. מוגבל החלקה ) , ביחד עם מהלך מיתלה פנטסתי הם עושים פלאים .
אצלי לא מורכבות נעילות ועד היום לא התלוננתי על עבירות של טרופר .
אין ספק שנעילות זה טוב , לדעתי טרופר לא צריך אותם.

-->