PDA

צפייה בגרסה מלאה : משדה בוקר לכביש 90

רפי 33
18-09-06, 23:21
היי
אודה למי שעשה את המסלול, לאחרונה, משדה בוקר, דרך נחל חוה, דרב א-סולטאן לכביש 90
(ליד עין יהב) אם יואיל לחוות דעתו לגבי זמן הנסיעה (נטו. כלומר, ללא עצירות וללא תקלות).
למיטב זכרוני זה אמור לקחת כ- 2.5 שעות. האמנם?

PW
19-09-06, 11:17
יקירי:
אם אתה נע במסלול הקלאסי (שדה בוקר - בקעת צין -נחל חווה - אורחות - דרב א סולטן - מרזבה נקרות - כביש הערבה) המרחק הוא כ - 70 ק"מ (ברוטו)
אם אתה לא נע במהירות של ראלי, שעתיים וחצי נטו זה לא ממש תכנון ריאלי לדרך הזו, שהיא בחלקה אמנם דרך מהירה ופתוחה אבל בחלקים נכרים ממנה היר טכנית ומחייבת זהירות ותנועה איטית ומבוקרת. (המדרגה של המרזה אמרנו?) אני הייתי בונה על משהו כמו 5 - 6 שעות ועוד לא דיברנו על הברוטו של תצפיות, עצירות קפה ומנוחה...
טיול נעים.

רפי 33
19-09-06, 13:42
תגיד לי, אתה רציני?
מדובר ב-70 ק"מ? לי זכור משהו כמו 55 ק"מ (מכסימום).
אולי כדאי שארשם לתחרויות הראלי. עשיתי, למיטב זכרוני, את הקטע עם פורסטר, בגבולות הזמן שצינתי (ולא מהרתי לשום מקום). עד ל"מעבר הרכבת" יש אפשרות לנוע במהירות וכן בקטע די נרחב של ה-"דרב".
הפסקות, כבודן במקומן מונח. אך שאלתי במפורש על זמן נטו.
אשמח לקרוא תגובתך לאחר עיון, שלך (הפעם), במפה.

asafk
19-09-06, 13:54
עם כל ההפסקות, עצירות וכו'- מדובר, אכן, במסלול של חצי יום ויותר. אבל שאלתך היא ל"ממהרים", וללא עצירות- שלוש שעות ואולי עוד קצת הן זמן סביר, בתנאי שלא נוסעים בשיירה (ואם מסיימים את המסלול בלי נשימה). עד מפגש צינים-חוה הדרך מאוד מהירה. כשמתחילים לטפס משם, הדרך איטית יותר ומתפתלת- אי אפשר לנסוע מהר. מהר ארחות ועד תחילת הנסיעה מעל השבר של המרזבה (הפיצול לכיוון נחל חצבה ושטח האש) הדרך שוב פתוחה, ומשם שוב יש להוריד את הקצב, כי הדרך הופכת צרה יותר ומפותלת. עיקר הקושי הוא בירידה במרזבה- שעלולה לעכב להרבה זמן אם נדרשת הכשרת השטח. ולאחריה, 20 דקות גג ואתה בכביש.

אסף.

איציק - 4X6ZH
19-09-06, 14:18
רפי לדעתי אתה לא מחשב את המרחק והזמן נכון
אפשר לעשות את הקטע הזה בפחות משעה .
פעם אחרונה שעברתי שם זה לקח לי חצי יום וזה היה בכיוון ממזרח למערב
רפי אני בטוח שאתה תצליח לקצר את הזמנים
ולכל הקבוצה יהיה הרבה זמן לאסוף את החלקים .
סוברו פורסטר מצליח לעבור ? :-x
איציק

רפי 33
19-09-06, 17:49
(רפי, ידעת שאני אערוך את ההודעה, נכון? אז למה לעשות לי עבודה מיותרת?)

תודה. הזמנים, לפי הניתוח שלך, תואמים לזכור לי, פחות או יותר. (למרות שלי זכור שיש גם
"הרבה ירידה" בדרך. לפחות עד נחל חגור/אורחות).
איציק,
עם פורסטר הירידה (כלומר מזרחה) מהירה ובטוחה מכל רכב אחר שאני, או אתה, מכיר.
(העליה, כפי ששמעתי, לאחרונה, זה כבר סיפור אחר וארררוךךך).

אדר_ק
19-09-06, 20:30
חברים הכוונה היתה לנסיעה נטו, ממערב למזרח, שיירה של 4-5 ג'יפים
כולם נפלאים עם נהגים מהטובים בארץ.
אם הבנתי את תשובתך אסף אתה מדבר על 3.5 שעות לפחות.
אם הבנתי את תשובתך איציק (ננטרל העליה במרזבה,ונהמר מה זה חצי יום)
אתה מדבר על כ-4 שעות.
אני חושב על זמן של 4.5-5 שעות נטו מה שמתקרב לתשובתו של PW.
ואת רפי חברי צריך לצוות עם שב"א ונקבל אלוף ראלי חדש.
אדר

ד ו ר ו ן
19-09-06, 20:53
אם אתה לא מתאמן לראלי אז עדיף שתיסע בכביש אם אתה מתכנן על שעתיים וחצי.

נמרוד
21-09-06, 10:36
גם מבחינתי דארב א-סולטאן משדה בוקר לערבה זה חצי יום טיול. אם אני יוצא נניח מחניון הרועה בתשע אני מתכנן על מנוחת צהריים בעצים של המרזבה אחרי המדרגה של שלוחת צלמון. כמה זה נטו? אני לא יודע בדיוק. אני מניח ששלוש עד ארבע שעות זה הגיוני.

-->