PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך עושים טיפול בכתמי חלודה + שטיח לסמוראי

ליאור ג
20-09-06, 15:03
שלום לכולם
אמנם יש כבר כמה וכמה שישורים על נושא החלודה אבל אף אחד מאלו שמצאתי ממש הסביר מ א' עד ת' איך בדיוק עושים את זה ומאחר ואני לא מבין כלום בפחחות רכב אני קצת מפחד להתחיל בלי לקבל הסבר מפורט.
יש לי סמוראי סגור 95 בצבע לבן
יש על הפח של הרכב (מבחוץ) כמה וכמה נקודות חלודה , כמו מעיין כתמים של חלודה בצבע בחלקם מתחיל גם איזה סדק להתפתח אבל זה לא בועות של חלודה אלא רק ההתחלה - מה לעשות? האם צריך לקלף כמה שיותר את הצבע וממש ל"חפור" בחלודה או שרק לשייף בעדינות ? עם איזה כלים לעשות את זה? נייר שיוף ? מברשת פלדה?
איזה חומר למרוח אחרי זה? כמה שכבות? אם יש המלצה לסוג מסויים זה בכלל טוב
האם צריך אחרי זה גם לצבוע בצבע? איזה סוג צבע?

במקום אחד על המסגרת של הדלת האחורית יש נקודה אחת שהפח ממש חלוד והתבקע מרוב חלודה - עוד אין חור מלא אבל זה נראה כאילו זה בדרך לזה - האם הטיפול זהה? האם צריך ממש לשבור את החלודה ולנסות להעיף כמה שיותר חלודה או שרק לשייף ולמרוח חומר על זה?

על הפגוש הקידמי והאחורי גם ישנם איי חלודה בצבע השחור האם את זה גם למרוח באותו חומר של הפח של הרכב או שיש חומר אחר?

אודה לכם לתשובה מפורטת ואם אפשרי גם אילו חומרים בדיוק לקנות ובאיזה סוג חנויות אפשרי למצוא אותם (אני גר באיזור רחובות אם למישהו יש המלצה על חנות ספציפית)

ואולי כבר אנצל את הבמה לשאול שאלה נוספת
השטיחים של הרכב (לא השטיח גומי אלא השטיח בד שמודבר לריצפת הרכב ) במצב ממש גרוע , מלא שמן וליכלוכים שלא ניתן להוציא - האם אפשר לקנות איפשהו שטיח חדש כזה ? (השטיח הוא חתיכה אחת לכל הרכב עד לכיסאות הקדמיים) ואולי מישהו יודע כמה זה עולה?..
אפשרות שנייה שחשבתי עלייה זה להוציא לגמרי את השטיח אבל הריצפת מתכת גם היא מלוכלכת ישנם מקומות של חלודה שטחית ביותר וזה גם לא יפה במיוחד ואני מניח שתיקוני צבע שאעשה לבד יראו ממש מגעיל האם למישהו יש פתרון זול לבעייה?

מצטער על ריבוי השאלות
תודה
ליאור

אלון_ק
20-09-06, 22:55
לגבי נושא החלודה והצבע, אל תגביל את החיפוש שלך לפורום סוזוקי. תבדוק גם בפורום הבונים והנדסת ג'יפים, גם בפורום ג'יפולוג הכללי (הטכני) וגם בפורום CJ. פחחות זה פחחות וצבע זה צבע, לא משנה איזה רכב יש לך.

לגבי השטיחים, נסה רפדי רכב.

GodsFather
21-09-06, 10:25
לגבי השטיחים.

אם אתה מוכן להגיע לת"א , יש מספר חנויות שמוכרות בדים לשטיחים , גם לשטיחי רכב.

ברחוב אלנבי בסמוך ל"שוק לוינסקי" , אתה תראה את החומר עצמו מוצג ברחוב בכמויות וכך גם תוכל לגשת ולבחור מה יהיה טוב בשבילך. כמדומני , 5X5 זה מספיק לשכבה אפילו 2 , אני לא זוכר כמה לקחתי לעצמי.

משם , תפרק את הרכב, אחרי שסידרת את כל הלכלוכציזה והפח נקי ויפה , תתחיל למצוא דרכים יצירתיות לעצב את הבד הזה לשטיח נצמד ותצמיד לך על הרכב. יש סקוטשים מיוחדים שיוכלו לסייע (למה מיוחדים? כי הם צריכים להיות חזקים ולא סתם מעפנים חלשים).

בהצלחה.

צלם אם יבוא לך , זה נראה לי היה פרויקט יפה.
בכל מקרה - זה לא פשוט כמו שזה נראה, כל הקטע של הכיפולים והדיפון , זה לא סתם חתוך-הדבק...

ליאור ג
21-09-06, 20:02
תודה על התשובה
שאלת המשך קצרה :
יש לך מושג כמה זה אמור לעלות למ"ר?
מה אתה ממליץ - לנסות לעשות את זה בחתיכה אחת גדולה או שלחלק לכמה חתיכות ?
שוב תודה
ליאור

מורי
21-09-06, 22:10
לדעתי טעות לרפד פנים הרכב בשטיחים,מהסיבה שבנסיעות שטח (בוץ ומים בפרט) הכל נרטב ומסריח .
עדיף שטיחי גומי נשלפים שמאפשרים לשטוף את פנים הרכב בזרם מים.

אלעד ל.
23-09-06, 15:06
אצלי הסמו היה ועדיין במצב די רעוע של ג'יפה על רצפת הנהג וחלודות פה ושם .
לגבי חלודות - מה שיחסית שטחי - שייפתי ועברתי עם חומר פחחים - עדיין לא סיימתי יש הרבה . מקומות שהיו מאד בעייתים טופלו עם פיברגלס ועליו חומר פחחים . את רצפת הרכב שהיתה מכוסה בזפת ( מקורית אם אני לא טועה ) שהחלה להנמס ולהיות גועלית , גירדתי עם שפכטל ובנזין (אחרי שהורדתי את כל המושבים ופשוט "ניקיתי את פנים הרכב) - עבודה מייגעת . אני חושב שלשים שטיח על כל הרצפה זה טעות כי אחרי הטיול הראשון הם יחזרו למצב שבו הם נמצאים אצלך עכשיו . לדעתי עדיף לשים שטיחון גומי כזה שקונים באוטו דיפו וזהו . נכון שאין "תחושת בית " ברכב אבל זה 4X4 אין מה לעשות ...
השלב הבא הוא לצבוע את כל הרכב - פנים וחוץ .

-->