PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בקשר לקרבורטור סובארו ופיטלר אויר

samorai
21-09-06, 07:37
לחבר הפורום שלום
ובוקר טוב

אז ככה
אני שוקל לשים קרבורטור בסמוראי של סובארו
ופילטר אוויר פתוח
רציתי לשאול מה היתרונות של כל אחד ומהם והחיסרונות
הסמוראי הוא שנת 93

תודה רבה
רותם.

GodsFather
21-09-06, 10:04
בתור אחד שיש לו , תרשה לי לתחקר אותך ואז נדע אם בכלל ההשקעה שווה.

מה אתה מחפש ? כוח? תאוצה? סתם שמעת על זה?

כמה כסף יש לך להשקיע בזה? האם יש לך כבר הצעת מחיר ואם כן אז אצל מי ? (לא חובה לציין מחיר או בעל מקצוע , רק כן/לא יעזור)

האם כבר ראית כזה דבר בפעולה או שרק משמועות וסיפורים ?

יאללה - תשובות!

samorai
21-09-06, 12:34
בתור אחד שיש לו , תרשה לי לתחקר אותך ואז נדע אם בכלל ההשקעה שווה.

מה אתה מחפש ? כוח? תאוצה? סתם שמעת על זה?

כמה כסף יש לך להשקיע בזה? האם יש לך כבר הצעת מחיר ואם כן אז אצל מי ? (לא חובה לציין מחיר או בעל מקצוע , רק כן/לא יעזור)

האם כבר ראית כזה דבר בפעולה או שרק משמועות וסיפורים ?

יאללה - תשובות!

אז ככה
אני מחפש בידיוק את מה שאמרת :כוח ותאוצה , עכשיו לעומת זאת אני לא רוצה שהסמוראי ישתה יותר דלק
אז השאלה שלי אם אני מחליף קרבורטור ופילטר אז זה ישתה יותר דלק ?

עכשיו מבחינת כסף אני רוצה להשקיע כמה שפחות זה ברור ,
וכן יש לי הצעת מחיר שנראת לי סבירה בהחלט

אשמח לקבל תשובה על השאלה

תודה
רותם.

GodsFather
21-09-06, 12:45
אוקי ,

אין הבדל בצריכת הדלק כל עוד שומרים על טורים נכונים - זה הכלל. 3 טור ישרוף 3 טור כמו מקודם.

ההבדל בין קרב רגיל לזה הוא המהירות שבה הוא מספק את הדלק ומכאן תקבל תאוצה יותר טובה - הבדל אדיר , אם כי אף אחד לא מדד כמה ההשפעה באמת (דינמומטר).

מה היתרון ? דיונות , כביש - תאוצה מורגשת ללא ספק, אמנם עדיין תאוצה בחמישי היא קקה אבל היא יותר טובה ממקודם.

יש שמרכיבים את הקרב כמו שהוא , יש כאלה שמפצלים את השליטה בקרב' לשניים - הדיזה העליונה הרגילה - נסיעה רגילה , הדיזה התחתונה והגדולה יותר נשלטת על ידי כפתור. אצלי זה גם אופציה ב', מה עדיף ? לא יודע, אני אוהב את היכולת להחליט.

השידרוג מחייב פילטר יותר גדול ובהרבה כי הדיזה השניה פשוט רוצה אויר וכמה שיותר , לגבי פתוח או סגור אני לא אגיב , יש מלא דיונים בנושא, אני אישית עם פתוח שהותאם אישית ולא סטנדרטי ואני מרוצה , מה אחרים יגידו על זה ,חפש בפורום.
הפילטר הרגיל של הסמוראי פשוט לא יעשה את העבודה.

יש לא מעט שרשורים גם בנושא הקרב' הזה , בסופו של יום , הוא לא משתווה לשדרוג של טרנספר (יחסי העברה) ליחסים יותר טובים כמו 4.16. אבל זה שידרוג זול ולא רע למי שרוצה להצליח בדיונות מבלי לקחת תנופה של ק"מ, שוב - דעתי בלבד.

לגבי ההתקנה - צריך שיתקין אותו בעל מקצוע.

אלון_ק
21-09-06, 22:09
לגבי ההתקנה - צריך שיתקין אותו בעל מקצוע
כי?

GodsFather
23-09-06, 09:10
בעל מקצוע=מישהו בעל נסיון בהתקנת קרב' סוברו על סמוראי ולא סתם אחד שמחבר ברגים וסופר סיבובי מברג לכיוון.

כמו כן , אתה בעצמך (אלון) הסכמת עימי בעבר בנושא כיוון 4 גזים ושזה עדיף שיעשה במכון עם מכשור ולא לפי האוזן.

אלון_ק
23-09-06, 21:14
כיוון קרב' והתקנתו אלו שתי פעולות שונות בתכלית. אני מניח שאתה ממליץ על מורי/דוד ודומיהם להתקנת הקרבורטור, אבל גם להם אין מכשיר 4 גזים (או שאני טועה?).

ההתקנה עצמה לא שונה מכל התקנה של כל חלק ברכב. נכון, צריך לדעת לעשות אותה, אבל זה כאמור נכון לכל חלק ברכב. את הכיוון המדוייק אי אפשר לעשות לבד בבית בלי מכשיר 4 גזים ולכן לכיוון הזה בהחלט כדאי ללכת למכון, אחרי שכיוונת את הקרב' לפי האוזן כמיטב יכולתך.

GodsFather
23-09-06, 21:29
לא ממליץ על איש מהם כי אין לי נסיון איתם בנושא הזה ספציפית (אפילו שלשניהם מוניטין בתחום, אני ממליץ על אנשים רק אחרי שניסיתי אותם) , אני התקנתי אצל חאפר ומשם הלכתי לבעל מקצוע , אחרי שראיתי כמה לא נכון זה להתקין אצל מישהו שחושב שלשים 4 ברגים ולכוון עם האוזן יעשה את העבודה -

טעות שעלתה כפול ממה שכל הסיפור הזה היה עולה , אבל בשביל זה אני כאן - כדי שאחרים לא יטעו כמוני.

לגבי ההתקנה בכלל - בסה"כ מדובר על קרב' סטנדרטי ונפוץ שמן הסתם יירכש מפירוקיה ואז בכל מקרה צריך/מומלץ להעבירו ניקוי וכיוון מחדש - אם הבחור יודע לעשות זאת , אז בוודאי שאני לא אניע אותו מזה , אך אני יוצא מנקודת הנחה שאין לו את הידע הזה ומכאן שיפנה לבעל מקצוע בנידון - ניקוי+כיוון.
את הקרב' עצמו עדיף שיפרק מרכב בעצמו כי על זה בדר"כ אותם בעלי מקצוע יקחו עוד כסף וחבל עליו.

כל הסיפור לא צריך לעלות יותר מ600 ש"ח במקרה הכי גרוע , שזה - קרבורטור מפירוק+ניקוי וכיוון שלו.נא לא להתפס לסכומים , אלה היו הסכומים כשאני נכנסתי לסיפור הזה לפני חצי שנה וזו הצעת מחיר שלקחתי מבעל המקצוע שלי , סתם מתוך סקרנות.

צביקה קרבורטור
24-09-06, 11:14
אז ככה
אני מחפש בידיוק את מה שאמרת :כוח ותאוצה , עכשיו לעומת זאת אני לא רוצה שהסמוראי ישתה יותר דלק
אז השאלה שלי אם אני מחליף קרבורטור ופילטר אז זה ישתה יותר דלק ?

עכשיו מבחינת כסף אני רוצה להשקיע כמה שפחות זה ברור ,
וכן יש לי הצעת מחיר שנראת לי סבירה בהחלט

אשמח לקבל תשובה על השאלה

תודה
רותם.
רותם שלום רב!
אתה מחפש דברים שהם בלתי אפשריים.
קרבורטור סובארו יצרוך לך יותר דלק מקרבורטור מקורי, יתן לך פחות כוח בעליות ובשטח, אך בכביש י
אני מניח הוא יהיה זריז יותר על חשבון תצרוכת הדלק.
דובר רבות על ההסבה ועל היתרונות והחסרונות של קרבורטור סובארו, אני לא התרשמתי, שהיתרונות עולים על החסרונות, ובעיקר כשאתה שם את הדגש על חיסכון בדלק,וכוח ותאוצה.
חיסכון בדלק לא תקבל, כוח ותאוצה קודמי כבר ענו לך, כדאי ורצוי שתשקול זאת היטב, ותימנע מלבצע אצל חאפרים, ניקוי כוון והרכבה.
בברכת חג שמח ושנה טובה
ומתוקה כדבש
לכל חברי גיפולוג
צביקה

GodsFather
24-09-06, 12:04
צביקה , על סמך מה אתה אומר את הדברים ? חלילה איני מזלזל בנסיון שלך , אבל ראה מה רשמתי לבחור ותקן אותי אם אני טועה ועל הדרך אשמח אם תענה לי - האם לך יש סמו עם קרב' סוברו או שהכל על סמך שמועות ?

3 טור ישרוף 3 טור - אני טועה? אם לא אז למה שצריכת הדלק תעלה ובעיקר כאשר התערובת זהה?
"יתן לך פחות כוח בעליות ובשטח" - בוא תנסה לעלות את העליות של ירושלים ברביעי , אח"כ את אותה עליה באותו מומנט רק עם קרב' סוברו (אני בודק את זה בפשטות כי לי יש שליטה על הדיזה המשמעותית) - הוא יעלה ויותר מהר עם הקרב' של הסוברו. (לא שומאכר, אבל יהיה הבדל)
לגבי השטח - איזה שטח? דיונות - עולה ועוד איך (שם השיפור הכי מורגש בשטח), בוץ - מסוכן מאד מחשש שבירה אבל עובד , סלעים - כבר רשמתי שלא מומלץ וגם לא עונה לצרכים אבל זה נוגע לכל שיפור של קרבורטור ולאו דווקא סוברו.
שבילים - זה משול לנסיעה על כביש - תהיה תאוצה יותר טובה , וכאן כבר יכנס שיקול הנהג אם לנצל זאת לטובה או לרעה.

לא דובר על חיסכון בדלק פה , אין דרך לחסוך בדלק בצורה של שינוי הקרב' אבל גם להזיק אי אפשר בהנחה ושומרים על אותם נתונים - חיסכון בדלק=שינוי יחסי העברה ואו שינוי מידת צמיג ועל זה אין ויכוח.

צביקה, לי יש קרב' כזה אחרי שהיה לי הרגיל , צריכת הדלק זהה. אני בעצמי לא האמנתי בקרב' הזה ורציתי לחזור למקור עד שגילה לי בחור חביב מהאתר (קובי קומבינה) שבכלל לא ניצלתי את יכולות הקרב' הזה.
כשאתה רוצה מהירות ואו תאוצה , אתה צריך להגיע לטור גבוה ומהר על מנת לנצל את המומנט של הרכב שמגיע רק באיזור ה3 טור ומעלה(בסמוראי). מכאן שגם עם קרב' רגיל , אני צריך להגיע לטור גבוה ומהר ולכן 5 טור ברגיל או 5 טור בסוברו יתן את אותה תפוקה, ההבדל הוא שהסוברו יגיע ל5 טור האלה הרבה יותר מהר ואני מוכן להדגים לכל מי שרוצה , איך הדבר הזה עובד הלכה למעשה.
כשאתה עומד מול דיונה ובמקום לקחת תנופה של מאה מטר כדי להשיג מהירות , אתה משיג אותה מ20 מטר ובאותה עלות של דלק - זה שיפור (לפחות בשבילי).
כשאתה מנסה לעקוף (בצורה חוקית) מישהו בכביש ומוריד הילוך מרביעי לשלישי כדי להשיג מהירות (ולפעמים ההורדה הזו גורמת לנזק נוכח הטורים שאליהם אתה עולה) , אני לוחץ על הכפתור ורואה את זה מתבצע בלי לשחק עם ההילוכים.

שלא יהיו כאן אי הבנות - הדבר הזה לא משול להשפעה של טורבו או ניטרו, אבל ללא ספק יש הבדל בתאוצה.

ובדבר אחד פה אני מסכים איתך צביקה

שתהיה שנה טובה ומלאת אושר!

-->