PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזון גלגלים דינמי

eran4x4
13-11-03, 22:11
מה דעתכם על החומר הזהhttp://www.expeditionexchange.com/equal/FAQ.htm ועל הנושא הכלל?

האם עוד תרגיל שיווק או פתרון טוב לבעיה אמיתית?

אם זה באמת עובד זה יכול להיות פתרון מצוין לצמיגי קשי איזון וליציאה מאיזון בעקבות טיולי שטח.

הורדת הוויברציות (גם גדולות וגם קטנות) של חוסר איזון הצמיגים יכולה מן הסתם למנוע בלאי מערכת הינע בצורה משמעותית

נמרוד
16-11-03, 09:47
הפטנטים האלו וותיקים. אני לא פוסל לגמרי אבל כן סקפטי.

באתר המסויים הזה הם כותבים הרבה מאד, ולכאורה בצורה רצינית... אבל יש שם פסקה אחת בסוף שמחשידה מאד את כל הכתוב ב"שיווקיות יתר":

What Are The Results When Equal Is Tested On A Computer Spin-Balancing Machine?

Imbalance, because EQUAL only responds to load force/live load. A computer balancer cannot simulate load force. Do not worry. In actual driving conditions, the Equal granules will disperse throughout the tire and counteract the weight imbalances in the wheel and tire, and will balance the wheel better than any lead weight can.

כלומר, את הבדיקה הפשוטה והמיידית של איזון הצמיג, הרצה על מכשיר איזון רגיל של צמיגאים, הם פוסלים מראש בטענה פסאודו-מדעית שאיננה נכונה למיטב ידיעתי. אם החומר מאזן את הצמיג על הכביש, אין סיבה שהצמיג לא יהיה מאוזן על מתקן ניסוי.

אני בהרגשה חזקה, לא בוודאות, שהאפקט של חומר חופשי בתוך חלל הצמיג הוא לא איזון הצמיג, בכלל, אלא ריסון של התנודות שנגרמות בגלל חוסר האיזון, מה שאכן יגרום לנהג להרגיש שינוי לטובה. לא נראה לי תחליף לאיזון של הצמיג ע"י משקולות.

אני מקווה שאסף יתייחס לשאלה ביותר ידע.

eran4x4
16-11-03, 13:31
נמרוד -

מן הסתם החומר דינמי ומשתנה בהתאם למהירות סיבוב בגלגל (ומן הסתם בעמידה ממושכת הצמיג יוצא לחלוטין מאיזון), יתכן וקצב שינוי המהירות (תאוצה חיובית ושלילית) של מאזנת גבוהה מידי לקצב תגובת החומר.

אני גם די מניח שהרעידות עוזרות לצמיג (לחומר) להיכנס לאיזון - השאלה מה רע בשיטה הזאת (אולי אפילו בנוסף לאיזון עופרת ראשוני).

נמרוד
16-11-03, 14:53
נמרוד -

מן הסתם החומר דינמי ומשתנה בהתאם למהירות סיבוב בגלגל (ומן הסתם בעמידה ממושכת הצמיג יוצא לחלוטין מאיזון), יתכן וקצב שינוי המהירות (תאוצה חיובית ושלילית) של מאזנת גבוהה מידי לקצב תגובת החומר.

אני גם די מניח שהרעידות עוזרות לצמיג (לחומר) להיכנס לאיזון - השאלה מה רע בשיטה הזאת (אולי אפילו בנוסף לאיזון עופרת ראשוני).

אתה שואל מה רע בשיטה, אני שואל מה טוב?

אני לא התנסיתי בזה, ולא מכיר חוות דעת אויביקטיביות ואמינות (לדעתי) על המוצר הזה ודומיו. מצד שני, גם את ההסבר התאורטי אני לא מקבל. צריך להזהר מתוכן שיווקי כמו שכתוב באתר הנ"ל, שנשמע מדעי/הנדסי לקורא הממוצע, אבל בפועל הוא ממש לא.

eran4x4
16-11-03, 19:40
הטוב הוא בתיקון דינמי של האיזון המשתנה של צמיג שטח (לדוגמה עקב איבוד שינים או בלאי אחר בשטח).
כמו כן למיטב ידיעתי יש צמיגי שטח שקשה מאוד עד בילטי אפשרי לאזן אותם - מענין אם חומר כזה יצליך לאזן (או לפחות להוריד משמעותית את הרעידות).

נמרוד
16-11-03, 20:07
הטוב הוא בתיקון דינמי של האיזון המשתנה של צמיג שטח (לדוגמה עקב איבוד שינים או בלאי אחר בשטח).
כמו כן למיטב ידיעתי יש צמיגי שטח שקשה מאוד עד בילטי אפשרי לאזן אותם - מענין אם חומר כזה יצליך לאזן (או לפחות להוריד משמעותית את הרעידות).

אל תתן להם לבלבל אותך. אני לא הצלחתי להבין את העקרון הבסיסי של האיזון בכלל. אני מחכה שמישהו יסביר לי.

-->