PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזה אטם מתאים לtbi שלי

ybar
22-09-06, 22:59
יש לי רכב אמריקאי פרטי 5.0 ליטר 8 צילינדר סמול בלוק 305עם tbi ,עכשיו השאלה שלי היא:רכשתי סט אטמים קומפלט לבית המצערת את כל האטמים הבנתי והרכבתי במקומם המתאים,עכשיו צריך להיות
אטם שאמור פשוט לשבת בין התחתית של המצערת לסעפת יניקה, ובערכת אטמים שקיבלתי ישנם 2 אטמים שאמורים להיות במקום שציינתי רק שהם שונים האחד מהשני בזה שבראשון השניי עיגולים באמצע מחוברים ביניהם ובשני יש אותם שניי עיגולים רק שהם מופרדים האחד מהשני איזה מהאטמים האלה באמת מתאים לtbi שלי ואיזה מיותר בערכה?
מה למעשה ההבדל בין 2 האטמים האלה שזהים בדיוק בצורתם החיצונית ורק באמצע היכן שנמצאים השניי עיגולים כמו שישנם על הסעפת יניקה עצמה הם שונים כפי שציינתי קודם לכן, האם זה שיש את שניי הסוגים האלה בערכת אטמים אומר שאין זה משנה איזה מהם אני ישים וזה יעבוד כמו שצריך,או שבאמת אחד אכן מתאים למצערת שלי והשני מיותר ומתאים אוליי ל5.7 ליטר?
אודה מאוד על הסבר בעניין ולתשובה מה יותר מתאים לדגם שלי
תודה מראש וחג שמח לכולם

tzagi
23-09-06, 03:12
The GM tbi's came in a few cfm's
they came on 2.8, 4.3, 5.0. 5.7 and 7.4

Pick the base gasket that fits your throtle body diameter
just turn it up side down and match the gasket to it

Most likely as you have a 305...it will be the smaller one of the two.

ybar
23-09-06, 17:06
The GM tbi's came in a few cfm's
they came on 2.8, 4.3, 5.0. 5.7 and 7.4

Pick the base gasket that fits your throtle body diameter
just turn it up side down and match the gasket to it

Most likely as you have a 305...it will be the smaller one of the two.

מישהו יכול לתרגם לי את התשובה הזו לעברית בבקשה?

ניר ל
23-09-06, 17:31
יש בד"כ יותר משתי צורות אטמים, תסתכל על תחתית המצערת ותשתמש בזה שמתאים מבחינת קוטר הלועות והצורה החיצונית. אם הפתח באטם הפתוח יושב מעל מעברי וואקום קבוע אז אתה יכול להשתמש בו. אם לא הבנת - צלם את תחתית המצערת ואת האטמים ותקבל הסבר ברור יותר.

ybar
23-09-06, 17:50
יש בד"כ יותר משתי צורות אטמים, תסתכל על תחתית המצערת ותשתמש בזה שמתאים מבחינת קוטר הלועות והצורה החיצונית. אם הפתח באטם הפתוח יושב מעל מעברי וואקום קבוע אז אתה יכול להשתמש בו. אם לא הבנת - צלם את תחתית המצערת ואת האטמים ותקבל הסבר ברור יותר.

הבנתי את הכוונה שלך ,הבעיה היא ששניי האטמים זהים לחלוטין בצורתם החיצונית וגם בגודל הלועות=החורים,השוני היחיד כפי שציינתי היא שבאחד שניי העיגולים שבמרכז האטם מופרדים ובשני יש חיבור פתוח בין החורים, בערכת אטמים קומפלט שרכשתי קיבלתי את 2 הסוגים ולכן אני קצת מבולבל
יש מצב שפשוט שניהם מתאימים למצערת שלי ובכל מקרה העניין יעבוד כמו שצריך,או שבכל זאת אחד יותר מתאים לדגם שלי והשני מיותר עבורי?
על הקופסא רשום סט אטמים לtbi סמול בלוק בדיוק כפי שביקשתי אז למה בכל זאת ישנם שניי סוגיי אטמים שאמורים לשבת באותו מקום בעוד שמכל סוג אחר של אטם יש רק אופציה אחת ואי אפשר לטעות במיקומו?
במידה ואני ישים את האטם עם החורים המופרדים יש מצב לבעיה בתפקוד הtbi ?

six 4 life
23-09-06, 18:28
אתה פשוט צריך לבחור אחד מהם, בהתאם לצורה שיש בתחתית המצערת שלך.
אם יש 2 עיגולים- הרכב את האטם עם 2 העיגולים.
אם הפתח של המצערת עצמה הוא פתוח ללא עיגולים- בחר את זה ללא העיגולים.

ניר ל
23-09-06, 19:03
תסתכל בסעפת, אם יש פתח, תשתמש בפתוח.

ybar
23-09-06, 19:22
תסתכל בסעפת, אם יש פתח, תשתמש בפתוח.

בסעפת יניקה עצמה יש 2 עיגולים לא מחוברים ביניהם,אז בטוח ב100% שאני צריך לשים את האטם עם ה2 עיגולים המופרדים?
זאת אומרת שהאטם עם הפתח בין 2 העיגולים מתאים לסעפת אחרת ?

ניר ל
23-09-06, 20:07
כן.

ybar
23-09-06, 20:15
מצורפת תמונה של תחתית בית המצערת למטה ו2 האטמים שברשותי,וכפי שציינתי בסעפת יניקה עצמה ישנם 2 עיגולים לא מחוברים ביניהם כפי שרואים באטם השמאלי,אז אני צריך את האטם השמאלי?

חנן-ג'יפולוג
23-09-06, 21:00
לדעתי, כן.

ניר ל
23-09-06, 22:58
אין הבדל בין שני האטמים מבחינת תפקוד המערכת, הפתח שיש באטם הימני בתמונה נמצא מעל מעבר מנוע הצעדים שממילא פתוח בתחתית המצערת ואינו צריך אטם, אתה יכול להשתמש באיזה שבא לך.
אם היה פתח בין שני העיגולים בסעפת אז היית צריך להשתמש באטם הפתוח כי אז הייתה סכנה שהחתיכה המיותרת מהאטם תיקרע במשך הזמן ותישאב לתוך המנוע.

tzagi
23-09-06, 23:56
I will second Nir,
It doesnt matter.

And Ybar
I'm just a dumb redneck from Texas that knows how to read hebrew, not write it!
:-)

ybar
26-09-06, 17:55
חברים מישהו יכול להגיד לי לאן הצינור שמסומן בעיגול אדום אמור להתחבר,כי זכור לי שתמיד הוא היחידי שלא היה מחובר לכלום? מה יקרה אם אני פשוט יסתום אותו עם פקק בלחץ?
הנה התמונה בבקשה

asafk
26-09-06, 18:28
מכאן זה נראה כמו יציאת ואקום. אם זה אכן כך (הקדח מגיע מתחת לפרפר המצערת), ואין לך שימוש לואקום- אפשר פשוט לסגור אותו עם בורג.

אסף.

ybar
26-09-06, 18:42
מכאן זה נראה כמו יציאת ואקום. אם זה אכן כך (הקדח מגיע מתחת לפרפר המצערת), ואין לך שימוש לואקום- אפשר פשוט לסגור אותו עם בורג.

אסף.

אוקיי תודה זה מה שחשבתי, אני יסגור אותו וזהו, אין לי שימוש בו

-->