PDA

צפייה בגרסה מלאה : סמוראי ארוך או סמוראי חדש?

PAUL
24-09-06, 16:33
אני יודע שבטח נשבר לכם מהתלבטויות הקניה שלי אבל תבינו אותי, אני כל היום מפנטז על מה אני אקנה ברגע השיחרור (המתקרב)

אם אני אקנה רכב יחד עם אבי, זה אומר שהוא משקיע בקניה (ובישור קו) ואני בשיפורים ועיקר התחזוקה גם עלי.
תקציב הקניה גדול מספיק בשביל סמו' עד שנת היצור האחרונה. אבל אני רוצה ארוך!

למה ארוך? אני אוהב ציוד, אני אוהב יציבות (בסיס הגלגלים של הקצר מוגזם עם 90" אני חיי כבר 3 שנים), ובכלל הוא נראה לי לי הרבה יותר סקסי.
ועכשיו הבעיה, כמעט עשור בין גיל הארוכים שבשוק לבין סמו' חדש שבתקציב.
עכשיו, האם לוותר על האורך בשביל הגיל?
מה אתם הייתם עושים?

אלון_ק
24-09-06, 21:36
תראה, לארוך אין תחליף. אם הייתי קונה סמוראי היום הייתי בוחר בארוך בעצמי, למרות גילם המתקדם.

יש לך תקציב ואין לך כח (או ידע, או זמן) לעשות את יישור הקו לבד? לך למישהו שאתה סומך עליו לגמרי ותסביר לו שאתה רוצה שהוא ימצא לך סמוראי ארוך ויעשה ממנו חדש. אתה רוצה שהוא יעשה לך את כל החשמל מחדש, את הצבע (שישלח לפחח, מה אכפת לך? כאב ראש שלו), שישפץ את הגיר ללא קשר למצבו, יחליף יחסי העברה בטרנספר ל1:4.16 כולל כל המיסבים, יביא מנוע מיבוא וישאיר לך את הישן (תמכור אותו), יחליף כל מיסב אחר ברכב (סרנים בעיקר ושיחליף גם אותם לסרנים רחבים על הדרך) וכד'. דרוש אחריות הגיונית על הדברים - שנה לגיר, כל החיים לטרנספר (הקיט מגיע עם אחריות כזו), שנה למנוע, חצי שנה לפחחות, חצי שנה לתקלות קטנות. בסכום שאתה תשלם - וזה יהיה סמוראי יקר מאוד - מגיע לך.

התוצאה: סמוראי חדש עם שלדה של סמוראי ישן, אחריות שאין לך גם בחדש ובלי בעיות קטנות שיש בסמוראים ישנים. המחיר? כמו סמוראי חדש.

PAUL
25-09-06, 01:03
תשמע, פעם אחרונה שפתחתי דיון על לחדש רכב חבוט כולם הורידו אותי מזה מהר מאוד.

אני דווקא כל השאיפה שלי היא לעבוד על האוטו כמה שיותר לבד.
אני בגישה שהדרך הכי טובה לדעת לתקן משהו היא לפרק אותו ולהרכיב מחדש.

החלום האמיתי, זה סמו' כמו שמורי מכר ( http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=15471 )
רק עם מנוע 1.6

לא היית/הייתם מוותרים על המרכב הארוך בשביל הזרקה וקפיצי סליל?

מורי
25-09-06, 08:45
לבנות סמוראי כמו שאני בניתי עולה לא מעט כסף.
אבל ההבדלים בין סמוראי קצר לבין ארוך שבנוי כמו שצריך,הם פשוט ענקיים!
לך על הארוך מבלי לחשוב פעמיים.הזרקה וסלילים יכולים לחכות לרגע בו הם ישבו על הארוך :-P

asafk
25-09-06, 08:52
יש הבדל בין לקנות גרוטאה ולשפץ לבד, לבין לקנות 88 ארוך משופץ לפי הדרישות שלך בדיוק (או יותר), במחיר של 98 מוזרק. ההבדל הוא שבראשון אתה לא תטייל, ובשני כן, כבר מהיום הראשון, ואפילו תהנה מזה כמו מסמוראי חדש. זה יקר. שווה את הכסף? לא בטוח. אבל אם יש לך את התקציב הדרוש, כזה:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=15379
סמוראי הוא הרבה יותר מכל סמוראי 98 שתמצא בשוק, ובקצת פחות כסף.
כמו שאמרתי בעבר, דעתי היא שאם, באופן מוזר ומעוות, יהיה לי סמוראי- הוא יהיה ארוך. על הצמיגים המתאימים, הפרופורציות שלו מצויינות, וההתנהגות שלו בשטח מפתיעה- גם, ובעיקר, יחסית לסמוראים קצרים.

אסף.

נמרוד
25-09-06, 11:36
אתה נעול על סמוראי?

אם התשובה היא כן (בלי להכנס לסיבות, היחסים שלך עם ההורים שלך בשלבים האנאליים הם בינך לבין ספת הפסיכולוג :-D ), ואתה רוצה ארוך, ומודע לזה שזה בהגדרה רכב ישן מאד שעבר הרבה מאד ואתה קונה פרויקט שיפוץ יותר מאשר ג'יפ טיולים - לך על זה.

אם אתה מחפש את רכב הטיולים הפרקטי והכלכלים ביות עבור ג'יפאי צעיר - לך על סמוראי כמה שיותר חדש. תשאיר את החברים בבית, יש מספיק מקום לך ולחברה.

ואם השיקול הכלכלי מאפשר לך לחשוב מבחינת דלק והוצאות שוטפות על יותר, ואתה ג'אנקי של ציוד בג'יפ, אז למה לא סופה?

מוני אורבך
25-09-06, 12:05
אני חושב שאתה הולך הפוך עם כול הענין.
רותם את הסוסים אחרי העגלה.
קודם כול אתה מחליט על איזה רכב אתה נוסע ואחר כך מצדיק למה אתה צריך אותו ?!
הפוך גוטה, הפוך !

שב עם עצמך ותחליט לאיזה שימושים אתה צריך את הרכב. האם ליום יום, האם לטיולי שבלים, או עבירות קשה, צריך להוביל את כול הבית או רק חברה וסל פקניק, מחפש נוחות ? אמינות ? קניה זולה ?

אין מה לעשות, רכב הוא סידרה ארוכה של פשרות בין שיקולים שונים. כולם היו רוצים רכב שעולה לירה נוסע 100 קילומטר לליטר, עם עבירות אדירה, נוחות ופינוק, שאפשר להסיע כמה ציוד ואנשים שרוצים ועם זאת אפשר להסתובב איתו בעיר בלי להוריד קירות, עם אמינות בשמים, ועוד ועוד.
מה לעשות שעוד לא מיצרים רכב כזה...

אז שב עם עצמך ותחליט מה מכול הדרישות הכי חשוב לך ועם מה אתה יכול להתפשר.
לאחר מכן שב עם רשימת כלי רכב הקימים בשוק ותתאים לך את מה שמקים את מירב הדרישות.

אגב, זכור שעם רכב לא מתחתנים, לא צריך לשלם לו מזונות בגירושים (-: השתנו הדרישות שלך, אתה יכול למכור ולקנות אחר.
אני החלפתי כבר 6 רכבי שטח, וכול פעם בגלל שהדרישה שלי מרכב השטח השתנתה.
משום מה יש לאנשים נתיה לחשוב שאם קנית רכב אתה תקוע איתו לנצח...

PAUL
26-09-06, 22:45
דבר ראשון, אם בשיתוף פעולה עם אבא אז שום דבר חוץ מסמוראי.
למה? ככה! אבא שרוט קשה וגם אם כל חברי ג'יפולוג יתארחו אצלי בבית לעל האש וכולם יחד ובנפרד יסבירו לו למה עדיף ומשתלם ליסוע בסופה יותר מבלאנד קרוזר הוא לא ישתכנע.
בפולניה כמו בפולניה יודעים הכי טוב.
סמו נראה לו כמו כלי זול לאחזקה שמתאים לטיולים חד יומיים של אני הוא ופק"ל קפה.
ובנייתים אני אוכל ליסוע בו נסיעות קצרות יומימיות, לשחק בו ולטייל בו כשהוא לא רוצה.

אבא חולם בכלל על דיפנדר (כן חילול הקודש אני יודע) אבל משהו בתוך עצמו מונע ממנו לקבל סיפוק לתשוקותיו. ולא משנה כמה חפרתי לו בראש.
ככה לימדו אותו בבית.

כשאני אומר שאני אוהב ציוד. זה לא שאני אוהב ליסוע עם כל הבית, אבל אני רוצה להיות מסוגל לזרוק 2 ש"קשים, אוהל, צידנית גדולה, רשת של מנגל, כמה חלפים קירטיים, קצת דלק נוסף, וציוד חילוץ.

אני אוהב טיולים מה שיותר ארוכים. אז נראה לי הגיוני לטייל אני ואבא או אני וחברתי אם כמה ימים אז בארוך. והוא הרבה יותר יפה ובעל פרופרציות נכונות (שמזכירות לי 110 פתוח).

מי שלא זוכר אני בכלל מזיל ריר על סופות.
אבל דלק כבד, מחיר קניה כבד.
ואני אזדקק לרכב ראשון שנוסע לא מעט.
אני אוהב לטייל גם על האספלט.

מצטער על המגילה.

אני מקווה שעד אחרי סוכות יהיה כיוון אמיתי.
או סמו, או אוטובוסים.

ruby
27-09-06, 20:13
לי יש "ארוך" תנסה למצוא אחד כמה שיותר טוב ולא תתאכזב. אני חושב ששני מהפורום עוד לא מכר את שלו, יש לו דווקא אחד שמור. בקיצור אני ממליץ, רכב בעל עבירות טובה והרבה מקום לטיולים שמעבר ליום אחד, בסיס לא רע לשיפורים וכן מה לעשות הרכב גם אמין.

נמרוד
27-09-06, 21:34
פול אתה נשמע כמו בחור מאד שקול והגיוני. סמוראי הוא הרכב הנכון עבורך לאור כל מה שכתבת. שני אנשים יכולים לטייל בסמוראי טיולים ארוכים, אין שום בעייה. בעיית אחסון הציוד מתחילה ברגע שאתה משתמש במושב האחורי לעוד נוסעים, ואז באמת אין מקום פיזית לצידנית סבירה. אבל שני אנשים - סע בכל ל בלי מושב אחורי וזהו, ויש לך די והותר מקום לכל הציוד שהזכרת ועוד מספיק קרשים למדורה.

פרקטית - חפש את הסמוראי הכי חדש ובמצב הכי טוב, וקנה אותו. אני מסכים איתך לגמרי לגבי המעלות והאיכויות העדיפות של הארוך, סמי ארוך היה רכב השטח הארבע גלגלי הראשון שלי, אבל מכרתי אותו לפני 7 שנים... לא הייתי קונה היום סמוראי 88 בשום מצב אם אני יכול להרשות לעצמי יותר, ונשמע שאתה בהחלט יכול.

PAUL
28-09-06, 05:43
עלית עלי.
כולי שיקולים.

אני לא ממהר.
רק שנמאס לי מחוסר הידיעה שהצבא מחזיק אותי בו.
אני במצב שאני יכול להרשות לעצמי (עזוב פיננסים לרגע) מבחינת זמן פנוי לקנות אחד ישן יחסית ולעשות מה שאלון אמר, לדנדש אותו.
אני אפילו אשמח לפרויקט כזה (אם אתה זוכר את השירשור על הסופה ממכרז).

אני פשוט מנסה לחשוב כמה שיותר לעומק עכשיו כדי שביום שבו ישחררו אותי אני כבר אתחיל לחפש את מה שאני אחליט עליו.

כמו שאני שקול, ככה אני שונא לבזבז זמן.
מה גם שאני אולי אצטרך את הארוך לשימוש כטנדר קטן לפרויקט שאני עובד עליו.

PAUL
22-11-06, 15:00
הגיע הזמן!!!!
יש מספרים!

ההתלבטות נשארה אותה התלבטות, לדנדש ארוך או למצוא קצר טוב וחדש יותר.

התקציב הוא 20, ואולי בלחץ אפשר להיגרר לכמעט 25.
אנחנו מדברים על רכב להרבה שנים.
אני כידוע מאוהב בארוך.
אנחנו מדברים על תקציב שהוא קניה +ישור קו לאחד חדש וקצר
או תקציב קניה ודנדוש ארוך.
אני כרגע נוטה לכיוון השיפוץ של הארוך ויש לזה סיבה טובה.
במצבי בצבא אני בבית כל יום באחת וחצי בצהריים. והחברה בקורס אי שם בנגב לחודשים הקרובים אז כל היום שלי יהיה מתחת לאוטו מבחינתי.

בואו נדבר מספרים לרגע והגיון בצד.
מה יהיה גילו הצעיר ביותר של סמוראי במצב טוב לאללה בסכום הזה?

ונגיד ואני משפץ ארוך, נגיד שמצאתי שלדה נקיה ויפייפיה עם בודי אחרי פחחות וטסט לשנה, אבל בלי שום חלק בשרשרת ההנעה (מנוע גיר טרנספר צלבים סרנים קפיצים בולמים ברקסים גלגלים רדיאטור תיבת הגה, קיצר הכל)
כמה יעלו כווווול החלקים האלה במצב טוב?

מצטער על המגילה, אני פשוט מתרגש!!!!

דרך אגב למי שזוכר את תחילת השרשור, אבא יצא מהתמונה אז בואו ננסה לחסוך לי

idanw
22-11-06, 20:02
לפני כשנה קניתי סמו ארוך, במצב רע! (עקב בעיות תקציב..)
לאט לאט (אבל ממש לאט) אני משפץ אותו, ועכשיו כבר אפשר להגיד שהוא מתקרב למצב משופץ..(תכלס זה לא נגמר אף פעם..)
פירוט עלויות עד כה:
שיפוץ טרנספר: (החלפת כל המיסבים + גג"ש אחד מפירוק) כ- 600 ש"ח.
שיפוץ גיר: החלפת כל המיסבים - כ-500 ש"ח.
קח בחשבון שבמכלולים אלו יש סיכויי גבוה שתצטרך להחליף גג"שים\סינכרונים ולא ישתלם לשפץ!
קלאץ': כולל פלטת לחץ, מיסב הילוך ישיר ומיסב לחץ 500 ש"ח.
שיפוץ סרן אחורי: כולל שני קיטים של מיסבי גלגל כ - 500 ש"ח. (בהנחה שהדיפרנציאל תקין!)
שיפוץ סרן קידמי: החלפת 4 מיסבי גלגל + 4 מיסבי קינגפין ואטמים כ - 500 ש"ח.
שיפוץ רדיאטור: 100 ש"ח.
החלפת צנרת מים+ טרמוסטט - 100 ש"ח.
החלפת קפיצים קידמיים (אצל המתלם) : 1800 ש"ח כולל כל הגומיות.
החלפת עלים בודדים בקפיצים אחוריים: כ- 200 ש"ח (החלפה של כל הקפיץ עוד תגיע!)

כל אלו נעשו לבד לגמרי, בלי שום ידע מקדים עם הרבה עזרה מהפורום ומספרים.. אבל!!! קח בחשבון שבדברים שאתה עושה פעם ראשונה, אתה עושה טעויות והרבה!!! היו חלקים שהחלפתי ועקב עבודה לא נכונה, הייתי צריך להחליפם שוב! את המחירים האלו לא כללתי והם גבוההים! שלא נדבר על העצבים הכרוכים בזה..

עוד קניות:
ברזנט חדש בתפירה אישית : 1700 ש"ח.
צמיגים: הנקוק 215 MT כ 1700 ש"ח.
החלפה של כל מערכת החשמל (הדבר היחיד שלא ביצאתי לבד) 800 ש"ח.

הכל נעשה בתקופה של שנה תוך כדי שימוש יומיומי ברכב! וטיולים כמעט כל שבוע.. (והוא עשה 35000 ק"מ בשנה הזאת!)
יש לציין שכשקניתי אותו המנוע היה חדש מייבוא כך עליו לא היו הוצאות נוספות..
ו הבודי במצב רע.. אבל זה לא ישופץ - זה רכב טיולים! (אולי בעוד 7 שנים שיהיה כסף לדיפנדר וזה יהפוך לרכב תצוגה... :D .
תרגיש חפשי לשאול...

עידן

דרך אגב.. מחיר הקנייה (לפני שנה) היה 14000...

עמרי2
22-11-06, 20:30
לא יודע אם ראית-פרסמתי בלוח מודעות קישור לסמוראי 96 (סלילים) ב 15K. אין לי מושג של מי הוא ואם זה אמיתי-אבל הייתי מנסה.

לי היה סמוראי ארוך במצב דיי טוב עם טרנספר 84, צמידי גודייר חדשים 235, מאיות ארוכות מאחור ובודי במצב ממש טוב (המקום היחיד שהיו בו חורים היה מאחורי בתי הגלגל מאחור), המנוע במצב פיקס. היה צורך בכיוון הצתה בזמן המכירה, וגל הינע קדמי עשה פרצוף של סוף...

נמכר ב 18K. ב 7K הנותרים הייתי יכול לדגם אותו יופי, נעילה אחורית והיה נשאר לך עוד הרבה עודף.

אל תתפתה לקנות גרוטאה. אני קניתי רכב שלא הייתי צריך להוציא עליו הרבה כסף ביישור קו.
קח כדוגמא את הרכב של עידן, את מחיר הקניה שלו ואת מחיר השיפוץ שלו. את הכסף הייתי מעדיף להשקיע בלקנות רכב במצב טוב ולהשקיע בשיפורים (או הכי טוב-לקנות רכב משופר מראש-לא משנה איך תהפוך את זה זה תמיד יוצא יותר זול)

עמרי

בני
23-11-06, 20:15
חבר קנה אתמול סמוראי ארוך ב - 7k, עדיין לא ראיתי אותו, אבל לדבריו כל המערכות עובדות, אני מאמין לו מאחר ואת הרכב הזה הוא מכיר, למכרה משותפת שלנו יש סמוראי ארוך, לי יש סמוראי ארוך,
ולא מעט פעמים הבחור עוזר לנו בעבודות אחזקה למיניהן.

עכשיו לגבי התקציב שיש לך, תראה מה אני עשיתי אם סכום דומה לשלך:

קניתי סמוראי ארוך ב-5k, אוטו אם שילדה תקינה, הכל עובד, הרבה חלודה ומנוע עייף שעדיין לא הרים ידיים.

שני קפיצים קדמיים + 4 בולמים אצל המתלם 2.6k

החלפת מערכת קירור + רצועות למנוע 1.4k

צמיגים 2.4k, 215.75.15 שילמתי סכום מופרז, אני יודע.

בשלב די מוקדם ידעתי שאני רוצה להרחיב את האוטו, היו כל מיני אפשרויות, ביניהן החלפה לסרנים של טויוטה אבל זה לא קשור לעכשיו, בכל אופן בסוף החלטתי להרחיב לסרנים של סמוראי ממודל 88 ומעלה,
אז הלכתי וקניתי אוטו שירד מהכביש, סמוראי קצר מודל 91 יפיפה, האוטו התהפך הקשת והשמשה הקדמית ניזוקו, חוץ מזה מדובר באוטו שפשוט מניע ונוסע, בקיצור אני בחיים לא הייתי מוריד אוטו כזה מהכביש. עלות 5k, היום במבט לאחור הקניה הכי טובה.

היום הסרנים הרחבים נמצאים על האוטו שלי, הסטרטר, הטראנפר שייתברר כתקין ובעיקר לא שורק,
וטראנספר שורק יכול להוציא אותך משוגע, האמן לי!

שיפוץ סרן קדמי 1k, החלפת כל המחז"שים + מיסבים.

עבודות מוסך 6k, חלק הסכום מוצדק מאחר והרכב נקנה ללא טסט, הווה אומר לא ניתן להעביר בעלות, אז לא ידעתי כלום והיה לחץ של זמן, במבט לאחור 3k הם כסף לפח, ועל שאר הכסף לא קיבלתי תמורה מלאה.

במשך הזמן מכרתי חלק מהחלקים של הפגר שקניתי בסך של 1.3k.

סכ"ה: 22.1k, שהם מיקס של קניה נבונה, ביבוז של כסף, ולא מעט מזל טוב.

אני לא אומר כאן שהדרך שלי היא הנכונה או המומלצת, פשוט לספר לך איך עברה השנה אם הסמוראי
שלי, ומה עשיתי בתקציב דומה לשלך.

בהצלחה, בני.

מורי
23-11-06, 22:07
בני,מתוך סקרנות...החבר קנה את הסמוראי מגבע-כרמל?

itayhi
23-11-06, 22:55
בעיותיך נפתרו...

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=16974

אני לא מכיר את בעל הרכב ולא קשור אליו בשום אופן.
סתם עברתי בלוח המודעות...

איתי

-->