PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיות חשמל:אין איתותים ואין אורות דרך.

חגי
24-09-06, 16:50
לפני כמה ימים הפסיקו אורות הדרך (אור נמוך) לעבוד .
כאשר אני מדליק אורות (אור הדרך לא נדלק) ומנסה להעביר לאור גבוה הידית לא נשארת במצב אור גבוה,היא חוזרת לאור נמוך (שכמו שציינתי לא דולק,אור גבוה יש כל עוד הידית משוכה לאחור) .

כל הפיוזים תקינים.
אולי זה קשור ,אתמול הפסיקו האיתותים לעבוד (4 אורות הזהרה יש) .

אני חושד בידית,האם משהו נתקל בתופעות כאלה,מהיכן להתחיל?

אם יש חשמלי\חשמלאי חובב כאן מאיזור כרמיאל אשמח להפגש כדי שיעיף מבט.

חגי.

shmil
24-09-06, 22:19
מחליף האורות הוא מפסק נפרד, המופעל ע"י הידית בעזרת מוט מאריך מברזל, ונמצא מצידו השמאלי של מוט ההגה, בערך 10ס"מ נמוך יותר מהחיבור ללוח השעונים.

בד"כ כשמחליף האורות לא מגיב כמו שצריך, יש פשוט לכוון לו את הגובה (יש שני ברגי כיוון, שהם גם מחזיקים אותו) כך שיחזור להחליף מצבים.

מחליף האורות לא קשור לאור הדרך, וגם לא האיתות, אבל שני אלו (אור הדרך והאיתות) כן קשורים.
לגבי אור הדרך והאיתות, כדאי שתתחיל בבדיקת מנורות, תמשיך בבדיקת אוטומט האיתות, ורק אחר כך למערכת החשמל עצמה.

חגי
24-09-06, 22:32
הבנתי שאוטומט האיתות לא קשור לאוטומט של 4 מאותתי החרום,האם זה נכון?

אני מבין מתשובתך שאם האוטומט לא תקין אז גם לא יהיה לי אור דרך ?

היכן ממוקם האוטו' הזה ?

shmil
24-09-06, 22:38
אוטומט האיתות נמצא ליד האוטומט של איתות החירום, ושניהם נמצאים ע"ג תיבת הנתיכים שעל קיר האש מעל רגלי הנהג. שניהם גליליים.

הקשר בין האיתות לאור הדרך הוא רק לגבי האור האחורי, לא הקדמי.

חגי
24-09-06, 22:47
האם נתן להחליף בין האוטומטים לנסיון ?

האם האוטומט הזה הוא חלק סטנדרטי בחנות חלפים או שיש אותו רק אצל ינוביץ' ?

shmil
24-09-06, 23:06
ניתן להחליף ביניהם, וזה חלק סטנדרטי.

חגי
25-09-06, 07:24
תודה .
אני אנסה להחליף בינהם .

איציק - 4X6ZH
25-09-06, 08:17
מערכת האורות בכלי רכב אמריקאים עושה שימוש משותף במנורות חניה ומנורות וינקר .
אותה מנורה ואותו חוט משמש את תאורת החניה ותאורת הוינקר בחלק האחורי של הרכב .
כאשר אין אור חניה ותקלת וינקר בדרך כלל הבעיה תיהיה בידית הוינקר . ( שהיא הצומת החשמלית )
כדאי לדעת ולהכיר את התעלול האמריקאי הזה . לכל מי שהולך להתעסק עם מערכת
האורות ברכב .
איציק

חנן-ג'יפולוג
25-09-06, 09:03
איציק, מה שמשותף זה אור הבלם ואור האיתות. אור החנייה לא קשור אליהם.

איציק - 4X6ZH
25-09-06, 09:08
אתה צודק
יש תעלול נוסף שלא שייך לשאלה במקורית .
איציק

חגי
25-09-06, 10:32
הבעיה שלי היא אור הדרך (אור נמוך) ,אור גבוה יש אבל לא נתפס .
אור חנייה פועל וגם האיתות (4 מאותתי החרום).

עוד רעיונות ?

חגי
25-09-06, 18:22
שמיל תודה,ההחלפה פתרה את בעיית האיתות .

עכשיו מה בנושא האורות ? השפרצתי WD40 לתוך הידית ו... כלום.
ניקיתי את הממסר שעל הגריל (מצידו הפנימי כמובן) ו.... כלום.

עברתי על חיבורי המפסק ,הכל נראה תקין .

מה עוד ?

UNIX
25-09-06, 19:30
מתעלק על השירשור
נשרף לי המפסק של האורות , יש אור דרך אבל אין אור חניה ואין אור בלוח שעונים .
המפסק לא תקין , בדקתי את זה עם אוהמטר הבעיה שאם אני מנסה לעשות גישור ללא מפסק יש קצר
בדקתי עם מנורת ביקורת ויש מינוס על החוט שאמור להוציא פלוס אל האורות חניה ואל האור בלוח שעוניים , השאלה אם זה לא מינוס שחוזר דרך המנורות או שזה קצר .
מה עושים? לא בא לי לפרק דש

shmil
25-09-06, 20:46
קודם כל התנצלות - טעיתי אתמול לגבי חיבור הוינקר והאור האחורי, היתה שעת לילה וניקרתי (תירוצים.. ;-) ).

לגבי תפיסת האור הגבוה, מחליף האורות צריך כיוון:

מחליף האורות הוא מפסק נפרד, המופעל ע"י הידית בעזרת מוט מאריך מברזל, ונמצא מצידו השמאלי של מוט ההגה, בערך 10ס"מ נמוך יותר מהחיבור ללוח השעונים.

בד"כ כשמחליף האורות לא מגיב כמו שצריך, יש פשוט לכוון לו את הגובה (יש שני ברגי כיוון, שהם גם מחזיקים אותו) כך שיחזור להחליף מצבים.

זה לגבי האור הגבוה.

עכשיו- מה אין לך, אור דרך (נמוך) קדמי, או אור חנייה קדמי?

חגי
25-09-06, 21:37
אין אור דרך (קדמי).

shmil
25-09-06, 21:49
אותו מחבר של המפסק המתואר בPOST הקודם שלי, הוא שמקבל + מהמתג, ומפצל אותם בין האור הגבוה לנמוך, או לזה או לזה.

יתכן שמישהו הוסיף אצלך פעם גם ממסרים לאורות, שזה החיבור הנכון יותר. איפה נמצאים ממסרים אלו, אם קיימים, אני לא יכול לנחש. אם יש ממסרים, יכול להיות שהממסר שרוף או שהרגליים שלו קבלו קורוזיה.
אם אין ממסרים, אז בזמן כיוון המרחק של המפסק, כפי שתיארתי למעלה, כדי שתהיה לך "תפיסה" של האור הגבוה, תבדוק גם שהמחבר מאחוריו לא התחרבש.

ybar
26-09-06, 18:22
יש לי בדיוק אותה בעיה בקמארו שלי אין אורות דרך ואורות גבוהים יש רק כשמחזיקים את הידית משוכה בדיוק כמו שפותח השרשור ציין אצלו, עכשיו הבנתי שצריך לכוון את המרחק של המפסק, מישהו יכול לעלות תמונה של המפסק הזה שצריך לכוון את 2 הברגים שלו כדיי שהאורות הגבוהים "יתפסו" שנדע בדיוק על איזה חלק מדובר?
ומה לגביי האורות דרך הרגילים הנמוכים היכן הבעיה?
יש לציין שאצלי יש ידית הכוללת בקרת שיוט+ווינקרים+מצביי מגבים והכל עובד מצויין רק הקטע שציינתי עם האורות דרך והמשיכה של הידית כדיי לקבל אורות גבוהים לא עובד אז הבעיה היא לא בידית עצמה בוודאות?

חגי
26-09-06, 20:07
לדעתי ,אצלי הידית לא נתפסת בגלל שהיא "מרגישה" שאין אור נמוך ,יכול להיות שיש ממסר בדרך ?

shmil
26-09-06, 22:55
לא.

כן יכול להייות שהמפסק הלך.

לא יותר פשוט, אחרי 3 ימים, להתכופף מתחת להגה, לראות את המפסק ולבדוק אותו?

ybar
27-09-06, 09:29
לא.

כן יכול להייות שהמפסק הלך.

לא יותר פשוט, אחרי 3 ימים, להתכופף מתחת להגה, לראות את המפסק ולבדוק אותו?

איך ניתן לבדוק אם המפסק טוב או לא?
אם שאר האופציות שיש בידית עצמה כן עובדות זה אומר שהידית טובה לחלוטין ואז נשאר לבדוק/לכוון את המפסק שמחובר לידית דרך המוט ברזל המקשר ביניהם?
איך בדיוק מכוונים את המפסק כדיי שהידית תתפס בעת משיכתה לקבלת אורות גבוהים, פשוט סוגרים או פותחים את הברגים שיש לו ותוך כדיי משחקים אם הידית עד שנשמע ה"קליק" והיא נתפסת?

shmil
27-09-06, 09:54
בין הידית למפסק מעביר תנועה מכני - מוט דחיף ממתכת.

אין קשר בין תקינות הידית לתקינות מנגנון האיתות, או לתקינות מנגנון הוישרים, הידית עצמה היא חלק מכני שמתפרק בקלות.
בתוך בית ההגה יש שני מנגנונים, מנגנון האיתות, ומנגנון הוישרים, והם מנגנונים חשמליים נפרדים.

מנגנון החלפת האורות לא יושב בתוך בית ההגה מתחת להגה, וכדי להגיע אליו, בניגוד לשניים האחרים, אין צורך להסיר הגה.
כאמור, מוט דחיף באורך של כ-20 ס"מ, הנמצא בתוך כיסוי הפלסטיק של בית הגה, מעביר באופן מכני את תנועת הידית אל מפסק האורות.

כשתראה את מפסק האורות תבין לבד שניתן לבדוק את תקינותו בהחלפת מצבים על ידי לחיצת מברג אליו.
הכיוון הוא על ידי שחרור הברגים שתופסים אותו אל עמוד ההגה, והזזתו כך שמוט הדחיף יקבל את מלוא המהלך הדרוש לו להפעלת המפסק. כן, כל שינוי מצב במפסק נשמע "קליק".

shmil
27-09-06, 09:59
יש לציין שאצלי יש ידית הכוללת בקרת שיוט+ווינקרים+מצביי מגבים והכל עובד מצויין רק הקטע שציינתי עם האורות דרך והמשיכה של הידית כדיי לקבל אורות גבוהים לא עובד אז הבעיה היא לא בידית עצמה בוודאות?

אגב, במקרה שלך, YBAR, תבדוק שהזזת הידית מזיזה את מוט הדחיף.
אם הוא זז, הבעייה במפסק, או בחוטים אחריו.
אם הוא לא זז, ולא פירקת את ההגה לאחרונה, כנראה שנשבר לך חלק הפלסטיק שמעביר את התנועה מהידית אל מוט הדחיף.

זה שונה אצל חגי, כי אצלו, לטענתו, האור הגבוה עובד (כלומר מוט הדחיף עובד), רק לא נתפס.

ybar
27-09-06, 11:54
לא הבנת נכון אצלי המקרה בדיוק כמו אצל חגי, אין לי בכלל אורות דרך נמוכים אבל אורות גבוהים יש לי רק ע"י משיכת הידית אחורה והחזקתה כלומר לא נישמע ה"קליק" והאורות לא נתפסים
המוט דחיף שציינת שמקשר בין הידית עצמה למפסק הפלסטיק עובד וזז כאשר אני מושך את הידית אבל פשוט לא נשמע "קליק" לאחר כל משיכת שינוי מצב בין אורות נמוכים לאורות גבוהים
אז לפי ההסבר שלך אצלי כנראה הבעיה היא בכיוון מרחק המפסק מהידית כלומר כנראה שבעת משיכת הידית המוט מקשר לא עושה את מלוא הדרך עד לשמיעת ה"קליק" המציין את החלפת המצב באורות האם הבנתי נכון?

shmil
27-09-06, 22:47
אז לפי ההסבר שלך אצלי כנראה הבעיה היא בכיוון מרחק המפסק מהידית כלומר כנראה שבעת משיכת הידית המוט מקשר לא עושה את מלוא הדרך עד לשמיעת ה"קליק" המציין את החלפת המצב באורות האם הבנתי נכון?
לגבי "תפיסת" האור הגבוה - כן.

אם מישהו מכם, חגי או YBAR, ינסה באמת לפתור את הבעייה, ולא רק בכתיבה באינטרנט, יתכן שתדווחו שהמנורות עצמן באור הדרך תקינות או לא, שחיברתם מנורת ביקורת למפסק והיא עובדת בשני המצבים או לא, שהמפסק עצמו מחליף מצבים בעזרת לחיצה של מברג או לא, וכן הלאה.

הייתכן?

קיד
30-09-06, 01:38
חגי,

משוך את מתג הפעלת האורות, המתג בעל שני המצבים, ובדוק ע"י מנורת ביקורת שיש (+) בחוט של האור. בחוט הירוק מגיע (+) קבוע. בעל הפעלת המתג במצב אורות דרך, תריך להיות (+) בחוט החום.
במידה ואין + בירוק, אזי שרוף הפיוז. מספר 6.
במידה ואיון + בחום, אזי נשרף המתג.

במידה ויש + בחוט החום לאחר הדלקת המתג, אזי הבעיה היא ביחידת מחיף האורת.

בברכה,
קיד.

חגי
01-10-06, 12:23
חגי,

משוך את מתג הפעלת האורות, המתג בעל שני המצבים, ובדוק ע"י מנורת ביקורת שיש (+) בחוט של האור. בחוט הירוק מגיע (+) קבוע. בעל הפעלת המתג במצב אורות דרך, תריך להיות (+) בחוט החום.
במידה ואין + בירוק, אזי שרוף הפיוז. מספר 6.
במידה ואיון + בחום, אזי נשרף המתג.

במידה ויש + בחוט החום לאחר הדלקת המתג, אזי הבעיה היא ביחידת מחיף האורת.

בברכה,
קיד.

תודה רבה ,קיד.

הבעיה אכן במפסק האורות (אני לא מבין כלום בחשמל רכב לצערי) .

ביום שלישי אני אקנה מפסק חדש ואפילו אוסיף ממסר .

צום קל.

חגי.

עמרי2
24-10-06, 18:41
שמיל/ קיד,

"האירו" את עיני. בעיה דומה:

1.אין אורות חניה (אור נמוך) אלא רק אור דרך (אור גבוה). המתג הוא עם שלושה מצבים (נראה לי כמו בכל סופה...כבוי, אור נמוך, אור גבוה)

2.כאשר המתג על אור דרך, נורת האיתות שמאלה דולקת (לא מהבהבת, אלא דולקת קבוע).

:confused:

עמרי

עמרי2
24-10-06, 19:05
שכחתי לציין-האיתותים ואורות הברקס עובדים כראוי...

עמרי

חימושניק
24-10-06, 20:38
נשמע שיש לך בעיית מינוס.

אתה יכול להתחיל מלבדוק של החיבור הקטן ליד הפנס השמאלי.

עמרי2
25-10-06, 06:33
נשמע שיש לך בעיית מינוס.

אתה יכול להתחיל מלבדוק של החיבור הקטן ליד הפנס השמאלי.

על פניו נראה תקין (אתה מתכוון בתוך תא המנוע בחיבור לאור דרך?)
איך אני בודק את המינוס?

תודה, עמרי

עמרי2
25-10-06, 08:59
על פניו נראה תקין (אתה מתכוון בתוך תא המנוע בחיבור לאור דרך?)
איך אני בודק את המינוס?

תודה, עמרי

צילמתי קצת, על מנת להבין יותר מה הולך:

1.הכפתור הכחול התחתון זה מתג האורות, בעל שלושה מצבים.

http://img207.imageshack.us/img207/2200/img0040av5.jpg (http://imageshack.us)

2. שמיל-האם זה המוט הדחיף שדיברת עליו? יכול להיות שהוא קשור גם לבעיה שלי? (הצילום מצד הנהג, ותופס את החלק שאחרי גלגל ההגה וידית האיתות)

http://img207.imageshack.us/img207/9201/1sh5.jpg (http://imageshack.us)

3. אלכס, אתה מדבר על החוט השחור (יותר נכון בצבע אבק) המתחבר לבודי משמאל לפנס?
איך אני בודק אותו (כן-אני יודע שזה טריוויאלי, מצטער ;-) )?

http://img207.imageshack.us/img207/5091/img0050yl0.jpg (http://imageshack.us)

תודה, עמרי

חימושניק
25-10-06, 09:01
הכוונה אינה למינוס של הנורה עצמה, שכן הוא משותף גם לאור המעבר ("אור נמוך") ולאור הדרך ("אור גבוה"). אתה טוען שהאור הגבוה עובד, מכאן שהמינוס של הנורה תקין.

המינוס שהתכוונתי אליו נמצא ליד הפנס השמאלי, והוא מוברג לגריל עם בורג קודח.

בדיקה לטיבו של מינוס:

יש לבדוק רציפות או התנגדות מהנקודה החשודה ל"מינוס איכותי ברכב", כלומר בלוק המנוע, קוטב המינוס של המצבר וכו'.
אם אתה בודק רציפות אתה אמור לקבל קריאה של מפל מתח לא יותר גבוה מ 0.1 וולט.
אם אתה בודק התנגדות, התוצאה צריכה להיות כמה שיותר קרובה ל-0 אוהם, ולא יותר גבוהה מ-5 אוהם בכל מקרה. שים לב שהתנגדות של 5 אוהם כבר נחשבת למינוס לא טוב.

חימושניק
25-10-06, 09:03
כן, אני מתכוון לחוט השחור.

אם אתה רוצה להשתעשע, נתק אותו ונסה להדליק אורות.

עמרי2
25-10-06, 09:12
כן, אני מתכוון לחוט השחור.

אם אתה רוצה להשתעשע, נתק אותו ונסה להדליק אורות.

רגע, התבלבלתי, אבל החוט השחור הזה-הוא לא המינוס של הנורה? הוא לא משותף גם לאור הגבוה וגם לנמוך?

מה אמור לקרות אם אני מנתק אותו (אני שואל באמת :? )?

ואיך בכלל הוא קשור לנורה הירוקה של האיתות?!?!?!

ככה זה כשלומדים חשמל בהתכתבות...

עמרי

חימושניק
25-10-06, 10:08
המינוס המשותף לאור הנמוך ולאור הגבוה הוא דווקא החוט האדום שבבית המנורה. למה אדום? כי ככה החליטו הסינים שחיווטו את בית המנורה התחליפי שמותקן אצלך.

אם אתה מנתק את המינוס השחור, מה שיקרה זה שברגע שתנסה להדליק אורות, פנסי האיתות ידלקו חלש, והמגבים יתחילו לעבוד מעצמם.

idogam
25-10-06, 10:47
אם כבר מדברים על אורות .....
בנסיעה האחרונה שלי (בכביש) בלילב כאשר אורות הדרך דולקים
היבהבתי (אור גבוה ואח"כ נמוך) ובאותו רגע האורות של האוטו (הראשיים) נכבים ונידלקים
ושוב חוזרים על עצמם עד שאני מכבה את האורות ל5 שניות ואז מדליק והכל חוזר להיות תקין

אולי תאירו את עניי מה קורה שם ???????
תודה

ybar
29-10-06, 11:54
בין הידית למפסק מעביר תנועה מכני - מוט דחיף ממתכת.

אין קשר בין תקינות הידית לתקינות מנגנון האיתות, או לתקינות מנגנון הוישרים, הידית עצמה היא חלק מכני שמתפרק בקלות.
בתוך בית ההגה יש שני מנגנונים, מנגנון האיתות, ומנגנון הוישרים, והם מנגנונים חשמליים נפרדים.

מנגנון החלפת האורות לא יושב בתוך בית ההגה מתחת להגה, וכדי להגיע אליו, בניגוד לשניים האחרים, אין צורך להסיר הגה.
כאמור, מוט דחיף באורך של כ-20 ס"מ, הנמצא בתוך כיסוי הפלסטיק של בית הגה, מעביר באופן מכני את תנועת הידית אל מפסק האורות.

כשתראה את מפסק האורות תבין לבד שניתן לבדוק את תקינותו בהחלפת מצבים על ידי לחיצת מברג אליו.
הכיוון הוא על ידי שחרור הברגים שתופסים אותו אל עמוד ההגה, והזזתו כך שמוט הדחיף יקבל את מלוא המהלך הדרוש לו להפעלת המפסק. כן, כל שינוי מצב במפסק נשמע "קליק".

מצורפת תמונה של מנגנון החלפת האורות שנמצאת אצלי ברכב, ולאחר בדיקה אכן בהזזת הידית המוט דחיף ממתכת כן זז ומושך את מפסק האורות שרואים בתמונה אך לא נשמע "הקליק" בכל שינויי מצב והאורות לא מתחלפים בין הנמוכים לגבוהים,להזכירכם אורות גבוהים יש לי ונמוכים אין בכלל,אז מה למעשה זה אומר שהמפסק החלפת האורות לא תקין והידית עצמה תקינה?
הנה התמונה של המפסק החלפת האורות שנמצא מתחת להגה ומופעל ע"י משיכת הידית ובינהם ישנו המוט מתכת שפועל בצורה מכנית

חימושניק
29-10-06, 13:46
את התמונה לא רואים, אבל מתיאורך עולה שאכן מחליף האורות לא תקין.
נסה לפרק אותו ממקומו כשהחוטים עדיין מחוברים ולהחליף את האורות ישר מהמתג. אם לא הולך, החלף את המתג.

ybar
29-10-06, 17:52
הנה התמונה של המפסק החלפת האורות שנמצא ברכבי http://cgi.ebay.com/ebaymotors/1991-GM-CAMARO-DIMMER-SWITCH-OEM_W0QQitemZ8010489909QQihZ019QQcategor yZ33695QQrdZ1QQssPageNameZWD1VQQcmdZView Item#ebayphotohosting

אם שאר האופציות שישנם בידית כמו בקרת שיוט/איתות/מגבים עובדים מצויין אז אפשר לשלול בוודאות את האופציה שהידית עצמה תקולה ולהתמקד במפסק החלפת האורות שנמצא בתחת להגה ?

חימושניק
29-10-06, 18:32
אכן כך הדבר. החלפת האורות אינה קשורה לשאר פעולות הידית.

אגב, אל תקנה את המתג מחו"ל. ניתן להשיג כזה בארץ במחיר נמוך יותר.

ybar
29-10-06, 20:44
אכן כך הדבר. החלפת האורות אינה קשורה לשאר פעולות הידית.

אגב, אל תקנה את המתג מחו"ל. ניתן להשיג כזה בארץ במחיר נמוך יותר.

היכן באוטו ליין ברחוב ריב"ל בת"א? כמה בערך אמור לעלות המפסק הזה כמו שבתמונה שצירפתי?
ניתן להשיג את המפסק הזה גם משומש מפירוקייה? בחלק מהגיפים יש מפסק אורות כזה נכון?

shmil
30-10-06, 10:34
צר לי על האיחור בתגובה.

אכן המוט בתמונה המצתורפת הוא מוט הדחיף, והמפסק בקישור לאיביי הוא אכן מפסק החלפת האור מגבוה לנמוך.

ybar
30-10-06, 12:28
ניסיתי לפרק את המפסק החלפת האורות אך הגישה מתחת להגה ובכלל לאיזור של המפסק ממש קשה עד בלתי אפשרית לעבודה ולא ניתן לשחרר את 2 הברגים שתופסים אותו לחובק הגה יש איזה שהיא שיטה או חלק שעליי לפרק קודם ע"מ שהגישה לברגיי המפסק אורות יהיה נגיש יותר וקלה לפירוקו והחלפתו בחדש?
המפסק תפוס מאוד חזק לחובק הגה ככה שלא נראה לי שהבעיה היא שהוא צריך כיוון ע"מ שהמוט הדחיף יעשה את מלוא התנועה עד להשמע ה"קליק" בכל משיכה של הידית מכיוון שהוא בכלל לא רופף/משוחרר ולפניי כן היה עובד מצויין, אז זה אומר שככל הנראה הבעיה היא במפסק החלפת אורות תקול נכון?
קיימת אפשרות שהבעיה היא בקונקטור שמתחבר למפסק אורות ?
אשמח לשמוע רעיונות/טיפים לביצוע תהליך החלפת המפסק התקול שנמצא במקום ממש בעיתי לגישה
תודה והמשך יום טוב

חימושניק
30-10-06, 13:51
אין טריק לפירוק של המתג.

התאזר בסבלנות ובכלים קומפקטיים ופרק את המתג.

הגישה מחורבנת, זה ידוע, וזה כך כמעט בכל רכב אמריקאי. זו אחת הסיבות שאני לא כ"כ מחבב רכבים אמריקאיים.

ybar
30-10-06, 18:10
ניתן להשיג מפסק כזה משומש,והאם כדאיי בכלל?
כמה עולה מפסק כזה חדש בחנויות שמתמחות ברכבים אמריקאים?

חימושניק
30-10-06, 18:26
משומש לא כדאי בכלל. המפסק הזה דרעק גם כשהוא חדש, אז אתה רוצה לשים אחד משומש שימיו, ככל הנראה ספורים?

למיטב זכרוני עלות המתג היא פחות ממאה ש"ח, בחנויות המתמחות בחשמל רכב. נתתי מקודם הכוונה לתב-אור.

ybar
30-10-06, 18:35
אוקיי אז אתה אומר ללכת רק על מפסק חדש נכון?
לפרק אותו ולקחת איתי דוגמא כשאני ניגש לחנות שלא יהיו טעויות נכון?
מפסק כזה ניתן להשיג גם בחנויות שמתמחות בחשמל רכב כללי או רק בכאלה שמתמחות ברכבים אמריקאים כמו אוטוליין/רונית חלפים בת"א?
לפניי קיבוע המפסק החדש בעזרת הברגים למקומו איך ניתן לבדוק אותו שאכן הוא תקין שאני לא יעבוד לחינם פעמיים?

חימושניק
30-10-06, 18:39
נכון, רק חדש.

המפסק מצוי בחנויות המתמחות בחשמ"ר.

לבדיקה: חבר את החוטים, ובצע סימולציה של תפקיד המוט, כלומר העבר אורות בעזרת האצבע.

חימושניק
30-10-06, 18:40
לא יזיק להביא דוגמה של המתג לחנות.

ybar
30-10-06, 19:24
בבדיקה של המפסק בכל החלפת מצב צריך להשמע "קליק" נכון?
אתה יודע אוליי כתובות של חנויות שניתן להשיג בהם את המפסק באיזור חולון?

ybar
30-10-06, 19:25
בבדיקה של המפסק בכל החלפת מצב צריך להשמע "קליק" נכון?
אתה יודע אוליי כתובות של חנויות שניתן להשיג בהם את המפסק באיזור חולון?

המפסק מחובר בסה"כ ע"י 2 ברגים לחובק הגה והמוט דחיף המקשר בינו לבין הידית גם מחובר אליו נכון?

ybar
30-10-06, 21:22
למעשה בשביל פיתרון זמני להחלפת האורות מגבוהים לנמוכים ולהפך אני יכול פשוט לקנות את המפסק ולחבר לו את הקונקטור ולהשאיר אותו "תלוי" מתחת להגה ללא קיבוע לחובק הגה וכל פעם שאני אצטרך להחליף אורות אני אלחץ על המפסק עם היד וזהו, מה שכן הידית לא תשלוט בהחלפת האורות אלה כרגיל בשאר האופציות שלה וכפי שציינתי החלפת האורות תתבצע באופן ידני ע"י לחיצה שלי על המפסק מתחת להגה ולא ע"י המוט מתכת הדחיף שאמור לעשות זאת, זה אמור לעבוד ככה נכון?עד שאני אמצא זמן פנויי להתעסק עם פירוק המפסק הישן וקיבוע החדש להגה

shmil
30-10-06, 23:23
כל פעם שאני אצטרך להחליף אורות אני אלחץ על המפסק עם היד וזהו, מה שכן הידית לא תשלוט בהחלפת האורות אלה כרגיל בשאר האופציות שלה וכפי שציינתי החלפת האורות תתבצע באופן ידני ע"י לחיצה שלי על המפסק מתחת להגה ולא ע"י המוט מתכת הדחיף שאמור לעשות זאת, זה אמור לעבוד ככה נכון?
לא, זה לא יעבוד, כיוון שהלחצן הוא פנימי, ואני לא מכיר אצבע של אדם בוגר שיכולה להכנס לשם בקלות.
מאידך, אפשר עם מברג, אבל אני לא ממליץ לנהוג עם מברג ביד תוך כדי נסיון למצוא את נקודת הלחיצה.

אפשר לחבר מפסק עוקף בקלות, מפסק on-on 3 רגליים פשוט, אפשר לחבר לחצן רגל, אפשר לעשות עוד הרבה דברים, אבל הפתיחה והכיוון של המפסק ממש לא כל כך מסובכים כמו שאתה מציג את זה.
מפתח פשוט (5/16'', נדמה לי), והברגים משוחררים.

ybar
31-10-06, 09:29
למעשה בשביל פיתרון זמני להחלפת האורות מגבוהים לנמוכים ולהפך אני יכול פשוט לקנות את המפסק ולחבר לו את הקונקטור ולהשאיר אותו "תלוי" מתחת להגה ללא קיבוע לחובק הגה וכל פעם שאני אצטרך להחליף אורות אני אלחץ על המפסק עם היד וזהו, מה שכן הידית לא תשלוט בהחלפת האורות אלה כרגיל בשאר האופציות שלה וכפי שציינתי החלפת האורות תתבצע באופן ידני ע"י לחיצה שלי על המפסק מתחת להגה ולא ע"י המוט מתכת הדחיף שאמור לעשות זאת, זה אמור לעבוד ככה נכון?עד שאני אמצא זמן פנויי להתעסק עם פירוק המפסק הישן וקיבוע החדש להגה

יש איזה מפסק ממש פשוט שאפשר לישתמש בו כתחליף למקורי וליישם את הרעיון הזמני שציינתי בציטוט? אבל שיהיה פשוט להרכבה על אותם החוטים/קונקטור המקורי הקיים של המפסק התקול, ושיהיה ניתן ללחוץ עליו עם האצבע בקלות ע"מ להחליף אורות וגבוהים לנמוכים ולהפך
אשמח לקבל שם של מפסק כזה שיכול לבוא כתחליף למקורי והיכן ניתן לרכוש אותו באיזור המרכז אך עדיף בחולון, ופירוט שלביי ההרכבה שלו, רצויי גם שיהיה כמה שיותר קומפקטי ואסטטי וקל לתפעול
תודה

חימושניק
31-10-06, 09:56
YBAR, הפכת מחליף אורות מסכן לפרוייקט ברמת פרוייקט הגרעין של איראן.

כל מה שאתה צריך לדעת, ואף יותר מזה כתוב בשרשור הזה.

גש להחליף את המתג ותפסיק להתברבר עם זה, ולבלבל לבאי הפורום את השכל, או שבסופו של דבר כבר תגיע לגיל 80 עד שתחליף את המתג.

אם יש לך חששות לבצע את העבודה, גש לחשמלאי הרכב הקרוב לביתך, הוא ישמח להחליף לך את המתג בדקות ספורות, תמורת אי-אילו שקלים.

shmil
31-10-06, 19:40
chapaux, אלכס.

:razz: ;-)

ybar
01-11-06, 00:35

בשביל ליישם את הפיתרון הזמני שציינתי בציטוט המפסק הזה שבתמונה יכול להתאים?http://cgi.ebay.com/ebaymotors/67-69-Camaro-Firebird-Headlight-Dimmer-Switch-ONE-ship_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ33710QQi hZ017QQitemZ270045755171QQrdZ1QQsspagena meZWD2V#ebayphotohosting
אפילו הקונקטור של המפסק המקורי התקול נראה לי מתאים בדיוק למפסק הזה שבתמונה בעל 3 פינים כאלה האם אני צודק?
היכן ניתן להשיג/לרכוש מפסק כזה אפילו משומש?

shmil
01-11-06, 09:09
[QUOTE=shmil]אפשר לחבר מפסק עוקף בקלות, מפסק on-on 3 רגליים פשוט, אפשר לחבר לחצן רגל, אפשר לעשות עוד הרבה דברים, אבל הפתיחה והכיוון של המפסק ממש לא כל כך מסובכים כמו שאתה מציג את זה.
QUOTE]
זה לחצן רגל, הוא דורש לחיצה חזקה שקשה יהיה ללחוץ ביד תוך כדי נהיגה.

ועכשיו, לצערי אחזור על דברי אלכס, באופן קצת שונה:
אל תתפלא אם אנשים יפסיקו לענות לשאלותיך.

אני, למשל, כנראה שאחשוב פעמיים לפני שאכתוב תגובה כלשהי לשאלה שלך.

בהצלחה.

-->